-->

Illustrasjonsbilde fra Birkebeinerrittet 2013. Foto: Birken AS.

Illustrasjonsbilde fra Birkebeinerrittet 2013. Foto: Birken AS.

Grenserittet 2015 Resultater - Topp 6 Alle klasser

Resultater fra samtlige klasser i Grenserittet 2015, der tusenvis av ryttere tok seg gjennom 80 kilometer i terrenget fra Strömstad til Halden lørdag.



Årets utgave var det 17. i rekken for Grenserittet.

Den 80 kilometer lange løypa strekker seg fra Strömstad i Sverige til Halden i Østfold og går på ca. 16 km asfalt, 53 km grus og skogsbilveier, og 11 km sti og traktorveier. 

I kvinneklassen i årets utgave var det kun noen få centimeter som skilte de to beste. 

Jennie Stenerhag fra Falu CK vant foran Hildegunn Gjertrud Hovdenak fra Nesset CK, mens Orklas Borghild Løvset tok tredjeplassen.

Matthias Wengelin, SCS Racingteam, tok spurten blant herrene. Han fikk følge på pallen av Thomas Engelsgjerd fra Halden CK og Greg Saw fra 
Hard Rocx Abax. 

---

Uoffisielle resultater (NB! Puljestart - Forbehold om endringer)
Grenserittet
Strömstad, Sverige til Halden, Østfold - 1. august 2015
Sykkelritt - 80 km terreng


Komplette resultater - Alle klasser

Kvinner - Totalt
1. Jennie Stenerhag, Falu CK 2:52:53
2. Hildegunn Gjertrud Hovdenak, Nesset CK 2:52:53
3. Borghild Løvset, Orkla CK 2:53:01
4. Jeanette Persson, Skullerud SpKl Sykkel 2:57:53
5. Linda-Kristine Bjerke, Glåmdal SK 2:59:24
6. Liv-Janne Øvrebust, IF Frøy Sykkel 3:01:04

Menn - Totalt
1. Matthias Wengelin, SCS Racingteam 2:26:51
2. Thomas Engelsgjerd, Halden CK 2:26:52
3. Greg Saw, Hardrocx-Abax 2:26:52
4. Steffan Hartz Repshus. Rena IL Sykkel 2:26:53
5. Ola Kjøren. Stiftstaden SK Trondheim 2:26:56
6. Fredrik Edin, Cykloteket Racing Team 2:27:00

Kvinner - 17-19 år
1. Maria Victoria Dammen, IF Frøy Sykkel 3:05:07
2. Thea Maurtvedt, Smaalenene SK 3:29:39
3. Kristine Tuv Myhre, Ringkollen skiklubb 3:42:59
4. Mina Figenschau, Glitre Off- Road Klubb 3:48:35
5. Ragnhild Unnestad, Skiptvet IL Sykkel 4:00:04
6. Jenny Nilssen, Sykleklubben Lyngdal & Omegn 4:01:56

Menn - 17-19 år
1. Martin Røste Omdahl, Raufoss & Gjøvik SK 2:37:00
2. Harald Skurdal, Ottestad IL - Sykkel 2:37:25
3. Jørgen Lippert, Soon CK 2:37:43
4. Anders Rauan, Nanset IF - Sykkel 2:39:19
5. Mathias Sundquist, Lørenskog CK 2:43:13
6. Ola Lierhagen, Nes Sp.Kl. Sykkel 2:43:16

Kvinner - 20-24 år
1. Stine Hasund Eid, Kloppa offroadklubb 3:02:51
2. Ingrid Jacobsen, Halden CK 3:07:04
3. Karoline Røste Omdahl, Raufoss & Gjøvik SK 3:09:45
4. Ida Malene Thomsen, CK Victoria 3:14:45
5. Mia Foss Birkeland, Fjellfoten Sykkelklubb 3:19:57
6. Ida Kristine Kure, IL ROS Sykkel 3:24:38    

Menn - 20-24 år
1. Thomas Engelsgjerd, Halden CK 2:26:52
2. Eirik Fiskvik, Savalen SK 2:27:26
3. Erik Jonsson, Tune Sverige.se 2:32:11
4. Jonas Amundsen, Nes SK 2:37:15
5. Martin Thon, Skiptvet IL Sykkel 2:37:21
6. Asbjørn Madsstuen, Bygdø IL - Sykkel 2:37:55    

Kvinner - 25-29 år
1. Ann-Karin Huseby 3:09:14
2. Miriam Sivertsen, IF Frøy Sykkel 3:12:03
3. Gina Elisabeth Mathisen, Hadeland CK 3:13:21
4. Karen Marie Utne Belsby, Christiania Roklubb 3:17:34
5. Ina Bergstrøm, Halden CK 3:18:32
6. Cecilie Bøckmann Olsen, Solør CK 3:19:49

Menn - 25-29 år
1. Matthias Wengelin, SCS Racingteam 2:26:51
2. Ola Kjøren, Stiftstaden SK Trondheim 2:26:56
3. Vidar Mehl, Raufoss & Gjøvik SK 2:27:23
4. Martin Andersen, Engerdal SK 2:27:26
5. Øivind Bjerkseth, Asker Cykleklubb 2:27:31
6. Xabier Zabalo, Ålesund OCK 2:30:13    

Kvinner - 30-34 år
1. Hildegunn Gjertrud Hovdenak, Nesset CK 2:52:53
2. Jeanette Persson, Skullerud SpKl Sykkel 2:57:53
3. Åse-Helen Kristiansen, Moss Cykle Klubb 3:09:51
4. Janne Smauget, Fredrikstad SK 3:16:48
5. Guro Ødemark, Jardar IL Sykkel 3:22:04
6. Lill Tove Adolfsen, Halden CK 3:23:25

Menn - 30-34 år
1. Fredrik Edin, Cykloteket Racing Team 2:27:00
2. Lars Granberg, CK Haugaland 2:27:16
3. Lars Ragnar Manengen, Lillehammer Cykleklubb 2:27:25
4. Johan Norén, Kvänums IF/Team Evalds MTB 2:27:25
5. Anders Fiskvik, Brumunddal SK - terreng 2:27:28
6. Knut Erik Nesteby, Brumunddal SK - terreng 2:30:16

Kvinner - 35-39 år
1. Borghild Løvset, Orkla CK 2:53:01
2. Linda-Kristine Bjerke, Glåmdal SK 2:59:24
3. Marianne Foss, Sagene IF Sykkel 3:02:44
4. Ingrid Fjellestad, Sandane SK 3:09:30
5. Marianne M Akselsen, Eiker CK 3:16:50
6. Tone Krogstad, Bingsfoss SK 3:17:24

Menn - 35-39 år
1. Greg Saw, Hardrocx-Abax 2:26:52
2. Fredrik Stephansen, Drøbak-Frogn IL Sykkel 2:27:25
3. Bjørn Gjellebæk, Sarpsborg Sykleklubb 2:30:13
4. Johan Hellman, Team Swesports 2:32:17
5. Roar Sollie, Raufoss & Gjøvik SK 2:37:03
6. Joakim Vika, Brumunddal SK - terreng 2:37:10

Kvinner - 40-44 år
1. Jennie Stenerhag, Falu CK 2:52:53
2. Cathrine Årstad Olsen, Bingsfoss SK 3:02:44
3. Cecilie Pederstad Rise, Ullensaker CK 3:02:46
4. Helene Stenersen Lund, Holmenkollen Cykleklubb 3:02:46
5. Thrude Karlsen Natholmen, Økern Cykle Klubb 3:04:25
6. Elisabeth Lockert, Ullensaker CK 3:08:32

Menn - 40-44 år
1. Thomas M. Knutsen, Østmarka IL Sykkel 2:30:13
2. Tom Larsen, Stovnerkameratene Sykkel 2:32:27
3. Morten Andersen, Halden CK 2:37:03
4. Stefan Hellman, Halden CK 2:37:05
5. Frode Jermstad, CK Victoria 2:37:06
6. Tor Fredriksen, Glåmdal SK 2:37:15

Kvinner - 45-49 år
1. Liv-Janne Øvrebust, IF Frøy Sykkel 3:01:04
2. Hanne Alstad, Kongsberg IF 3:04:19
3. Ragnhild Bye, Moss Cykle Klubb 3:07:59
4 Stine B. Lund, Rakkestad Sykkelklubb 3:11:30
5. Gry Moberg, Halden CK 3:11:44
6. Merethe Fallmyr, Skagerrak Sp.Kl. Sykkel 3:14:06

Menn - 45-49 år
1. Steffan Hartz Repshus, Rena IL Sykkel 2:26:53
2. Arild Christophersen, Røa IL - Sykkel 2:32:13
3. Lars Erik Koritov, Hasle-Løren IL Sykkel 2:35:29
4. Knut Arne Dalsjø, Glåmdal SK 2:37:03
5. Kjell Arild Lierhagen, Hedmark terrengsykkel 2:37:08
6. Frank-Roe Vasseng, Molde Cykleklubb 2:38:09    

Kvinner - 50-54 år
1. Wenche M Eriksson, IF Frøy Sykkel 3:04:42
2. Birte Marie Skofteland, Bærum OCK
3. Kristin Ankile, Drammen CK 3:11:10
4. Tone Beate Grøtan, Asker Cykleklubb 3:14:50
5. Britt Irene Torp, Holmestrand SK 3:15:12
6. Marte Bjørnaa Otnes, Fossum IF Sykkel 3:15:21

Menn - 50-54 år
1. Jan Olav Beitmyren, Lørenskog CK 2:35:07
2. Terje Bjerkrheim, Høland IL Sykkel 2:37:59
3. Harald Kristoffer Hanssen, SK Rye sykkel 2:39:13
4. Jostein Frorud, Skiptvet IL Sykkel 2:40:46
5. Erik Windelstad, Trek Racing team 2:41:02
6. Jarle Thon, Skiptvet IL Sykkel 2:41:05

Kvinner - 55-59 år
1. Ann-Elin Urdal, Kongsberg IF Sykkel 3:13:17
2. Inger-Lise Ramstad, Halden CK 3:22:59
3. Grethe Dølbakken, Kristiansands Cykleklubb 3:33:17
4. Jorun Haugland, Skjeberg Cykleklub 3:34:48
5. Marit Austgulen, Cappelen Damm 3:36:06
6. Turid Bråthen Berglund, Kristiansands CK 3:42:46

Menn - 55-59 år
1. Arne Jørgen Kildahl, SpKl Ceres Sykkel 2:45:51
2. Bertil Alexandersen, Cykle Klubben Øst 2:46:01
3. Svein Roger Løken, CK Toten-Tråkk 2:47:34
4. Bjørn Høiby, Brumunddal SK 2:48:19
5. Morten Holo, Bærum OCK 2:52:46
6. Roy Arne Gjerde, Holmestrand SK 2:53:24

Kvinner - 60-64 år
1. Grethe Foss, IF Frøy Sykkel 3:09:55
2. Drude Høgseth, Eidsvoll SK 3:32:34
3. Marit Landsverk Dale, Sarpsborg Sykleklubb 4:01:37
4. Annika Rabe 4:07:44
5. Kristina Landsverk, Heming 4:16:35
6. Randi Møller, Siemens Sykkelklubb 4:24:54

Menn - 60-64 år
1. Gunnar Johansen 2:43:31
2. Bernt Malmberg, CK Sportson 2:57:14
3. Einar Lunde, Sarpsborg Sykleklubb 2:59:17
4. Aasmund Bjørnstad, SpKl Ceres Sykkel    2:59:24
5. Per Orderud 3:04:06
6. Nils Egil Bekkemellem, Raufoss & Gjøvik SK 3:04:44

Kvinner - 65-69 år
1. Sidsel Grøndalen, IF Frøy Sykkel 3:55:37
2. Kirsti Elisabeth Zeiner-Gundersen, Asker Cykleklubb 4:02:06
3. Grete Kleven, Bravida 4:19:28
4. Merete Blakstad, Bækkelaget 4:24:59

Menn - 65-69 år
1. Willie Juul Pedersen, Kloppa offroadklubb 2:54:29
2. Bengt Hansson, Strömstads IF 2:57:31
3. Per-Erik Østlie, Driv IL Sykkel 3:00:56
4. Erling Bere, Staffanstorp CK 3:09:50
5. Odd Stensby, Ottestad IL - Sykkel 3:10:40
6. Niels Duedahl, HolbækCykelsport 3:15:22

Kvinner - 70-74 år
1. Liv Astri Løkken, Raufoss og Gjøvik SK 3:58:03
2. Mari Kristine Moen, Gruvelia SK 4:30:52

Menn - 70-74 år
1. Johan Reidar Høgseth, Eidsvoll SK 2:56:36
2. Knut Roar Rønningen, Horten OCK 3:18:37
3. Olav Ledang, Hurum Cykleklubb 3:21:57
4. Harald Eik, Gruvelia SK 3:22:46
5. Johnny Skullestad, Kongsberg IF Sykkel 3:26:01
6. Per Zetterlund, Kynningsrud/NCK 3:35:12

Menn - 75-79 år
1. Haldor Fykse 3:56:21
2. Jørgen Chiodera, Bærum OCK4:54:13

Menn - 80+ år
1. Steinar Bersvendsen, BK SKi/Kongsberg 4:10:48

Komplette resultater - Alle klasser
* Se også den fyldige terminlisten for norske turitt på Sykkelritt.com.



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +