-->

Resultater Birkenesrunden 2014



Resultater sykkel, sykling, sykkelritt

Birkenesrunden - 92 km, landevei
Birkenes, Aust-Agder - 15. juni 2014

Plassering    Etternavn    Fornavn    Klubb/bedrift    Gang    Tid    Kommentar
K 20 - 29
1    Nilsen    Aurora    Grimstad SK    1    2:35:20    

K 30 - 39
1    Røyneland    Renèe    Blindleia CK    6    2:59:24    

K 40 - 49
1    Nilsen    May Brit Skeime    Blindleia CK    3    2:59:24    

K 50 - ->
1    Flaa    Ingrid Sandrib    Birkenes IL    15    2:16:45    
2    Boye    Grethe    Arendal CC    3    2:59:24    
3    Næs    Ingeborg    Birkenes IL    13    2:59:24    

M 17 - 19
1    Aas    Thor Arild    IL Gry    1        
2    Fløystad    Even    Arendal CC    1    2:17:52    
3    Jansen    Wilko    SK Lyngdal & Omegn    2    2:17:52    
4    Nerbø    Mads    Kristiansands CK    1    2:17:52    
5    Sætra-Pedersen    Erik    Grimstad SK    1    2:32:59    
6    Fosse    Tobias        1    2:43:59    
7    Navjord    Mathias    Hellemyr Tråkke Club    1    2:43:59    

M 20 - 24
1    Kile    Håkon    Hellemyr Tråkke Club    1    2:16:45    
2    Sødal    Ole Andre    Vennesla OCK    2    2:16:45    
3    Dean    Edvard    Søgne CK    1    2:17:52    
4    Fiskådal    Henrik    Kristiansands CK    1    2:17:52    
5    Holberg    Trond Runar    Birkebeineren IF    4    2:17:52    
6    Lillevåje    Stian    Arendal CC    2    2:17:52    
7    Møller    Joakim    Arendal CC    2    2:17:52    
8    Myrvang    Marius    Birkenes IL    4    2:17:52    
9    Sanne    Andreas    Kristiansands CK    2    2:17:52    
10    Surnevik    Torje    Tasta OSK    2    2:17:52    
11    Sundsli    Bård    Treungen IL    1    2:38:00    
12    Aartun    Daniel    GGL - Lillesand    7    3:02:51    
13    Mathiassen    Kristian    Camera & Videoteknikk AS    7    3:39:00    

M 25 - 29
1    Lohne    Joar    Lund CK    1    2:16:45    
2    Nyhagen    Endre    Tveit IL    1    2:16:45    
3    Aamodt    Hans Martin    Søgne CK    1    2:17:52    
4    Andersen    Gunnar    Kristiansands CK    4    2:17:52    
5    Bilstad    Petter    Arendal CC    4    2:17:52    
6    Pedersen    Kristian    Dølemo IL    13    2:17:52    
7    Sivertsen    Åsmund    Kristiansands CK    9    2:17:52    
8    Sivertsen    Sigbjørn    Blindleia CK    10    2:17:52    

M 30 - 39
1    Asdal    Magne Knutsen    Fevik OCC    1    2:16:45    
2    Breimyr    Tore    Froland SK    1    2:16:45    
3    Bringaker    Tor-Einar    Grimstad SK    1    2:16:45    
4    Førland    Øystein    Mandal CK    2    2:16:45    
5    Førland    Trond    Mandal CK    2    2:16:45    
6    Haugen    Hans Rune    Lund CK    10    2:16:45    
7    Haugen    Stian    Fevik OCC    3    2:16:45    
8    Holmen    Jon Olav    Lund CK    1    2:16:45    
9    Magnussen    Rune    Tveit IL    2    2:16:45    
10    Nygård    Morten    Tveit IL    2    2:16:45    
11    Solli    Knut Gunnar    Blindleia CK    2    2:16:45    
12    Svensson    Sven Andre    Tveit IL    4    2:16:45    
13    Arentz-Grastvedt    Morten    Blindleia CK    4    2:17:52    
14    Brekke    Jan Aage    Interoptik Brillehjørnet    2    2:17:52    
15    Dalen    Tom Arild    Froland SK    2    2:17:52    
16    Eretveit    Bjørnar    Team Lydbølgen        2:17:52    
17    Gundersen    Geir A.    Vennesla OCK    2    2:17:52    
18    Gundersen    Preben    Lund CK    3    2:17:52    
19    Høygilt    Grunde    BGB.no    6    2:17:52    
20    Jenssen    Glenn    Vennesla OCK    2    2:17:52    
21    Kupstaitis    Emilijus    Vennesla OCK    2    2:17:52    
22    Lohne    Håkon    Lund CK    2    2:17:52    
23    Stoveland    Geirulf    Birkenes IL    9    2:17:52    
24    Tørå    Glenn    Kristiansands CK    2    2:17:52    
25    Vigsnes    Steinar    Kristiansands CK    4    2:17:52    
26    Wanner    Trond Even    Kristiansands CK    3    2:17:52    
27    Larsen    Trond-Lauritz    Lund CK/Aker MH    1    2:26:22    
28    Nygaard    Andreas    Tveit IL    4    2:32:59    
29    Solås    Per Øyvind    IL Gry    9    2:32:59    
30    Våge    Ørjan    Tveit IL    2    2:40:42    
31    Johannessen    Rune    Grimstad SK    8    2:51:30    
32    Tobiassen    Magne    Tveit IL    1    2:51:30    
33    Stalsberg    Radek    Mandal CK    2    2:56:14    
34    Sokalski    Thomas    Otra IL    1    3:02:05    

M 40 - 44
1    Hansen    Eirik Farstad    Lund CK    3    2:16:45    
2    Hansen    Tommy    Kristiansands CK    3    2:16:45    
3    Klepp    Jo    Vennesla OCK    2    2:16:45    
4    Stiansen    Jan Fredrik    Lund CK    1    2:16:45    
5    Svendsen    Pål H.    Blindleia CK    3    2:16:45    
6    Tømmerås    Johan    Nikkelverket    5    2:16:45    
7    Vehus    Jon    Dølemo IL    10    2:16:45    
8    Dahl    Sturle    Kristiansands CK    4    2:17:52    
9    Huse    Ståle    Kristiansands CK    3    2:17:52    
10    Kaspersen    Philip    Kristiansands CK    1    2:17:52    
11    Sjølund    Stian    Blindleia CK    4    2:17:52    
12    Tjemsland    Ørjan    Skagerak Energi    11    2:17:52    
13    Realfsen    Halfdan    Birkenes IL    13    2:21:45    
14    Fossing    Anders    Team Homborsund    1    2:32:59    
15    Karlsen    Arnt Rune    Tveit IL, ROC    3    2:32:59    
16    Skuland    Svein    Tveit IL    2    2:32:59    
17    Smeland    Olav    Tveit IL    11    2:32:59    
18    Næss    Geir Ove    Lund CK    11    2:38:00    
19    Baas    Eivind    Dølemo IL    10    2:43:59    
20    Vatnedal    Tor    SK Lyngdal & Omegn    2    2:52:33    
21    Aas    Thor Daniel    IL Gry    4    3:11:05    

M 45 - 49
1    Berggren    Eskil    Søgne CK    3    2:16:45    
2    Boekhout    Michel    Blindleia CK    1    2:16:45    
3    Eppeland    Bjørn Notto    Dølemo IL    8    2:16:45    
4    Eriksen    Jan Kåre    Kristiansands CK    3    2:16:45    
5    Hestvåg    Kjell Rune    Vennesla OCK    6    2:16:45    
6    Pettersen    Øystein        3    2:16:45    
7    Tveit    Terjei    Dølemo IL    5    2:16:45    
8    Tverå    Sten        2    2:16:45    
9    Birkeland    Olav N.    Birkenes IL    17    2:17:52    
10    Bjørnevik    Kenneth    Kristiansands CK    3    2:17:52    
11    Eide    Audun    Kristiansands CK/Kristiansand Politi    3    2:17:52    
12    Frivold    Jan Kristian    Grimstad SK    9    2:17:52    
13    Grunde    Rolf    Arendal CC    1    2:17:52    
14    Grut-Johnsen    Terje    Arendal CC    1    2:17:52    
15    Jacobsen    Anders    Lund CK    3    2:17:52    
16    Lyshaug    Jon    Arendal CC    3    2:17:52    
17    Mykland    Rune    Kristiansands CK    9    2:17:52    
18    Tverå    Steinar    VK BIL    2    2:17:52    
19    Wathne    Dag Steinar    Søgne CK    2    2:17:52    
20    Gaustad    Annar    Blindleia CK    5    2:35:20    
21    Kristiansen    Jostein    Kristiansands CK    3    2:38:00    
22    Løland    Tom    IL Gry    9    2:51:30    
23    Knutsen    Arne    IF Frøy    1    2:53:51    
24    Pettersen    Arne        1    3:13:16    

M 50 - 54
1    Flaa    Magnar    Birkenes IL    34    2:16:45    
2    Juell    Ragnar    Kristiansands CK    1    2:16:45    
3    Nicolaysen    Arild    Otra IL    7    2:16:45    
4    Olsen    Johnny    Vennesla OCK    10    2:16:45    
5    Østby    Bjørn    Blindleia CK    5    2:16:45    
6    Strand    Ståle Arvill    Arendal CC    3    2:16:45    
7    Svendsen    Øyvind    Vennesla OCK/Gorine    2    2:16:45    
8    Aalberg    Snorre    Kristiansands CK    3    2:17:52    
9    Aas    Karsten    Vennesla OCK    4    2:17:52    
10    Dovland    Svein    Otra IL    20    2:17:52    
11    Foss    Per Gudmund    Kristiansands CK    3    2:17:52    
12    Hille    Geir Harald    Kristiansands CK    1    2:17:52    
13    Råna    Morten    Arendal CC    1    2:17:52    
14    Schanke    Bjørnar    Birkenes IL    8    2:17:52    
15    Schanke    Rolf    Blindleia CK    1    2:26:22    
16    Birkeland    Anders Gustav    Blindleia CK    21    2:32:59    
17    Erland    Øyvind    Kristiansands CK    6    2:32:59    
18    Ryen    Jan-Erik    ROC    4    2:32:59    
19    Sørgaard    Birger    Arendal CC    37    2:32:59    
20    Tallaksen    Svein    Grimstad Brannvesen    8    2:32:59    
21    Vestøl    Jan Erik    Tveit IL/ROC    7    2:32:59    
22    Gjelsten    Nils Gunnar    Glencore Nikkelverk BIL    2    2:38:00    
23    Drivdal    Asbjørn    Birkenes IL    1    2:43:59    
24    Sørli    Ole Gunnar    Nordea BIL    15    2:44:43    
25    Boye    Steinar    Arendal CC    6    2:59:24    
26    Kyrdalen    Vidar    Dølemo IL    2        brutt

M 55 - 59
1    Ranestad    Helge    Grenland SK    15        
2    Lohne    Vidar        6    2:16:45    
3    Væding    Nikolai    Arendal CC    33    2:16:45    
4    Hørte    Kåre    Birkenes IL    35    2:17:52    
5    Bach    Pål    Grimstad SK    19    2:32:59    
6    Aas    Yngvar    Kristiansands CK    4    2:35:20    
7    Gauslaa    Nils Kristian    Grimstad SK    9    2:35:20    
8    Flaa    Tor Kristian    Birkenes Sparebank    40    2:38:00    
9    Våge    Kjell Tore    Birkenes IL    4    2:43:59    
10    Skibelid    Tommy    Blindleia CK    4    2:51:30    
11    Nomeland    Birger    Team Skomedal/Aker MH    3    2:56:14    
12    Aartun    Magne    GGL - Lillesand    7    3:02:51    
13    Martinsen    Bernt    Pharmac    5    3:02:51    
14    Arnesen    Morten    Grimstad SK    3    3:08:24    

M 60 - 64
1    Aamlid    Per Kristian    Arne Blystad AS    5    2:32:59    
2    Franksson    Per Åge    Blindleia CK    5    2:32:59    
3    Jenssen    Geir    Blindleia CK    5    2:32:59    
4    Kristensen    Erling    Kristiansands CK    4    2:32:59    
5    Tveit    Olav Ditlef    IL Gry    14    2:32:59    
6    Mamelund    Roald    Arendal CC    28    2:56:14    
7    Johnsen    Theo    Blindleia CK    16    3:02:51    
8    Spillekom    Jacob        9    3:02:51    

M 65 - ->
1    Johannessen    Johny    Grimstad SK    21    2:50:50    
2    Haugland    Arne    Vennesla OCK    36    2:59:24    

Trim, damer
1    Aanesland    Bente    Birkenes IL    11        
2    Andersen    Sigrid    LiBiR IKS    3        
3    Astrup    Liv Hoskuldsen        5        
4    Ballestad    Anne Gro        4        
5    Birkeland    Vigdis        9        
6    Buestad    Tora Løvdal    TrendTrim    4        
7    Grimstvedt    Angelique    Dream Team 1977    3        
8    Haugen    Ingebjørg    Kristiansands CK    3        
9    Haugen    Solveig    Kristiansands CK    1        
10    Kristensen    Kari        3        
11    Omland    Asborg    Otra IL    13        
12    Retterholt    Elisabet    Birkenes IL    1        
13    Viken    Åse Beate Seland    Fjære Skole    5        

Trim, menn
1    Aamlid    Kjetil    Birkenes IL/Birkenes Sparebank    8        
2    Aamlid    Knut    Birkenes IL    22        
3    Aanesland    Steinar    Birkenes IL    10        
4    Aas    Vidar    Arendal Kommune    11        
5    Agerbo    Preben    Scanflex    3        
6    Amundsen    Bengt    Kristiansands CK    3        
7    Andersen    Sigbjørn    3B BIL    3        
8    Åsland    Svein        1        
9    Astrup    Steven    Grimstad SK    5        
10    Baas    Sindre    Dølemo IL    1        
11    Bekkelien    Frank        9        
12    Berntsen    Erland    MacGregor Pusnes    5        
13    Birkeland    Bendix        30        
14    Dønnestad    Tellef    Birkenes IL    17        
15    Eikeland    Jan        27        
16    Eikeland    Thom O.    Kristiansands CK    35        
17    Engeland    André    J.J. Ugland BIL    2        
18    Engeland    Eivind    J.J. Ugland BIL    2        
19    Engeland    Jan    J.J. Ugland BIL    8        
20    Erlandsen    Einar    Pusnes BIL    4        
21    Erlandsen    Kjetil    Team Buxer    4        
22    Fjelldal    Johan Christian    Blindleia CK    1        
23    Flaa    Hallvard        1        
24    Flaa    Harald    Birkenes IL    3        
25    Flaa    Jon Vegard        1        
26    Flaa    Pål Gunnar        1        
27    Flaa    Per Johan    Birkenes IL    8        
28    Flaa    Tor-Inge        2        
29    Fløystad    Dagfinn        6        
30    Gauslaa    Ole    Jernbanens IL    3        
31    Gitmark    Erling    GGL    3        
32    Grimstvedt    Geir Egil    Blindleia CK    5        
33    Grimstveit    Abraham A        3        
34    Gundersen    Oddleif    Birkenes IL    29        
35    Gunleifstøl    Olaf        2        
36    Guttormsen    Asbjørn    Lillehammer CK    11        
37    Hageland    Tommy    Hans Sykkelverksted    21        
38    Håkedal    Torstein    Birkenes IL    3        
39    Haltorp    Benjamin    Team Haltorp    3        
40    Haltorp    David    Team Haltorp/Ae BIL    14        
41    Haltorp    Theodor    Team Haltorp    1        
42    Haugen    Audun    Kristiansands CK    4        
43    Haugen    Stein Vidar    Dønnesstad Offroad Herrer    17        
44    Haugum    Tore        3        
45    Heimsæter    Jørgen    Grimstad SK    4        
46    Helleland    Nils Terje    Scanflex    16        
47    Høiland    Notto    Birkenes IL    24        
48    Homme    Erling    Risør CK    2        
49    Horn    Eiler        9        
50    Horn    Stian    Byggfirma Horn & Jacobsen    6        
51    Høygilt    Ragnar        38        
52    Imenes    Gjøran    Birkenes Kommune    6        
53    Jacobsen    Sven Petter        1        
54    Johannessen    Mathias    Grimstad SK    1        
55    Jonassen    Per Kristian    Blindleia CK/Dream Team 1977    2        
56    Jonsmyr    Svein Roar    Blindleia CK    10        
57    Landås    Finn    Birkenes Kommune    14        
58    Langeland    Preben        2        
59    Lie    Øyvind Johannes    Lillesand Padleklubb    22        
60    Ludviksen    Henrik        1        
61    Ludviksen    Terje        3        
62    Myhre    Harald    Nikkelverket    1        
63    Nesbu    Knut        2        
64    Nyhaven    Leif Olaf    Birkenes IL    5        
65    Nyhaven    Per Gunnar    Hennig-Olsen Is    12        
66    Omland    Jon    Otra IL    28        
67    Øyslebø    Arnstein    J.J. Ugland BIL    5        
68    Øyslebø    Kjell Vidar    J.J. Ugland BIL    2        
69    Pedersen    Vidar Berg    Grimstad SK    3        
70    Pettersen    Odd    Kristiansand Brann og Redning    3        
71    Rislaa    Arnstein    Birkenes IL    3        
72    Røstad    Jarle    Blindleia CK    2        
73    Røstad    Rune    Birkenes IL    19        
74    Schellhorn    Geir    Vennesla OCK    10        
75    Siring    Jarle        4        
76    Smith    Anders    Birkenes IL    19        
77    Stølen    Jarle Vegusdal    IL Gry    1        
78    Stordal    Ottar    Birkenes IL    19        
79    Svennevig    Tore    Posten BIL    2        
80    Tangen    Tore    Oddersjå    31        
81    Tveiten    Karl Johan    Øvrebø Kraftlag    19        
82    Vestrheim    Sindre        1        
83    Vestrheim    Stian        1        
84    Vethe    Arne    Bygland IL    1        
85    Viken    Leif    Grimstad SK    11        
86    We    Karstein    Boen    9    



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +