John Kristian Dahl fra Strindheim vant herreklassen i Flyktningerennet 2013 og fikk krans av kransjenta Angelica Odelberg. Foto: Karl Audun Fagerli/Flyktningerennet.

John Kristian Dahl fra Strindheim vant herreklassen i Flyktningerennet 2013 og fikk krans av kransjenta Angelica Odelberg. Foto: Karl Audun Fagerli/Flyktningerennet.

Slind og Dahl best i Flyktningerennet

Turrenn - Langløp

OPPDATERT: Astrid Øyre Slind og John Kristian Dahl gikk søndag inn til hver sin totalseier i det 44 km lange Flyktningerennet mellom norske Lierne og svenske Gäddede.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Det var en meget glad John Kristian Dahl fra Strindheim som vant årets Flyktningerenn over 44 km.

Han fikk en luke opp Muruhatten, og var redd for at Emil Iversen skulle ta han i unnakjøringene mot mål, men holdt unna og vant med 23 sekunder.

I dameklassen ledet Astrid Øyre Slind fra Oppdal fra start til mål og var til slutt hele 7 1/2 minutt foran fjorårets juniorvinner Lisa Dahl fra Offerdal i Sverige.

Arrangørenes Laila Kveli kom rett fra langløpsverdenscup i Åre og måtte ta til takke med 3. plassen etter 75 km i beina fra lørdag.

Resultater følger nedenfor bildet
Astrid Øyre Slind fra Oppdal vant dameklassen i Flyktningerennet 2013 og fikk krans av kransgutt Arvid Kvetangen. Foto: Karl Audun Fagerli/Flyktningerennet.
Astrid Øyre Slind fra Oppdal vant dameklassen i Flyktningerennet 2013 og fikk krans av kransgutt Arvid Kvetangen. Foto: Karl Audun Fagerli/Flyktningerennet.

Vel 1.700 løpere gjennomførte det 63. Flyktningerenn i strålende vær.

---

** NB! UOFFISIELLE RESULTATER
Flyktningerennet - 44 km klassisk
Nordli til Gäddede, Nord-Trøndelag til Sverige - 24. mars 2013

Kvinner - D21

 

1 Slind, Astrid Oppdal IL 02:05:00
2 Dahl, Lisa   02:12:41
3 Kveli, Laila Lierne il 02:13:45
4 Bångman, Evelina Offerdals SK 02:17:23
5 Gausen, Kristin Varden 02:21:41
6 Gausen, Julie Inderøy il 02:26:06
7 Nilsen, Tonje Lerfald Grong I.L. 02:31:07
8 Hestmark, Heidi Spillum il 02:31:35
9 Wendelbo, Elisabeth Namdal løpeklubb 02:32:34
10 Storli, Jeanette Budal IL 02:46:08

 


Kvinner - D35

 

 

1 Melhus, Mari Ann Landsem Henning skilag 02:18:55
2 Vannebo, Hild Sissel K Spillum il 02:25:09
3 Grøtan, Tone Beate Asker Skiklubb 02:27:51
4 Sundsvik, Bente Frol il 02:31:54
5 Gisvold, Kristin Henning skilag 02:32:31
6 Galguften, Hege overhalla 02:36:15
7 Finne, Unni Berit Kolvereid 02:38:04
8 Larsen, Linda Wibe Grimstad SK 02:43:14

 


Menn - H21

 

 

1 Dahl, John Kristian Strindheim 01:49:57
2 Iversen, Emil IL Varden 01:50:20
3 Lorentsen, Eirik Henning skilag 01:51:11
4 Rundgreen, Mathias Byåsen 01:51:11
5 Kolstad, Jonas Austmo Henning skilag 01:51:22
6 Rennemo, Anders Leksdal il 01:51:30
7 Fjeld, Øyvind Moen Kjelsås IL / Team NTNU 01:52:32
8 Rennemo, Kristian Tettli Leksdal il 01:52:58
9 Hammerlund, Sindre Asker Skiklubb/Team NTNU 01:53:40
10 Bach, Ole Marius   01:54:47
11 Lykkja, Hans Petter IL Dalguten 01:55:33
12 Dahlen, Thomas Albertsen Varden 01:55:34
13 Aune, Pål Trøan Steinkjer skiklubb 01:56:44
14 Fines, Ola Berg Strindheim 01:56:52
15 Østnor, Torstein   01:57:33
16 Hammer, Martin Skogn il 01:57:41
17 Jørstad, Vegard Snåsa IL / Team Nava 01:57:48
18 Steen, Andreas Leksdal il 01:59:26
19 Simonsson, Eric Landöns IF 01:59:29
20 Nordvik, Eirik Henning skilag 01:59:58
21 Hjelstuen, Håkon Lyn Ski 02:01:13
22 Myhre, Kenneth Malm il 02:01:15
22 Tømmerstrand, Jørn Yngve   02:01:15
24 Svinsås, Morten Rindal IL 02:02:38
25 Kveli, Espen Lierne il 02:03:55
26 Priks, Keijo Lierne il 02:03:56
27 Byman, Jonas Myssjö-Ovikens IF 02:05:08
28 Kvam, Vegard Bjugn IL 02:05:57
29 Fiskum, Espen Halden SK 02:06:01
30 Eggen, Ola A. Team Skigo/Snåsa IL 02:07:04
31 Kvemo, Even Lierne il 02:09:25
32 Sivertsen, Jon Leirådal IL 02:12:43
33 Wæhre, Gunnar Kristian Egge il 02:12:57
34 Valen Høihjelle, Kjetil Overhalla IL/Team UMB Ski 02:13:01
35 Wendelbo, Christian Foldereid IL 02:13:19
36 Øksnes, Magne NTE BIL 02:15:04
37 Flaat, Jonas Snåsa IL/ Team Nava 02:15:30
38 Saursaunet, Vegard Egge il 02:15:43
39 Flaat, Inge Snåsa IL / Team Nava 02:16:51
40 Storvoll, Sigve Åfjord IL 02:17:28
41 Kjenstad, Ronny Snåsa Il 02:18:46
42 Bratberg, Morten Binde Stod IL 02:21:59
43 Jørstad, Eskil Snåsa Il 02:27:36
44 Aassve, Erik Kvam il 02:29:25
45 Blix, Eskil   02:31:35
46 Fossli, Martin   02:32:45
47 Tømmervik, Lars-håvard   02:34:36
48 Holberg, Anders Team Kosheim 02:37:04
49 Sandvik, Tomas Otterøy il. 02:44:31
50 Ålmo, Ole Bjørn Snåsa Il 02:45:54

 


Menn - H35

 

 

1 Estil, Frode Lierne il 02:00:34
2 Estil, Jens Petter Lierne il 02:02:28
3 Rosenvinge, Jann inge Kolvereid il 02:02:29
4 Smalås, Jan Olav Spillum il 02:06:58
5 Sagvold, Arild Olav Leirådal il/Team NAVA 02:07:27
6 Rygg, Per Odd henning il 02:09:28
7 Følstad, Eskil   02:10:59
8 Veie, Rune Det norske oljeselskap BIL 02:11:25
9 Bjørkeng, Geir Martin Leirådal il/Team NAVA 02:11:32
10 Stokke, Lars Henning skilag 02:11:49
11 Aksnes, Bjørnar Helgådal il 02:13:09
12 Brørs, Arnt Egil Steinkjer skiklubb 02:13:27
13 Forfod, Henry Martin Malm il 02:13:51
14 Tyldum, Jo Magne il hållingen 02:14:01
15 Vannebo, Andreas Spillum il 02:14:26
16 Leirvik, Ole Spillum il 02:14:42
17 Ness, Ragnar Posten IL Trondheim 02:14:55
18 Øren, Svein Oluf Kolvereid il 02:15:37
19 Brøndbo, Roar Namdal løpeklubb 02:15:45
20 Homble, Mikal Bjerke IL ski/SSK 02:15:53
21 Schjerve, Johan Nava Sport 02:16:15
22 Opdahl, Nils Inderøy 02:16:33
23 Solberg, Kenneth Inderøy il 02:17:07
24 Riibe, Hans Tore Hamar Skiklubb 02:17:19
25 Munkeby, Otte Frol il 02:17:30
26 Nervik, Asgeir   02:18:44
27 Bjugan, Lars Håkon Leksdal il 02:20:37
28 Bergsmo, Bjørn-Ove Stiklestad IL 02:21:06
29 Skutberg, Erlend Inderøy il 02:22:23
30 Ditløv, Stig Henning skilag 02:22:45
31 Overland, Håvard Snåsa Il 02:23:17
32 Kolstad, Herbjørn Namdalseid IL 02:24:21
33 Åström, Henrik SK Skinnsberg 02:25:32
34 Tiller, Kjell Ove Leksdal il 02:26:33
35 Ryan, Ove Harran IL 02:26:51
36 Bjørhusdal, Jogeir Elva/ Namsskogan IL 02:27:10
37 Derås, Arnt- Frode Bangsund 02:27:14
38 Skåret, Petter Vang skiløperforening 02:27:20
39 Elvseth, Morten Lierne il 02:27:27
40 Vedvik, Sven Erik K.Lund 02:28:41
41 Grimstad, Sigmund NTNUi 02:28:42
42 fossvik, harald ftcampus 02:29:25
43 Hunnestad, Robert Nexans bil 02:29:27
44 Grongstad, Olav M. il hållingen 02:30:03
45 Syrstad, John Tore IL Nor 02:30:19
46 Magnusson, Lars Brunflo IF 02:31:42
47 Hammer, Åge il hållingen 02:31:52
48 Sundvik, Tore Namdalseid 02:31:57
49 Danielsen, Lars Petter Sport1 Rørvik 02:33:16
50 Kvemo, Einar Lierne il 02:34:59

 


Menn - H50

 

 

1 Finne, Knut Inge Kolvereid 02:04:07
2 Fossan, Trond Arild Seem veidekke bil 02:11:05
3 Berget, Ola   02:12:45
4 Lyngstad, Leo Team Sørli 02:13:56
5 Lorentsen, Øystein Henning skilag 02:15:38
6 Vannebo, Rune Morten Steinkjer skiklubb 02:17:23
7 Ugseth, Arne Elvalandet IL 02:17:51
8 Grip, Tommy Brunflo IF 02:22:00
9 Eriksen, Kjell Ogndal IL 02:22:38
10 Larsson, Björn Sveaskogs IF 02:23:06
11 Steen, Per Brunflo IF 02:24:33
12 Kjøglum, Kåre Egil Hållingen 02:24:56
13 Rønning, Terje Skogn 02:26:06
14 Leirvik, Kjell Olav NTE BIL 02:26:16
15 Bjørhusdal, Torstein Elva/ Namsskogan IL 02:27:10
16 Moum, Stig Grong il 02:28:51
17 Paulsen, Knut Kolvereid il 02:28:55
18 Sagmo, Bjørn Trones IL 02:29:02
19 Wallinder, Nils Ivar Lierne il 02:29:21
20 Marsfjell, Per Nexans bil 02:29:24
21 Vedvik, Helge Grong il 02:29:27
22 Kjøglum, Olav il hållingen 02:30:09
23 Lyngstad, Ottar Team Sørli 02:31:02
24 Sandseter, Kurt   02:32:17
25 Blom, Bengt Ivan Spillum il 02:33:08
26 Kvarsvik, Gunnar Terråk il 02:33:24
27 Hermanstad, Kjetil Harran IL 02:33:47
28 Flått, Bjørnar Overhalla il 02:34:17
29 Solum, Steinar NTE BIL 02:35:33
30 Kveli, Hallgeir Lierne il 02:35:42
31 Ivarsson, Lennart Rödöns SK 02:36:26
32 Lande, Hugo Terråk il 02:36:33
33 Øksnes, Stein NTE BIL 02:37:13
34 Melting, Gunnar Mosvik il 02:37:21
35 Østnor, Thor Birger   02:37:34
36 Nonstad, Jon Skogn il 02:39:13
37 Holand, Håkon Sport1 Rørvik 02:39:30
38 Sagmo, Jo Terje overhalla 02:41:32
39 Myren, Rune Skogn il 02:41:47
40 Dahl, Jan Einar il hållingen 02:41:59
41 Holberg, Roar Team Kosheim 02:42:18
42 Mathisen, Jo Gaute Overhalla il 02:42:40
43 Brekkvassmo, Øyvind Elva/ Namsskogan IL 02:43:49
44 Kvemo, Ola Lierne il 02:46:12
45 Nordmelan, Kasper Gjerdrum 02:49:02

 


Menn - H60

 

 

1 Thonstad, Jarle Heimdal 02:19:28
2 Brørs, Egil   02:21:17
3 Bolaas, Per Arild Steinkjer skiklubb 02:27:49
4 Wingskog, Åke Bortan IK 02:33:53
5 Flaat, Asbjørn Snåsa Il 02:37:05
6 Reitan, Terje Tunnsjø IL 02:37:06
7 Johannessen, Finn Vemundvik il 02:44:46
8 Elden, Eivind Henning skilag 02:46:55
9 Reinert, Viggo Otterøy IL 02:49:01

 


Komplette resultater Flyktningerennet 2013


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus