SNARVEIER mellom nyhet 2 og 3| RESULTATER: VASALOPPET: Kvinner- Menn| NORGESCUP: SØNDAG: 20/30 km: Kvinner- Menn| LØR: 10/15 km: Kvinner- Menn| FRE: Sprint: Kvinner- Menn| VM OBERSTDORF: SØNDAG: 50 km: Menn| LØR: 30 km: Kvinner| FRE: Stafett: Menn| TOR: Stafett: Kvinner| 800 GULLARTIKLER| SKIPLUKKER'N SVARER
Heidi Weng kapret en sterk 2. plass i sprintfinalen i Oberstdorf under 4. etappe av Tour de Ski 2016. Foto: Felgenhauer/NordicFocus.

Heidi Weng kapret en sterk 2. plass i sprintfinalen i Oberstdorf under 4. etappe av Tour de Ski 2016. Foto: Felgenhauer/NordicFocus.

Uttak Norge Verdenscup Otepää 2017

Verdenscup i Otepää i Estland arrangeres 18. og 19. februar. Norge stiller med følgende tropp:

Tips en venn  Skriv ut
Annonse

Norges Skiforbund sender 22 utøvere til helgas verdenscuprenn i estiske Otepää.

Det er klart for generalprøve foran årets VM i Lahti.

Norges Skiforbund har uttatt 13 menn og ni kvinner til rennene.

Det er sprint fri teknikk lørdag og 10/15 km klassisk søndag på programmet.

Sprint fri teknikk lørdag og 10/15k klassisk søndag gjør dette til en spennende generalprøve.

– Alle som skal gå VM-distanser er på plass i Otepää.

– Også ikke VM–uttatte løpere som Eirik Brandsdal, Hans Christer Holund og COC-leder Mattis Stenshagen er med i troppen til Estland.

– VM–uttatte utøvere reiser stort sett rett til Lahti fra Otepää, forteller landslagssjef Vidar Løfshus.

Norges tropp til verdenscup i Otepää 18.-19. februar 2017
Kvinner - Sprint - Fri teknikk
Marit Bjørgen, Rognes IL
Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb
Astrid Uhrenholdt Jacobsen, IL Heming
Kathrine Harsem, IL Varden Meråker
Mari Eide, Øystre Slidre Skilag
Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL
Heidi Weng, IL i BUL

Menn - Sprint - Fri teknikk
Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL
Eirik Brandsdal, Kjelsås IL
Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk/Hauger IF
Petter Northug, Strindheim IL
Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Skiklub
Martin Johnsrud Sundby, Røa IL
Mattis Stenshagen, Follebu IL

10 km - Klassisk
Marit Bjørgen, Rognes IL
Marthe Kristoffersen, IL Varden Meråker
Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb
Astrid Uhrenholdt Jacobsen, IL Heming
Ragnhild Haga, Åsen IL
Kathrine Harsem, IL Varden Meråker
Heidi Weng, IL i Bul

15 km - Klassisk
Sjur Røthe, Voss IL
Hans Christer Holund, Lyn Ski
Didrik Tønseth, Byåsen IL
Niklas Dyrhaug, Tydal IL
Emil Iversen, IL Varden Meråker
Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski
Martin Johnsrud Sundby, Røa IL
Mattis Stenshagen, Follebu IL


SNARVEIER

* VM JUNIOR VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM U23 VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM POKLJUKA - SKISKYTING
Program| TV-tider| Norges Tropp| Medaljeoversikt| Startlister| Resultater
--- ---
* NORGESCUP FØRDE - SENIOR
Program| Smøretips| Startlister| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse








Annonse






Annonse