Resultater Vindfjelløpet 2003

Løpet hadde 304 startende, som hadde jevne og stabile forhold alle de 35 km fra start ved Vindfjelltunet til mål i fylkesanlegget for langrenn i Svarstad (Borgen). Overskya vær med -3 grader og faste fine spor, ga raske tider. Kristian Horntvedt fra Stokke og Børre Næss fra Efteløt gikk likt over mål, med Børre dømt først som løpets vinner med tiden 1:36.39. mvh Ole Wiik Vindfjelløpet

Vindfjelløpet

M1 Menn 16-19
-------------
1) Braaten Hans Fredrik,LOMMEDALEN,1:48.19
2) Aschjem Anders,SVARSTAD IL,1:55.20
3) Paulsen Martin Bjørvik,IL RUNAR,2:07.41
4) Sogn Fredrik,SVARSTAD IL,2:12.37
5) Aschjem Halvor,SVARSTAD IL,2:12.39
6) Faugstad Martin E.,HAFA VE OG VEL,3:04.35

M2 Menn 20-24
-------------
1) Horntvedt Kristian,STOKKE IL,1:36.39
1) Næss Børre,EFTELØT IL,1:36.39
3) Lindsverk Ole Reidar,SVARSTAD IL,1:45.27
4) Onsøyen Jon Bjarne,Agder & Telemark Skogeier,2:04.53
5) Menden Arne Morten,LARVIK SKI,2:10.40
6) Nakjem Nils Anders,SVARSTAD IL,2:12.22
7) Kristiansen Thor Kr.,SVARSTAD IL,2:36.03

M3 Menn 25-29
-------------
1) Sand Arne Chr.,SJÅSTAD-VESTRE LIER IL,1:38.10
2) Sørensen Øyvind,NANSET IF,1:41.59
3) Lefsaker Morten,OSEBERG SL,1:42.15
4) Idland Einar,ANDEBU IL,1:44.56
5) Skaug Jan Kjetil,SVARSTAD IL,1:47.41
6) Nilsen Per Henning,SANNIDAL,1:48.57
7) Firing Rune,ANDEBU IL,1:50.39
8) Mjøberg Petter,HORTEN SK,1:55.08
9) Kvernsmyr Stian,ANDEBU IL,2:00.00
10) Kvernhusengen Øyvind,OSEBERG SL,2:04.55
11) Lunde Eirik,HYDRO PORSGRUNN,2:09.09
12) Gjertsen Lars Georg,STOKKE IL,2:23.37
13) Røed Øyvind,SANDEFJORD O-KLUBB,2:29.43
14) Sælø Lars Jørgen,HOLMESTRAND SYKKELKLUBB,3:00.03

M4 Menn 30-34
-------------
1) Mustad Per Gunnar,IF ØRN,1:41.58
2) Hjemly Håkon,OSEBERG SL,1:42.24
3) Søli Svein,LYN,1:44.59
4) Ødeskaug Øivind,BERG-KAM.,1:51.56
5) Sponberg Ole Teodor,STOKKE IL,1:55.13
6) Tjentland Jens,SVARSTAD IL,1:59.20
7) Ragvin Dag Steinar,SKARPHEDIN,2:02.06
8) Sørbel Espen,IF ØRN,2:03.32
9) Jørgenvaag John Einar,STAG,2:06.35
10) Lepperød Håvard,VESTRE TRYSIL IL,2:06.45
11) Andersen Willy,STOKKE IL,2:10.19
12) Lepperød Tor Jac,ÅLESUND POLITI,2:19.16
13) Ingebriktsen Bent,VOLDA,2:23.50
14) Steinhaug Øyvind,MÆLUM IL,2:28.41
15) Øvreås Steinar,KONGSBERG O-LAG,2:32.37
16) Kalvåg Håvard,MOSS,2:42.57
17) Hasle Anders,SANDEFJORD O-KLUBB,2:53.14
18) Steinsholt Bjørnar,STYRVOLL IL,3:01.01
19) Gjesdal Ove,INGEN KLUBB,3:07.47
20) Styrvoll Kjetil,STYRVOLL IL,3:18.12
21) Back Erik,STYRVOLL IL,3:18.56
22) Herregården Frode,VESTFOLDKLINIKKEN AVD.VIV,3:34.03

M5 Menn 35-39
-------------
1) Storvik Håvard,STOKKE IL,1:43.27
2) Hellerud Gjermund,VIKERSUND IF,1:44.31
3) Opstad Jon Arne,STOKKE IL,1:46.33
4) Bergsvand Knut,NANSET IF,1:48.02
5) Skar Sigmund,SANNIDAL,1:48.42
6) Bjune Geir Arne,IL IVRIG,1:48.56
7) Røed Ivar Nefton,SVARSTAD IL,1:49.16
8) Elverum Lars,STOKKE IL,1:49.27
9) Ristvedt Trond,MILSLUKER'N,1:51.23
10) Finstad Gaute,NORSKE SKOG UNION,1:53.36
11) Abrahamsen Magne,STOKKE IL,1:53.50
12) Jensen Osmund,IL RUNAR,1:55.24
13) Steinbo Arne,SKOPPUM IF,1:58.45
14) Gundersen Edvard,STOKKE IL,1:59.30
15) Eskedal Lars-Tore,KODAL IL,1:59.34
16) Gleditsch Bjørn Ole,IL RUNAR,1:59.36
17) Aunan Bjørn Jonny,EFTELØT IL,2:02.10
18) Rakkestad Kåre-Jan,GJERPEN IF,2:02.40
19) Ulvind Eivind J.,BJERKODDEN SF,2:02.52
20) Aasheim Øystein,POSTEN,2:03.13
21) Baklid Lars,KONNERUD,2:06.53
22) Haga Bård,LARVIK SKI,2:09.17
23) Olsen Sigmund,ANDEBU IL,2:11.10
24) Stålstrøm Rune,HORTEN SK,2:11.21
25) Skaug Jarle,STOKKE IL,2:12.36
26) Sælid Kjetil,BOTNE SK,2:12.41
27) Tangen Leif Erik,HYDRO HOLMESTRAND,2:13.17
28) Stretere Johannes,BRUNLANES IL,2:14.59
29) Haga Jostein,SKAGERAK NETT,2:16.35
30) Nalum Arild,NANSET IF,2:16.50
31) Omholt Knut Olav,SVARSTAD IL,2:19.59
32) Askjer Georg,HORTEN SK,2:27.14
33) Abrahamsen Per,HOLMESTRAND SYKKELKLUBB,2:32.47
34) Bakke Ole A,JOTUN BIL,2:34.40
35) Otterdal Are,VERITAS BIL,2:35.14
36) Mobråten Yngve,BOTNE SK,2:38.14
37) Rønning Sven Åge,STYRVOLL IL,2:38.58
38) Røsholt Henning,STYRVOLL IL,2:41.58
39) Granstrøm Roar,SAAS BIL,2:45.28
40) Løfqvist Tom,TØMMERHOLT,2:46.58
41) Lie Ole Birger,BIRGER LIE A/S,2:53.18
42) Strand Rune,STYRVOLL UNGD.LAG,3:26.08
43) Eikenes Ole Gunnar,STYRVOLL IL,3:31.23

M6 Menn 40-44
-------------
1) Hoff Per Olav,SVARSTAD IL,1:52.54
2) Høgmann Roger,SKIEN,1:55.44
3) Tørnes Jørgen,BK SKI,1:56.52
4) Stokke Gunnar,STOKKE IL,1:58.08
5) Fjeldbo Roar,IL RUNAR,2:01.27
6) Tørnes Tomas,KJOSEN IL,2:02.17
7) Guren Hans Chr.,START-FONDET,2:13.00
8) Jahren Atle,OSEBERG SL,2:16.46
9) Strand Ulf,NORSKE SKOG UNION,2:18.00
10) Ormestad Tellef,IL RUNAR,2:19.17
11) Johannesen Steinar,INGEN KLUBB,2:23.16
12) Granerød Kjell,STOKKE IL,2:23.27
13) Aure Olav,NANSET IF,2:29.18
14) Hvale Trond,ABB NORSK KABEL BIL,2:30.06
15) Retterholt Kjell,SKIFORENINGEN,2:35.37
16) Brathagen Knut,RØROS IL,2:37.30
17) Øyen Gjermund,KVELDE IL,2:37.56
18) Lystad Jan T,SANDEFJORD O-KLUBB,2:40.02
19) Eian Harald,ÅSGÅRDSTRAND IF,2:42.11
20) Braathen John,JOTUN BIL,2:46.16
21) Grønnevik Jon Egil,KONGSBERG SYKEHUS,2:47.44
22) Traaholt Jan-Erik,STATOIL BIL,2:49.56
23) Pedersen Magnar,POLITIHØYSKOLEN,3:00.07
24) Gusland Ole Henr.,BRUNLANES IL,3:01.33
25) Hvaal Frank Olav,SVARSTAD IL,3:07.07
26) Blaasvær Petter,INTERSPORT SANDEFJORD,3:08.59

M7 Menn 45-49
-------------
1) Heyerdahl Hans,HOLMESTRAND,1:54.29
2) Sjulstad Pål,SVARSTAD IL,2:01.43
3) Årseth Trond,GJERSTAD IL,2:01.56
4) Oterholt Sven,HYDRO PORSGRUNN,2:05.58
5) Langved Gunnar,VIVESTAD IL,2:07.06
6) Kile Jon,ABB NORSK KABEL BIL,2:07.26
7) Bendal Frode,NANSET IF,2:07.30
8) Tanum Kjetil,LARVIK SKI,2:09.19
9) Sommerstad Per,EFTELØT IL,2:16.47
10) Hellenes Søren Ø,NANSET IF,2:22.38
11) Eide Ole Adolf,SVARSTAD IL,2:23.51
12) Eikeland Tor Gunnar,HERKULES IF,2:45.50
13) Hustuft Håvald,STYRVOLL IL,2:52.44

M8 Menn 50-54
-------------
1) Vehusheia Oddvar,DØLEMO IL,1:50.53
2) Sand Jon,SJÅSTAD-VESTRE LIER IL,1:54.42
3) Mangelrød Dag,KVELDE IL,1:56.20
4) Bronebakk Svein,NANSET IF,1:56.35
5) Lahus Hans Olav,SKARPHEDIN,1:57.47
6) Olsen Jørn Bue,ASKER SK,2:01.23
7) Årseth Torodd,VERITAS BIL,2:02.27
8) Aakre Nils,KROKEN IL,2:04.45
9) Ingebriktsen Per,BOTNE SK,2:05.39
10) Klausen Hans J.,IL IVRIG,2:06.46
11) Kolsrud Harald,ASKER SK,2:07.26
12) Hansen Tor,IL RUNAR,2:07.43
13) Mæland Øystein,SANDEFJORD POLITI,2:10.20
14) Sogn Hans Lauritz,SVARSTAD IL,2:14.40
15) Langslet Odin,GJERPEN IF,2:15.37
16) Janshaug Gunnar,HØYJORD IL,2:17.24
17) Skotheim Olav,STATOIL BIL,2:18.04
18) Siljan Sigbjørn,MÆLUM IL,2:20.43
19) Fjeldskår Johan,NANSET IF,2:22.24
20) Andersen Leif Steinar,KVELDE IL,2:24.06
21) Meli Jan Helge,SILJAN IL,2:29.46
22) Lefsaker Gunnar,OSEBERG SL,2:32.39
23) Elgesem Helge,KVELDE IL,2:35.28
24) Wærstad Bjørn Ø,MÆLUM IL,2:38.55
25) Selsaas Kjell Egil,INGEN KLUBB,2:40.54
26) Fensgård Bjørn,SANDEFJORD O-KLUBB,2:41.56
27) Abrahamsen Bjørn,SKAGERAK NETT,2:44.07
28) Faugstad Harald,HAFA VE OG VEL,3:20.28

M9 Menn 55-59
-------------
1) Fossheim Helge,KVELDE IL,1:53.06
2) Bergsvand Helge,NANSET IF,1:54.48
3) Eriksen Jan Olav,NANSET IF,1:58.14
4) Kristoffersen Edmund,IL RUNAR,1:59.02
5) Kristoffersen Lars,BERG-KAM.,2:01.24
6) Syversen Oddbjørn,TELEMARK FYLKE BIL,2:02.44
7) Thorsen Arve,IL RUNAR,2:03.31
8) Eriksen Roy Walter,NANSET IF,2:03.32
9) Klokkerhaug Vidar,OSEBERG SL,2:10.08
10) Bergene Reidar,NANSET IF,2:10.37
11) Ringsevjen Arne Steen,ULEFOSS,2:13.51
12) Straume Einar,UNION,2:13.59
13) Forsmo Trond,STRIDSKLEV,2:18.32
14) Orskaug Bjørn,SKARPHEDIN,2:19.56
15) Sandbakken Bjørn,ULEFOSS,2:20.43
16) Hillestad Ragnar,STYRVOLL IL,2:21.11
17) Kjoss Tom-Erik,IL RUNAR,2:22.15
18) Bredal Odd Lars,NANSET IF,2:24.05
19) Bjerva Ronald,SANNIDAL,2:26.11
20) Christoffersen Kåre,NANSET IF,2:28.24
21) Hogstad Tore,ABB KRAFT,2:31.24
22) Steinhaug Sigfred,SKIEN,2:35.10
23) Myhre Thor,NANSET IF,2:36.06
24) Kjus Per J.,DRAKA NORSK KABEL,2:38.07
25) Charlesen Tor H,NANSET IF,2:38.24
26) Andersen Kjell,BRUNLANES IL,2:40.55
27) Gran Henry,KVELDE IL,2:48.08
28) Roligheten Ole,NANSET IF,2:49.03
29) Rambo Svein Helge,NANSET IF,2:49.05
30) Tjentland Per Ståle,SVARSTAD IL,2:52.37
31) Kristiansen Bjørn,HYDRO HOLMESTRAND,2:54.38
32) Aasestad Kåre,HVARNES IL,2:56.48
33) Steinskog Arvid,NANSET IF,2:57.06
34) Berger Morten,NANSET IF,3:06.24

M10 Menn 60-64
--------------
1) Aure Odd,DRANGEDAL O-LAG,2:12.09
2) Ølstern Gudmund,STEGABERG IL,2:15.35
3) Kvifte Rolf,NANSET IF,2:16.54
4) Sandmoe Birger,KVELDE IL,2:21.08
5) Saastad Bjørn,IL RUNAR,2:25.39
6) Rånerud Lars L,HEDRUM IL,2:27.11
7) Lund Tor,LARVIK TURN,2:32.06
8) Langslet Øyvind,TØNSBERG KAJAKK,2:34.55
9) Evensen Edgar,KVELDE IL,2:36.51
10) Stølen Sigmund,IF ØRN,2:37.31
11) Bruun Oddvar,OSEBERG SL,2:39.18
12) Olsen Knut A.,OK SKEIDI,2:39.59
13) Haga Nils B,BRUNLANES IL,2:41.47
14) Myhre Jacob,SEM IF,2:46.06
15) Mangelrød Kai,NANSET IF,2:49.47
16) Hollås Oddmunn,INGEN KLUBB,2:51.45
17) Grinderud Erik,ENERGILAGET BUSKERUD,2:52.22
18) Sommerstad John,ANDEBU IL,2:55.57
19) Hafskjold Per,DRAFN,3:01.47
20) Hansen Arne,BRUNLANES IL,3:14.26

M11 Menn 65-69
--------------
1) Røste Aksel,IL RUNAR,2:08.22
2) Smemo Øystein,NORCEM BIL,2:22.24
3) Igelkjøn Kjell,HORTEN SK,2:23.53
4) Stoltenberg Erik-Hansson,NORCEM BIL,2:34.24
5) Mortensen Kaare,KMAS,2:55.35
6) Aunan Anton,SVARSTAD IL,2:56.19
7) Reppesgård Sigurd,HEDRUM IL,2:56.56
8) Tanum Reidar,BRUNLANES IL,2:58.06
9) Hansen Hans Stensholt,BRUNLANES IL,3:04.19
10) Perstu Arne,BRUNLANES IL,3:07.06
11) Jenssen Ingolf,FLINTJOGGEN,3:20.10
12) Lunde Roald,IL HAUKEN,3:36.39
13) Oppedal Torstein,BRUNLANES IL,3:41.03
14) Hangry Rolf Erling,LARVIK TURN,3:41.49

M12 Menn 70-74
--------------
1) Riis Einar,SYLLING,2:23.04
2) Andorsen Ernst,URÆDD SK,2:45.07
3) Weseth Dagfinn,HORTEN SK,2:45.50
4) Larsen Karsten,IL RUNAR,2:48.57
5) Eidspjeld Øystein,NANSET IF,2:54.37
6) Bergstad Alf,IL RUNAR,2:56.23
7) Rogdo Reidar,BARKÅKER,3:06.55
8) Jacobsen Ivar,STURLA,3:16.45
9) Lie Birger,BIRGER LIE A/S,3:20.06

M13 Menn 75 og eldre
--------------------
1) Dreng Martin,NANSET IF,3:16.47
2) Ormestad Louis,IL RUNAR,3:24.50

K1 Kvinner 16-19
----------------
1) Aas Kirsten Vrålstad,SILJAN IL,2:17.17

K2 Kvinner 20-24
----------------
1) Ansteinson Henriette,SJÅSTAD-VESTRE LIER IL,1:53.40
2) Moen Vivian,SVARSTAD IL,2:28.21
3) Zagar Turid Langseth,LARVIK O-KLUBB,2:46.22

K3 Kvinner 25-29
----------------
1) Knotten Ingrid,IL VARDEN,1:54.45
2) Mustad Brita Cecilie,IL HAUKEN,1:57.01
3) Mangelrød Camilla,KVELDE IL,2:09.55
4) Lussier Cathrine,INGEN KLUBB,2:28.44
5) Bjerva Gunn Marikken,SANNIDAL,2:39.16

K4 Kvinner 30-34
----------------
1) Nordrum Karina,LARVIK O-KLUBB,2:14.08
2) Holsvik Kaisa,VOLDA,2:48.33

K5 Kvinner 35-39
----------------
1) Lofthus Inger Anne,HYDRO NOTODDEN BIL,2:07.29
2) Furuheim Åse Irene,GRENLAND HUNDEKJØRERKLUBB,2:19.43
3) Kierulf Ida,LARVIK O-KLUBB,3:01.58

K6 Kvinner 40-44
----------------
1) Liby Jekke,GJERSTAD IL,2:04.26
2) Stokeland Tone,SANDEFJORD O-KLUBB,2:06.57
3) Torp Anne Lise,NANSET IF,2:23.05
4) Eftedal Monica,HYDRO PORSGRUNN,2:37.46
5) Veggeland Turid,TELEMARK FYLKE BIL,2:57.36
6) Rød Berit Blaasvær,INTERSPORT SANDEFJORD,3:08.57
7) Sogn Birgit Rimeslåtten,SVARSTAD IL,3:09.54

K7 Kvinner 45-49
----------------
1) Saga Anne Lise,KJOSE IL,2:18.40
2) Danielsen Kari,INGEN KLUBB,2:32.53
3) Wiik Nora Marie Sogn,SVARSTAD IL,2:49.55

K8 Kvinner 50-54
----------------
1) Myhre Margrethe,BÆRUM SK,2:28.31
2) Kristiansen Irene,ABB KRAFT,2:48.27

K9 Kvinner 55-59
----------------
1) Mustvedt Heidi,GJERPEN IF,2:39.21

Trim 14 og eldre
----------------
Eriksen Tor,ÅSGÅRDSTRAND IF,
Bogstad Harald,INGEN KLUBB,
Sogn Jørgen,SVARSTAD IL,
Kråkemo Per Vidar,SVARSTAD IL,
Pettersen Turid,LARVIK SYKEHUS,
Lund Tua,LARVIK SYKEHUS,
Kirkeng Ingar,TRØSKEN IL,
Bekåsen Åge,HORTEN SK,
Teigen Jan Erik,UKJENT KLUBB,
Holt Nils Petter,SILJAN IL,
Øvreås Magnar,BOTNE SK,
Engenes Vidar,ACC,
Omholt Hanna,SVARSTAD IL,
Johansen Bjørnar,KODAL IL,
Johansen Vebjørn,KODAL IL,
Kaupang Lasse,INGEN KLUBB,
Kaupang Sondre,INGEN KLUBB,
Bergene Vegard,KVELDE IL,
Bye Stien Hans Petter,KVELDE IL,
Eskedal Lars-Andreas,KODAL IL,
Halvorsen Odd Martin,KODAL IL,
Mauland Anne Brit,INGEN KLUBB,
Hessevik Hilde,INGEN KLUBB,
Aabol Per,LARVIK KOMMUNE,
Allum John,SVARSTAD IL,
Iversen Kristian H.,INGEN KLUBB,
Fløystad Endre,SANDEFJORD O-KLUBB,
Meen Olav,IL HAUKEN,


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +