VM Ishockey 2019 - Program / Kampoppsett

Oppdatert med finaler

Komplett program og kampoppsett for Ishockey-VM 2019.



VM Ishockey 2019 - Program og kampoppsett

* Ishockey-VM 209 spilles i Slovakia. Vertsbyer er Bratislava og Kosice.
* 16 nasjoner deltar.
* 64 kamper fra 10. til 26. mai.
* Gruppe A: Canada, USA, Finland, Tyskland, Slovakia, Danmark, Frankrike, Storbritannia
* Gruppe B: Sverige, Russland, Tsjekkia, Sveits, Norge, Latvia, Østerrike, Italia
* De fire beste fra hver gruppe avanserer til kvartfinaler.

Kampoppsett - Sluttspill

Søndag 26. mai - Finaler
15.45: Russland - Tsjekkia
20.15: Canada - Finland

Lørdag 25. mai - Semifinaler
15.15: Russland - Finland
19.15: Canada - Tsjekkia

Torsdag 23. mai - Kvartfinaler
16.15: Canada - Sveits
16.15: Russland - USA
20.15: Finland - Sverige
20.15: Tsjekkia - Tyskland

---

Kampoppsett - Gruppespill

Fredag 10. mai
(Klokkeslett: Nasjon - Nasjon (Gruppe))
16.15: Finland - Canada (A)
16.15: Russland - Norge (B)
20.15: USA - Slovakia (A)
20.15: Tsjekkia - Sverige (B)    

Lørdag 11. mai
12.15: Danmark - Frankrike (A)
12.15: Sveits - Italia (B)
16.15: Tyskland - Storbritannia (A)
16.15: Latvia - Østerrike (B)
20.15: Slovakia - Finland (A)
20.15: Norge - Tsjekkia (B)

Søndag 12. mai
12.15: USA - Frankrike (A)
12.15: Russland - Østerrike (B)
16.15: Danmark - Tyskland (A)
16.15: Italia - Sverige (B)
20.15: Storbritannia - Canada (A)
20.15: Latvia - Sveits (B)

Mandag 13. mai
16.15: USA - Finland (A)
16.15: Russland - Tsjekkia (B)
20.15: Slovakia - Canada (A)
20.15: Norge - Sverige (B)

Tirsdag 14. mai
16.15: Storbritannia - Danmark (A)
16.15: Italia - Latvia (B)
20.15: Tyskland - Frankrike (A)
20.15: Sveits - Østerrike (B)

Onsdag 15. mai
16.15: USA - Storbritannia (A)
16.15: Sveits - Norge (B)
20.15: Tyskland - Slovakia (A)     
20.15: Russland - Italia (B)

Torsdag 16. mai
16.15: Canada - Frankrike (A)
16.15: Sverige - Østerrike (B)
20.15: Finland - Danmark (A)
20.15: Tsjekkia - Latvia (B)

Fredag 17. mai
16.15: Frankrike - Slovakia (A)
16.15: Østerrike - Norge (B)
20.15: Finland - Storbritannia (A)  
20.15: Tsjekkia - Italia (B)    

Lørdag 18. mai
12.15: Danmark - USA (A)
12.15: Latvia - Russland (B)  
16.15: Canada - Tyskland (A)
16.15: Italia - Norge (B)
20.15: Storbritannia - Slovakia (A)
20.15: Sverige - Sveits (B)

Søndag 19. mai
16.15: Tyskland - USA (A)
16.15: Østerrike - Tsjekkia (B)     
20.15: Frankrike - Finland (A)
20.15: Sveits - Russland (B)

Mandag 20. mai
16.15: Frankrike - Storbritannia (A)   
16.15: Sverige - Latvia (B)
20.15: Canada - Danmark (A)     
20.15: Østerrike - Italia (B)

Tirsdag 21. mai
12.15: Finland - Tyskland (A)
12.15: Tsjekkia - Sveits (B)
16.15: Slovakia - Danmark (A)     
16.15: Norge - Latvia (B)
20.15: Canada - USA (A)
20.15: Sverige - Russland (B)

* Resultater og tabeller dag for dag



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +