-->

Birken - Birkebeinerrennet: Passering 20 av 54 km - Raudfjellet

20 av 54 kilometer er unnagjort i lørdagens langløp i Visma Ski Classics, Birkebeinerrennet.

Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Snaut 20 av 54 kilometer er unnagjort i lørdagens langløp, Birkebeinerrennet.

Dette er stillingen i rennet som inngår i Visma Ski Classics:

Kvinner (menn nedenfor)

# first name last name country team time
1 Justyna Kowalczyk POL Team Trentino Robinson Trainer 1:22:00.9
2 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:24:49.8+(2:48.8)
3 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 1:24:50.6+(2:49.6)
4 Emilie Fleten NOR   1:27:40.4+(5:39.4)
5 Chelsea Holmes USA   1:28:32.3+(6:31.3)
6 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:29:02.4+(7:01.4)
7 Marit Engeseth NOR   1:29:33.6+(7:32.7)
8 Magni Smedås NOR   1:30:13.0+(8:12.0)
9 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:30:29.0+(8:28.0)
10 Anne Kristine Nevin NOR   1:30:51.8+(8:50.8)
11 Marthe Kristine Hafsahl Karset NOR Team Parkettpartner 1:31:17.8+(9:16.8)
12 Sofie Elebro SWE Team Santander 1:31:35.1+(9:34.1)
13 Kromer Marie FRA   1:31:36.7+(9:35.7)
14 Erika Flowers USA   1:31:37.9+(9:36.9)
15 Anniken Hjellbakk Hole NOR   1:32:13.8+(10:12.8)
16 Ingeborg Dahl NOR Skigo XC Team 1:32:27.9+(10:27.0)
17 Amalie Ous NOR   1:33:03.7+(11:02.7)
18 Britt Ingunn Moian Nydal NOR   1:33:04.8+(11:03.9)
19 Heli Heiskanen FIN Team Trentino Robinson Trainer 1:33:05.4+(11:04.4)
20 Berit Gjelten NOR Team Synnfjell 1:33:38.3+(11:37.3)
21 Marit Vala NOR   1:33:58.1+(11:57.1)
22 Zuzana Kocumová CZE Silvini Madshus team 1:34:32.0+(12:31.1)
23 Seraina Boner SUI Skigo XC Team 1:34:33.5+(12:32.5)
24 Emilie Kongsten NOR   1:34:42.2+(12:41.3)
25 Anne Maren Utne Belsby NOR   1:35:04.7+(13:03.7)
26 Karen Marie Håkonsen NOR   1:35:05.8+(13:04.9)
27 Inger Hegstad Krüger NOR   1:35:06.9+(13:06.0)
28 Roxane Lacroix FRA Bauer Ski Team 1:35:26.6+(13:25.7)
29 Hilde Gjermundshaug Pedersen NOR Team Parkettpartner 1:35:40.0+(13:39.0)
30 Franziska Skogsholm NOR   1:35:57.3+(13:56.3)
31 Astrid Kristin Ruud NOR   1:36:38.3+(14:37.3)
32 Laila Kveli NOR Team Tynell 1:36:42.1+(14:41.1)
33 Karoline Holsen Kyte NOR   1:38:29.0+(16:28.1)
34 Thea Maurtvedt NOR   1:38:31.5+(16:30.6)
35 Ragnhild Amlie NOR   1:38:38.5+(16:37.5)
36 Margrete Dyrhovd NOR Team Synnfjell 1:38:56.6+(16:55.6)
37 Karoline Bye Øren NOR   1:38:58.6+(16:57.6)
38 Inka Komonen FIN   1:38:59.9+(16:58.9)
39 Laura Mccabe USA   1:39:01.2+(17:00.2)
40 Tonje Andersen NOR   1:39:02.1+(17:01.1)
41 Gina Flugstad Øistuen NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:39:30.4+(17:29.4)
42 Maren Thomasgaard NOR   1:40:32.7+(18:31.7)
43 Kari Øvsthus NOR   1:40:33.7+(18:32.8)
44 Helene Marie Fossesholm NOR   1:41:08.4+(19:07.4)
45 Noora Kivikko FIN Vltava Fund Craft Team 1:41:14.8+(19:13.8)
46 Unni Persson Moseby NOR   1:41:37.3+(19:36.4)
47 Venche Vestbakken NOR   1:41:38.6+(19:37.6)
48 Meta Steinbach Olsson SWE   1:41:39.7+(19:38.7)
49 Berit Vestermo NOR   1:41:46.4+(19:45.5)
50 Anne Christine Bull Haaversen NOR   1:41:47.0+(19:46.0)
51 Ingeborg Kristine Lind NOR   1:41:54.2+(19:53.3)
52 Ellen Rolijordet NOR   1:41:55.6+(19:54.6)
53 Sofia Johansson NOR   1:42:54.7+(20:53.7)
54 Lin Iren Saetre NOR   1:42:57.3+(20:56.3)
55 Camilla Høivik Carlsen DEN   1:43:35.2+(21:34.2)

Menn (kvinner ovenfor)

# first name last name country team time
1 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 1:08:43.0
2 Andreas Nygaard NOR Team Santander 1:08:43.8+(0.7)
3 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:08:44.6+(1.5)
4 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:08:47.7+(4.6)
5 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:08:48.3+(5.2)
6 Anders Aukland NOR Team Santander 1:08:49.8+(6.7)
7 Johan Hoel NOR   1:08:50.8+(7.7)
8 Petter Stakston NOR   1:10:11.9+(1:28.8)
9 Anders Høst NOR Team Serneke 1:10:12.9+(1:29.8)
10 Oskar Kardin SWE Team Santander 1:10:13.6+(1:30.5)
11 Ilya Chernousov RUS Bauer Ski Team 1:10:14.4+(1:31.3)
12 Gaute Kvåle NOR   1:10:15.0+(1:31.9)
13 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 1:10:15.1+(1:32.0)
14 Svein Halvor Dahl NOR   1:10:15.9+(1:32.8)
15 Mattis Stenshagen NOR   1:10:16.8+(1:33.7)
16 Chris Andre Jespersen NOR Team Koteng 1:10:17.7+(1:34.7)
17 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:10:19.3+(1:36.2)
18 Haakon MIKALSEN NOR   1:11:15.4+(2:32.4)
19 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:11:16.3+(2:33.2)
20 Toni Livers SUI   1:11:16.9+(2:33.8)
21 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:11:46.7+(3:03.7)
22 Joar Thele NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:11:47.6+(3:04.5)
23 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 1:11:47.7+(3:04.6)
24 Thomas Gifstad NOR Skigo XC Team 1:12:46.3+(4:03.2)
25 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 1:12:59.3+(4:16.2)
26 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 1:13:20.6+(4:37.5)
27 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:13:21.0+(4:37.9)
28 Sondre Grønvold NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:13:21.7+(4:38.6)
29 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 1:13:22.4+(4:39.3)
30 Lars Sørensen NOR   1:13:23.6+(4:40.5)
31 Espen Udjus Frorud NOR   1:13:24.3+(4:41.2)
32 Anders Gløersen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:13:25.6+(4:42.6)
33 Tor Olav Nesheim Hægeland NOR   1:13:26.6+(4:43.5)
34 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:13:28.0+(4:45.0)
35 Runar Skaug Mathisen NOR Team Telemark 1:13:29.4+(4:46.3)
36 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:13:57.5+(5:14.4)
37 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:13:58.2+(5:15.1)
38 Fredrik Ole Oldereid Andersen NOR   1:13:59.1+(5:16.0)
39 Stian Berg NOR Team Synnfjell 1:14:01.2+(5:18.1)
40 Simen Engebretsen Nordli NOR Team Parkettpartner 1:14:01.8+(5:18.7)
41 Sjur Obrestad Gabrielsen NOR   1:14:02.5+(5:19.4)
42 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 1:14:03.1+(5:20.1)
43 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 1:14:04.2+(5:21.2)
44 Harald Ihlebæk NOR   1:14:04.8+(5:21.8)
45 Jörgen Brink SWE JBrink Ski Team 1:14:38.5+(5:55.4)
46 Heikki Korpela NOR   1:14:39.8+(5:56.8)
47 Emil Nyeng NOR   1:14:40.9+(5:57.8)
48 Vegard Vinje NOR Lyn Ski Moseteråsen 1:15:00.3+(6:17.2)
49 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:15:00.8+(6:17.7)
50 Harald Astrup Arnesen NOR   1:15:02.3+(6:19.3)
51 Thomas Freimuth GER xc-ski.de A|N Skimarathon Team 1:15:03.1+(6:20.0)
52 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:15:03.8+(6:20.7)
53 Eirik Asdøl NOR   1:15:04.9+(6:21.8)
54 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:15:04.9+(6:21.8)
55 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:15:05.6+(6:22.6)
56 Matias Oppedal NOR   1:15:40.1+(6:57.0)
57 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:15:42.4+(6:59.4)
58 Håvard Taugbøl NOR   1:15:43.3+(7:00.2)
59 Karstein Johaug NOR Team Telemark 1:15:44.9+(7:01.8)
60 Thomas Gjestrumbakken NOR Team Parkettpartner 1:15:45.4+(7:02.3)

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut