Resultater Ulsteinrittet 2014



Resultater Sykkelritt
Ulsteinrittet - 70 km, landevei
Ulstein, Møre og Romsdal - 18. mai 2014

Resultatliste Ulstein Nordea-rittet og Ungdomscup 2014
Tur menn 17-19 år

1 Kristian Tjønneland Førde Cykleklubb 3 1:44:37,73
2 Johan Andreas Hole Mohr Stavanger SK 2 1:44:37,83 00:00,10
3 Thomas Ekren Lillehammer CK 159 1:44:51,52 00:13,79
4 Jon Haug Svendsen Nesset CK 138 1:45:31,71 00:53,98
5 Peter Hagelund Horn Ulstein OSK - Sykkel 6 1:48:25,45 03:47,72
6 Jonas Siurskas Stranda SK 7 1:48:34,22 03:56,49
7 Ola Løfald Sykkylven SK 8 1:51:36,08 06:58,35
8 Bjørn Inge Gjersdal Sykkylven SK 10 2:07:03,54 22:25,81
9 Tarjei Langdal Ålesund og Omegn CK 9 2:12:29,77 27:52,04

Tur menn 20 - 29 år
1 Xabier Zabalo ÅOC 172 1:42:32,42
2 Martin Notøy Nevstad TVK Sykkel 13 1:42:35,55 00:03,13
3 Mikael Hoem Brunsvik Ålesund og Omegn CK 17 1:42:55,51 00:23,09
4 David Dagestad Myklebust Ørsta SK 14 1:44:41,52 02:09,10
5 Sigvart Bjerga - 23 1:44:46,62 02:14,20
6 Marius Tomren Molde Cykleklubb 12 1:48:23,87 05:51,45
7 Even Emberland Sandnes Sykleklubb - 18 1:48:34,72 06:02,30
8 Knut Skomedal - 21 1:50:41,10 08:08,68
9 Erik Kjetså - 15 1:51:23,47 08:51,05
10 Stig Oksavik Lockertsen - 16 1:54:18,63 11:46,21
11 Yngve Sønnesyn Willmann - 22 1:54:20,85 11:48,43
12 Petter Sætremyr Måløy IL Sykkel 11 1:54:33,07 12:00,65
13 Elend N. Kvalheim Måløy IL 164 1:54:43,07 12:10,65
14 Bjarne Silden Måløy IL 158 2:13:22,18 30:49,76

Tur menn 30 - 39 år
1 Mikal Johansen Førde CK 139 1:44:45,11
2 Stein Arvid Lid Fannefjord SK 37 1:44:47,67 00:02,56
3 Sindre Kleive Ålesund og Omegn CK 36 1:44:49,43 00:04,32
4 Kai Arne Otneim - 43 1:44:50,42 00:05,31
5 Frank-Vegar Mortensen - 25 1:44:50,63 00:05,52
6 Torgeir Dalseth Ålesund og Omegn CK 39 1:44:57,00 00:11,89
7 Alf-Christian Røyseth Ålesund og Omegn CK 30 1:45:09,32 00:24,21
8 Erling Lausund Sula SK 149 1:48:33,82 03:48,71
9 Cato Hjelmeseth Ålesund og Omegn CK 38 1:48:36,17 03:51,06
10 Kenneth Skoglund Ålesund og Omegn CK 29 1:48:51,16 04:06,05
11 Vegard Larssen Måløy IL Sykkel 33 1:51:42,07 06:56,96
12 Thijs Van Tongeren Tomrefjord IL 114 1:51:49,00 07:03,89
13 Maris Kanopka Ulstein OSK 178 1:51:52,73 07:07,62
14 Jørgen Bøstrand Vidnes - 24 1:51:57,64 07:12,53
15 Tommy Johannesen Måløy IL Sykkel 34 1:51:59,82 07:14,71
16 James Hook Ålesund 179 1:54:04,48 09:19,37
17 Nils-Kristian Høyvik Ålesund og Omegn CK 41 1:54:16,92 09:31,81
18 Arild Foldal Ørsta SK 133 1:54:17,19 09:32,08
19 Tommy Blindheim Ålesund og Omegn CK 26 1:54:18,65 09:33,54
20 Snorre Hammerø Moen ÅOC 161 1:54:25,58 09:40,47
21 Jan Erik Angeltveit NOTEAM 153 1:54:45,75 10:00,64
22 Jan Einar Hovden Ulstein OSK 177 1:54:48,59 10:03,48
23 Frode Refsnes - 35 1:57:00,64 12:15,53
24 Sindre Espen Otneim - 44 1:57:07,43 12:22,32
25 Erlend Hareide Sula SK 148 1:58:55,39 14:10,28
26 Tore Klev Aukra CK 131 1:59:12,66 14:27,55

Tur menn 30 - 39 år
27 Frank Fylling Vestnes Varfjell 155 2:01:00,33 16:15,22
28 Ørjan Kvalheim Måløy IL Sykkel 32 2:03:07,93 18:22,82
29 Remy Andre Aasen - 42 2:06:45,19 22:00,08
30 Thor Arne Johansen Sula SK 116 2:06:45,28 22:00,17
31 Rolv Marius Stuen NOTEAM 154 2:07:27,77 22:42,66
32 Frode Klev Aukra CK 132 2:11:40,75 26:55,64
33 Geir Helge Ådneram Ørsta SK 174 2:15:16,10 30:30,99
34 Tore Kjetil Sørheim - 31 2:15:42,18 30:57,07
35 Roger Gundersen Måløy IL 175 2:20:47,32 36:02,21

Tur menn 40 - 49 år
1 Karl Erik Kravik Ålesund og Omegn CK 54 1:42:52,54
2 Joachim Olsvik Ålesund og Omegn CK 60 1:42:56,35 00:03,81
3 Christian Birkeland Ålesund og Omegn CK 61 1:44:46,81 01:54,27
4 Terje Dyb Ålesund og Omegn CK 66 1:44:47,00 01:54,46
5 Geir Kristiansen Flora CK 141 1:45:06,73 02:14,19
6 Ben Erik Sira Ørsta SK 62 1:48:27,38 05:34,84
7 Ernst Jagedal Flora CK 140 1:48:35,81 05:43,27
8 Eldar Kurseth Sykkylven SK 143 1:48:39,16 05:46,62
9 Per Steinar Linga Sykkylven IL 165 1:48:41,10 05:48,56
10 Atle Halvorsen Flora CK 55 1:48:46,02 05:53,48
11 Rune Skar SulaSK 150 1:49:59,26 07:06,72
12 Øyvind Arne Alnes Ålesund og Omegn CK 48 1:50:29,34 07:36,80
13 Jan Vidar Smenes Måløy IL Sykkel 67 1:51:42,79 08:50,25
14 Brian Strømsholm ÅOC 156 1:51:45,21 08:52,67
15 Odd Martin Øvrebø Måløy IL Sykkel 64 1:52:04,37 09:11,83
16 Hallstein Vemøy Ålesund og Omegn CK 50 1:53:20,20 10:27,66
17 Frank Brandstad IL Norodd Sykkel 59 1:54:15,52 11:22,98
18 Oskar Kåre Valkvæ Ålesund og Omegn CK 45 1:54:17,14 11:24,60
19 Jan Arne Mork ÅOC 118 1:54:27,14 11:34,60
20 Erling Thorvik Molde CK 113 1:54:31,05 11:38,51
21 Even Fylling Sula SK 147 1:57:02,40 14:09,86
22 Andreas Farstad ÅOC 145 1:59:07,34 16:14,80
23 Ottar S. Holstad ÅOC 176 1:59:13,49 16:20,95
24 Ronny Nipen Ulstein OSK - Sykkel 46 1:59:16,39 16:23,85
25 Erlend N. Birkeland Førde CK 157 1:59:20,88 16:28,34
26 Baard Pilskog Ulstein OSK 73 1:59:26,74 16:34,20
27 Harald Øvereng Ulstein OSK 110 1:59:27,70 16:35,16
28 Helge Berstad Ulstein OSK - Sykkel 57 1:59:27,98 16:35,44
29 Jonny Holstad Ulstein OSK 168 1:59:30,95 16:38,41
30 Kjetil A. Myklebust Ørsta SK 173 1:59:31,94 16:39,40
31 Pål Hellevik Giskes Sykkelvenner 115 1:59:33,47 16:40,93
32 Torgeir Bjørge ÅOC 142 1:59:37,91 16:45,37
33 Mark Pasquine Ålesund og Omegn CK 52 1:59:40,53 16:47,99
34 Helge Ressen Ørsta SK 136 2:00:41,84 17:49,30
35 Jan Einar Roos - 70 2:03:25,72 20:33,18
36 Sverre Jørgensen Sula SK 117 2:07:09,22 24:16,68
37 Ralf Alvestad Sykkylven IL 146 2:07:12,92 24:20,38
38 Odd-Jonny Telseth Ørsta SK 137 2:07:18,39 24:25,85
39 Lars Årsetøy Ørsta SK 69 2:12:53,37 30:00,83
40 Vidar Vartdal - 72 2:12:58,90 30:06,36
41 Finn Leo Løseth Ålesund og Omegn CK 47 2:12:59,88 30:07,34
42 Svein Vassbotn Ørsta SK 63 2:13:06,43 30:13,89
43 Morten Bollerud Ørsta SK 49 2:15:11,02 32:18,48
44 Nils Jørgen Sundal NOTEAM 111 2:24:12,42 41:19,88
45 Knut Kleiven Ulstein OSK - Sykkel 65 2:26:45,99 43:53,45
46 Kåre Nygård Syvde IL 162 2:34:47,75 51:55,21

Tur menn 50 - 59 år
1 Magne Haugen Ålesund og Omegn CK 78 1:45:17,76
2 Stig Gribbestad Ålesund og Omegn CK 75 1:48:55,97 03:38,21
3 Sverre Søraa Måløy IL Sykkel 85 1:51:58,79 06:41,03
4 Svein Erik Bjerkvik NOTEAM 123 1:52:09,16 06:51,40
5 Kjell Bakkebø Stadt CK 126 1:52:16,14 06:58,38
6 Jørgen Rolighed Bergset Måløy IL Sykkel 80 1:54:36,65 09:18,89
7 Jan Erik Bårdsgjære Sykkylven SK 76 1:54:41,06 09:23,30
8 Anders Bakkebø NOTEAM 127 1:54:44,11 09:26,35
9 Kristian Andal Måløy IL Sykkel 124 1:55:17,61 09:59,85
10 Bjørn Nøsavik Molde Cykleklubb 84 1:59:13,92 13:56,16
11 Per Terje Solheim Måløy IL Sykkel 82 1:59:14,00 13:56,24
12 Rune Hovde Ørsta SK 79 1:59:25,89 14:08,13
13 Arnfinn Oksavik Ulstein OSK - Sykkel 81 1:59:48,87 14:31,11
14 Holger Sørheim Molde CK 160 2:00:32,27 15:14,51
15 Kjell Arve Østrem Ulstein OSK - Sykkel 86 2:00:34,12 15:16,36
16 Øyvind Hansen Ulstein OSK 135 2:00:43,12 15:25,36
17 Pål Strand Ulstein OSK 128 2:01:48,46 16:30,70
18 Rolf Dybvik Sula SK 122 2:07:14,38 21:56,62
19 Jan Helge Djupvik Ulstein OSK 129 2:08:25,55 23:07,79
20 Oddgeir Sande - 88 2:12:52,03 27:34,27
21 Arnfinn Ingjerd Ulstein OSK 169 2:13:16,52 27:58,76
22 Arne Kåre Topphol Ulstein OSK - Sykkel 77 2:13:45,85 28:28,09
23 Ståle Sandal MIL 112 2:28:56,79 43:39,03

Tur menn 60 - 69 år
1 Jon Peter Frøystad Ulstein OSK - Sykkel 90 2:07:16,41
2 Rolf Arne Vikan Fræna Sykkelklubb 89 2:21:14,39 13:57,98

Tur kvinner 20 - 29 år
1 Tiril Hole Mohr Stavanger SK 91 1:58:55,80

Tur kvinner 30 - 39 år
1 Marita Aasen Håheim Ulstein OSK - Sykkel 92 2:21:27,38

Tur kvinner 40- 49 år
1 Anne-Beate Lid Hole Stavanger SK 144 1:59:52,00
2 Mona Røyset Ålesund og Omegn CK 93 2:08:25,72 08:33,72

Ungdomscup
Menn 11-12 år

1 Sigve Ulleland Molde Cykleklubb 96 38:21,66
2 Oliver Storbråten Rauma SK 94 39:15,35 00:53,69
3 Philip Storbråten Rauma SK 97 41:09,78 02:48,12
4 Jan Olav Høyberg Ålesund og Omegn CK 98 41:13,11 02:51,45
5 Jonas Osland Førde Cykleklubb 99 41:21,78 03:00,12
6 Sebastian Risan Nakken Molde CK 163 46:08,27 07:46,61
7 Fredrik Hollingsæter Molde Cykleklubb 95 46:12,23 07:50,57

Kvinner 13-14 år
1 Mari Hole Mohr Stavanger CK 151 35:01,01
2 Marie Osland Førde Cykleklubb 100 41:45,07 06:44,06
3 Thea Angvik Berås Nesset CK 121 1:00:35,79 25:34,78

Menn 13-14 år
1 Emil Jørgensen Ramstad ÅOC 125 34:48,29
2 Sivert Tjønneland Førde Cykleklubb 102 34:59,18 00:10,89
3 Asimon Hjelmeset Kirkeide Sandane CK 130 37:59,54 03:11,25
4 Vetle Vemøy Ålesund og Omegn CK 101 38:54,11 04:05,82
5 Richard M. Hasund Ulstein OSK 134 41:40,19 06:51,90

Menn 15-16 år
1 Sindre Reidar Mohr Stavanger CK 152 51:36,91
2 Frode Svortevik Birkeland Førde Cykleklubb 105 51:37,57 00:00,66
3 Ole Martin Aasen Tjønneland Førde Cykleklubb 104 51:40,56 00:03,65
4 Sondre Andersson Svensli Nesset CK 106 51:40,97 00:04,06
5 Håkon Orset Nesset sykkelklubb 109 53:45,96 02:09,05
6 Ruben Alsaker NOTEAM 108 54:10,50 02:33,59
7 Håkon Angvik Berås Nesset CK 120 54:26,95 02:50,04
8 Olai Kelly Hoddevik Kobbenes Ulstein OSK - Sykkel 107 59:01,26 07:24,35
9 Steffen Nathan Hatllelid Hornindal IL 170 1:01:01,90 09:24,99
10 Håvard Holstad Ulstein OSK 167 1:01:07,07 09:30,16
11 Stein Slettemark Skeide Ulstein OSK 171 1:10:02,52 18:25,61



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +