Andreas Nygaard på vei opp danskebakken under Beitosprintens 15 km klassik 2014. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Andreas Nygaard på vei opp danskebakken under Beitosprintens 15 km klassik 2014. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Andreas Nygaard først til Kvarstadsetra i Birken

Andreas Nygaard fra Team Santander duellerte med Sjur Røthe om spurtprisen ved Kvarstadsetra etter 28 av 54 kilometer i Birkebeinerrennet. Her er alle tidene for herrenes elitegruppe:

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut
 

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Passering for Menn Elite ved Kvarstadsetra i Birkebeinerrennet - 19. mars 2016.

Uoffisielt
Menn Elite

 

Plass Startnr Navn Klubb Tid
1 16 Andreas Nygaard Team Santander 1:24:27,3
2 172 Sjur Røthe Voss IL 1:24:27,4
3 168 Alexey  Poltoranin Team Poltoranin 1:24:29,5
4 33 Lukas Bauer Team PIONEER Investments - Craft 1:24:29,7
5 10 Anders Mølmen Høst Team LeasePlan Go 1:24:29,8
5 4 John Kristian Dahl Team United Bakeries 1:24:29,8
7 24 Øyvind Moen Fjeld Team Santander 1:24:30,2
8 2 Tord Asle Gjerdalen Team Santander 1:24:30,8
9 85 Magnus Bøe Fossum IF / Team Brillechille 1:24:30,9
10 27 Vetle Thyli Team United Bakeries 1:24:31,0
11 117 Vebjørn Hegdal LarvikSki 1:24:31,2
12 105 Pål Golberg Gol Il 1:24:31,8
13 11 Stian Hoelgaard Team LeasePlan Go 1:24:32,0
13 34 Petr Novak Team PIONEER Investments - Craft 1:24:32,0
15 3 Anders Aukland Team Santander 1:24:32,1
16 29 Snorri Einarsson Team Santander 1:24:32,2
16 1 Petter Eliassen Team LeasePlan Go 1:24:32,2
18 13 Christoffer Callesen Team LeasePlan Go 1:24:32,5
19 31 Markus Ottosson Lager 157 Ski Team 1:24:32,7
20 36 Valerio Leccardi TEAM XCALIBUR LILL SPORT 1:24:33,1
21 18 Kjetil Hagtvedt Dammen Team LeasePlan Go 1:24:33,7
22 167 Oscar Persson Outnorth Ski team 1:24:34,5
23 150 Andrew Musgrave Team LeasePlan Go 1:24:34,6
24 12 Daniel Richardsson Team Exspirit 1:24:35,0
25 5 Morten Eide Pedersen Team Exspirit 1:24:35,5
26 19 Bill Impola Team Exspirit 1:24:35,9
27 14 Jørgen Aukland Team Santander 1:24:36,5
28 17 Fredrik Byström Lager 157 Ski Team 1:24:37,0
29 28 Anders Södergren Team Exspirit 1:24:37,2
30 94 Gustav Eriksson Lager 157 Ski Team 1:24:38,2
30 190 Lars Suther IFK Mora Skidklubb 1:24:38,2
32 23 Marcus Johansson Lager 157 Ski Team 1:24:38,3
33 6 Johan Kjølstad Team United Bakeries 1:25:46,6
34 20 Bruno Debertolis TEAM XCALIBUR LILL SPORT 1:25:46,7
35 156 Iivo Niskanen Team Santander 1:25:47,8
36 21 Audun Laugaland Lager 157 Ski Team 1:26:28,2
37 230 Ville Nousiainen Team Peltonen 1:26:42,0
38 22 Jörgen Brink Lager 157 Ski Team 1:28:22,9
39 197 Joar Andreas Thele Lyn Ski 1:28:23,8
40 40 Rikard Tynell Team Tynell 1:28:24,7
41 128 Alexis Jeannerod Team Nordique Crédit Agricole Franche-Comté 1:28:25,0
42 173 Andreas Sauge Nes Ski/Team Synnfjell 1:28:30,9
43 47 Martti Himma TEAM XCALIBUR LILL SPORT 1:28:31,6
44 147 Runar Skaug Mathisen Vinje il/Team Synnfjell 1:28:41,4
45 213 Karstein Johaug Gran IL 1:28:41,8
46 130 Vetle Juliussen Lyn Ski 1:28:42,8
47 158 Erlend Moian Nydal Asker Skiklubb 1:28:42,9
48 35 Klas Nilsson Pelagia/Northsport.se Ski Team 1:28:43,1
49 26 Erik Melin Söderström Team Udéns Ski 1:28:43,4
50 198 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL 1:28:54,8
51 196 Håvard Taugbøl Lillehammer Skiklub 1:29:13,8
52 169 Arne Post Team United Bakeries 1:29:50,7
53 185 Mattis Stenshagen Follebu Skiklubb 1:29:51,1
54 202 Per-Christian Lysaker Torgersrud Team Parkettpartner 1:30:02,1
55 80 Magnus Bleken Team Sport1 Lillehammer 1:30:20,1
56 75 Fredrik Ole Oldereid Andersen Lyn Ski 1:30:20,9
57 43 Florian  Rohde Team Like2Skike 1:30:51,6
58 38 Algo Kärp Team PIONEER Investments - Craft 1:31:31,7
59 192 Torleif Syrstad Lundamo IL 1:31:32,2
60 175 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner/Åslia Skilag 1:31:32,7
61 84 Erik Bøe Lyn Ski 1:31:33,3
62 245 Henrik L'abée-Lund   1:31:33,8
63 90 Svein Halvor Dahl IL Skarphedin/Team Synnfjell 1:31:34,3
64 32 Kalle Gräfnings Team Skistart.com 1:31:34,7
65 235 Amund Hoel Frogner IL 1:31:53,5
66 240 Jonas Udjus Frorud Lyn Ski 1:31:54,5
67 211 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL 1:31:55,5
68 154 Eirik Mysen Team Veidekke Oslofjord/Oseberg Skilag 1:31:56,3
69 180 Kasper Stadaas IL Heming/Milsluker'n Sport 1:31:56,7
70 226 Jonas Nielsen Team Oslo Sportslager 1:31:57,4
71 99 Sindre Folkvord Lillehammer Skiklub 1:31:57,7
71 107 Sondre Grønvold Lyn Ski 1:31:57,7
73 164 Geir Ludvig Aasen Ouren Madshus 1:31:58,7
74 182 Adam Steen Axa SC 1:31:59,6
75 50 Loris Frasnelli Team Futura Robinsonpetshop 1:32:00,1
75 51 Andreas Holmberg IFK Mora Skidklubb 1:32:00,1
77 234 Håkon Hjelstuen Lyn Ski 1:32:00,3
78 221 André Haugsbø Gaular IL 1:32:00,6
79 86 Torjus Børsheim Ulvik IL/Team Jobzone 1:32:00,9
80 214 Gjermund Nilsen Gran IL/Team Hadeland 1:32:01,5
81 46 Andrey Tyuterev Team Mass Sport 1:32:02,3
82 187 Petter Stokkeland Tistedalen Fl 1:32:04,9
83 215 Martin Riseth Byåsen IL 1:32:28,1
84 155 Kristoffer Nielsen IF Ørn/Team Gjøglerne 1:32:52,8
85 15 Jerry Ahrlin Team Tynell 1:32:59,2
86 73 Thomas Alsgaard Team LeasePlan Go 1:33:36,5
87 176 Øystein Slettemeås   1:33:37,0
88 113 Sondre  Handeland Sauda IL 1:33:53,0
89 104 Thomas Gjestrumbakken Team Parkettpartner 1:33:54,1
90 157 Simen Engebretsen Nordli Team Parkettpartner / Vang Skiløperforening 1:33:54,2
91 145 Jørgen Lippert trøsken il/NTG Geilo 1:33:56,5
92 106 Kristian Græsli Hamar Skiklubb 1:34:53,0
93 126 Bob Impola SK Bore 1:34:56,0
94 183 Jonatan Steen   1:34:57,9
95 141 Eivind Romberg Kvaale Høydalsmo IL/Team Synnfjell 1:34:59,1
96 115 John Christian Deighan Hanssen Asker Skiklubb 1:35:00,1
97 162 Henning Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 1:35:01,4
97 98 Ingvar Folkvord Lillehammer Skiklub 1:35:01,4
99 210 Anders Fiskvik Tynset IF 1:35:02,7
100 37 Riccardo Mich Team Futura Robinsonpetshop 1:35:13,7
101 144 Ole-Martin Lid Lillehammer SK 1:35:14,1
102 136 Kristian A. Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Synnfjell 1:35:14,7
103 225 Petter Kaarby Nydalens SK 1:35:15,3
104 133 Aleksander Morsund Karlsen Lier IL/Meråker VGS 1:35:44,0
105 149 Ole Christian Mork Milsluker'n Sport 1:35:44,5
106 206 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL 1:35:45,0
107 74 Jonas Amundsen Nes Ski 1:35:45,4
108 212 Espen Honganvik Holen Magnor UL 1:35:45,9
109 119 Runar Hermo Hammerfest skiklubb 1:35:46,4
110 232 Eirik Asdøl Bærumsverk IF 1:35:57,4
111 77 Espen Aronsveen Lyn Ski 1:35:58,2
112 111 Kristian Riseth Hammer Skanska Aktiv / Børsa IL 1:35:58,7
112 184 Tore Stengrundet Team Sport 1 Sentrum Sport Trysil 1:35:58,7
114 159 Håvard Nygaard Team Bjørn Myhre Sport 1:35:59,3
115 93 Ole-Vidar Eriksrud Lier Skiløberforening 1:35:59,9
116 146 Ronnie Löf Högbo GIF 1:36:00,0
117 201 Sebastian Torgersen NTNUI 1:36:02,2
118 103 Marius Geving Byåsen IL/DNB 1:36:11,2
119 193 Lars Sørensen Rustad IL 1:36:24,7
120 216 David Støre Jutul IL / Bull Ski & Kajakk 1:36:25,1
121 109 Lars Habostad Superski/Heming 1:36:31,5
122 163 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 1:36:38,5
123 81 Rasmus Blom Outnorth Ski team 1:36:39,1
124 122 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 1:36:50,3
125 92 Gaute Eriksen IL ROS 1:37:07,1
126 108 Fredrik Grøvdal Lyn Ski 1:37:07,8
127 151 Christian Melsom Myhre Milsluker'n Sport 1:37:17,5
128 44 Linus Larsson Team Skistart.com 1:37:18,1
129 76 Eirik Sørgård Anderssen Lillomarka skiklubb / NTG-G / Team Brillechille 1:37:24,4
130 220 Anders Gullhav Team Oslo Sportslager 1:37:24,6
131 91 Lars Engseth NTNUI 1:37:34,2
132 224 Ola Erling Korbøl Sport 1 Superstore Hamar 1:37:37,9
133 188 Geir Strandbakke Team sport1 lillehammer / Lillehammer skiklu 1:37:41,4
134 131 Anders Kampenhøy Team Parkettpartner/Furnes Skiløperforening 1:37:42,2
135 203 Ola Kristoffer Tosterud Nes Ski 1:37:42,9
136 116 Knut Anders Hatlen Stranda IL 1:38:05,7
137 125 Harald Ihlebæk Bækkelagets SK 1:38:07,4
138 3933 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Synnfjell 1:38:08,6
139 137 Henrik Kjærnsli Lillehammer Skiklub 1:38:21,5
140 118 Marius Borge Heir NTNUI 1:38:37,5
141 218 Christian Berge Foyn NTNUI Langrenn 1:38:37,9
142 195 Vebjørn Tandberg Kjelsås IL - langrenn 1:38:38,8
143 170 Bjørn Robstad Moelven il/Team Parkettpartner 1:38:39,3
144 120 Tore Ruud Hofstad Handelsbanken BIL/Team ParkettPartner 1:38:40,1
145 223 Audun Formo Hay Team Oslo Sportslager 1:38:40,3
146 222 Erlend Haugstad Team SkiClub 1:38:42,6
147 205 Øyvind Viken Team Parkettpartner. Åsmarka il. 1:38:57,6
148 178 Fred Anders Solbakken Harstad 1:38:58,8
149 124 Vidar Igeltjørn Team Synnfjell 1:38:58,9
150 132 Johan Kanto IK Stern 1:39:00,0
151 171 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL ski 1:39:09,4
152 228 Ole Jakob Ness Team Oslo Sportslager 1:39:12,5
153 127 Sergey Ivanov   1:39:13,1
154 233 Henrik Sollie Team Oslo Sportslager 1:39:17,1
155 83 Øystein Bråta Active Brands 1:39:17,6
156 140 Patrick Fossum Kristoffersen Norcem/Leca/Bygg.no 1:39:19,2
157 79 Anders Engene Bjåland Gol Il 1:39:26,5
158 7 Stanislav Rezac Silvini Madshus Team 1:39:32,1
159 199 Torgeir Skare Thygesen Team LeasePlan Go 1:39:34,5
160 54 Robin Frost Team Like2Skike 1:39:43,7
161 191 Stian Svendby Lyn Ski/Team Milslukern 1:39:48,9
162 208 Kristen Aaby Team Bjørn Myhre Sport 1:40:04,9
163 121 Sigurd Sollien Hulbak   1:40:09,9
164 48 Pasi Vuori Team Peltonen 1:40:21,6
165 138 Vegard Kjølhamar Fossum IF / Bull Ski og Kajakk 1:40:45,1
166 143 Johan Landrø Vestbyen IL 1:40:58,8
167 110 Anders Haga Åsen IL 1:40:59,5
168 87 Gunnar Bøthun Team Skigo 1:41:08,6
169 177 Atle Smenes Rustad IL 1:41:14,8
170 204 Kjetil Tyrom Team Parkettpartner 1:42:09,4
171 227 Amund Owren Team Synnfjell 1:42:13,2
172 160 Alexander Nyheim Tomrefjord IL 1:42:39,8
173 134 Anders Karlsen Nesodden IF 1:43:21,9
174 100 Sondre Fossli Hokksund IL 1:43:22,3
175 207 Rune Malo Ødegård Molde og Omegn IF/Team Synnfjell 1:43:23,4
176 229 Mikael Gunnulfsen Ørn, IF - Ski 1:43:24,2
177 174 Sindre Skar Bærums Verk IF 1:43:42,7
178 95 Erik Fagerholt Orkdal IL/Team Knyken 1:44:54,5
179 236 Marcus Syversen   1:45:40,1
180 237 Stian Storsveen   1:46:54,7
181 231 Peter Andersen Lillehammer Skiklub - Ski 1:49:56,4
182 78 Fredrik Bergsjø Søndre Høland IUL 1:51:18,6
183 239 Markus Johansen Westgaard Trøsken IL 1:53:37,7
184 219 Morten Grøan Team Oslo Sportslager 1:57:16,3
185 166 Marek Pazdersky Silvini Madshus Team 2:00:03,4

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus