SNARVEIER mellom nyhet 2 og 3| NORGESCUP: LØRDAG: 10/15 km: Kvinner- Menn| FRE: Sprint: Kvinner- Menn| VM-RESULTATER: LØRDAG: 30 km: Kvinner| FRE: Stafett: Menn| TOR: Stafett: Kvinner| 800 GULLARTIKLER| SKIPLUKKER'N SVARER
Sindre Bjørnestad Skar vant lørdagens oppgjør i Toblach, søndag spiller han en nøkkelrolle i lagsprinten. Foto: Erik Borg.

Sindre Bjørnestad Skar vant lørdagens oppgjør i Toblach, søndag spiller han en nøkkelrolle i lagsprinten. Foto: Erik Borg.

Startliste Verdenscup Toblach Søndag Menn

Totalt 46 herreløpere fra 15 nasjoner utgjør totalt 23 lag i teamsprinten under verdenscupen i Toblach søndag. Her er hele startlista:

Tips en venn  Skriv ut
Annonse

Løypa måler 654 meter, det blir gått 2 runder, slik at total distanse er cirka 1,3 km. 

I lagsprinten gås det så 6 etapper av 2 løpere, altså 2 x 2 x 3.

Stilarten er fri teknikk.

Herrenes første heat starter klokken 13:50, det er 2 heat.

* Se også damenes startliste

Rank Name Year Nation Time Behind
 1 ITALY I   ITA     
    NOECKLER Dietmar  1988      
    PELLEGRINO Federico  1990      
 2 FRANCE I   FRA     
    CHANAVAT Lucas  1994      
    GROS Baptiste  1990      
 3 FINLAND I   FIN     
    HAKOLA Ristomatti  1991      
    STRANDVALL Matias  1985      
 4 SWEDEN II   SWE     
    JOENSSON Emil  1985      
    PETERSON Teodor  1988      
 5 GERMANY   GER     
    EISENLAUER Sebastian  1990      
    BING Thomas  1990      
 6 RUSSIA II   RUS     
    RETIVYKH Gleb  1991      
    MORILOV Nikolay  1986      
 7 SWEDEN I   SWE     
    WESTBERG Karl-Johan  1992      
    SVENSSON Oskar  1995      
 8 POLAND I   POL     
    BURY Dominik  1996      
    STAREGA Maciej  1990      
 9 ESTONIA   EST     
    RANKEL Raido  1990      
    KILP Marko  1993      
 10 ITALY II   ITA     
    ZELGER Stefan  1995      
    NIZZI Enrico  1990      
 11 POLAND II   POL     
    ANTOLEC Jan  1990      
    KLISZ Pawel  1992      
 12 NORWAY II   NOR     
    TAUGBOEL Haavard Solaas  1993      
    GOLBERG Paal  1990      
 13 CANADA   CAN     
    VALJAS Len  1988      
    HARVEY Alex  1988      
 14 NORWAY I   NOR     
    SKAR Sindre Bjoernestad  1992      
    KLAEBO Johannes Hoesflot  1996      
 15 UNITED STATES OF AMERICA   USA     
    NEWELL Andrew  1983      
    HAMILTON Simeon  1987      
 16 FINLAND II   FIN     
    VUORINEN Lauri  1995      
    JYLHAE Martti  1987      
 17 SWITZERLAND I   SUI     
    FURGER Roman  1990      
    HEDIGER Jovian  1990      
 18 FRANCE II   FRA     
    GOALABRE Paul  1991      
    TIBERGHIEN Jean  1995      
 19 RUSSIA I   RUS     
    GAFAROV Anton  1987      
    KRIUKOV Nikita  1985      
 20 AUSTRIA   AUT     
    BALDAUF Dominik  1992      
    STADLOBER Luis  1991      
 21 SWITZERLAND II   SUI     
    SCHAAD Roman  1993      
    COLOGNA Gianluca  1990      
 22 LITHUANIA   LTU     
    VAICIULIS Modestas  1989      
    STROLIA Tautvydas  1995      
 23 SLOVENIA   SLO     
    PROSEN Luka  1991      
    DOLAR Miha  1995  

SNARVEIER

* VM JUNIOR VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM U23 VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM POKLJUKA - SKISKYTING
Program| TV-tider| Norges Tropp| Medaljeoversikt| Startlister| Resultater
--- ---
* NORGESCUP FØRDE - SENIOR
Program| Smøretips| Startlister| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse








Annonse






Annonse