VM-SNARVEIER mellom nyhet 2 og 3| VM-RESULTATER: Torsdag: Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Onsdag: 5/10 km: Kvinner- Menn| 800 GULLARTIKLER| SKIPLUKKER'N SVARER
Team Ragde Eiendom etter å ha vært raskest blant herrene i lagtempoen under Pro Team Tempo i Livigno som åpnet Visma Ski Classics 2019-2020. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Team Ragde Eiendom etter å ha vært raskest blant herrene i lagtempoen under Pro Team Tempo i Livigno som åpnet Visma Ski Classics 2019-2020. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

PRO TEAM TEMPO: TEAM RAGDE EIENDOM RASKEST I LAGTEMPO

Visma Ski Classics tok til fredag ettermiddag med lagtempo over 15 km.

Tips en venn  Skriv ut

Visma Ski Classics tok til fredag ettermiddag med lagtempo over 15 km i Italia og Livigno.

For Team Ragde Eiendom fra Norge ble det suksess fra første stavtak i vinterens langløpscup. Petter Eliassen, Tord Asle Gjerdalen og Oskar Kardin sørget nemlig for seier med 5 sekunders margin etter å ha krysset målstreken på 33:49.

Svenske Lager 157 Ski Team ble nummer to, mens det var norske Team Kaffebryggeriet som slo seg inn på siste pallplass.

De to sistnevnte passerte mål på 33:54 og 33:56.

Konkurransen fredag er i fellesskap med kvinnene, de går etter guttas renn 15 km jaktstart basert på tidene i herreklassen.

Prolog Weekend i Visma Ski Classics fortsetter søndag med 35 km fellesstart i Livigno.

Se også: Slik gikk det med damene (to norske på pallen)

Pro Team Tempo - Visma Ski Classics 1
Livigno, Italia - 29. november 2019

MENN - PRO TEAM TEMPO - LAGTEMPO - 15 KM - KLASSISK

1. Team Ragde Eiendom 33:49.8
(Petter Eliassen, Tord Asle Gjerdalen og Oskar Kardin)

2. Lager 157 Ski Team 33:54.8
(Marcus Johansson, Emil Persson og Andreas Holmberg)

3. Team Kaffebryggeriet 33:56.6
(Vetle Thyli, Stian Berg og Morten Eide Pedersen)

* Komplette resultater herrer

---

TOPP 3 ETTER BÅDE DAMER OG HERRER

1. Lager 157 Ski Team 1:12:23.1
(Marcus Johansson, Emil Persson, Andreas Holmberg, Øyvind Moen Fjeld, Britta Johansson Norgren, Elin Molin)

2. Team Koteng 1:13:04.1
(Stian Hoelgaard, Chris Andre Jespersen, Torleif Syrstad, Tore Bjørseth Berdal, Astrid Øyre Slind, Kari Vikhagen Gjeitnes)

3. Team Ragde Eiendom 1:13:45.0
(Petter Eliassen, Tord Asle Gjerdalen, Oskar Kardin, Anders Aukland, Joar Thele, Andreas Nygaard, Emilie Fleten, Thea Krokan Murud)


SNARVEIER

* VM JUNIOR VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM U23 VUOKATTI
Program| Norges Tropp| Smøretips| Startlister| Resultater
--- ---
* VM POKLJUKA - SKISKYTING
Program| TV-tider| Norges Tropp| Medaljeoversikt| Startlister| Resultater
--- ---
* NORGESCUP FØRDE - SENIOR
Program| Smøretips| Startlister| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse