Resultater Sommerløpene i Nord-Østerdal - Etappe 1 - 2015



Resultater Sommerløpene i Nord-Østerdal, 1. etappe
Folldal / Alvdal / Tynset, Hedmark - 3. juli 2015

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 770 m, 30 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ole Einar Brendryen Folldal IF 19:33   11:02
  Magnus Svaland Dale OL Vallset/Stange 18:58   10:42
  Torbjørn Dalløkken IL GeoForm 14:24   8:08
  Ida Marie Dæhli Ryen Vingelen IL 32:49   18:32
  Eline Rød Feragen Tynset IF 18:28   10:25
  Martine Rød Feragen Tynset IF 35:36   20:06
  Håkon Hallan OK Skøynar 20:21   11:29
  Simen Hansæl-Nergaard Kvikne IL 29:53   16:52
  Sigrid Haugskott OL Trollelg 16:11   9:08
  Laura Hegstad OK Skøynar 34:16   19:21
  Emil Husom Folldal IF 25:48   14:34
  Hans Mathias Økern Hågård Stjørdals-Blink Orientering 22:00   12:25
  Margrethe Hårstad Selbu OK 34:21   19:24
  Markus Kjønsberg Folldal IF 35:10   19:52
  Oline Kjønsberg Folldal IF 42:26   23:58
  Ivar Kleppa Madslien Lillehammer OK 20:25   11:32
  Magnhild Kleppa Madslien Lillehammer OK 27:18   15:25
  Aurora Oldertrøen Tynset IF 32:13   18:12
  Ida Joanne Oldertrøen Tynset IF 32:13   18:12
  Erlend Otterlei Østmarka OK 21:06   11:55
  Jørgen Røhjell Folldal IF 27:01   15:15
  Astrid Schjølberg Røros IL 17:48   10:03
  Kroken Silje Folldal IF 37:02   20:55
  Amund Hagberg Solum Rond OL 21:27   12:07
  Hannah Gustad Strøm OK Skøynar 20:48   11:45
  Ingrid Gustad Strøm OK Skøynar 34:17   19:22
  Marit Svendgård OK Skøynar 20:35   11:37
  Markus Tørum Selbu OK 33:51   19:07
  Tina Uglemsmo Selbu OK 34:20   19:23
  Mia Urset IL BUL-Tromsø 17:30   9:53

D -10

1 770 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Emilie Flø Lillomarka OL 15:32   8:46
  Guro Hegstad OK Skøynar 16:31   9:19
  Sunniva Husom Folldal IF 15:10   8:34
  Ida Høsøien Tynset IF 49:28   27:56
  Marie Scheele Nydalens SK 18:36   10:30
  Guro Schjølberg Tynset IF 17:37   9:57
  Rebekka Veie OK Skøynar 17:35   9:56

H -10

1 770 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Vebjørn Røhjell Folldal IF 16:27   9:17

D 11-12N

1 770 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Ingrid N. Brendryen Folldal IF 14:20   8:05
  Anna Aurora Nolte Freidig 17:28   9:52
  Marte Sofie Skrove Ringerike OL diskvalifisert    

H 11-12N

1 770 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Anton Hovdal OK Skøynar 44:42   25:15
  Gaute Lindaas Elverum OK 25:09   14:12
  Anders Tørum Selbu OK 17:43   10:00
  Lars Erik Uglemsmo Selbu OK 39:43   22:26

D 11-12

1 990 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Eline Horten Jordet Vingelen IL 12:44   6:23
2 Mari Grøtli Svergja Kvikne IL 16:05 +3:21 8:04
3 Andrea sæther Verdenius Vingelen IL 16:56 +4:12 8:30
4 Birgit Kleppa Madslien Lillehammer OK 17:54 +5:10 8:59
5 Selma Bjørnsgaard Lenndin Lillehammer OK 25:13 +12:29 12:40
6 Emilie Schärer Kvikne IL 36:32 +23:48 18:21

H 11-12

1 990 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Urset IL BUL-Tromsø 12:08   6:05
2 Sebastian Rød Feragen Tynset IF 14:08 +2:00 7:06
3 Lars Horten Jordet Vingelen IL 14:56 +2:48 7:30
4 Mats Lindaas Elverum OK 14:57 +2:49 7:30
5 Ole Gunnar Kleppa Madslien Lillehammer OK 16:26 +4:18 8:15
6 Lukas Kort Os IL 20:02 +7:54 10:04
7 Anders Taraldsen Lillehammer OK 22:29 +10:21 11:17
8 Truls Lunåsmo Tynset IF 23:43 +11:35 11:55

D 13-16C

1 990 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frida Haugskott OL Trollelg 14:47   7:25

H 13-16C

1 990 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Lars Hovdal OK Skøynar 17:05   8:35
2 Nikolai Renolen Wing OK 22:18 +5:13 11:12

D 17-C

1 990 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Bente Bolstad Nergård Rena IL 20:32   10:19
2 Kjersti Hagberg Solum Rond OL 21:33 +1:01 10:49
3 Tone Flægstad OK Skøynar 29:58 +9:26 15:03
4 Hildegunn Prytz Djupdal Ålen IL 34:02 +13:30 17:06
5 Lise Tuset Gustad OK Skøynar 39:53 +19:21 20:02
6 Sissel Bolstad Tynset IF 45:28 +24:56 22:50
  Elisabeth Espeland Tynset IF diskvalifisert    

H 17-C

1 990 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Idar Schjølberg Tynset IF 27:57   14:02
2 Arne Gunnar Barflo Løten o-lag 38:42 +10:45 19:26

D 13-14

2 420 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Oda Scheele Nydalens SK 19:48   8:10
2 Mari Landro Svingheim Konnerud IL 19:58 +0:10 8:15
3 Inga Sandvold Tynset IF 21:08 +1:20 8:43
4 Elin Flø Lillomarka OL 23:06 +3:18 9:32
5 Anna Vangen Lunåsmo Tynset IF 24:32 +4:44 10:08
6 Inga Skjevdal Røros IL 24:54 +5:06 10:17
7 Maren Viken Byåsen IL 43:36 +23:48 18:00
  Hege Hallan OK Skøynar diskvalifisert    

H 13-14

2 420 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gaute Kvittum Nytrøen Tynset IF 15:26   6:22
2 Lars Ranheim Brynestad Ringsaker OK 17:26 +2:00 7:12
3 Jacob Sæther Verdenius Vingelen IL 19:28 +4:02 8:02
4 Trym Nergård Rønning OK Skøynar 19:34 +4:08 8:05
5 Even Bordal Ringsaker OK 21:23 +5:57 8:50
6 Asgeir Espeland Tynset IF 21:26 +6:00 8:51
7 Jørgen Schjølberg Tynset IF 21:30 +6:04 8:53
8 Håvard Veie OK Skøynar 21:59 +6:33 9:05
9 Simen Hegstad OK Skøynar 26:33 +11:07 10:58
10 Hallvar Hallan OK Skøynar 26:48 +11:22 11:04
11 John Otterlei Østmarka OK 29:43 +14:17 12:16
12 Kasper Ramlo Os IL 36:58 +21:32 15:16
  Jakob Høsøien Tynset IF diskvalifisert    

D 15-20B

2 420 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Grøtli Svergja Kvikne IL 27:35   11:23
2 Ida Urset IL BUL-Tromsø 59:13 +31:38 24:28

H 15-20B

2 420 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Nergård Rena IL 19:38   8:06

H 21-

3 370 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håvard Lucasen Ås-NMBU Orientering 19:00   5:38
2 Mathias Stensland Lillevold NTNUI 19:12 +0:12 5:41
3 Sindre Johannessen Freidig 20:17 +1:17 6:01
4 Gjermund Urset IL BUL-Tromsø 20:39 +1:39 6:07
5 Ivar Aukrust Osmoen Nord-Østerdal OK 20:51 +1:51 6:11
6 Øyvind Stokseth Halden SK 22:00 +3:00 6:31
7 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 22:01 +3:01 6:31
8 Ragnar Tonjer Nydalens SK 22:40 +3:40 6:43
9 Øystein Jaren Samuelsen Freidig 23:00 +4:00 6:49
10 Jostein Kvakland Varegg Fleridrett 23:03 +4:03 6:50
11 Truls Wanvik Krogstadmo Selbu OK 23:37 +4:37 7:00
12 Simen Smestad Bækkelagets SK 25:14 +6:14 7:29
13 Sindre Engzelius Gylver NTNUI 28:25 +9:25 8:25
14 Tore Borchgrevink Alu Hamar OK 32:05 +13:05 9:31
15 Simen Hansmoen Krigsskolen IL 36:34 +17:34 10:51
16 Erlend Engzelius Gylver Asker Skiklubb 36:43 +17:43 10:53
  Jan Lunaas Krigsskolen IL diskvalifisert    

H 19-20

3 370 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ola Keiserås IL Leik 24:19   7:12
2 Sigve Wanvik Krogstadmo Selbu OK 24:31 +0:12 7:16

H 35-

3 370 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Håvard Sundberg Stor-Elvdal SK diskvalifisert    

H 40-

3 370 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jan Jacob Verdenius Vingelen IL 26:33   7:52
2 Brage Keiserås IL Leik 28:05 +1:32 8:20
3 Geir Schjølberg Tynset IF 33:33 +7:00 9:57
4 Lars Strøm OK Skøynar 33:34 +7:01 9:57
5 Dag Arne Lier Indre Østfold OK 34:07 +7:34 10:07
6 Ståle Ruud Indre Østfold OK 34:17 +7:44 10:10
7 Tormod Kleppa Lillehammer OK 57:00 +30:27 16:54

D 21-

3 200 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gunhild Rogne Halland NTNUI 22:39   7:04
2 Martine Åstebøl NTNUI 24:50 +2:11 7:45
3 Hedvig Åstebøl NTNUI 25:31 +2:52 7:58
4 Heidi Stokseth Halden SK 25:52 +3:13 8:05
5 Ine Hovi Ås-NMBU Orientering 25:56 +3:17 8:06
6 Jorunn Kvakland NTNUI 26:03 +3:24 8:08
7 Lea-Rebekka Tonjer Oslostudentenes IK 27:03 +4:24 8:27
8 Kirsten Marie Lynum OK Skøynar 29:43 +7:04 9:17
9 Selma Tonjer Nydalens SK 31:30 +8:51 9:50
10 Unni Øygard Løten o-lag 34:48 +12:09 10:52
11 Ingrid Urseth Vingelen IL 39:14 +16:35 12:15
12 Cecilie Sundsbø Arnemo Tynset IF 54:01 +31:22 16:52

H 17-18

3 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Rønning Vingelen IL 25:36   8:00

H 45-

3 200 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Rune Scheele Nydalens SK 20:44   6:28
2 Hans Arild Skjevdal Røros IL 22:01 +1:17 6:52
3 Jakob Haugen Stjørdals-Blink Orientering 22:58 +2:14 7:10
4 Agnar Renolen Wing OK 23:46 +3:02 7:25
5 Håvard Hågård Stjørdals-Blink Orientering 25:16 +4:32 7:53
6 Rune Stræte Wing OK 25:50 +5:06 8:04
7 Kai Solum Rond OL 26:40 +5:56 8:20
8 Reidar Selmer Freidig 27:26 +6:42 8:34
9 Jan Hage IL Leik 28:55 +8:11 9:02
10 Per Ivar Skinderhaug Wing OK 29:09 +8:25 9:06
11 Torger Høsøien Tynset IF 30:52 +10:08 9:38
12 Jan Lenndin Lillehammer OK 30:59 +10:15 9:40
13 Svein Otterlei Østmarka OK 32:41 +11:57 10:12
14 John-Ola Hovdal OK Skøynar 35:19 +14:35 11:02
15 Mattias Robertson Centrum OK 38:05 +17:21 11:54
  Jens Kjetil Mehammer Wing OK diskvalifisert    

D 19-20

3 200 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari jensen Aas Nord-Østerdal OK 32:45   10:14
2 Aina Vingelen Vingelen IL 43:20 +10:35 13:32

D 35-

3 200 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Jæger Oppsal Orientering 37:38   11:45

H 15-16

3 200 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anders Haugskott OL Trollelg 21:48   6:48
2 Even Lindaas Elverum OK 22:26 +0:38 7:00
3 Eskil Frøisland Vang OL 24:21 +2:33 7:36
4 Thomas Kort Nord-Østerdal OK 24:42 +2:54 7:43
5 Audun Wanvik Haugen Stjørdals-Blink Orientering 24:45 +2:57 7:44
6 Sverre Narum OL Vallset/Stange 25:07 +3:19 7:50
7 Jostein Svaland Dale OL Vallset/Stange 26:37 +4:49 8:19
8 Morten Svendgård OK Skøynar 28:56 +7:08 9:02
9 Kristian Veie OK Skøynar 32:13 +10:25 10:04
10 Martin Selmer Freidig 39:55 +18:07 12:28
11 Alf Briskerud Hasselvold Grue IL 42:18 +20:30 13:13
  Sigurd Ranheim Brynestad Ringsaker OK diskvalifisert    

H 50-

3 200 m, 13 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 21:02   6:34
2 Frode Haugskott OL Trollelg 21:21 +0:19 6:40
3 Atle Berg Nord-Østerdal OK 22:08 +1:06 6:55
4 Harald Svergja Nord-Østerdal OK 23:56 +2:54 7:28
5 Frode Sjøvold Røros IL 24:43 +3:41 7:43
6 Njål Svingheim Konnerud IL 25:54 +4:52 8:05
7 Øyvind Schjelderup Freidig 26:42 +5:40 8:20
8 Stig Bratsberg Molde og Omegn IF 27:17 +6:15 8:31
9 Terje Schjølberg Røros IL 30:01 +8:59 9:22
10 Per Engebakken Nord-Østerdal OK 31:28 +10:26 9:50
11 Geir Paulsen OL Trollelg 31:32 +10:30 9:51
12 Erik Slettum Gjøvard 36:39 +15:37 11:27
13 Svein Thorsberg Grue IL 40:40 +19:38 12:42

D 15-16

2 940 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ane Ingeborg Kalbækken Tynset IF 26:47   9:06
2 Jorun Bækken Os IL 27:54 +1:07 9:29
3 Rønnaug Hansæl-Nergaard Kvikne IL 37:07 +10:20 12:37
4 Andrine Viken Byåsen IL 37:09 +10:22 12:38
5 Hilde Moan Bjørshol Kvikne IL 37:33 +10:46 12:46
6 Anna Renolen Wing OK 37:59 +11:12 12:55

D 40-

2 940 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mari Gullbrekken Schjølberg Tynset IF 22:55   7:47
2 Valborg Madslien Lillehammer OK 23:07 +0:12 7:51
3 Birgit Økern Jensen Stjørdals-Blink Orientering 24:25 +1:30 8:18
4 Anne Urset IL BUL-Tromsø 24:40 +1:45 8:23
5 Ingunn Vangen Lunåsmo Tynset IF 24:48 +1:53 8:26
6 Kristin Haugskott OL Trollelg 25:23 +2:28 8:38
7 Else Kari Scheele Nydalens SK 25:51 +2:56 8:47
8 Anne Kjersti Briskerud Grue IL 29:31 +6:36 10:02
9 Anne Ruste Flø Lillomarka OL 30:30 +7:35 10:22
10 Anne Mette Grøtli Nord-Østerdal OK 31:37 +8:42 10:45
11 Hege Hegstad OK Skøynar 33:15 +10:20 11:18

H 55-

2 940 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Boye Skogstad OL Gaula 23:08   7:52
2 Martin Granly Lillomarka OL 23:40 +0:32 8:02
3 Terje Rønning OK Skøynar 23:50 +0:42 8:06
4 Morten Due Måren OK 24:17 +1:09 8:15
5 Harald Østbye Elverum OK 25:57 +2:49 8:49
6 Eirik Vefsnmo Byåsen IL 27:40 +4:32 9:24
7 Torgeir Volden Løten o-lag 29:16 +6:08 9:57
8 Ketil Åstebøl Oppsal Orientering 32:49 +9:41 11:09
9 Leif Gunnar Smistad OL Trollelg 33:24 +10:16 11:21
10 Arild Bjarkø Nord-Østerdal OK 35:45 +12:37 12:09
11 Herman Bakke Løten o-lag 37:52 +14:44 12:52

D 45-

2 620 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Torunn økern Jensen Ringerike OL 22:07   8:26
2 Britt Vangen Sandvold Tynset IF 22:24 +0:17 8:32
3 Anne Marit Bordal Ringsaker OK 23:55 +1:48 9:07
4 Ane Bjørnsgaard Lillehammer OK 24:24 +2:17 9:18
5 Hilde Forbord Malvik IL 26:44 +4:37 10:12
6 Ina Cecilie Landro Konnerud IL 26:53 +4:46 10:15
7 Mette Wanvik Stjørdals-Blink Orientering 28:10 +6:03 10:45
8 Tone Almås IL Leik 31:09 +9:02 11:53
9 Mai Iren Almås IL Leik 34:23 +12:16 13:07
10 Åsa Detterfelt Linköpings OK 36:26 +14:19 13:54
11 Kjersti Selmer Freidig 53:53 +31:46 20:33

D 50-

2 620 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Grethe Rustad Raumar Orientering 23:59   9:09
2 Ragnhild Dåsnes Os IL 28:22 +4:23 10:49
3 Margrete Engzelius Asker Skiklubb 30:58 +6:59 11:49
4 Britt Laila Nilsgård Røros IL 33:29 +9:30 12:46

D 55-

2 620 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Rønning Hamar OK 20:59   8:00
2 Kari Osmoen Os IL 28:50 +7:51 11:00
3 Eldbjørg G. Kalbækken Tynset IF 29:02 +8:03 11:04
4 Inger Lise Pettersen Korgen IL 29:41 +8:42 11:19
5 Karin Galaaen Selbu OK 34:25 +13:26 13:08
6 Edel Sofie Nilsen Asker Skiklubb 34:51 +13:52 13:18
7 Anne Mette Normann Tynset IF 35:43 +14:44 13:37
8 Mary Falkevik Olsson Västvärmlands OK 35:50 +14:51 13:40
9 Margaret Roseveare Oppsal Orientering 51:23 +30:24 19:36
  Kari Natvig Nittedal OL diskvalifisert    

H 60-

2 620 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Reidar Fossum Asker Skiklubb 22:23   8:32
2 Frank Bjarkø Wing OK 25:54 +3:31 9:53
3 Lars Olsson Västvärmlands OK 27:44 +5:21 10:35
4 Avle Christen Bjørn Hamar OK 27:48 +5:25 10:36
5 Per Hermann Krøger Måren OK 28:34 +6:11 10:54
6 Helge Sundberg Røros IL 29:09 +6:46 11:07
7 Bård Natvig Nittedal OL 30:12 +7:49 11:31
8 Øyvind Gylver Asker Skiklubb 30:44 +8:21 11:43
9 Ragnar Niemi Berg Stokke IL 31:18 +8:55 11:56
10 Gisle Due Måren OK 32:43 +10:20 12:29
11 Kai Midtskogen Botne SK 33:22 +10:59 12:44
  Hans Zachariasen Oppsal Orientering diskvalifisert    

H 65-

2 620 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tor Trøan Hadeland OL 23:53   9:06
2 Helge Revhaug Ringerike OL 24:40 +0:47 9:24
3 Leif Magne Eggestad Bodø og Omegn IF Orientering 26:13 +2:20 10:00
4 Jon Arne Klemetsaune OL Trollelg 27:00 +3:07 10:18
5 Knut Wikstrøm Ringsaker OK 27:22 +3:29 10:26
6 Jan Gaute Buvik Korgen IL 27:44 +3:51 10:35
7 John Birger Skansen Rudsbygd IL 28:26 +4:33 10:51
8 Terje Malm Hamar OK 29:38 +5:45 11:18
9 Åge Mohus Bodø og Omegn IF Orientering 29:53 +6:00 11:24
10 Nils Olav Vennevik Freidig 33:41 +9:48 12:51
11 Paul Martin Berg Rudsbygd IL 34:32 +10:39 13:10
12 Knut Fjæstad Hamar OK 36:04 +12:11 13:45
13 Egil Repvik OL Trollelg 36:06 +12:13 13:46
14 Steinar Simensen Vingelen IL 45:55 +22:02 17:31

D 60-

2 020 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gro Solnørdal Rudsbygd IL 22:46   11:16
2 Inger Nergaard Stokke IL 28:42 +5:56 14:12
3 Grethe Lill Ryeng Sturla, IF 37:05 +14:19 18:21

D 65-

2 020 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Tho Stabæk IF 24:54   12:19
2 Inger Johanne Simensen Vingelen IL 32:58 +8:04 16:19
3 Anne-Lise Brenne OL Trollelg 35:55 +11:01 17:46
4 Åse Eng Musum OL Trollelg 42:10 +17:16 20:52
  Randi Aas Fjæstad Hamar OK diskvalifisert    

D 70-

2 020 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tea Forberg Rond OL 23:33   11:39
2 Odbjørg Nordeng Rudsbygd IL 27:49 +4:16 13:46
3 Solveig Vingelen Vingelen IL 29:08 +5:35 14:25
4 Grete Urset Vingelen IL 29:31 +5:58 14:36
5 Aase Tove Golden Måren OK 31:11 +7:38 15:26
6 Hjørdis Øvreås Botne SK 33:57 +10:24 16:48

D 75-

2 020 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marit Økern Jensen Bærums Skiklub 33:10   16:25
2 Astrid Vigenstad Lillehammer OK 34:27 +1:17 17:03
3 Inger E. Vamnes Hamar OK 37:31 +4:21 18:34

H 70-

2 020 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Røhjell Byåsen IL 20:31   10:09
2 Øistein Åsmul OL Trollelg 21:15 +0:44 10:31
3 Bjørn Ivar Ryen Vingelen IL 22:20 +1:49 11:03
4 Lars Buttingsrud Vingelen IL 23:29 +2:58 11:37
5 Einar Stensby Løten o-lag 25:03 +4:32 12:24
6 Odd Musum OL Trollelg 25:53 +5:22 12:48
7 Roar Forbord Malvik IL 26:15 +5:44 12:59
8 Magnar Øvreås Botne SK 38:29 +17:58 19:03
  Per (Jakob) Kjus Røyken OL diskvalifisert    
  Per Vold Vang OL diskvalifisert    

H 75-

2 020 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Løvaas OL Trollelg 23:42   11:43
2 Reidar Mylius Ålen IL 26:05 +2:23 12:54
3 Jarle Th. Nestvold OL Trollelg 26:51 +3:09 13:17
4 Oddvar Erlien Vingelen IL 29:42 +6:00 14:42

H 80-

2 020 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hans Larsen Raumar Orientering 30:22   15:01
2 Halstein Ødegård Løten o-lag 31:04 +0:42 15:22
3 Dagfinn Føllesdal Oslostudentenes IK 33:29 +3:07 16:34
4 Mads Berg Nord-Østerdal OK 34:38 +4:16 17:08
5 Gunnar Smistad OL Trollelg 47:00 +16:38 23:16

Trim Direktepåmelding A

2 940 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Geir Inge Keiserås IL Leik 24:47   8:25
2 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 26:19 +1:32 8:57
3 Gerard Kort Os IL 27:06 +2:19 9:13
4 Per Martin Rørvik NOTEAM 28:27 +3:40 9:40
5 Sven Reidar Tonjer IL Tyrving 28:42 +3:55 9:45
6 Jonas Detterfelt Linköpings OK 32:40 +7:53 11:06
7 Ingrid Tronshaug Stokke IL 33:11 +8:24 11:17
8 Sunniva Nergaard Berg Stokke IL 34:52 +10:05 11:51
9 Andreas Flø Lillomarka OL 35:57 +11:10 12:13
10 Tore Lindaas Elverum OK 39:24 +14:37 13:24
11 T Brenne OL Trollelg 42:32 +17:45 14:28
12 Mette Resell Nolte Freidig 44:20 +19:33 15:04

Trim Direktepåmelding B

2 420 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Leif Arne Nytrøen Tynset IF 20:01   8:16
2 Helge Brynestad Ringsaker OK 26:39 +6:38 11:00
3 Leif Jordet Vingelen IL 27:00 +6:59 11:09
4 Bente Horten Vingelen IL 28:22 +8:21 11:43
5 Einar Otto Ingulfsvann OK Skøynar 33:06 +13:05 13:40
6 Inger Svaland OL Vallset/Stange 33:26 +13:25 13:48
7 Mona Lund Veie OK Skøynar 34:27 +14:26 14:14
8 Aase Ranheim Ringsaker OK 37:19 +17:18 15:25
9 Marleen Kort Os IL 49:33 +29:32 20:28
10 Anne Margit Bratten NOTEAM 49:41 +29:40 20:31
11 Gunn-Marit Wanvik Selbu OK 51:04 +31:03 21:06
12 Arnfinn Sjønnesen Nittedal OL 1:00:18 +40:17 24:55
13 Kirsten Repvik OL Trollelg 1:11:09 +51:08 29:24
14 Inger Nestvold OL Trollelg 1:11:11 +51:10 29:24
  Conrad Schärer Kvikne IL diskvalifisert    
  Sondre Østbye Elverum OK diskvalifisert


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +