Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2016 - Menn Elite



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 19. mars 2016

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 4 John Kristian Dahl Team United Bakeries 2:27:34,0
2 3 Anders Aukland Team Santander 2:27:34,3
3 1 Petter Eliassen Team LeasePlan Go 2:27:34,7
4 172 Sjur Røthe Voss IL 2:27:35,2
5 2 Tord Asle Gjerdalen Team Santander 2:27:54,0
6 24 Øyvind Moen Fjeld Team Santander 2:27:54,7
7 12 Daniel Richardsson Team Exspirit 2:29:26,8
8 28 Anders Södergren Team Exspirit 2:29:27,0
9 150 Andrew Musgrave Team LeasePlan Go 2:29:28,3
10 16 Andreas Nygaard Team Santander 2:29:40,9
11 27 Vetle Thyli Team United Bakeries 2:29:41,5
12 31 Markus Ottosson Lager 157 Ski Team 2:29:41,8
13 167 Oscar Persson Outnorth Ski team 2:29:42,7
14 117 Vebjørn Hegdal LarvikSki 2:29:42,8
15 11 Stian Hoelgaard Team LeasePlan Go 2:29:43,0
16 10 Anders Mølmen Høst Team LeasePlan Go 2:29:43,4
17 14 Jørgen Aukland Team Santander 2:29:45,7
18 18 Kjetil Hagtvedt Dammen Team LeasePlan Go 2:29:49,4
19 23 Marcus Johansson Lager 157 Ski Team 2:29:58,9
20 5 Morten Eide Pedersen Team Exspirit 2:30:32,9
21 33 Lukas Bauer Team PIONEER Investments - Craft 2:30:57,5
22 19 Bill Impola Team Exspirit 2:31:59,7
23 13 Christoffer Callesen Team LeasePlan Go 2:32:00,7
24 36 Valerio Leccardi TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:32:13,8
25 29 Snorri Einarsson Team Santander 2:32:14,0
26 105 Pål Golberg Gol Il 2:32:40,3
27 17 Fredrik Byström Lager 157 Ski Team 2:32:52,9
28 85 Magnus Bøe Fossum IF / Team Brillechille 2:32:54,2
29 34 Petr Novak Team PIONEER Investments - Craft 2:32:58,9
30 6 Johan Kjølstad Team United Bakeries 2:33:21,1
31 168 Alexey  Poltoranin Team Poltoranin 2:33:37,6
32 156 Iivo Niskanen Team Santander 2:33:55,0
33 22 Jörgen Brink Lager 157 Ski Team 2:35:34,7
34 20 Bruno Debertolis TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:37:41,9
35 173 Andreas Sauge Nes Ski/Team Synnfjell 2:37:42,7
36 130 Vetle Juliussen Lyn Ski 2:37:43,8
37 40 Rikard Tynell Team Tynell 2:38:00,5
38 21 Audun Laugaland Lager 157 Ski Team 2:38:21,9
39 26 Erik Melin Söderström Team Udéns Ski 2:38:56,6
40 35 Klas Nilsson Pelagia/Northsport.se Ski Team 2:38:57,5
41 128 Alexis Jeannerod Team Nordique Crédit Agricole Franche-Comté 2:39:04,5
42 196 Håvard Taugbøl Lillehammer Skiklub 2:39:27,3
43 197 Joar Andreas Thele Lyn Ski 2:39:32,1
44 47 Martti Himma TEAM XCALIBUR LILL SPORT 2:39:49,4
45 147 Runar Skaug Mathisen Vinje il/Team Synnfjell 2:39:49,6
46 213 Karstein Johaug Gran IL 2:39:51,3
47 158 Erlend Moian Nydal Asker Skiklubb 2:40:02,4
48 202 Per-Christian Lysaker Torgersrud Team Parkettpartner 2:41:08,2
49 192 Torleif Syrstad Lundamo IL 2:41:59,1
50 198 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL 2:42:01,4
51 51 Andreas Holmberg IFK Mora Skidklubb 2:42:08,6
52 175 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner/Åslia Skilag 2:42:10,6
53 185 Mattis Stenshagen Follebu Skiklubb 2:42:10,8
54 90 Svein Halvor Dahl IL Skarphedin/Team Synnfjell 2:42:45,3
55 94 Gustav Eriksson Lager 157 Ski Team 2:43:00,7
56 32 Kalle Gräfnings Team Skistart.com 2:43:09,6
57 38 Algo Kärp Team PIONEER Investments - Craft 2:43:13,2
58 221 André Haugsbø Gaular IL 2:43:19,2
59 180 Kasper Stadaas IL Heming/Milsluker'n Sport 2:43:23,4
60 164 Geir Ludvig Aasen Ouren Madshus 2:43:25,2
61 226 Jonas Nielsen Team Oslo Sportslager 2:44:02,1
62 84 Erik Bøe Lyn Ski 2:44:25,7
63 245 Henrik L'abée-Lund   2:44:26,9
64 7 Stanislav Rezac Silvini Madshus Team 2:44:42,9
65 230 Ville Nousiainen Team Peltonen 2:45:12,0
66 240 Jonas Udjus Frorud Lyn Ski 2:46:18,3
67 182 Adam Steen Axa SC 2:46:23,7
68 46 Andrey Tyuterev Team Mass Sport 2:46:55,1
69 80 Magnus Bleken Team Sport1 Lillehammer 2:46:57,7
70 211 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL 2:47:03,2
71 86 Torjus Børsheim Ulvik IL/Team Jobzone 2:47:07,5
72 107 Sondre Grønvold Lyn Ski 2:47:08,6
73 155 Kristoffer Nielsen IF Ørn/Team Gjøglerne 2:47:20,3
74 169 Arne Post Team United Bakeries 2:47:23,6
75 73 Thomas Alsgaard Team LeasePlan Go 2:47:24,0
76 214 Gjermund Nilsen Gran IL/Team Hadeland 2:47:34,9
77 104 Thomas Gjestrumbakken Team Parkettpartner 2:47:43,7
78 235 Amund Hoel Frogner IL 2:47:45,7
79 199 Torgeir Skare Thygesen Team LeasePlan Go 2:47:53,8
80 119 Runar Hermo Hammerfest skiklubb 2:47:55,3
81 37 Riccardo Mich Team Futura Robinsonpetshop 2:47:58,0
82 43 Florian  Rohde Team Like2Skike 2:48:03,7
83 106 Kristian Græsli Hamar Skiklubb 2:48:09,1
84 115 John Christian Deighan Hanssen Asker Skiklubb 2:48:23,2
85 149 Ole Christian Mork Milsluker'n Sport 2:48:37,6
86 126 Bob Impola SK Bore 2:49:10,5
87 113 Sondre  Handeland Sauda IL 2:49:35,1
88 206 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL 2:49:51,4
89 183 Jonatan Steen   2:49:58,3
90 216 David Støre Jutul IL / Bull Ski & Kajakk 2:49:58,9
91 187 Petter Stokkeland Tistedalen Fl 2:50:06,8
92 98 Ingvar Folkvord Lillehammer Skiklub 2:50:12,3
93 77 Espen Aronsveen Lyn Ski 2:50:16,5
94 99 Sindre Folkvord Lillehammer Skiklub 2:50:19,8
95 176 Øystein Slettemeås   2:50:22,3
96 157 Simen Engebretsen Nordli Team Parkettpartner / Vang Skiløperforening 2:50:34,5
97 184 Tore Stengrundet Team Sport 1 Sentrum Sport Trysil 2:50:34,9
98 75 Fredrik Ole Oldereid Andersen Lyn Ski 2:50:36,0
99 74 Jonas Amundsen Nes Ski 2:50:39,1
100 234 Håkon Hjelstuen Lyn Ski 2:50:41,6
101 141 Eivind Romberg Kvaale Høydalsmo IL/Team Synnfjell 2:50:51,7
102 212 Espen Honganvik Holen Magnor UL 2:51:28,0
103 154 Eirik Mysen Team Veidekke Oslofjord/Oseberg Skilag 2:51:29,5
104 144 Ole-Martin Lid Lillehammer SK 2:51:35,8
105 81 Rasmus Blom Outnorth Ski team 2:52:04,2
106 137 Henrik Kjærnsli Lillehammer Skiklub 2:52:04,5
107 225 Petter Kaarby Nydalens SK 2:52:08,9
108 136 Kristian A. Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Synnfjell 2:52:10,6
109 162 Henning Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:52:13,7
110 133 Aleksander Morsund Karlsen Lier IL/Meråker VGS 2:52:18,0
111 215 Martin Riseth Byåsen IL 2:52:28,9
112 100 Sondre Fossli Hokksund IL 2:52:35,2
113 207 Rune Malo Ødegård Molde og Omegn IF/Team Synnfjell 2:52:36,1
114 210 Anders Fiskvik Tynset IF 2:52:56,0
115 146 Ronnie Löf Högbo GIF 2:52:58,4
116 188 Geir Strandbakke Team sport1 lillehammer / Lillehammer skiklu 2:53:04,7
117 122 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 2:53:06,8
118 232 Eirik Asdøl Bærumsverk IF 2:53:23,9
119 159 Håvard Nygaard Team Bjørn Myhre Sport 2:53:29,5
120 91 Lars Engseth NTNUI 2:53:32,4
121 193 Lars Sørensen Rustad IL 2:53:40,5
122 111 Kristian Riseth Hammer Skanska Aktiv / Børsa IL 2:53:43,3
123 233 Henrik Sollie Team Oslo Sportslager 2:53:44,7
124 201 Sebastian Torgersen NTNUI 2:53:45,4
125 108 Fredrik Grøvdal Lyn Ski 2:53:59,1
126 109 Lars Habostad Superski/Heming 2:54:09,7
127 15 Jerry Ahrlin Team Tynell 2:54:12,1
128 229 Mikael Gunnulfsen Ørn, IF - Ski 2:54:16,3
129 220 Anders Gullhav Team Oslo Sportslager 2:54:26,3
130 103 Marius Geving Byåsen IL/DNB 2:54:36,0
131 93 Ole-Vidar Eriksrud Lier Skiløberforening 2:54:38,6
132 116 Knut Anders Hatlen Stranda IL 2:55:06,0
133 203 Ola Kristoffer Tosterud Nes Ski 2:55:22,5
134 3933 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Synnfjell 2:55:30,3
135 178 Fred Anders Solbakken Harstad 2:55:35,7
136 222 Erlend Haugstad Team SkiClub 2:55:42,7
137 92 Gaute Eriksen IL ROS 2:55:43,0
138 127 Sergey Ivanov   2:55:44,6
139 223 Audun Formo Hay Team Oslo Sportslager 2:55:45,3
140 79 Anders Engene Bjåland Gol Il 2:55:47,0
141 228 Ole Jakob Ness Team Oslo Sportslager 2:55:50,3
142 50 Loris Frasnelli Team Futura Robinsonpetshop 2:55:52,0
143 138 Vegard Kjølhamar Fossum IF / Bull Ski og Kajakk 2:56:07,7
144 151 Christian Melsom Myhre Milsluker'n Sport 2:56:08,4
145 218 Christian Berge Foyn NTNUI Langrenn 2:56:15,0
146 131 Anders Kampenhøy Team Parkettpartner/Furnes Skiløperforening 2:56:17,9
147 163 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:56:39,2
148 76 Eirik Sørgård Anderssen Lillomarka skiklubb / NTG-G / Team Brillechille 2:56:57,7
149 83 Øystein Bråta Active Brands 2:57:14,4
150 205 Øyvind Viken Team Parkettpartner. Åsmarka il. 2:57:24,3
151 125 Harald Ihlebæk Bækkelagets SK 2:57:29,0
152 170 Bjørn Robstad Moelven il/Team Parkettpartner 2:57:32,5
153 44 Linus Larsson Team Skistart.com 2:57:38,1
154 132 Johan Kanto IK Stern 2:58:28,7
155 120 Tore Ruud Hofstad Handelsbanken BIL/Team ParkettPartner 2:58:42,2
156 171 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL ski 2:58:47,2
157 224 Ola Erling Korbøl Sport 1 Superstore Hamar 2:58:55,9
158 87 Gunnar Bøthun Team Skigo 2:59:02,3
159 118 Marius Borge Heir NTNUI 2:59:23,1
160 204 Kjetil Tyrom Team Parkettpartner 2:59:23,7
161 191 Stian Svendby Lyn Ski/Team Milslukern 2:59:26,1
162 124 Vidar Igeltjørn Team Synnfjell 3:00:02,1
163 48 Pasi Vuori Team Peltonen 3:00:23,9
164 140 Patrick Fossum Kristoffersen Norcem/Leca/Bygg.no 3:00:51,3
165 227 Amund Owren Team Synnfjell 3:01:10,0
166 143 Johan Landrø Vestbyen IL 3:01:37,3
167 174 Sindre Skar Bærums Verk IF 3:01:53,5
168 208 Kristen Aaby Team Bjørn Myhre Sport 3:02:08,2
169 134 Anders Karlsen Nesodden IF 3:02:17,7
170 121 Sigurd Sollien Hulbak   3:02:20,3
171 110 Anders Haga Åsen IL 3:02:36,1
172 177 Atle Smenes Rustad IL 3:02:39,7
173 231 Peter Andersen Lillehammer Skiklub - Ski 3:02:55,6
174 195 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL - langrenn 3:03:49,0
175 135 Ole Marius Kirkeng IL ROS/Team Drammen 3:04:41,0
176 160 Alexander Nyheim Tomrefjord IL 3:06:37,3
177 145 Jørgen Lippert trøsken il/NTG Geilo 3:06:39,6
178 95 Erik Fagerholt Orkdal IL/Team Knyken 3:08:07,4
179 239 Markus Johansen Westgaard Trøsken IL 3:11:11,1
180 54 Robin Frost Team Like2Skike 3:11:39,1
181 237 Stian Storsveen   3:12:39,7
182 166 Marek Pazdersky Silvini Madshus Team 3:19:23,2
183 78 Fredrik Bergsjø Søndre Høland IUL 3:22:06,9
184 219 Morten Grøan Team Oslo Sportslager 3:35:46,5


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +