-->

Norsk herreseier og dame på pallen i Engadin Nachtsprint

Fredag kveld var det duket for nattsprinten i engadindalen ved St. Moritz.

Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Fredag kveld var det duket for nattsprinten i engadindalen ved St. Moritz.

I fjorårets utgave ble det seier til Even Northug. Han hadde planer om å gjenta bedriften i år, men måtte nøye seg med 4. plass ved denne korsvei.

En annen nordmann klatret derimot opp på seierspallens øverste topp, det var Eivind Bakkene.

Hos damene ble det pallens nest øverste trinn for Anikken Gjerde Alnæs, der vant Alina Meier.

For øvrig har det blitt tradisjon at Engadin Nachtsprint gjennomføres på kvelden to dager i forveien av selve Engadin Skimarathon.

Engadin Skimarathon
Engadin, St. Moritz, Sveits - 9. mars 2019

Engadin Nachtsprint 

Kvinner Elite
 1. Meier Alina   Davos (GR)
 2. Alnaes Anikken Gjerde   NOR
 3. Wieser Fabiana    Sent (GR)
 4. Schicho Elisabeth    GER
 5. Latuillière Enora    FRA
 6. Arnold Stefanie    Unterschächen (UR)

Menn Elite
 1. Bakkene Eivind    NOR
 2. Jay Renaud    FRA
 3. Arnault Clement    FRA
 4. Northug Even    NOR
 5. Olex Max    GER
 6. Riebli Janik    Schwendi Langis (OW)

Kvinner U10
 1. Staub Sara    Alpina St. Moritz
 2. Zampa Margherita    Trais Fluors Celerina
 3. Eichholzer Gianna    Sarsura Zernez
 4. Richter Elisa    Bernina Pontresina
 5. Denoth Laurynne    Nordic Scuol
 6. Cortesi Alice    Trais Fluors Celerina

Menn U10
 1. Willy Mic    Nordic Scuol
 2. Gruber Elio    Alpina St. Moritz
 3. Marti Andrin    Piz Ot Samedan
 4. Prétat Timon    Bernina Pontresina
 5. Marti Valerio    Piz Ot Samedan
 6. Aebi Andri    Nordic Scuol

Kvinner U 14
 1. Gruber Ilaria    Alpina St. Moritz
 2. Faller Selina    Piz Ot Samedan
 3. Pearce Jill    Davos
 4. Richter Lara    Bernina Pontresina
 5. Riedi Ladina    Davos
 6. Laager Alessia    Piz Ot Samedan

Menn U 14
 1. Egger Maurin    Piz Ot Samedan
 2. Näff Isai    Club Skiunzs Sent
 3. Bläsi Robin    Bual Lantsch
 4. Beti Aronne    Bernina Pontresina
 5. Wagenführ Marco    SC Davos
 6. Heldstab Andrin    SC Davos

Kvinner U 16
 1. Alder Fabienne    Bernina Pontresina
 2. Zampa Maria    Trais Fluors Celerina
 3. Triebs Fiona    Sarsura Zernez
 4. Kälin Marina    Piz Ot Samedan
 5. Zimmermann Lea    SC Davos
 6. Meisser Sarah    SC Davos

Menn U 16
 1. Zellweger Yannick    Alpina St. Moritz
 2. Lüthi Gian-Luca    Bernina Pontresina
 3. Zarucchi Nico    Alpina St. Moritz
 4. Beti Elia    Bernina Pontresina
 5. Näff Noe    Club Skiunzs Sent
 6. Steiger Niclas    Piz Ot Samedan

* Engadin Skimarathon er profileringspartner av Langrenn.com


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus