Resultater Ulfstindrennet 2015



Resultater Ulfstindrennet - 23 km, klassisk
Tromsø, Troms - 29. mars 2015

Arrangementstype: Langrenn

Herreklassen ble, i år som fjor, vunnet av Christian Tvedt Bygge, Kvaløysletta Skilag. Han tok sitt første napp i nyoppsatt vandrepokal.

Dameklassen ble vunnet av Sara Pedersen, Tromsø Skiklubb Langrenn. Hun tok sitt andre napp i vandrepokalen.

Ulfstindrennet ble i år arrangert for 37. gang. Vind på fjellet førte til at reserveløype med start og mål ble ved Skittenelv skole ble benyttet.

Totalt deltok 116 stk. i Ulfstindrennet med stort og smått (42 i turrenn klassen).

Damer 15-16 år
1. Sara Pedersen, Tromsø skiklubb langrenn 1.01.15 Beste tid D

Damer 19-20 år
Ingvild Engenes Hansen, Tromsø skiklubb langrenn Brutt

Damer 26-30
1. Tone Røst Heimlund, Kvaløysletta skilag 1.03.03

Damer 31-35 år
1. Torun Ankjell, Nordreisa IL 1.06.38

Damer 41-45
1. Kari Jakola, Polarstjerna IL 1.05.03

Damer 46-50 år
1. Kristin Nilsen, Troms Kraft 1.23.22

Damer 56-60 år
1. Eli Nordskar, Tromsø Tennisklubb 1.43.18

Damer 61-65 år
1. Ingunn Ytrehus, Tromsø skiklubb langrenn 1.21.38

Herrer 13-14 år
1. Trym Silsand Gerhardsen, Tromsø skiklubb langrenn 58.52
2. Johannes Andberg Stenersen, Kvaløysletta skilag 59.16
3. Tobias Rognmo, Tromsø skiklubb langrenn 1.15.14
Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL Brutt

Herrer 15-16 år
1. Krister Klaussen, Kvaløysletta skilag 53.33
2. Petter Danielsen Lien, Tromsø skiklubb langrenn 54.15
3. Jakob Brunes Engen, Kvaløysletta skilag 54.16
4. Rasmus Odland Kvame, Tromsø skiklubb langrenn 56.20
5. Håkon Jervidal, Tromsø skiklubb langrenn 58.00
6. Eirik Silsand Gerhardsen, Tromsø skiklubb langrenn 1.00.12
7. Per Vassmyr, Tromsø skiklubb langrenn 1.04.34
8. Halvor Wik, Tromsø skiklubb langrenn 1.05.02

Herrer 21-25 år
1. Christian Tvedt Bugge, Kvaløysletta skilag 49.36 Beste tid H
2. Runar Hermo, Hammerfest skiklubb 52.00

Herrer 26-30
1. Christian Peter MacLacen, Byggm. Johnny Hansen 1.05.06

Herrer 31-35 år
1. Martin Slettmo Jørgensen, Tromsø skiklubb langrenn 53.23
2. Tord Stenseth Heimdal, Lakselvdal Sprint 1.00.43
3. Per-Arne Øye, Skognes & Omegn IL 1.02.57

Herrer 36-40 år
1. Morten Norum Breivikingan 57.57

Herrer 41-45 år
1. Pål Severin Båtnes, Tromsø skiklubb langrenn 51.38
2. Øyvind Lyngedal, Tromsø skiklubb langrenn 53.02
3. Stein Olaf Kollstrøm, Tromsø skiklubb langrenn 55.58
4. Stian Røberg, Bosmo & Ytteren 1.07.03
5. Per Arne Engstad, BUL Tromsø 1.09.17

Herrer 46-50 år
1. Ronald Segelsten, Andørja Sportsklubb 57.51
2. Svein Tore Skogstad, Øverbygd IL 1.00.55
3. Einar Roger Pettersen, Melbo IL 1.12.30

Herrer 51-55 år
1. Jon-Geir Iversen, Tromsø skiklubb langrenn 58.12
2. Jan Einar Nilsen, Breivikingan 1.00.33

Herrer 56-60 år
1. Jørgen Sundby, UIT IL 1.13.10
2. Haakon Hop, IL Ulfstind 1.15.43

Herrer 61-65 år
1. John Lindrupsen, Troms Kraft 1.02.35

Herrer 66-70 år
1. Oddbjørn Hansen, Breivik IL 1.12.10

Herrer 71-75 år
1. Knut Engstad, Tromsø skiklubb langrenn 1.12.47

Trimklasse:
Tove Hauan Løvli IL Ulfstind
Kjetil Lillegård, IL Ulfstind
Siri Helen Lillegård, IL Ulfstind
Sidre Giskar Lillegård, IL Ulfstind
Rune Strømme, IL Ulfstind
Anna Strømme IL Ulfstind
Erlend Binder Traasdahl, IL Ulfstind
Truls Traasdahl, IL Ulfstind
Astrid Binder Traasdahl IL Ulfstind
Alf Hemmingsen,
Knut Olsen, IL Ulfstind
Kasper Ankjell Holmøy Nordreisa IL
Marianne Fjellbakk
Edmund Johanes Broback
Inge Jenssen, IL Ulfstind
Renate Jensen IL Ulfstind
Neneh Amanda Jallow IL Ulfstind
Omar Andre Jallow IL Ulfstind
Maria Solheim IL Ulfstind
Tone Lise Pedersen Tromsø skiklubb langrenn
Terje Pedersen Tromsø skiklubb langrenn
Rita Pedersen Tromsø skiklubb langrenn
Lisbeth Hauglann Tromsø skiklubb langrenn
Einar Hauglann Ness TUIL ski
Ellinor Marie Ness, TUIL ski
Roger Ness TUIL ski
Hans Martin Vaeng Sørreisa OL
Anita Brovoll Vaeng Sørreisa OL
Henriette Stenhaug IL Ulfstind
Camilla Stenhaug Bendiksen IL Ulfstind
Svein Aakre Tromsø skiklubb langrenn
Linn-Helen Aakre
Sigrid Selheim Huglen
Ola Huglen
Eli Huglen
Johnny Rognmo TUIL ski
Britt Leandersen IL Ulfstind
Bendik Leandersen IL Ulfstind
Anne Serine Fottland
Kjell Petter Vold
Steinar Benum
Kristoffer Mathiassen
Solveig Lundin
Merete Hansen
Laila Falck
Kirsten Andberg
Ingeborg Andberg Stenersen Kvaløysletta skilag
Jonas Pedersen
Grete Segelstein
Trond-Henry Skjønsfjell Nordreisa IL
Lars Erik Sørensen AVINOR BIL
Nina Andreassen
Johnny Johnsen IL Ulfstind
Emilly Hop IL Ulfstind
Hillary Hop IL Ulfstind

---

Barneskirenn:
Gutter 5 år
Isak Yndestad, IL Ulfstind Fullført

Gutter 6 år
Henrik Pedersen IL Ulfstind Fullført

Gutter 7 år
Jesper Wahl Norum Tromsø skiklubb langrenn Fullført
Even Helf IL Ulfstind Fullført

Gutter 8 år
Håkon Yndestad IL Ulfstind 20.46

Gutter 9 år
Daniel Skogstrand Moe, IL Ulfstind 14.58

Gutter 10 år
Erik Aas Hansen 10.38

Gutter 11 år
Sivert Silsand Tromsø skiklubb langrenn 5.55
Ola Huglen Tromsø skiklubb langrenn 5.55

Jenter 2 år
Anette Bjørn Pedersen, IL Ulfstind Fullført

Jenter 3 år
Nora Aakre Tromsø skiklubb langrenn Fullført

Jenter 4 år
Vårin Aakre, Tromsø skiklubb langrenn Fullført
Hedvik Elisabeth Hemborgstrøm TUIL Fullført
Kristine Pedersen IL Ulfstind Fullført

Jenter 5 år
Marie Bjørn Pedersen, IL Ulfstind Fullført

Jenter 8 år
Josefine Wahl Norum, Tromsø skiklubb langrenn 9.12
Vilde Setemsdal, IL Ulfstind 13.41

Jenter 9 år
Eli Huglen, Tromsø skiklubb langrenn 8.13

Jenter 12 år
Emilly Hop IL Ulfstind 14.40