---
SKI TOUR: Totalt 3 av 6 etp: Kvinner- Menn| Tirsdag: Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Søn: 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn
---
Smøretips: Ski Tour

Resultater NM Junior Gåsbu - 20 km klassisk - Menn 19-20 år - 2016



Resultater NM Junior - 20 km klassisk, menn 19-20 år
Gåsbu, Hamar, Hedmark - 11. mars 2016

Arrangementstype: Langrenn

* Komplett offisiell resultatliste

Uoffisielle resultater nedenfor

Plass Startnr Navn Klubb Tid Etter
1 974 Johannes Høsflot Klæbo Byåsen IL 55:19,0 +00:00,0
2 981 Mattis Stenshagen Follebu SK/NTG-L 56:08,3 +00:49,3
3 980 Thomas Bucher-Johannessen Fossum IF/NTG-G 56:25,4 +01:06,4
4 997 Jan Thomas Jenssen Hommelvik IL/MVS 56:56,3 +01:37,3
5 983 Stian Christoffersen Runar, IL 57:11,9 +01:52,9
6 996 Ask Kleist Godal Innstrandens IL/MVS 57:12,7 +01:53,7
7 975 Erik Bøe Lyn Ski - Ski/Team Kollen 57:14,0 +01:55,0
8 976 Johan Sørum Gangsø Gran IL/Team Hadeland 57:21,4 +02:02,4
9 973 Joachim Aurland Kjellmyra IL/Team Solør Ski /NTG-L 57:38,6 +02:19,6
10 971 Henrik Dønnestad Gulset IF/Team Grenland Ski TiT 57:45,0 +02:26,0
11 994 Aleksander Wisløff Ranheim SK 58:00,1 +02:41,1
12 882 Ole Morten Flataker Hommelvik IL/MVS 58:03,4 +02:44,4
13 991 Even Kristoffersen Kragerø IF Ski/Team Grenland Ski TiT 58:07,1 +02:48,1
14 939 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL/Team Kollen 58:17,8 +02:58,8
15 840 Gaute Eriksen ROS, IL 58:18,8 +02:59,8
16 914 Aleksander Morsund Karlsen Lier IL 58:21,2 +03:02,2
17 986 Sivert Wiig Gjesdal IL/HSG 58:31,2 +03:12,2
18 798 Kornelius Grøv Byaasen Skiklub 58:32,6 +03:13,6
19 913 Edvard Grut Andersen Syril IL 58:35,7 +03:16,7
20 977 Halvor Kleivi Lyn Ski - Ski/Team Kollen 58:37,8 +03:18,8
21 880 Aleksander Fjeld Andersen Geilo IL/NTG-G 58:38,8 +03:19,8
22 961 Erik Husby Skaun IL 58:51,5 +03:32,5
23 998 Gaute Iversen IL Varden Meråker/MVS 58:59,9 +03:40,9
24 884 Kristoffer Bryhn ROS, IL/Team Drammen 59:01,4 +03:42,4
25 796 Jonas Austad Henning Skilag 59:03,2 +03:44,2
26 903 Mathias Aas Rolid Koll, IL/Team Kollen 59:09,4 +03:50,4
27 829 Aslak Ole Eira Nordreisa IL/NNS 59:10,0 +03:51,0
28 847 Jostein S Strandbråten Begna IL/NTG-L 59:11,4 +03:52,4
29 910 Bjørn André Aaslund Heming, IL - Ski/Team Kollen 59:18,3 +03:59,3
30 929 Harald Øygard Rogne IL/Team Valdres Ski 59:20,7 +04:01,7
31 953 Per Ola Flaten Bredvold Brøttum IL 59:27,1 +04:08,1
32 989 Erik Valnes Bardufoss og Omegn IF/NNS 59:27,4 +04:08,4
33 818 Jakob Velle Bækkelagets SK/Team Kollen 59:28,8 +04:09,8
34 883 Hans-Inge Klette Viljar, IL/Vossalangrenn 59:36,6 +04:17,6
35 817 Magnus Sivertsen Leirådal IL 59:42,6 +04:23,6
36 872 Øystein Ellefsen Sjøli Henning Skilag 59:44,6 +04:25,6
37 800 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL/Team Kollen 59:45,9 +04:26,9
38 901 Daniel May Instanes Fana IL 59:47,8 +04:28,8
39 990 Petter Stakston Søre Ål IL/NTG-L 59:50,4 +04:31,4
40 985 Erling Moseby Kjelsås IL/Team Kollen 59:56,7 +04:37,7
41 951 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL 59:57,8 +04:38,8
42 915 Endre Strømsheim Bærums Skiklub/NTG-G 59:59,3 +04:40,3
43 863 Fredrik Helgestad Hamar SK 1:00:01,0 +04:42,0
44 982 Trym Halbjørhus Fikke Hemsedal IL/Team Hallingdal 1:00:02,7 +04:43,7
45 937 Bendik Skjønberg Holth Birkebeineren, IF/Team Drammen 1:00:05,7 +04:46,7
46 802 Sivert Størseth Malvik IL/MVS 1:00:11,3 +04:52,3
47 839 Anders Nyaas Tynset IF 1:00:13,3 +04:54,3
48 834 Sebastian Haugeto Ringkollen SK 1:00:13,9 +04:54,9
49 979 Harald Ihlebæk Bækkelagets SK 1:00:15,3 +04:56,3
50 955 Aksel Madslien Kjelsås IL/Team Kollen 1:00:16,6 +04:57,6
51 907 Vegard Stav Flå IL 1:00:16,8 +04:57,8
52 999 Amund Hoel Frogner IL 1:00:20,6 +05:01,6
53 859 Eivind Kjennerud Sande Sportsklubb/Team Drammen 1:00:21,1 +05:02,1
54 870 Erlend Hokholt Oppegård IL/NTG-L 1:00:22,8 +05:03,8
55 830 Andreas Rauset Fjellhug/Vereide IL 1:00:24,7 +05:05,7
56 801 Anders Quist Nyrnes Byåsen IL 1:00:28,2 +05:09,2
57 912 Jørgen Vold Byåsen IL 1:00:36,4 +05:17,4
58 887 Vetle Ulrichsen Flaget Hemsedal IL/Team Hallingdal 1:00:40,3 +05:21,3
59 963 Iver Andreas Svarstad Hanslien Lillehammer Skiklub 1:00:41,4 +05:22,4
60 819 Jens Storås Sommer Lillehammer Skiklub 1:00:42,9 +05:23,9
61 825 Kristian Kvamme Søre Ål IL/NTG-L 1:00:45,0 +05:26,0
62 992 Sivert Knotten Svarstad IL/HSG 1:00:45,9 +05:26,9
63 875 Jakob Mestvedthagen Hemsedal IL/Team Hallingdal 1:00:47,5 +05:28,5
64 878 Erling Fagerbakke Fosse Voss IL/Vossalangrenn 1:00:47,6 +05:28,6
65 828 Jørgen Jakola Innstrandens IL 1:00:50,8 +05:31,8
66 972 Tølløv Trønsdal Lyngstad Inderøy IL 1:00:54,4 +05:35,4
67 795 Simen Bratberg Ramstad Vind IL/Gjøvik/Toten Langrenn 1:00:54,5 +05:35,5
68 920 Eirik Abrahamsen Stokke IL 1:00:56,9 +05:37,9
69 947 Sander Murbræch Innstrandens IL/MVS 1:01:01,7 +05:42,7
70 917 Vebjørn Nerheim Suldal IL/HSG 1:01:02,4 +05:43,4
71 823 Sigurd Rønning Vikersund IF - Ski/MVS 1:01:03,5 +05:44,5
72 877 Torstein Buan Røvik IL Varden Meråker/MVS 1:01:03,6 +05:44,6
73 965 Sindre Finne Kolvereid IL 1:01:03,6 +05:44,6
74 824 John Einar Føll Flytør Fjellørnen IL 1:01:04,0 +05:45,0
75 959 Ole-Jørgen Folkestad Trøsken IL 1:01:09,5 +05:50,5
76 810 Svein Berg Fines Strindheim IL 1:01:14,2 +05:55,2
77 807 Kristoffer By Vollset Klæbu IL 1:01:20,6 +06:01,6
78 797 Iver Matias Linge Glomnes Valldal IL 1:01:27,8 +06:08,8
79 858 Espen Persen Lyn Ski - Ski/Team Kollen 1:01:30,1 +06:11,1
80 791 Stian Yndesdal Ofte Høydalsmo IL/HSG 1:01:30,1 +06:11,1
81 960 Jo Svinsås Rindal IL 1:01:32,4 +06:13,4
82 995 Øystein Hatlestad Hovland IL Jardar/NTG-G 1:01:41,4 +06:22,4
83 898 Henrik Gullikstad Lillehammer Skiklub 1:01:42,5 +06:23,5
84 890 Kjetil Stuge Bånerud Koll, IL/Team Kollen 1:01:43,9 +06:24,9
85 842 Henrik Olav Aandstad Askim IF/MVS 1:01:44,4 +06:25,4
86 946 Christian Magnus Hjelde Konnerud IL/NTG-L 1:01:45,2 +06:26,2
87 969 Jonas Fremming Heming, IL - Ski/Team Kollen 1:01:46,0 +06:27,0
88 936 Marius Landsem Melhus Henning Skilag 1:01:46,6 +06:27,6
89 867 Ludvik Bjørnstad Malvik IL 1:01:47,0 +06:28,0
90 927 Simen Nordhagen Strandbygda IL/Team Trysilfjellet /NTG-L 1:01:50,8 +06:31,8
91 837 Amund Wirstad Åslia Skilag 1:01:54,6 +06:35,6
92 909 Adrian Skar Jonsvatnet IL 1:01:59,3 +06:40,3
93 820 Bendik Winsvold Lier IL 1:02:01,5 +06:42,5
94 869 Mårten Soleng Skinstad Vind IL/Team Sport 1 Skinstad /NTG-L 1:02:04,9 +06:45,9
95 848 Vetle Skeime Kostøl Lillomarka SK/Team Kollen 1:02:05,8 +06:46,8
96 793 Brage Reier Groven Drammen Strong/NTG-G 1:02:07,2 +06:48,2
97 849 Aksel Norli Rindal IL 1:02:07,5 +06:48,5
98 899 Marius Svendsby Tistedalen FL/NTG-L 1:02:08,4 +06:49,4
99 895 Lars Digerud Lillomarka SK/Team Kollen 1:02:11,0 +06:52,0
100 888 Torstein Wiiger Opsahl Lier IL 1:02:14,0 +06:55,0
101 922 Alexander Løvik Nyheim Tomrefjord IL 1:02:14,1 +06:55,1
102 821 Hans Einar Sørensen Overrein Henning Skilag 1:02:22,1 +07:03,1
103 871 Sigurd Agnalt Trøsken IL 1:02:27,5 +07:08,5
104 804 Andre Lenningsvik Korgen IL 1:02:28,8 +07:09,8
105 952 Kristian Røise Kolbukameratene, IL/Gjøvik/Toten Langrenn 1:02:31,3 +07:12,3
106 945 David Dong-Hee Vik Alta IF/Team Nordlysbyen Ski 1:02:34,4 +07:15,4
107 789 Eirik Johansen Bossekop UL/Team Nordlysbyen Ski 1:02:34,7 +07:15,7
108 838 Ulrik Astrup Arnesen Heming, IL - Ski 1:02:35,7 +07:16,7
109 949 Lars Bovold Østby IL 1:02:35,8 +07:16,8
110 933 Pål Jenssen Runar, IL 1:02:48,3 +07:29,3
111 886 Johan Henrik Grøgaard Fossum IF 1:02:48,7 +07:29,7
112 803 Vegard Vårheim Fjellørnen IL 1:02:59,9 +07:40,9
113 879 Lars Norheim Christiansen Botne SK/Team Nordre Vestfold 1:03:01,0 +07:42,0
114 916 Sivert Hansen Hauan Kvaløysletta Skilag/MVS 1:03:09,8 +07:50,8
115 900 Sivert Fodnes Årdalstangen il 1:03:10,4 +07:51,4
116 832 Martin Spillum Grønli Frol IL 1:03:12,1 +07:53,1
117 934 Olav Vikøren Espenes Lyn Ski - Ski/Team Kollen 1:03:13,2 +07:54,2
118 844 Vetle Gunnar Lyckander Gran IL/Team Hadeland 1:03:17,0 +07:58,0
119 940 Sebastian Aas Jonsvatnet IL 1:03:22,5 +08:03,5
120 943 Karsten Martinussen Fossum IF 1:03:22,9 +08:03,9
121 866 Sigve Smedshammer Tynset IF 1:03:23,8 +08:04,8
122 948 Georg Johan Benestad Heming, IL - Ski/Team Kollen 1:03:29,1 +08:10,1
123 876 Henrik Romundstad Heming, IL - Ski/Team Kollen 1:03:30,4 +08:11,4
124 988 Jonas Aasbø Surnadal IL/MVS 1:03:33,6 +08:14,6
125 799 Vegard Skaflestad Hegrenes Førde IL 1:03:33,9 +08:14,9
126 894 Håvard Flaten Gran IL/Team Hadeland 1:03:34,2 +08:15,2
127 854 Sindre A Winther Torbergsen Medkila SL 1:03:37,0 +08:18,0
128 919 Johannes Dale Fet SK/NTG-G 1:03:42,4 +08:23,4
129 942 Toralf Neraas Aure IL - Ski/MVS 1:03:43,3 +08:24,3
130 931 Ivar Jevne Arnesen Hamar SK 1:03:47,6 +08:28,6
131 902 Emil Wiik ROS, IL/Team Drammen 1:03:49,7 +08:30,7
132 831 Ola Brosveet Rannem Henning IL 1:03:58,4 +08:39,4
133 954 Sindre Johansen Strandheim Fjellørnen IL 1:04:03,7 +08:44,7
134 921 Didrik Singsaas Magnussen Bærums Skiklub/NTG-G 1:04:05,0 +08:46,0
135 779 Eirik Haug Driv IL - Ski 1:04:06,8 +08:47,8
136 786 Håkon Brynjulf Tesaker Rustad IL/Team Kollen 1:04:11,1 +08:52,1
137 806 Sander Emil Wold Bærums Verk og Hauger Idrettsf/Team Vestmarka 1:04:13,8 +08:54,8
138 904 Arne Fodstad Karlsen Strandbygda IL 1:04:29,1 +09:10,1
139 962 Henrik Andreas Henriksen Kolvereid IL 1:04:32,5 +09:13,5
140 812 Audun Heimdal Konnerud IL 1:04:33,2 +09:14,2
141 836 Jørgen Haugum Bærums Skiklub/NTG-G 1:04:40,5 +09:21,5
142 788 Magne Undebakke Strindheim IL/MVS 1:04:45,5 +09:26,5
142 845 Ole-Einar Brukvangen Vang Skiløperforening 1:04:45,5 +09:26,5
144 950 Marius Backe Botne SK/Team Nordre Vestfold 1:04:46,2 +09:27,2
145 967 Sverre Bang Støeng Hamar SK 1:04:56,4 +09:37,4
146 935 Vegard Johnson Joranger Fossum IF 1:04:59,4 +09:40,4
147 827 Øystein Halldorsson IL Korlevoll - Odda 1:05:02,5 +09:43,5
148 784 Gunnar Wang-Haugseth Lørenskog SK - Ski 1:05:17,1 +09:58,1
149 850 Markus Wirstad Åslia Skilag/MVS 1:05:18,2 +09:59,2
150 856 Hans Henrik Lange Sortland og Omegn SK - Ski 1:05:37,2 +10:18,2
151 928 Morten Torvik IL Varden Meråker 1:05:51,5 +10:32,5
152 964 Andreas Faanes Lyn Ski - Ski 1:05:54,9 +10:35,9
153 923 Sebastian Loraas Valnesfjord IL 1:05:55,7 +10:36,7
154 906 Brian Holmstrøm Fauske IL Ski 1:06:00,8 +10:41,8
155 987 Anders Sørensen Bjørndal IF/NTG-G 1:06:06,8 +10:47,8
156 930 Johans Grimstvedt Nissedal IL 1:06:14,9 +10:55,9
157 857 Marcus Solbakke Bækkelagets SK/NTG-G 1:06:24,1 +11:05,1
158 843 Mats Burud Skjølsvold Bækkelagets SK 1:06:50,5 +11:31,5
159 783 Oddvar Sagbakken Saanum Tolga IL 1:06:53,8 +11:34,8
160 941 Vegard Stornes Iversen Asker SK/Team G-Sport Asker 1:07:05,7 +11:46,7
161 853 Ola Nygård Snellingen Svea Skilag/Team Hadeland 1:07:07,2 +11:48,2
162 792 Fillip Gisleberg Løken Bækkelagets SK/Team Kollen 1:07:15,1 +11:56,1
163 841 Sebastian Sundet Flaen Heming, IL - Ski/Team Kollen 1:07:19,6 +12:00,6
164 794 Tore Berdal Kyrksæterøra IL/MVS 1:07:27,1 +12:08,1
165 874 Bjarte Eide Voss IL/Vossalangrenn 1:07:50,4 +12:31,4
166 896 Eirik Sømoen Vang Skiløperforening/MVS 1:07:54,0 +12:35,0
167 944 Jens Andersen Gjerdrum IL - Ski 1:08:00,1 +12:41,1
168 780 Even Årekol NOTEAM 1:08:12,4 +12:53,4
169 938 Sigbjørn Edøy Tromsø SK - Langrenn 1:08:29,6 +13:10,6
170 809 Erlend Nordal Gran Bærums Skiklub 1:09:28,0 +14:09,0
171 966 Erik Olsen Kjelsås IL/Team Kollen 1:09:41,2 +14:22,2
172 816 Vetle Sommerstad Raufoss IL Langrenn/Gjøvik/Toten Langrenn 1:09:43,4 +14:24,4
173 835 Jonas Køso Svarstad Gol IL/Team Hallingdal 1:09:51,4 +14:32,4
174 957 Rasmus Mikalsen Øsleby Oddersjaa SSK/Sirdal Ski Langrenn 1:10:02,4 +14:43,4
175 924 Jørgen Natvig Løvseth Byåsen IL 1:10:41,5 +15:22,5
176 892 Eivind Nygaard Sandnes IL/Sirdal Ski Langrenn 1:12:06,8 +16:47,8
177 808 Emil Ellingsen Hamar SK 1:12:35,6 +17:16,6
178 852 Bjarte Lie Lillehammer Skiklub 1:14:18,0 +18:59,0
179 781 Emil Lier Asker SK/Team G-Sport Asker 1:14:34,0 +19:15,0


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +