-->
Carl Fredrik Hagen med sitt VM-gull i U23 under VM i vintertriathlon i Cogne i Italia 2013. Nå er han å finne med startnummer 1 i Birken. Foto: Ingrid Lorvik.

Carl Fredrik Hagen med sitt VM-gull i U23 under VM i vintertriathlon i Cogne i Italia 2013. Nå er han å finne med startnummer 1 i Birken. Foto: Ingrid Lorvik.

Startliste Birkebeinerrittet - Elite menn

Lørdag arrangeres det 92 km lange Birkebeinerrittet. Herrenes elitefelt i Birken er svært fyldig. Her ser du de tett på 150 rytterne:

Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Startliste for Elite, menn i Birkebeinerrittet 2015
(se også startliste for kvinner)

Startnr   Fornavn Etternavn Klubbnavn
1   Carl Fredrik Hagen Sagene IF Sykkel / Team Sparebanken Sør
3   Fredrik Wilmann Varanger Sportsklubb / Team Ringeriks-Kraft
6   Audun Øverbye Hanssen  
8   Åsmund Løvik TVK Sykkel / Team Fixit.no
10   Lars Granberg Sepura Toyota racing with Birk
14   Fredrik Haraldseth Bærum OCK
17   Erik Hægstad Fiskum IL / Team Lillehammer Powered by Sport 1 og Scott
18   Calle Friberg Järfälla CK/ Team Scott Skoda
19   Christian Amdahl Solør CK
21   Vidar Mehl Sepura Toyota racing with Birk
26   Steffan Hartz Repshus Hedmark Terrengsykkel/Rena IL
28   Lars Ragnar Manengen Lillehammer ck
29   Gregory Saw Hard Rocx - ABAX
30   Thomas Engelsgjerd Halden CK / Hard Rocx - ABAX
32   Jørn Andor Øwre Solør CK
35   Arild Christophersen Røa IL Sykkel
38   Øivind Bjerkseth Asker Ck
39   Audun Brekke Fløtten Team Ringeriks-Kraft 
40   Christer  Jensen                  Team Ringeriks-Kraft 
41   Martin Formo Drammen CK
42   Adrian Hilde Kristiansands CK
44   Yngvar Alexander Hansen Mosjøen og Omegn CK
51   Kristian Klevgård Lillehammer ck
54   Arne Post Ullevål Sk
57   Søren  Nissen Racing team Stevens-iHus
58   Christofer Stevenson Motala AIF/Cyclecomponents.com
59   Johan Landström Motala AIF / Scott Sports
60   Fredrik Berg Kvänums IF / Team Evalds MTB
61   Fredrik Edin Cykloteket Racing Team
62   Alexander  Wetterhall Team Tre Berg-Bianchi
63   Niklas Gustavsson Team Tre Berg-Bianchi
64   Lucas  Eriksson Team Tre Berg-Bianchi
65   Johan Norén Kvänums IF/Team Evalds MTB
98   Anton Tunset TVK Sykkel
99   Anders Gravås TVK
100   Aleksander Skjelbred Asker Ck
109   Sondre Linstad-Hurum Kristiansand CK
121   Anders Fiskvik Team Trek Mesterhus
125   Bjørn Morten Gjellebæk Sarpsborg SK
131   Andreas Aalby Asker Ck
135   Tom Larsen Stovnerkameratene
137   Daniel Jarstø Rennesøy SK
138   Eirik Langerud Lillehammer CK / Team Lillehammer Powered by Sport 1 og Scott
139   Tord Andre Sundhagen FTT Oslo Sykkelklubb
141   Eirik Fiskvik Team Trek Mesterhus
142   Thomas M Knutsen Østmarka IL
145   Bersvenn Støen Savalen SK / Hard Rocx - ABAX
148   Jo Thorson Nordskar Kloppa Off Road Klubb / Team Oslo Sportslager
152   Markus Eid Mellegård Sepura Toyota Racing With Birk/ Sarpsborg SK
154   Xabier Zabalo Sepura Toyota racing with Birk
157   Joakim Vika Brumunddal SK
166   Olav Ulven Ottestad Il Sykkel
167   Tormod Ulven Ringerike SK
168   Anders Iversby Hvideberg Sepura Toyota racing with Birk
172   Ben Andre Schjerpen Odal SK / Team Oslo Sportslager
173   Flemming Kristiansen Skiptvet IL Sykkel og Ski
175   Per Øyvind Alvim Skiptvet IL Sykkel og Ski
178   Even Antonsen Solør CK
180   Håkon Marius Guldhaug Solør CK
186   Jon Andreas Klokkehaug CK Victoria
188   Roar Sollie Raufoss og Gjøvik SK
191   Eric Nevin Stiftstaden
192   Henning Halvorsen Offigstad Felgen CK Trondheim
194   Trond Skaale Stavanger Terrengsykkelklubb
195   Nikolai Hanevik Vossevangen CK
197   Anders Kristoffersen IF Frøy / Team Frøy Bianchi
199   Erik Husby IL Norodd
208   John Magnus Haugen IL Stjørdals-Blink
211   Jonas Amundsen Nes SK
212   Johan Karlsson Kvänums IF team Muggeberg 
213   Nathan Brown Team Cannondale - Garmin
214   Kjetil Kiledal Isaksen Vossevangen CK
215   Mathias Sundquist Lørenskog CK
305   Fredrik Stephansen Drøbak sykkelklubb
310   Sondre Kittelsen Drammen CK
313   Anders Gullhav NTNUI
315   Rune Morten Johansen Feiring IL
316   Oddvin Halvorsen Offigstad Lillehammer ck
321   Øyvind Strømsholm Pettersen TVK Sykkel
327   Cato Baardseth Nes sp.kl. sykkel
332   Kjell Arild Lierhagen Nes sp.kl. sykkel
338   Arnfinn Tunset TVK Sykkel
343   Thomas Dahlsrud Bærum OCK/ Team Oslo Sportslager
345   Robin Mackenzie-Robinson SK Rye Sykkel
347   Jarand Kleppan Lillehammer ck
352   Ingar Stokstad Kjekkas IF
355   Petter Bilstad Arendal CC
372   Martin Ohlsson Sagene IF Sykkel
373   Lars Sølna Rødsdalen Sagene IF Sykkel
376   Gunnar Disch Bærum OCK
380   Vegard Jevnesveen Lillehammer ck
385   Simen Smedsberg Kneppe SK Rye Sykkel
415   Roy-Arne Tollefsen Kongsberg IF Sykkel
417   Raymond Lishaugen Fjellfoten SK
424   Pål Sande Trollheimen Sk
429   Daniel Jaerson Asker Ck
435   Kristian Horne CK Nittedal
444   Sindre Fjellheim Jorde CK Valeo, Fornebu
459   Marius Jevnesveen Lillehammer ck
460   Njål Eivind Kleiven Team Ringeriks Kraft
461   Kristoffer Sommer Wormsen Team Ringeriks-Kraft 
462   Magnus Bjørndal SK Rye Sykkel
463   Dennis Wahlqvist Allebike Crosscountry Testteam
464   Michael Olsson Allebike Crosscountry Testteam
465   Jonatan Steen Falu CK
466   Jesper Svensson Kvänums IF / Team Evalds MTB
467   Morten  Mørland Team Sparebanken Sør
468   Svenn Mikalsen Kolbotn SK
501   Lars Bakk Stjern Gauldal SK
502   Karl Kristian  Bye CK Nittedal
503   Sivert Worum Daling IL Sverre Sykkel
504   Fredrik  Dversnes Dalane SK
505   Andreas Nærheim Edvardsen Bingsfoss SK
506   Olav Katle Fleten Asker Ck
507   Jakob Aune Høvik Gauldal SK
508   Truls Fjellheim Jorde CK Valeo, Fornebu
509   Sindre Kulset Ringerike SK
510   Roman Magnus Lørken Lillehammer ck
511   Alexander  Nybakk Ringerike SK
512   Christian Pjåka Ringerike SK
513   Erlend Rinden Glåmdal SK
514   Torbjørn Andre Røed Asker Ck
515   Ole Ingar Sel Ottestad Il Sykkel
516   Harald Skurdal Ottestad Il Sykkel
517   Iver Skaarseth Lillehammer ck
518   Andre Sotberg Gauldal SK
519   Per Strømseth Lillehammer ck
520   Sedrik Engebø Ullebø Sogn Ck
521   Even Vangsnes Boc
522   Eivind Kampesæter Slaaen Lillehammer ck
523   Petter Bernhard Huth Skiptvet IL Sykkel og Ski
524   Sivert Bakken Lillehammer ck
525   Marius Wold Glåmdal SK
526   Jacob Rosenvinge Høyem Lillehammer ck
527   Brage Aulstad Lillehammer ck
528   Martin Røste Omdahl Raufoss & Gjøvik SK
529   Håkon Sandaker Bærum OCK
530   Sondre Midtsveen Fredriksen Ringerike SK
531   Thomas Bjurhult Bærum OCK
532   Torjus Sleen Tønsberg CK
533   Sebastian Kiese IF Frøy
534   Sondre Svensli Gauldal SK
535   Jørgen Lippert Soon CK
536   Olav Ødegaard Grydeland Asker Ck
537   Ola Lierhagen Nes sp. kl. sykkel
538   Jonas Melby Bråten Skiptvet IL sykkel
539   Jesper  Wergeland Svelvik SK
540   Sander Smaaskjær Soon CK


* Se løypekart, høydeprofil, vær fra Yr, tidligere resultater med mere


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus