Birken - Birkebeinerrennet: Passering 20 av 54 km - Raudfjellet

20 av 54 kilometer er unnagjort i lørdagens langløp i Visma Ski Classics, Birkebeinerrennet.



Snaut 20 av 54 kilometer er unnagjort i lørdagens langløp, Birkebeinerrennet.

Dette er stillingen i rennet som inngår i Visma Ski Classics:

Kvinner (menn nedenfor)

# first name last name country team time
1 Justyna Kowalczyk POL Team Trentino Robinson Trainer 1:22:00.9
2 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:24:49.8+(2:48.8)
3 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 1:24:50.6+(2:49.6)
4 Emilie Fleten NOR   1:27:40.4+(5:39.4)
5 Chelsea Holmes USA   1:28:32.3+(6:31.3)
6 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:29:02.4+(7:01.4)
7 Marit Engeseth NOR   1:29:33.6+(7:32.7)
8 Magni Smedås NOR   1:30:13.0+(8:12.0)
9 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:30:29.0+(8:28.0)
10 Anne Kristine Nevin NOR   1:30:51.8+(8:50.8)
11 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 1:31:17.8+(9:16.8)
12 Sofie Elebro SWE Team Santander 1:31:35.1+(9:34.1)
13 Kromer Marie FRA   1:31:36.7+(9:35.7)
14 Erika Flowers USA   1:31:37.9+(9:36.9)
15 Anniken Hjellbakk Hole NOR   1:32:13.8+(10:12.8)
16 Ingeborg Dahl NOR Skigo XC Team 1:32:27.9+(10:27.0)
17 Amalie Ous NOR   1:33:03.7+(11:02.7)
18 Britt Ingunn Moian Nydal NOR   1:33:04.8+(11:03.9)
19 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 1:33:05.4+(11:04.4)
20 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 1:33:38.3+(11:37.3)
21 Marit Vala NOR   1:33:58.1+(11:57.1)
22 Zuzana Kocumová CZE Silvini Madshus team 1:34:32.0+(12:31.1)
23 Seraina Boner SUI Skigo XC Team 1:34:33.5+(12:32.5)
24 Emilie Kongsten NOR   1:34:42.2+(12:41.3)
25 Anne Maren Utne Belsby NOR   1:35:04.7+(13:03.7)
26 Karen Marie Håkonsen NOR   1:35:05.8+(13:04.9)
27 Inger Hegstad Krüger NOR   1:35:06.9+(13:06.0)
28 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 1:35:26.6+(13:25.7)
29 Hilde Gjermundshaug Pedersen NOR Team Parkettpartner 1:35:40.0+(13:39.0)
30 Franziska Skogsholm NOR   1:35:57.3+(13:56.3)
31 Astrid Kristin Ruud NOR   1:36:38.3+(14:37.3)
32 Laila Kveli NOR Team Tynell 1:36:42.1+(14:41.1)
33 Karoline Holsen Kyte NOR   1:38:29.0+(16:28.1)
34 Thea Maurtvedt NOR   1:38:31.5+(16:30.6)
35 Ragnhild Amlie NOR   1:38:38.5+(16:37.5)
36 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 1:38:56.6+(16:55.6)
37 Karoline Bye Øren NOR   1:38:58.6+(16:57.6)
38 Inka Komonen FIN   1:38:59.9+(16:58.9)
39 Laura Mccabe USA   1:39:01.2+(17:00.2)
40 Tonje Andersen NOR   1:39:02.1+(17:01.1)
41 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:39:30.4+(17:29.4)
42 Maren Thomasgaard NOR   1:40:32.7+(18:31.7)
43 Kari Øvsthus NOR   1:40:33.7+(18:32.8)
44 Helene Marie Fossesholm NOR   1:41:08.4+(19:07.4)
45 Noora Kivikko FIN Vltava Fund Craft Team 1:41:14.8+(19:13.8)
46 Unni Persson Moseby NOR   1:41:37.3+(19:36.4)
47 Venche Vestbakken NOR   1:41:38.6+(19:37.6)
48 Meta Steinbach Olsson SWE   1:41:39.7+(19:38.7)
49 Berit Vestermo NOR   1:41:46.4+(19:45.5)
50 Anne Christine Bull Haaversen NOR   1:41:47.0+(19:46.0)
51 Ingeborg Kristine Lind NOR   1:41:54.2+(19:53.3)
52 Ellen Rolijordet NOR   1:41:55.6+(19:54.6)
53 Sofia Johansson NOR   1:42:54.7+(20:53.7)
54 Lin Iren Saetre NOR   1:42:57.3+(20:56.3)
55 Camilla Høivik Carlsen DEN   1:43:35.2+(21:34.2)

Menn (kvinner ovenfor)

# first name last name country team time
1 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 1:08:43.0
2 Andreas Nygaard NOR Team Santander 1:08:43.8+(0.7)
3 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:08:44.6+(1.5)
4 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:08:47.7+(4.6)
5 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:08:48.3+(5.2)
6 Anders Aukland NOR Team Santander 1:08:49.8+(6.7)
7 Johan Hoel NOR   1:08:50.8+(7.7)
8 Petter Stakston NOR   1:10:11.9+(1:28.8)
9 Anders Høst NOR Team Serneke 1:10:12.9+(1:29.8)
10 Oskar Kardin SWE Team Santander 1:10:13.6+(1:30.5)
11 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 1:10:14.4+(1:31.3)
12 Gaute Kvåle NOR   1:10:15.0+(1:31.9)
13 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 1:10:15.1+(1:32.0)
14 Svein Halvor Dahl NOR   1:10:15.9+(1:32.8)
15 Mattis Stenshagen NOR   1:10:16.8+(1:33.7)
16 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 1:10:17.7+(1:34.7)
17 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:10:19.3+(1:36.2)
18 Haakon MIKALSEN NOR   1:11:15.4+(2:32.4)
19 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:11:16.3+(2:33.2)
20 Toni Livers SUI   1:11:16.9+(2:33.8)
21 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:11:46.7+(3:03.7)
22 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:11:47.6+(3:04.5)
23 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 1:11:47.7+(3:04.6)
24 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 1:12:46.3+(4:03.2)
25 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 1:12:59.3+(4:16.2)
26 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 1:13:20.6+(4:37.5)
27 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:13:21.0+(4:37.9)
28 Sondre Grønvold NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:13:21.7+(4:38.6)
29 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 1:13:22.4+(4:39.3)
30 Lars Sørensen NOR   1:13:23.6+(4:40.5)
31 Espen Udjus Frorud NOR   1:13:24.3+(4:41.2)
32 Anders Gløersen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:13:25.6+(4:42.6)
33 Tor Olav Nesheim Hægeland NOR   1:13:26.6+(4:43.5)
34 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:13:28.0+(4:45.0)
35 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 1:13:29.4+(4:46.3)
36 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:13:57.5+(5:14.4)
37 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:13:58.2+(5:15.1)
38 Fredrik Ole Oldereid Andersen NOR   1:13:59.1+(5:16.0)
39 Stian Berg NOR Team Synnfjell 1:14:01.2+(5:18.1)
40 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 1:14:01.8+(5:18.7)
41 Sjur Obrestad Gabrielsen NOR   1:14:02.5+(5:19.4)
42 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 1:14:03.1+(5:20.1)
43 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 1:14:04.2+(5:21.2)
44 Harald Ihlebæk NOR   1:14:04.8+(5:21.8)
45 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 1:14:38.5+(5:55.4)
46 Heikki Korpela NOR   1:14:39.8+(5:56.8)
47 Emil Nyeng NOR   1:14:40.9+(5:57.8)
48 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:15:00.3+(6:17.2)
49 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:15:00.8+(6:17.7)
50 Harald Astrup Arnesen NOR   1:15:02.3+(6:19.3)
51 Thomas Freimuth GER xc-ski.de A|N Skimarathon Team 1:15:03.1+(6:20.0)
52 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:15:03.8+(6:20.7)
53 Eirik Asdøl NOR   1:15:04.9+(6:21.8)
54 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:15:04.9+(6:21.8)
55 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:15:05.6+(6:22.6)
56 Matias Oppedal NOR   1:15:40.1+(6:57.0)
57 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:15:42.4+(6:59.4)
58 Håvard Taugbøl NOR   1:15:43.3+(7:00.2)
59 Karstein Johaug NOR Team Telemark 1:15:44.9+(7:01.8)
60 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 1:15:45.4+(7:02.3)


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +