---
SKI TOUR: Totalt 3 av 6 etp: Kvinner- Menn| Tirsdag: Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Søn: 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn
---
Smøretips: Ski Tour

Resultater NM Junior Gåsbu - 10 km fristil - Menn 19-20 år - 2016



Resultater NM Junior - 10 km fristil, menn 19-20 år
Gåsbu, Hamar, Hedmark - 12. mars 2016

Arrangementstype: Langrenn

* Komplett offisiell resultatliste

Uoffisielle resultater

Plass Startnr Navn Klubb Tid Etter
1 911 Mattis Stenshagen Follebu SK/NTG-L 24:43,2 +00:00,0
2 923 Johannes Høsflot Klæbo Byåsen IL 25:01,4 +00:18,2
3 929 Henrik Dønnestad Gulset IF/Team Grenland Ski TiT 25:11,5 +00:28,3
4 902 Even Kristoffersen Kragerø IF Ski/Team Grenland Ski TiT 25:26,1 +00:42,9
5 930 Jan Thomas Jenssen Hommelvik IL/MVS 25:30,1 +00:46,9
6 845 Aleksander Fjeld Andersen Geilo IL/NTG-G 25:33,5 +00:50,3
7 921 Ask Kleist Godal Innstrandens IL/MVS 25:34,2 +00:51,0
8 904 Thomas Bucher-Johannessen Fossum IF/NTG-G 25:36,7 +00:53,5
9 769 Sindre Pettersen Nittedal IL 25:42,9 +00:59,7
10 901 Joachim Aurland Kjellmyra IL/Team Solør Ski /NTG-L 25:48,4 +01:05,2
11 910 Stian Christoffersen Runar, IL 26:01,0 +01:17,8
12 866 Kornelius Grøv Byaasen Skiklub 26:03,0 +01:19,8
13 922 Erik Valnes Bardufoss og Omegn IF/NNS 26:10,6 +01:27,4
14 882 Johannes Dale Fet SK/NTG-G 26:10,7 +01:27,5
15 919 Sivert Wiig Gjesdal IL/HSG 26:12,8 +01:29,6
16 700 Kristoffer Bryhn ROS, IL/Team Drammen 26:13,4 +01:30,2
17 706 Arild Fosse Bjørgum IL 26:15,1 +01:31,9
18 767 Ole Morten Flataker Hommelvik IL/MVS 26:16,6 +01:33,4
19 708 Sindre Fjellheim Jorde Asker SK 26:19,9 +01:36,7
20 916 Gaute Iversen IL Varden Meråker/MVS 26:20,4 +01:37,2
21 702 Erik Husby Skaun IL 26:23,4 +01:40,2
22 846 Per Ola Flaten Bredvold Brøttum IL 26:25,4 +01:42,2
23 881 Martin Spjøtvold Heimdal Ski 26:26,9 +01:43,7
24 820 Christian Magnus Hjelde Konnerud IL/NTG-L 26:27,4 +01:44,2
25 926 Tølløv Trønsdal Lyngstad Inderøy IL 26:30,8 +01:47,6
26 906 Aleksander Wisløff Ranheim SK 26:34,0 +01:50,8
27 909 Erik Bøe Lyn Ski - Ski/Team Kollen 26:44,1 +02:00,9
28 720 Sander Murbræch Innstrandens IL/MVS 26:44,3 +02:01,1
29 924 Halvor Kleivi Lyn Ski - Ski/Team Kollen 26:45,0 +02:01,8
30 925 Sivert Knotten Svarstad IL/HSG 26:45,6 +02:02,4
31 746 Vegard Stav Flå IL 26:47,0 +02:03,8
32 914 Petter Stakston Søre Ål IL/NTG-L 26:48,6 +02:05,4
33 905 Harald Ihlebæk Bækkelagets SK 26:50,0 +02:06,8
34 864 Harald Øygard Rogne IL/Team Valdres Ski 26:52,2 +02:09,0
35 814 Eivind Kjennerud Sande Sportsklubb/Team Drammen 26:52,4 +02:09,2
36 812 Endre Strømsheim Bærums Skiklub/NTG-G 26:55,4 +02:12,2
37 744 Even Nordbø Fyresdal IL/NTG-G 26:58,3 +02:15,1
38 759 Torstein Wiiger Opsahl Lier IL 26:59,4 +02:16,2
39 818 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL 27:00,3 +02:17,1
40 873 Vetle Ulrichsen Flaget Hemsedal IL/Team Hallingdal 27:01,2 +02:18,0
41 897 Anders Quist Nyrnes Byåsen IL 27:02,4 +02:19,2
42 809 Bendik Skjønberg Holth Birkebeineren, IF/Team Drammen 27:04,5 +02:21,3
42 869 Edvard Grut Andersen Syril IL 27:04,5 +02:21,3
44 752 Jakob Velle Bækkelagets SK/Team Kollen 27:04,6 +02:21,4
45 913 Amund Hoel Frogner IL 27:06,0 +02:22,8
46 887 Sverre Dahlen Aspenes Skatval Skilag - ski/MVS 27:07,6 +02:24,4
47 788 Simen Nordhagen Strandbygda IL/Team Trysilfjellet /NTG-L 27:09,2 +02:26,0
48 723 Ulrik Måbø Lillehammer Skiklub 27:12,5 +02:29,3
49 722 Aleksander Morsund Karlsen Lier IL 27:13,8 +02:30,6
50 838 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL/Team Kollen 27:15,2 +02:32,0
51 848 Fredrik Helgestad Hamar SK 27:16,0 +02:32,8
52 787 Marius Landsem Melhus Henning Skilag 27:16,7 +02:33,5
53 856 Aksel Madslien Kjelsås IL/Team Kollen 27:17,8 +02:34,6
54 878 Kjetil Stuge Bånerud Koll, IL/Team Kollen 27:18,1 +02:34,9
55 849 Aslak Ole Eira Nordreisa IL/NNS 27:19,9 +02:36,7
56 748 Adrian Skar Jonsvatnet IL 27:20,3 +02:37,1
57 917 Johan Sørum Gangsø Gran IL/Team Hadeland 27:20,7 +02:37,5
58 797 Kristoffer Jonsson Roterud IL/NTG-L 27:21,6 +02:38,4
59 860 Bjørn André Aaslund Heming, IL - Ski/Team Kollen 27:22,7 +02:39,5
60 757 Eirik Abrahamsen Stokke IL 27:23,4 +02:40,2
61 928 Erling Moseby Kjelsås IL/Team Kollen 27:24,7 +02:41,5
62 874 Torstein Buan Røvik IL Varden Meråker/MVS 27:26,9 +02:43,7
63 908 Anders Sørensen Bjørndal IF/NTG-G 27:27,7 +02:44,5
64 701 Brage Reier Groven Drammen Strong/NTG-G 27:29,4 +02:46,2
65 781 Jonas Austad Henning Skilag 27:29,7 +02:46,5
66 762 Erling Fagerbakke Fosse Voss IL/Vossalangrenn 27:30,2 +02:47,0
67 784 Iver Andreas Svarstad Hanslien Lillehammer Skiklub 27:30,4 +02:47,2
68 792 Daniel May Instanes Fana IL 27:31,8 +02:48,6
69 697 Magnus Sivertsen Leirådal IL 27:31,9 +02:48,7
70 716 Jo Svinsås Rindal IL 27:32,4 +02:49,2
71 743 Håkon Brynjulf Tesaker Rustad IL/Team Kollen 27:32,8 +02:49,6
72 730 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL/Team Kollen 27:33,5 +02:50,3
73 802 Mårten Soleng Skinstad Vind IL/Team Sport 1 Skinstad /NTG-L 27:34,4 +02:51,2
74 760 Ludvik Bjørnstad Malvik IL 27:34,7 +02:51,5
75 765 Jørgen Haugum Bærums Skiklub/NTG-G 27:34,8 +02:51,6
76 852 Sigurd Rønning Vikersund IF - Ski/MVS 27:35,3 +02:52,1
77 892 Jørgen Jakola Innstrandens IL 27:36,2 +02:53,0
78 729 Anders Nyaas Tynset IF 27:37,0 +02:53,8
79 710 Vegard Vårheim Fjellørnen IL 27:37,1 +02:53,9
80 865 Gaute Eriksen ROS, IL 27:38,5 +02:55,3
81 724 Vebjørn Nerheim Suldal IL/HSG 27:39,0 +02:55,8
82 853 Marius Svendsby Tistedalen FL/NTG-L 27:41,1 +02:57,9
83 871 Henrik Gullikstad Lillehammer Skiklub 27:41,5 +02:58,3
84 773 Stian Yndesdal Ofte Høydalsmo IL/HSG 27:41,6 +02:58,4
85 718 Martin Steimler Hernes IL 27:43,6 +03:00,4
86 844 Karsten Martinussen Fossum IF 27:44,2 +03:01,0
87 754 Fredrik Tveter Oppegård IL 27:44,9 +03:01,7
88 761 Audun Heimdal Konnerud IL 27:46,1 +03:02,9
89 768 Tobias Eid Løvås Heimdal Ski 27:46,4 +03:03,2
90 774 Emil Wiik ROS, IL/Team Drammen 27:49,2 +03:06,0
91 927 Trym Halbjørhus Fikke Hemsedal IL/Team Hallingdal 27:52,0 +03:08,8
92 837 Iver Matias Linge Glomnes Valldal IL 27:52,7 +03:09,5
93 825 Endre Wold Vik IL 27:52,8 +03:09,6
94 738 Hogne Findal Skar Sannidal IL 27:54,3 +03:11,1
95 790 Alexander Løvik Nyheim Tomrefjord IL 27:57,2 +03:14,0
96 776 Simen Bratberg Ramstad Vind IL/Gjøvik/Toten Langrenn 27:57,8 +03:14,6
97 863 Borgar Norrud Røa IL/Team Kollen 27:57,9 +03:14,7
98 799 Svein Berg Fines Strindheim IL 27:58,4 +03:15,2
99 728 Henrik Olav Aandstad Askim IF/MVS 27:58,6 +03:15,4
100 831 Lars Norheim Christiansen Botne SK/Team Nordre Vestfold 27:58,8 +03:15,6
101 884 Erlend Hokholt Oppegård IL/NTG-L 27:59,1 +03:15,9
102 717 Espen Persen Lyn Ski - Ski/Team Kollen 28:00,1 +03:16,9
103 823 Sindre Finne Kolvereid IL 28:00,6 +03:17,4
104 806 Sigurd Agnalt Trøsken IL 28:00,9 +03:17,7
105 741 Jens Storås Sommer Lillehammer Skiklub 28:01,0 +03:17,8
106 704 Herman Mørkved Blom Nittedal IL 28:01,7 +03:18,5
107 715 Simen Hagen Nilstad Dombås IL 28:02,6 +03:19,4
108 899 Jakob Mestvedthagen Hemsedal IL/Team Hallingdal 28:02,8 +03:19,6
109 824 Jon Amund Vold Koll, IL/Team Kollen 28:03,9 +03:20,7
110 735 Sebastian Haugeto Ringkollen SK 28:07,0 +03:23,8
111 829 Hans-Inge Klette Viljar, IL/Vossalangrenn 28:09,0 +03:25,8
112 836 Amund Wirstad Åslia Skilag 28:11,1 +03:27,9
113 876 Morten Torvik IL Varden Meråker 28:13,4 +03:30,2
114 816 Kristoffer By Vollset Klæbu IL 28:13,8 +03:30,6
115 800 Brage Malm Monstad Lier IL/NTG-G 28:14,3 +03:31,1
116 714 Olav Vikøren Espenes Lyn Ski - Ski/Team Kollen 28:15,4 +03:32,2
117 890 Sivert Størseth Malvik IL/MVS 28:18,0 +03:34,8
118 772 Kristian Røise Kolbukameratene, IL/Gjøvik/Toten Langrenn 28:19,6 +03:36,4
119 822 Sigve Smedshammer Tynset IF 28:20,3 +03:37,1
120 749 Bendik Winsvold Lier IL 28:22,5 +03:39,3
121 755 Mathias Aas Rolid Koll, IL/Team Kollen 28:23,5 +03:40,3
122 857 Andreas Rauset Fjellhug/Vereide IL 28:24,1 +03:40,9
123 920 Jonas Aasbø Surnadal IL/MVS 28:25,1 +03:41,9
124 705 Hans Einar Sørensen Overrein Henning Skilag 28:28,0 +03:44,8
125 711 Sindre A Winther Torbergsen Medkila SL 28:29,1 +03:45,9
126 740 Gunnar Wang-Haugseth Lørenskog SK - Ski 28:31,6 +03:48,4
127 841 Eirik Johansen Bossekop UL/Team Nordlysbyen Ski 28:34,5 +03:51,3
128 912 Øystein Hatlestad Hovland IL Jardar/NTG-G 28:35,3 +03:52,1
129 868 Aksel Norli Rindal IL 28:35,6 +03:52,4
130 854 Jørgen Vold Byåsen IL 28:36,4 +03:53,2
131 858 Andreas Faanes Lyn Ski - Ski 28:40,1 +03:56,9
132 695 Are Smeland Nygårdseter Vegårshei IL/HSG 28:40,4 +03:57,2
133 805 Henrik Romundstad Heming, IL - Ski/Team Kollen 28:40,7 +03:57,5
134 885 Lasse Virkesdal Vik IL 28:41,7 +03:58,5
135 821 Sebastian Loraas Valnesfjord IL 28:41,9 +03:58,7
136 893 David Dong-Hee Vik Alta IF/Team Nordlysbyen Ski 28:51,7 +04:08,5
137 826 Sander Emil Wold Bærums Verk og Hauger Idrettsf/Team Vestmarka 28:51,9 +04:08,7
138 712 Øystein Halldorsson IL Korlevoll - Odda 28:53,0 +04:09,8
139 842 Nikolai Myrvang Olsen Runar, IL 28:53,3 +04:10,1
140 796 Toralf Neraas Aure IL - Ski/MVS 28:54,4 +04:11,2
141 742 Marius Backe Botne SK/Team Nordre Vestfold 28:56,3 +04:13,1
142 896 Lars Digerud Lillomarka SK/Team Kollen 28:57,2 +04:14,0
143 891 Brian Holmstrøm Fauske IL Ski 28:57,9 +04:14,7
144 872 Tage Bjørkli Alta IF/Team Nordlysbyen Ski 28:59,3 +04:16,1
145 850 Erlend Gammelsæter Brandbu IF 29:02,2 +04:19,0
146 758 Johans Grimstvedt Nissedal IL 29:03,2 +04:20,0
147 771 Arne Fodstad Karlsen Strandbygda IL 29:05,2 +04:22,0
148 807 Sebastian Aas Jonsvatnet IL 29:05,6 +04:22,4
149 828 Marcus Solbakke Bækkelagets SK/NTG-G 29:10,0 +04:26,8
150 793 Henrik Andreas Henriksen Kolvereid IL 29:10,4 +04:27,2
151 810 Jens Andersen Gjerdrum IL - Ski 29:14,4 +04:31,2
152 736 Sivert Hansen Hauan Kvaløysletta Skilag/MVS 29:15,1 +04:31,9
153 877 Vegard Johnson Joranger Fossum IF 29:15,5 +04:32,3
154 783 Marius Myren Nybø Nes Ski 29:15,7 +04:32,5
155 808 Andre Lenningsvik Korgen IL 29:18,6 +04:35,4
156 886 Pål Marius Mørch Rustad IL/Team Kollen 29:19,2 +04:36,0
157 780 Ulrik Astrup Arnesen Heming, IL - Ski 29:20,0 +04:36,8
158 889 Johan Henrik Grøgaard Fossum IF 29:20,8 +04:37,6
159 719 Vegard Skaflestad Hegrenes Førde IL 29:21,4 +04:38,2
160 751 Vetle Ryen Asker SK/Team G-Sport Asker 29:22,4 +04:39,2
161 791 Lars Bovold Østby IL 29:23,4 +04:40,2
162 819 Ole-Einar Brukvangen Vang Skiløperforening 29:24,6 +04:41,4
163 898 Ola Nygård Snellingen Svea Skilag/Team Hadeland 29:27,1 +04:43,9
164 713 Fillip Gisleberg Løken Bækkelagets SK/Team Kollen 29:32,0 +04:48,8
165 815 John Einar Føll Flytør Fjellørnen IL 29:34,8 +04:51,6
166 732 Vetle Gunnar Lyckander Gran IL/Team Hadeland 29:35,1 +04:51,9
167 756 Sindre Johansen Strandheim Fjellørnen IL 29:38,0 +04:54,8
168 782 Ivar Jevne Arnesen Hamar SK 29:39,7 +04:56,5
169 786 Jonas Fremming Heming, IL - Ski/Team Kollen 29:41,7 +04:58,5
170 775 Tore Berdal Kyrksæterøra IL/MVS 29:43,4 +05:00,2
171 875 Georg Johan Benestad Heming, IL - Ski/Team Kollen 29:44,6 +05:01,4
172 804 Håvard Flaten Gran IL/Team Hadeland 29:46,0 +05:02,8
173 693 Eirik Haug Driv IL - Ski 29:46,1 +05:02,9
174 731 Ola Brosveet Rannem Henning IL 29:47,6 +05:04,4
175 733 Mats Burud Skjølsvold Bækkelagets SK 29:51,0 +05:07,8
176 703 Magne Undebakke Strindheim IL/MVS 29:51,6 +05:08,4
177 795 Eivind Rolstad Kjelsås IL 29:56,8 +05:13,6
178 880 Henrik Bauge Rosendal TL 29:59,7 +05:16,5
179 843 Didrik Singsaas Magnussen Bærums Skiklub/NTG-G 30:03,7 +05:20,5
180 833 Jens Petter Toresen Lillomarka SK 30:03,8 +05:20,6
181 694 Even Årekol NOTEAM 30:04,5 +05:21,3
182 778 Markus Wirstad Åslia Skilag/MVS 30:04,9 +05:21,7
183 894 Adrian Helgheim Førde IL 30:05,7 +05:22,5
184 779 Vetle Sommerstad Raufoss IL Langrenn/Gjøvik/Toten Langrenn 30:25,8 +05:42,6
185 883 Hans Henrik Lange Sortland og Omegn SK - Ski 30:26,2 +05:43,0
186 851 Martin Spillum Grønli Frol IL 30:27,3 +05:44,1
187 817 Eirik Sømoen Vang Skiløperforening/MVS 30:41,0 +05:57,8
188 725 Erik Olsen Kjelsås IL/Team Kollen 30:56,6 +06:13,4
189 698 Bjarte Eide Voss IL/Vossalangrenn 30:58,1 +06:14,9
190 835 Sverre Bang Støeng Hamar SK 31:08,1 +06:24,9
191 739 Rasmus Mikalsen Øsleby Oddersjaa SSK/Sirdal Ski Langrenn 31:19,1 +06:35,9
192 861 Jonas Køso Svarstad Gol IL/Team Hallingdal 31:19,9 +06:36,7
193 727 Haagen Ole Fossen Moelven IL/Team Sjusjøen 31:20,1 +06:36,9
194 867 Eivind Nygaard Sandnes IL/Sirdal Ski Langrenn 31:22,7 +06:39,5
195 803 Jørgen Natvig Løvseth Byåsen IL 31:26,6 +06:43,4
196 870 Emil Lier Asker SK/Team G-Sport Asker 32:27,3 +07:44,1
197 747 Martin Sveen Heidal IL 32:46,9 +08:03,7
198 879 Snorre Ødegaard Konnerud IL 33:27,4 +08:44,2
199 699 Bjarte Lie Lillehammer Skiklub 33:54,6 +09:11,4
200 777 Ole Gustav Bergundhaugen Mesnali Skilag/Team Sjusjøen 35:25,6 +10:42,4
201 766 Åsmund Brunstad Øyehaug Hovdebygda IL 35:53,6 +11:10,4


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +