Resultater Fossumløpet 2019



Resultater Fossumløpet
Oslo - 19. mai 2019

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

2 550 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ane Hjelmstad Bækkelaget SK 35.51   14.03
0 Marie Hjelmstad Bækkelaget SK 35.20   13.51
0 Sofie Weider Egner Fossum IF 22.01   8.38
0 Filip Halvorsen Nydalens SK 13.15   5.11
0 Ine Røyert Nydalens SK 15.01   5.53
0 Martin Mikkelsen Foros Fossum IF 15.12   5.57
0 Henrik Duvaas Fossum IF 21.11   8.18
0 Amalie Birkelund Asker Skiklubb 31.57   12.31
0 Ingvild Vie Sollie Fossum IF 18.04   7.05
0 Emil Rostrup Øvrevoll-Hosle 23.39   9.16
0 Isabelle Hopsnes Fossum IF 16.35   6.30
0 Maxime Bochud Asker Skiklubb 16.23   6.25
0 Ole Bråten Berge IL Koll 23.20   9.09
  Elias Molund Tyrving IL ikke startet    

D -10

1 960 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Ellinor Thommessen IL Heming 47.03   24.00
0 Celine Amlie Brenna Heming Orientering 47.03   24.00
0 Maja Flydal Jenstad Fossum IF 38.41   19.44
0 Eline Kravdal Gjø-Vard OL 26.15   13.23

D 11-12

1 870 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helene Scheele Nydalens SK 15.46   8.25
2 Selma Aure Skogedal Asker Skiklubb 23.57 +8.11 12.48
3 Henni Hattestad Kristensen Heming Orientering 26.44 +10.58 14.17
4 Kristine Woldene Fossum IF 26.48 +11.02 14.19
5 Charlotte Hopsnes Fossum IF 28.53 +13.07 15.26
6 Silja Berstad Heming Orientering 42.01 +26.15 22.28
7 Silje Andresen Skotte Fossum IF 42.24 +26.38 22.40

D 13-14

2 410 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 20.54   8.40
2 Ingeborg Roll Mosland Oppsal Orientering 21.57 +1.03 9.06
3 Maja Mo Hjelseth Nydalens SK 22.19 +1.25 9.15
4 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 22.37 +1.43 9.23
5 Marie Scheele Nydalens SK 23.08 +2.14 9.35
6 Ragnhild Øfsthus Gravir Asker Skiklubb 24.26 +3.32 10.08
7 Elise Thorseng Fossum IF 24.49 +3.55 10.17
8 Anne Østvold Heming Orientering 26.10 +5.16 10.51
9 Astrid Ytterbø Asker Skiklubb 27.50 +6.56 11.32
10 Maren Aure Skogedal Asker Skiklubb 28.20 +7.26 11.45
11 Gunde Tumelionis Fossum IF 29.02 +8.08 12.02
12 Anna Mæhre Torjussen Fossum IF 29.40 +8.46 12.18
13 Sofie Solheim Undeberget Oppsal Orientering 29.52 +8.58 12.23
14 Ane Hustvedt Oppsal Orientering 29.57 +9.03 12.25
15 Nora Christine Hansen Asker Skiklubb 31.08 +10.14 12.55
16 Hanne Wærp Hauge Nydalens SK 33.48 +12.54 14.01
17 Anna Øvrebø Myrvold Heming Orientering 34.13 +13.19 14.11
18 Nora Sørberg Raumar Orientering 37.04 +16.10 15.22
19 Emilie Rehn Kolbotn og Skimt OL 37.34 +16.40 15.35
20 Tuva Høyer Fossum IF 43.14 +22.20 17.56
  Marte Lillegraven Langsæter Trøsken IL diskvalifisert    
  Signe Holo Fossum IF brutt    
  Marte Hox Brynildsen Fredrikstad SK ikke startet    

D 13-16C

1 910 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malin Michelsen Fossum IF 36.51   19.17
  Silje Ruud Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert    

D 13-16N

1 960 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Madelen Vikingsen Nerhus Fossum IF 41.20   21.05

D 15-16B

2 740 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Marielle Michelsen Fossum IF diskvalifisert    

D 15-16

4 690 m, 22 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pia Young Vik Nydalens SK 44.44   9.32
2 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 52.56 +8.12 11.17
3 Marie Saugestad Nydalens SK 57.23 +12.39 12.14
4 Vida Helland-Hansen Tyrving IL 58.39 +13.55 12.30
5 Heidi Kristina Sebjørnsen Fossum IF 1.00.42 +15.58 12.56
6 Ragnhild Mathea Helmersen Fet OL 1.01.07 +16.23 13.01
7 Alva Marika Niklasson Kolbotn og Skimt OL 1.01.41 +16.57 13.09
8 Eileen Bjanes Tyrving IL 1.04.53 +20.09 13.50
9 Ida Marie Flågen Heming Orientering 1.06.23 +21.39 14.09
10 Katrine Bjordal Veggan Oppsal Orientering 1.06.55 +22.11 14.16
11 Helene Bjørkvold Jendal Fossum IF 1.08.41 +23.57 14.38
12 Mille Baastad Berg Tyrving IL 1.10.00 +25.16 14.55
13 Netta Bar-Nathan Lillomarka OL 1.12.56 +28.12 15.33
14 Kathinka Zahl Hagen Fossum IF 1.12.58 +28.14 15.33
15 Hannah Syrdal Øen Heming Orientering 1.14.57 +30.13 15.58
16 Hanna Rehn Kolbotn og Skimt OL 1.15.00 +30.16 15.59
17 Elise Wærp Hauge Nydalens SK 1.21.27 +36.43 17.22
18 Kristine Solbakken Tyrving IL 1.23.54 +39.10 17.53
19 Ella Berstad Heming Orientering 1.27.38 +42.54 18.41
20 Selma Tørudbakken Jendal Fossum IF 1.55.04 +1.10.20 24.32
  Kajsa Meyer Larsson Tyrving IL diskvalifisert    
  Mari Brende Fossum IF brutt    

D 17-20B

2 740 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Pernille Sønsterudbråten Raumar Orientering 33.26   12.12

D 17-N

1 960 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Salvesen IL Koll 37.32   19.08

D 17-18

4 410 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malene Teresia Jebsen Heming Orientering 49.36   11.14
2 Yngvild Langedal Breivik Nydalens SK 55.37 +6.01 12.36
3 Emma Meyer Larsson Tyrving IL 56.42 +7.06 12.51
4 Stella Holmboe Tyrving IL 1.11.48 +22.12 16.16
  Celine Ytternes Kolbotn og Skimt OL diskvalifisert    
  Ingrid Lund Hovden Tyrving IL brutt    
  Anna Øfsthus Gravir Asker Skiklubb ikke startet    
  Marie Liland Nydalens SK ikke startet    

D 19-20

5 770 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Johanna Källvik-Leufvén Åmåls OK 1.01.17   10.37
2 Mathilde Sønsterudbråten Lillomarka OL 1.58.58 +57.41 20.37

D 21-

5 770 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marion Aebi Tyrving IL 57.32   9.58
2 Oda Scheele Nydalens SK 1.00.17 +2.45 10.26
3 Ingrid Berge Tyrving IL 1.02.43 +5.11 10.52
4 Kristine Fjeldbo Tyrving IL 1.06.24 +8.52 11.30
5 Elen Katrine Skjerve Bredesen Frol IL 1.08.41 +11.09 11.54

D 40-

4 610 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Astrid Kravdal Gjø-Vard OL 52.58   11.29
2 Heidi Tronbøl Fet OL 1.00.15 +7.17 13.04
3 Nina Birkelund Asker Skiklubb 1.22.37 +29.39 17.55
  Line Bar-Nathan Lillomarka OL ikke startet    

D 45-

3 370 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Else Kari Nordli Scheele Nydalens SK 43.19   12.51
2 Audrun Utskarpen IL GeoForm 45.06 +1.47 13.22
3 Eli Ringstad Lien Gjø-Vard OL 1.10.32 +27.13 20.55
4 Paula Berstad Heming Orientering 1.14.31 +31.12 22.06

D 50-

3 370 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jorun Ruud Asker Skiklubb 37.09   11.01
2 Hilda Øfsthus Asker Skiklubb 41.48 +4.39 12.24
3 Hege Feiring Tyrving IL 42.34 +5.25 12.37
4 Pamela Åsten Kolbotn og Skimt OL 46.17 +9.08 13.44
5 Marianne Njåstein Tyrving IL 49.44 +12.35 14.45
6 Jeanette Koht Asker Skiklubb 55.38 +18.29 16.30
7 Ida Syversen Røyken OL 56.14 +19.05 16.41
8 Åshild Flatebakken Tyrving IL 1.08.27 +31.18 20.18
  Sigrun Hernes Ytterbø Asker Skiklubb ikke startet    

D 55-

3 370 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Hov Fossum IF 45.11   13.24
2 Kjersti Skantze Tyrving IL 54.22 +9.11 16.07
3 Ann Katrin Olsen Asker Skiklubb 55.24 +10.13 16.26
  Eva Syversen Røyken OL diskvalifisert    

D 60-

2 550 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Berit Danielsen Tyrving IL 37.14   14.36
2 Berit Berge Tyrving IL 45.34 +8.20 17.52
3 Elisabeth Holth Johannessen Røyken OL 59.43 +22.29 23.25

D 65-

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Elle M. Melbye Heming Orientering 53.59   21.10

D 70-

2 550 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Vågsnes Kolbotn og Skimt OL 59.04   23.09
2 Sissel Olaisen Kolbotn og Skimt OL 1.17.00 +17.56 30.11
3 Unn Ellefsen Tyrving IL 1.27.26 +28.22 34.17

D 75-

2 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Lise Øfsthus Asker Skiklubb 1.19.44   31.16
  Torill Svendsen Frosta OK diskvalifisert    

D 80-

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Unni Drage Haugerud IF 1.19.40   31.14

H -10

1 960 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Marius Vikingsen Nerhus Fossum IF 41.11   21.00
0 Hans Wilhelm Thommessen Heming Orientering 35.01   17.51
0 Thomas Kaggerud Helland Fossum IF 24.56   12.43
0 Jakob Weider Egner Fossum IF 27.56   14.15
0 Aleksander Andenæs Asker Skiklubb 37.24   19.04
0 Martin Amlie Brenna Heming Orientering 35.07   17.55
0 Aron Bjørke Fossum IF 24.35   12.32
0 Age Kristvik Fossum IF 27.51   14.12
  Alf Hattestad Kristensen Heming Orientering ikke startet    
  Sindre Nikolai Holmboe Tyrving IL ikke startet    
  Sigve Nygård Fagervold Asker Skiklubb ikke startet    

H 11-12

1 870 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magnus Jevanord Fossum IF 17.04   9.07
2 Sigve Nygård Fagervold Asker Skiklubb 18.04 +1.00 9.39
3 Henrik Elias Sebjørnsen Fossum IF 18.39 +1.35 9.58
4 Even Nygård Thorseng Fossum IF 19.25 +2.21 10.22
5 Boye Wangensteen Lillomarka OL 20.02 +2.58 10.42
6 Henrik Mikkelsen Foros Fossum IF 20.22 +3.18 10.53
7 Mikkel Michelsen Fossum IF 21.50 +4.46 11.40
8 Magnus Flydal Jenstad Fossum IF 23.18 +6.14 12.27
9 Håkon Lillegraven Langsæter Trøsken IL 24.29 +7.25 13.05
10 Ask Felland Sætnan Fossum IF 28.53 +11.49 15.26
11 Sebastian Wettergreen Fossum IF 29.13 +12.09 15.37
12 Håvard Torsgard Ihler Fossum IF 33.04 +16.00 17.40
13 Magnus Molund Tyrving IL 35.42 +18.38 19.05
14 Rasmus Vik Vierli Fossum IF 40.14 +23.10 21.30
15 Anders Vik Vierli Fossum IF 50.40 +33.36 27.05
16 Fredrik Grønseth Fossum IF 59.00 +41.56 31.33
  Jakob Osther Fossum IF ikke startet    

H 11-12N

1 080 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sivert Vie Sollie Fossum IF 12.15   11.20

H 13-14

2 600 m, 23 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christoffer Ånensen Oppsal Orientering 24.00   9.13
2 Martin Christoffer Borg IL Koll 24.18 +0.18 9.20
3 Nils Anders Niklasson Kolbotn og Skimt OL 24.45 +0.45 9.31
4 Emil Husebye Aamodt Fredrikstad SK 26.38 +2.38 10.14
5 Even Lien Gjø-Vard OL 26.45 +2.45 10.17
6 Johannes Salvesen-Lunde IL Koll 28.13 +4.13 10.51
7 Sondre Olaussen Oppsal Orientering 28.36 +4.36 11.00
8 Mathias Birkelund Asker Skiklubb 29.32 +5.32 11.21
9 Erlend Otterlei Østmarka OK 29.37 +5.37 11.23
10 Håkon Bogason Lillomarka OL 30.14 +6.14 11.37
11 Eskil Brænden Lillomarka OL 30.40 +6.40 11.47
12 Per Noah Sommerhein Nydalens SK 31.42 +7.42 12.11
13 Nov Bar-Nathan Lillomarka OL 31.48 +7.48 12.13
14 Kevin Rommetvedt Raumar Orientering 34.14 +10.14 13.10
15 Tobias Tronbøl Lium IL Koll 35.33 +11.33 13.40
16 Lukas Jones Arnesen Heming Orientering 36.40 +12.40 14.06
17 Jonas Hicken IL Koll 37.35 +13.35 14.27
18 Håvard Eik Raumar Orientering 45.21 +21.21 17.26
19 Max Skjerpen Huseby Nydalens SK 50.45 +26.45 19.31
20 Erlend Bakke Fossum IF 52.54 +28.54 20.20
21 Einar Østvold Heming Orientering 1.00.51 +36.51 23.24
22 Alvin Andersen Maribo Raumar Orientering 1.06.11 +42.11 25.27
  Sigurd Størmer-Antonsen Nydalens SK brutt    

H 13-16C

1 910 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Elias Andenæs Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 13-16N

1 960 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Falck-Øien Fossum IF 29.17   14.56

H 15-16

5 570 m, 21 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 47.36   8.32
2 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 50.31 +2.55 9.04
3 Sigurd Rødnes Oppsal Orientering 53.08 +5.32 9.32
4 Ask Olaussen Oppsal Orientering 54.14 +6.38 9.44
5 Philip Lehmann Romøren Fossum IF 54.31 +6.55 9.47
6 Martin Størmer-Antonsen Nydalens SK 56.49 +9.13 10.12
7 Lars Lien Gjø-Vard OL 57.04 +9.28 10.14
8 Gaute Bergan Nydalens SK 57.08 +9.32 10.15
9 Mikael Birkelund Asker Skiklubb 58.59 +11.23 10.35
10 Eirik Vie Strisland Fossum IF 59.07 +11.31 10.36
11 Sindre Vie Strisland Fossum IF 59.34 +11.58 10.41
12 Christian Fredrik Borg IL Koll 59.49 +12.13 10.44
13 Henrik Woldene Fossum IF 1.01.04 +13.28 10.57
14 Marius E. Aamodt Oppsal Orientering 1.01.05 +13.29 10.57
15 Simen Aure Skogedal Asker Skiklubb 1.03.00 +15.24 11.18
16 Gustav Andresen Skotte Fossum IF 1.05.37 +18.01 11.46
17 Elias Stubberud Nydalens SK 1.17.43 +30.07 13.57
18 Eskil Kolshus Oppsal Orientering 1.25.51 +38.15 15.24
19 Birk Felland Sætnan Fossum IF 1.43.43 +56.07 18.37
20 Emil Ruud Fossheim Asker Skiklubb 1.56.00 +1.08.24 20.49
  Mathias Nyhaug Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Rolf Andreas Berg Nydalens SK ikke startet    
  Axel Aalde Nydalens SK ikke startet    

H 17-20B

2 740 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Didrik Bredesen Lillomarka OL 50.09   18.18

H 17-N

1 960 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Stian Lillegård Lillomarka OL 27.25   13.59

H 17-18

5 770 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Nils Tveite Ås-NMBU Orientering 53.49   9.19
2 Lars Young Vik Nydalens SK 54.14 +0.25 9.23
3 Ådne Skjærstein Tyrving IL 55.08 +1.19 9.33
4 Frikk Alvaro Embergsrud Asker Skiklubb 1.14.57 +21.08 12.59
  August Syrdal Øen Heming Orientering diskvalifisert    
  Martin Birkelund Asker Skiklubb ikke startet    
  Brede Tolo Haugland Asker Skiklubb ikke startet    

H 21-

6 980 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Vister Nydalens SK 49.15   7.03
2 Eirik Kamstrup Hovind Nydalens SK 50.30 +1.15 7.14
3 Vegard Gulbrandsen Asker Skiklubb 52.44 +3.29 7.33
4 Vegard Ruttenborg Tyrving IL 57.34 +8.19 8.14
5 Vetle Christiansen Bækkelaget SK 1.03.28 +14.13 9.05
6 Beat Roth Nydalens SK 1.12.29 +23.14 10.23
7 Bjørn Gulbrandsen Asker Skiklubb 1.15.37 +26.22 10.50
8 Pål Skogedal Asker Skiklubb 1.16.55 +27.40 11.01
  Vegard Blomseth Johnsen Nydalens SK diskvalifisert    
  Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK ikke startet    

H 21B

2 740 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Sørberg Raumar Orientering 37.56   13.50
2 Erik Næss Østmarka OK 40.17 +2.21 14.42

H 35-

6 980 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders P Hammer IL Heming 1.23.15   11.55
2 Ottar Wiklund Nydalens SK 1.29.22 +6.07 12.48
3 Erik Bergsbakk Holdter Larvik OK 1.37.00 +13.45 13.53

H 40-

5 770 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Morten Wettergreen Fossum IF 1.10.09   12.09
2 Jon Øyvind Woldene Fossum IF 1.30.52 +20.43 15.44
3 Assaf Bar-Nathan Lillomarka OL 1.56.58 +46.49 20.16

H 45-

5 770 m, 15 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bent Olav Aamodt Fredrikstad SK 44.54   7.46
2 Ulf Brenna Heming Orientering 47.04 +2.10 8.09
3 Bjørn Wangensteen Lillomarka OL 55.18 +10.24 9.35
4 Morten Mosland Oppsal Orientering 57.27 +12.33 9.57
5 Asgeir Lium Fet OL 59.07 +14.13 10.14
6 Øyvind Lien Gjø-Vard OL 59.40 +14.46 10.20
7 Bjørn Hauge Nydalens SK 1.01.01 +16.07 10.34
8 Per Källvik Åmåls OK 1.01.05 +16.11 10.35
9 Geir Hoff Tyrving IL 1.04.38 +19.44 11.12
10 Eilert Aamodt Oppsal Orientering 1.07.17 +22.23 11.39
11 Jan Anders Istad Asker Skiklubb 1.07.26 +22.32 11.41
12 Pål Sommerhein Fossum IF 1.07.28 +22.34 11.41
13 Kyrre Gran Fet OL 1.07.38 +22.44 11.43
14 Hallvard Koren OK Moss 1.11.56 +27.02 12.28
15 Kjetil Molund Tyrving IL 1.14.34 +29.40 12.55
  Christian Holmboe Tyrving IL ikke startet    

H 50-

4 610 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Knut Erling Øen Heming Orientering 45.25   9.51
2 Trond Lund Tyrving IL 45.34 +0.09 9.53
3 Morten Heir Fossum IF 46.29 +1.04 10.04
4 Kimme Arnesen Heming Orientering 46.49 +1.24 10.09
5 Guttorm Egge IL GeoForm 53.53 +8.28 11.41
6 Magne Brænden Lillomarka OL 1.00.15 +14.50 13.04
7 Anders Flågen Heming Orientering 1.03.35 +18.10 13.47
8 Hallvard Berg Tyrving IL 1.03.40 +18.15 13.48
9 Nils Bergan Nydalens SK 1.07.00 +21.35 14.32
10 Rolf Hustvedt Oppsal Orientering 1.09.50 +24.25 15.08
11 Erik Borg IL Koll 1.26.10 +40.45 18.41

H 55-

3 370 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bengt Niklasson Kolbotn og Skimt OL 34.26   10.13
2 Tore Voss Fagervold Bærums Skiklub 38.57 +4.31 11.33
3 Tore Kjølseth Nydalens SK 39.23 +4.57 11.41
4 Roger Birkeland Fossum IF 43.57 +9.31 13.02
5 Øyvind Johannessen Linnebo Asker Skiklubb 44.55 +10.29 13.19
6 Torkjel Nesheim Tyrving IL 51.07 +16.41 15.10
7 Paul Wade Fossum IF 54.11 +19.45 16.04
8 Tom Rådahl Tyrving IL 59.10 +24.44 17.33
9 John Ytternes Kolbotn og Skimt OL 1.18.23 +43.57 23.15
  Yngvar Christiansen Bækkelaget SK diskvalifisert    
  Johan Lunde IL Koll diskvalifisert    
  Arne Fossheim Asker Skiklubb diskvalifisert    

H 60-

3 370 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristian Ekeberg Tyrving IL 37.58   11.15
2 Øyvind Roger Hansen Røyken OL 38.01 +0.03 11.16
3 Hallvard Fjær Lillomarka OL 38.20 +0.22 11.22
4 Martin Granly Lillomarka OL 41.08 +3.10 12.12
5 Egil Rundberget Nydalens SK 42.21 +4.23 12.34
6 Don Skantze Tyrving IL 58.58 +21.00 17.29

H 65-

3 370 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Arvid Fossum Asker Skiklubb 38.41   11.28
2 Svein S Jacobsen Tyrving IL 40.32 +1.51 12.01
3 Magne Vollen Oslostudentenes IK 43.20 +4.39 12.51
4 Petter Næss Oppsal Orientering 46.13 +7.32 13.42
5 Morten Johannessen Røyken OL 54.13 +15.32 16.05

H 70-

2 550 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Helge Lye Tyrving IL 36.55   14.28
2 Knut G Karlsen Heming Orientering 45.15 +8.20 17.44

H 75-

2 550 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Gorm Røkke Tyrving IL 41.47   16.23
2 Kjell Stenstadvold Tyrving IL 49.13 +7.26 19.18
3 Jon C. Fougner Heming Orientering 59.51 +18.04 23.28
4 Øystein Madsen Haugerud IF 1.03.29 +21.42 24.53
5 Kåre Knudsen IL GeoForm 1.19.35 +37.48 31.12
  Jan Jansen OK Moss ikke startet    

H 80-

2 550 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 2.03.45   48.31
  Per Meiland Lommedalens IL ikke startet    

Direkte A lang

2 550 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jarl Magnus Berge IL Koll 57.41   22.37
2 Trond Kortner Østmarka OK 58.42 +1.01 23.01
3 Johan Svedberg Heming Orientering 1.02.27 +4.46 24.29
4 Øystein Holo Fossum IF 1.08.27 +10.46 26.50
5 Morten Nilstad Pettersen Tyrving IL 1.08.40 +10.59 26.55
6 Skage Grønneberg Heming Orientering 1.13.19 +15.38 28.45
7 Ragne Wiklund Nydalens SK 1.15.30 +17.49 29.36
8 Berit Sofie Wiklund Nydalens SK 1.31.54 +34.13 36.02
9 Erik Stordal Asker Skiklubb 1.32.15 +34.34 36.10
10 Øystein Bjørke VBIL 1.33.24 +35.43 36.37
11 Jo Wiklund Nydalens SK 1.37.35 +39.54 38.16
12 Helge Solheim Oppsal Orientering 1.42.32 +44.51 40.12
13 Per Ole Dahlsrud Nydalens SK 1.55.37 +57.56 45.20

Direkte A kort

2 550 m, 20 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kari-Ann Ånesen Oppsal Orientering 50.48   19.55
2 Jøran Kristensen Heming Orientering 51.10 +0.22 20.03
3 Jarand Rystad Heming Orientering 59.33 +8.45 23.21
4 Øyvind Helmersen Fet OL 1.05.06 +14.18 25.31
5 Aksel Olsen Asker Skiklubb 1.08.55 +18.07 27.01
6 Fredrik Høyer Fossum IF 1.10.20 +19.32 27.34
7 Heidi Falck Tyrving IL 1.11.47 +20.59 28.09
8 Maiken Mo Nydalens SK 1.17.33 +26.45 30.24
9 Haakon Dolven Asker Skiklubb 1.21.07 +30.19 31.48
10 Arild Nyhaug Asker Skiklubb 1.23.04 +32.16 32.34
11 Roger Østvold Heming Orientering 1.28.22 +37.34 34.39
12 Lise Horntvedt Larvik OK 1.28.26 +37.38 34.40
13 Berit Herstad Bækkelaget SK 1.28.39 +37.51 34.45
14 Aase Mestad Lillomarka OL 1.39.31 +48.43 39.01
15 Kirsti Berg Tyrving IL 1.40.33 +49.45 39.25
16 Tone Jahren Herud Fossum IF 1.48.41 +57.53 42.37
  Ellen Aure Skogedal Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Torleif Galteland Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Fredrik Saugestad Nydalens SK diskvalifisert    
  Amélie Aamodt Oppsal Orientering diskvalifisert    

Direkte B

2 550 m, 18 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Halvorsen Nydalens SK 24.53   9.45
2 Kenneth Eik Raumar Orientering 30.49 +5.56 12.05
3 Kjetil Solbakken Tyrving IL 31.42 +6.49 12.25
4 Wenche Hultgreen Tyrving IL 31.51 +6.58 12.29
5 Erik Mikkelsen Fossum IF 32.56 +8.03 12.54
6 Ellen Sparby Fossum IF 35.44 +10.51 14.00
7 Per Anders Ytterbø Asker Skiklubb 36.31 +11.38 14.19
8 Randi Nilstad Tyrving IL 37.36 +12.43 14.44
9 Camilla Stridsklev Tyrving IL 37.45 +12.52 14.48
10 Kristine Kolshus Oppsal Orientering 40.29 +15.36 15.52
11 Elisabeth Meyer Tyrving IL 41.23 +16.30 16.13
12 Thomas Bjanes Tyrving IL 42.07 +17.14 16.30
13 Solveig Bergan Nydalens SK 45.59 +21.06 18.01
14 Tale Mæhre Torjussen Fossum IF 46.54 +22.01 18.23
15 Kåre Thommessen Heming Orientering 48.26 +23.33 18.59
16 Jane Karine Helmersen Fet OL 53.23 +28.30 20.56
17 Ingrid Skaarer Nydalens SK 2.07.11 +1.42.18 49.52
  Kristin Bauner Asker Skiklubb diskvalifisert    
  Ingrid Brende Fossum IF ikke startet    

Direkte C

2 550 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bente Hopsnes Fossum IF 24.01   9.25
2 Karin Halsaa Dolven Asker Skiklubb 27.05 +3.04 10.37
3 Silje Lund Hovden Tyrving IL 32.27 +8.26 12.43
4 Hedvig Nyberg-Hansen Fossum IF 34.02 +10.01 13.20
5 Sille Hustvedt Oppsal Orientering 35.01 +11.00 13.43
6 Vera Halsaa Asker Skiklubb 36.03 +12.02 14.08
7 Kristine Andenæs Asker Skiklubb 36.07 +12.06 14.09
8 Anette Mosland Oppsal Orientering 36.29 +12.28 14.18
9 Ingvild Mundhjeld Oppsal Orientering 36.47 +12.46 14.25
10 Nina Woldene Fossum IF 45.05 +21.04 17.40
11 Katrine Solbakken Tyrving IL 45.37 +21.36 17.53


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +