-->
Illustrasjonsbilde fra Furusjøen Rundt-rittet. Foto: Fredrik Weikle.

Illustrasjonsbilde fra Furusjøen Rundt-rittet. Foto: Fredrik Weikle.

– Furusjøen Rundt-rittet holder koken / Seierspaller på rekke og rad

– En fantastisk dag i Rondane, slår arrangørene av Furusjøen Rundt-rittet fast etter helgens dyst i nydelig sommervær ved Kvam i Oppland.
Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

– En fantastisk dag i Rondane, slår arrangørene av Furusjøen Rundt-rittet fast etter helgens dyst i nydelig sommervær ved Kvam i Oppland.

– I en tid hvor mange ritt sliter med nedgang er vi storfornøyd med å konstatere at Furusjøen Rundt holder koken, opplyser de og fortsetter videre; 

– Hele 438 ryttere var påmeldt årets ritt og med det flotte været i dag stilte de fleste av disse til start.

Furusjøen Rundt-rittet - Terreng
Nord-Fron, Oppland - 22. juli 2017

70 km - Furusjøen Rundt Seedingsritt Menn
1. Vebjørn Hordnes, TVK 2:31:12.0
2. Jan Olav Beitmyren, Sykkelridderne Team Merida 2:32:53.7
3. Justinas Leveika, Savalen SK 2:33:25.3

70 km - Furusjøen Rundt Seedingsritt Kvinner
1. Kirsti Kolseth, NOTEAM 2:55:16.2
2. Hanne Beate Melby, Molde CK 3:00:47.6
3. Lene Marie Løchen-Jensen, YT Max/Tine 3:12:33.0

73 km - Masters Cup
1. Joakim Vika, Brumunddal SK 4:03:34.2
2. Dyre Meen, NOTEAM 4:07:29.9
3. Håkon Ishoel, Oppdal SK / VPG 4:12:14.7

73 km - Pathfinder
1. Risto Holm, NTNUi 4:23:19.3
2. Kjetil Søvik, Rauma SK 4:35:10.5
3. Stein Erik Berthelsen, Asker CK 4:52:49.5

73 km - Menn Elite
1. Ole Hem, Swix Hard Rocx Cycling Team 3:31:07.0
2. Lars Granberg, Birk Sport Racing / CK Haugaland 3:35:37.5
3. Vidar Mehl, Swix Hard Rocx Cycling Team 3:37:46.6

57 km - Kvinner Elite
1. Elisabeth Sveum, SK Rye sykkel 3:02:29.5
2. Hildegunn Gjertrud Hovdenak, Nesset ck 3:05:57.7
3. Rakel Mortensdatter Birkeli, Hammerfest SK/Intersport Hammerf

57 km - Elite menn junior
1. Tormod Weydahl, Ottadalen Sykkelklubb 2:56:52.0
2. Knut Røhme, Romeriksåsen SK 2:58:30.9
3. Kristoffer Kvarstad, Brumunddal SK 3:10:00.6

32 km - Elite kvinner junior
1. Berit Nordsæter Resell, TVK 1:23:41.9
2. Johanne Dahl Norland, SK Rye 1:29:43.0
3. Marie Osland, Flora CK 2:04:28.3

32 km - Kvinner 15-17 år
1. Malin Nordaune Holte, Fannefjord SK 1:35:57.0
2. Jøri Vatn, Trollheimen SK 1:40:50.9
3. Anniken Berger, Dalen IL Sykkel 1:41:05.1

32 km - Menn 15-17 år
1. Jonas Vika, Brumunddal SK 1:10:12.6
2. Andreas Hjørnevik, Fana IL Sykkel 1:11:48.6
3. Fredrik Fodstad, Eidsvoll sk 1:13:08.0

12 km - Jenter 13-14 år
1. Frida Fodstad, Eidsvoll sk 26:22.8
2. Tirill Marie Møller Gundersen, SK Rye 27:05.6
3. Dina Lidahl Lillejordet, Ottestad IL Sykkel 27:24.2

12 km - Gutter 13-14 år
1. Even Thorvaldsen, Ottestad SK 24:26.1
2. Jonas Osland, Flora CK 25:13.6
3. Tobias Risan Nakken, Molde CK 25:24.9

12 km - Gutter 11-12 år
1. Eskil Rød, Oppegård IL 27:23.8
2. Vetle Thorvaldsen, Ottestad SK 28:32.5
3. Håvard Vatn, Trollheimen SK 28:37.4

12 km - Jenter 11-12 år
1. Louise H Rudland, Kvam il 45:48.4
2. Kamilla Ulleland, Molde CK 55:30.3

* Komplette resultater alle distanser og alle klasser


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut