Resultater Vasaloppet - Ski Classics 9 - Menn 2017

Resultater Vasaloppet - Visma Ski Classics 9 - Menn- 90 km, klassisk
Sälen til Mora, Sverige - 5. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

NB 1 - Alle resultater fra Vasaloppet
NB 2 - Kun norske kvinner 
NB 3 - Kun norske menn 
NB 4 - Kvinner Elite Topp 39

Menn Elite som var med i Visma Ski Classics-delen av Vasaloppet

# first name last name country team time
1 John Kristian Dahl NOR Team United Bakeries 3:57:18.1
2 Andreas Nygaard NOR Team Santander 3:57:18.2+(0.1)
3 Stian Hoelgaard NOR Team LeasePlan 3:57:18.7+(0.6)
4 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 3:57:18.8+(0.7)
5 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 3:57:19.5+(1.4)
6 Ilya Chernousov RUS Team Pioneer Investments 3:57:21.3+(3.2)
7 Anders Aukland NOR Team Santander 3:57:21.5+(3.4)
8 Jens Eriksson SWE Team Santander 3:57:22.5+(4.4)
9 Petr Novák CZE Atlas Craft Team 3:57:25.6+(7.5)
10 Oskar Kardin SWE Team Serneke 3:57:26.5+(8.4)
11 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 3:57:35.3+(17.2)
12 Bob Impola SWE Team Serneke 3:57:36.1+(18.0)
13 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 3:57:36.1+(18.0)
14 Joar Thele NOR   3:57:36.2+(18.1)
15 Markus Jönsson SWE Team Pioneer Investments 3:57:39.8+(21.7)
16 Johan Lövgren SWE Team Igne 3:59:03.3+(1:45.2)
16 Petter Eliassen NOR Team LeasePlan 3:59:03.3+(1:45.2)
18 Kjetil Dammen NOR Team LeasePlan 3:59:15.2+(1:57.1)
19 Jörgen Brink SWE Brink Ski Team 3:59:48.4+(2:30.3)
20 Brian Mckeever CAN   3:59:49.2+(2:31.1)
21 Vegard Vinje NOR   3:59:51.1+(2:33.0)
22 Andreas Svensson SWE   3:59:52.8+(2:34.7)
23 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 4:00:45.9+(3:27.8)
24 Thomas Gifstad NOR Team Forever Nordic 4:01:09.9+(3:51.8)
25 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 4:01:11.6+(3:53.5)
26 Anders Høst NOR Team LeasePlan 4:01:11.9+(3:53.8)
27 Simen Østensen NOR Team BN Bank 4:01:12.4+(3:54.3)
28 Torleif Syrstad NOR Team Synnfjell 4:01:13.5+(3:55.4)
29 Anton Karlsson SWE   4:01:13.6+(3:55.5)
30 Andreas Holmberg SWE Team IFK Mora Skidklubb 4:01:14.9+(3:56.8)
31 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 4:01:33.3+(4:15.2)
32 Anders Svanebo SWE   4:01:57.3+(4:39.2)
33 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 4:02:19.7+(5:01.6)
34 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 4:03:57.8+(6:39.7)
35 Vetle Thyli NOR Team United Bakeries 4:04:02.7+(6:44.6)
36 Gabriel Thorn SWE   4:04:05.0+(6:46.9)
37 Lukáš Bauer CZE Team Pioneer Investments 4:04:08.4+(6:50.3)
38 Florian Rohde GER Team Forever Nordic 4:04:23.8+(7:05.7)
39 Bruno Debertolis ITA Team Xcalibur Lill Sport 4:04:50.3+(7:32.2)
40 Mats Håkon Breda NOR Team Synnfjell 4:05:02.6+(7:44.5)
41 Bill Impola SWE Brink Ski Team 4:05:31.7+(8:13.6)
42 Martin Isaksson SWE   4:05:38.2+(8:20.1)
43 Jan Šrail CZE Team Pioneer Investments 4:05:39.6+(8:21.5)
44 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 4:05:39.9+(8:21.8)
45 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 4:05:46.5+(8:28.4)
46 Petter Kaarby NOR   4:05:47.8+(8:29.7)
47 Robert Eriksson SWE   4:05:51.6+(8:33.5)
48 Erlend Widerøe Hennig NOR   4:06:43.1+(9:25.0)
49 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 4:07:02.2+(9:44.1)
50 Rikard Tynell SWE Team Tynell 4:07:10.5+(9:52.4)


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +