Wenche Røset fikk gleden av å gå Elverum Kommunes 2. lag, Elverums Raskeste, inn til seier i Miks-klassen i StafettBirken 2013. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Wenche Røset fikk gleden av å gå Elverum Kommunes 2. lag, Elverums Raskeste, inn til seier i Miks-klassen i StafettBirken 2013. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Elverum Kommune tok Mix-klassen

Turrenn - StafettBirken

NÅ MED RESULTATER FOR 102 LAG: Elverums Raskeste er tittelen på laget fra Elverum Kommune som tok en klar seier i StafettBirkens Mix-klasse fredag. - Vi er raskest bare på ski, ler lagets sisteetappe-løper, Wenche Røset.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Laget fra Elverum Kommune vant med litt over 5 minutter.

- Ja, det ble utklassing, bekrefter Wenche Røset som tok hånd om den siste av StafettBirkens 4 etapper.

Hun sier at Elverum Kommune hadde med 4. lag, alle i Mix-klassen.

- Ditt lag heter Elverums Raskeste, er dere kjappest i alt.

- Nei, kun på ski, men det er et par av oss i laget som også sykler, svarer Røset på Langrenn.com's spørsmål.

Hun sier også at det å delta i StafettBirken er veldig sosialt og at de etterpå skal ut og spise.

I tillegg forteller Wenche Røset at det var en veldig fin tur og fine spor hele veien.

---

StafettBirken - 54 km klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 15. mars 2013

Mix

1  Elverum Kommune 2 - Elverums Raskeste   3:14:38
2  Abax 8 Abax 8 3:19:59
3  ParkettPartner As ParkettPartner As 3:23:04
4  UPLAN UPLAN 3:29:44
5  Nycomed TeamAktiv   3:31:51
6  NTNUI NTNUI 3:38:27
7 1 Elvis 2   3:39:53
8 2 Hamar Kommune   3:40:57
9  Gjøvik Videregående Skole Bedriftsidrettslag Gjøvik videregående skole bedriftsidrettslag 3:55:50
10  Elvis 1 Elvis 1 3:58:20
11  FYK 10 FYK 10 4:03:37
12  Jernbaneverket Team Info Jernbaneverket Team Info 4:04:21
13  Sylling If 3 Sylling If 3 4:05:55
14  Mjøsen Skog 2 Mjøsen Skog 2 4:06:17
15 1 Hamar Kommune   4:08:05
16  Byggmakker Skattum: Byggmester Dag Grøndalen Byggmakker Skattum: Byggmester Dag Grøndalen 4:09:01
17  Torpa ski/Finstuen transport AS Torpa ski/Finstuen transport AS 4:11:45
18  Visma Hamar B.I.L. Visma Hamar B.I.L. 4:13:11
19  FYK - Fylkesmannen 5   4:14:08
20  FYK - Fylkesmannen 2   4:14:33
21  NØK BIL2 NØK BIL2 4:15:33
22  Eid Nordre Birkebeinere Eid Nordre Birkebeinere 4:18:19
23  FYK - Fylkesmannen 1   4:20:49
24  LSBIL Langrenn LSBIL Langrenn 4:21:10
25  Ringsaker kommune, Kulturkontoret Ringsaker kommune, Kulturkontoret 4:24:55
26  FYK - Fylkesmannen 3   4:24:59
27  Vea - Statens fagskole Vea - Statens Fagskole 4:25:19
28  Statskog 5 Sør-Norge 1   4:27:10
29  roa jumpingclub Rudsbygd i.l Roa jumpingclub 4:27:16
30  Volkswagen Logistikk   4:28:54
31  Visma Gjøvik 1 Visma Services Norge AS avd Gjøvik 1 4:29:14
32  HR Prosjekt 2 HR Prosjekt 2 4:34:50
33  Lokal Revisjon 2A Lokal Revisjon 4:35:48
34  Sylling If 2 Sylling If 2 4:37:20
35  Exit OSLO Exit OSLO 4:37:21
36  På Lag Med Elretur- Atea Mix   4:38:02
37  Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR 3 Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR 3 4:39:59
38  Volkswagen Molde 3   4:40:17
39  Cabby Caienna   4:40:28
40  Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR MIX Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR MIX 4:41:30
41  Arve Hagen BIL   4:42:02
42  Sylling If 4 Sylling If 4 4:44:15
43  NØK BIL1 NØK BIL 4:44:43
44  Statskog 3 Troms   4:45:19
45  På lag med Elretur -Leteng 1   4:45:42
46  Team Tyrili Klatring   4:46:56
47  Volkswagen Møller Bil 1   4:47:56
48  Statskog 6 Sør-Norge 2   4:49:46
49  På Lag Med Elretur - Leteng 3   4:49:49
50  Eiendomsmegler 1 Lillehammer Eiendomsmegler 1 Lillehammer 4:50:06
51  Lokal Revisjon 1B Lokal Revisjon 4:51:02
52  Abax 3 Abax 3 4:51:09
53  Statskog 7 Sør-Norge 3   4:52:57
54  Byggmakker Skattum: Hus 1 Byggmakker Skattum: Hus 1 4:53:16
55  Team Tyrilin 1   4:54:33
56  Elverum Kommune 4 - Kulturmix   4:54:49
57  Volkswagen Møllergruppen   4:55:33
58  FYK - Fylkesmannen 4   4:57:12
59  Abax 1 Abax 1 4:57:32
60  FYK - Fylkesmannen 6   4:58:11
61  Bygmakker Skattum: Vargstad VGS 2 Bygmakker Skattum: Vargstad VGS 2 5:00:00
62  Statskog 1 Helgeland   5:00:55
63  Abax 6 Abax 6 5:01:34
64  På lag med Elretur - Leteng 2   5:02:09
65  På lag med Elretur - Lenovo Helix   5:02:26
66  Tankfylling Innlandet AS Bekkevoll Transport AS 5:04:20
67  Team Brandvold Team Brandvold 5:05:00
68  Sparebank1 Gudbrandsdal Sparebank1 Gudbrandsdal 5:05:50
69 1 Team Tyrilin 3   5:06:43
70  Tyrilitunet 2   5:07:40
71  Obreshakka ObresHakka 5:09:34
72  Abax 5 Abax 5 5:14:24
73  Volkswagen Bilfinans 2   5:14:30
74  Visma Gjøvik 2 Visma Services Norge AS avd. Gjøvik 5:16:25
75  Team SuperBirken Team SuperBirken 5:16:47
76  Volkswagen Bilfinans 3   5:17:32
77  Cabby Loo   5:17:41
78  Fabrikken Fabrikken 5:18:21
79  NORGRO I NORGRO I 5:19:10
80  Elverum Kommune 5 - Kommunemix   5:20:25
81  Tyrilitunet 1   5:20:57
82  Sylling If Sylling IF 5:22:53
83  På lag med Elretur -Macverket-Stena   5:26:57
84  Visma Gjøvik 3 Visma Serices Norge Avd Gjøvik 02 5:30:20
85  Elverum Kommune 1 - Rådmannens Ledergruppe   5:31:53
86  Cabby Caravan   5:34:22
87  Elretur 2   5:35:38
88  Volkswagen Molde 2   5:37:49
89  NORGRO II NORGRO II 5:39:34
90  Byggmakker Skattum Hamar Byggmakker Skattum Hamar 5:42:08
91  På lag med Elretur- Autra   5:45:35
92  Statskog 2 Hovedkontoret   5:50:39
93  Team Tyrilin 2 Team Tyrilin 5:51:46
94  Volkswagen Møller Bil 2   5:53:49
95  På lag med Elretur - Lenovo Twist   5:54:32
96  Abax 7 Abax 7 5:54:57
97  Sylling If 5 Sylling If 5 5:56:18
98  Volkswagen Estland 3   6:04:05
99  Framås Framås 6:08:52
100  Shell Østfold Veiservice. Shell Østfold Veiservice. 6:37:33
101  Sjukt Sprek 3 Team Aktiv 6:37:56
102  Sjukt Sprek 1 Team Aktiv 6:49:42

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus