Resultater Öjetrampen 2016



Resultater Öjetrampen
Främmestad, Sverige - 26. mars 2016

Arrangementstype: Orientering

D21 Elit

9 450 m, 33 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sara Hagström Falköpings AIK OK 1:10:35   7:28  
2 Anastasia Denisova Sävedalens AIK 1:10:54 +0:19 7:30  
3 Lisa Risby OK Kåre 1:12:27 +1:52 7:40  
4 Ida Marie Næss Bjørgul Halden SK 1:15:22 +4:47 7:58  
5 Karin Thern OK Skogshjortarna 1:16:03 +5:28 8:02  
6 Sarina Jenzer IFK Lidingö SOK 1:16:58 +6:23 8:08  
7 Julia Gross Stora Tuna OK 1:17:23 +6:48 8:11  
8 Eva Jurenikova Halden SK 1:17:51 +7:16 8:14  
9 Aino Mänkärlä Lynx 1:17:54 +7:19 8:14  
10 Amilia Björklund Sävedalens AIK 1:18:17 +7:42 8:17  
11 Johanna Öberg Ryda SK 1:18:53 +8:18 8:20  
12 Miri Thrane Ødum IFK Göteborg 1:18:55 +8:20 8:21  
13 Sofia Salomonsson Linköpings OK 1:21:53 +11:18 8:39  
14 Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna 1:24:34 +13:59 8:56  
15 Elin Högstrand IFK Göteborg 1:25:22 +14:47 9:02  
16 Susen Lösch Ärla IF 1:25:41 +15:06 9:04  
17 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 1:26:51 +16:16 9:11  
18 Julie Størmer NTNUI 1:28:02 +17:27 9:18  
19 Ulrika Uotila Koovee 1:29:50 +19:15 9:30  
20 Filippa Johansson Jönköpings OK 1:30:50 +20:15 9:36  
21 Tone Lye Nydalens SK 1:31:27 +20:52 9:40  
22 Ane Sofie Bjørgul OK Pan Århus 1:33:19 +22:44 9:52  
23 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:33:56 +23:21 9:56  
24 Maria Brodin Fossum IF 1:34:21 +23:46 9:59  
25 Aina Edgren Trollhättans SOK 1:39:37 +29:02 10:32  
26 Anna Moilanen Kuopion Suunnistajat 1:42:17 +31:42 10:49  
27 Maria Holmqvist Sjövalla FK 1:43:16 +32:41 10:55  
28 Vigdis Hobøl Oppsal Orientering 1:44:09 +33:34 11:01  
29 Josefin Andersson Markbygdens OK 1:46:49 +36:14 11:18  
30 Ida-Maria Svensson Sävedalens AIK 1:49:17 +38:42 11:33  
31 Sanna Skoog Kils OK 1:51:51 +41:16 11:50  
32 Erika Uotila Koovee 1:53:29 +42:54 12:00  
  Elin Classon OK Orinto ej godkänd      
  Linda Hallberg Bredareds IF ej start      
  Karoliina Sundberg Lynx ej start      
  Tove Alexandersson Stora Tuna OK ej start      

H21 Elit

13 590 m, 59 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 1:19:32   5:51  
2 Matthias Kyburz OK Tisaren 1:19:36 +0:04 5:51  
3 Olav Lundanes Halden SK 1:20:02 +0:30 5:53  
4 Albin Ridefelt OK Linné 1:21:37 +2:05 6:00  
5 Thomas Natvig Årstad Halden SK 1:23:21 +3:49 6:07  
6 Andreas Johansson Göteborg-Majorna OK 1:23:56 +4:24 6:10  
7 Andreas Kyburz Tullinge SK 1:24:06 +4:34 6:11  
8 Anders Nordberg Nydalens SK 1:24:23 +4:51 6:12  
9 Johan Högstrand IFK Göteborg 1:26:34 +7:02 6:22  
10 Jens Wängdahl Nyköpings OK 1:27:38 +8:06 6:26  
11 Borger Melsom Fossum IF 1:28:27 +8:55 6:30  
12 Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi 1:28:29 +8:57 6:30  
13 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 1:29:09 +9:37 6:33  
14 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 1:30:00 +10:28 6:37  
15 Andrey Salin Sävedalens AIK 1:30:08 +10:36 6:37  
16 Niclas Jonasson IFK Göteborg 1:30:16 +10:44 6:38  
17 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 1:30:28 +10:56 6:39  
18 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 1:30:33 +11:01 6:39  
19 Aapo Leskinen Lynx 1:31:08 +11:36 6:42  
20 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 1:31:35 +12:03 6:44  
21 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 1:32:38 +13:06 6:48  
22 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 1:33:57 +14:25 6:54  
23 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 1:34:28 +14:56 6:57  
24 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 1:35:41 +16:09 7:02  
25 Oscar Vångell Ärla IF 1:36:43 +17:11 7:07  
26 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 1:36:48 +17:16 7:07  
27 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 1:38:10 +18:38 7:13  
28 Anders Vister Nydalens SK 1:38:16 +18:44 7:13  
29 Bjarne Friedrichs Team Germany 1:38:38 +19:06 7:15  
30 Håvard Haga Nydalens SK 1:40:27 +20:55 7:23  
31 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 1:40:32 +21:00 7:23  
32 Mattias Nilsson OK Alehof 1:41:18 +21:46 7:27  
33 Antti-Pekka Leskinen Lynx 1:43:11 +23:39 7:35  
34 John Persson IFK Göteborg 1:43:35 +24:03 7:37  
35 Eivind Høydal NTNUI 1:44:35 +25:03 7:41  
36 Matthias Kretzschmar Team Germany 1:45:36 +26:04 7:46  
37 Fredrik Mattsson OK Kåre 1:46:26 +26:54 7:49  
38 Daniel Netz IFK Göteborg 1:47:29 +27:57 7:54  
39 Emil Ahlbäck Fossum IF 1:48:13 +28:41 7:57  
40 Mathias Drage Kongsberg OL 1:48:44 +29:12 8:00  
41 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 1:49:11 +29:39 8:02  
42 Magnus Johansson IK Hakarpspojkarna 1:49:44 +30:12 8:04  
43 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 1:50:00 +30:28 8:05  
44 Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi 1:51:33 +32:01 8:12  
45 Teodor Yordanov Team Germany 1:51:50 +32:18 8:13  
46 Edvin Karlsson OK Denseln 1:52:48 +33:16 8:18  
47 Marvin Goericke Team Germany 1:55:15 +35:43 8:28  
48 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 1:55:22 +35:50 8:29  
49 Håkan Pettersson OK Djerf 1:57:30 +37:58 8:38  
50 Thor Mella Oppsal Orientering 2:01:52 +42:20 8:58  
51 Sondre Ruud Bråten Nydalens SK 2:10:05 +50:33 9:34  
52 KyongSa Ri Nydalens SK 2:24:47 +1:05:15 10:39  
  Anssi Vesanto Espoon Suunta ej godkänd      
  Matthieu Puech IFK Göteborg ej godkänd      
  Martin HEDErskog IFK Umeå ej godkänd      
  Janne Mänkärlä Lynx ej godkänd      
  Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat ej godkänd      
  Erik Classon OK Orinto ej godkänd      
  Oskari Heiskanen Lynx ej godkänd      
  Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna ej start      
  Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg ej start      
  Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna ej start      
  Jonas Sommerstad Juveli Konnerud IL ej start      
  Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna ej start      

D20 Elit

7 150 m, 13 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hanna Lindström OK Tranan 1:09:12   9:40  
2 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 1:09:38 +0:26 9:44  
3 Ragnhild Hjermstad Fossum IF 1:11:53 +2:41 10:03  
4 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 1:11:57 +2:45 10:03  
5 Arianna Taufer Nydalens SK 1:12:57 +3:45 10:12  
6 Elvira Björklund Trollhättans SOK 1:13:40 +4:28 10:18  
7 Moa Gustafsson Uddevalla OK 1:14:43 +5:31 10:26  
8 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 1:15:11 +5:59 10:30  
9 Anni Kivilaakso Espoon Suunta 1:20:44 +11:32 11:17  
10 Kajsa Mattsson OK Kåre 1:24:09 +14:57 11:46  
11 Kajsa Johansson Jönköpings OK 1:25:07 +15:55 11:54  
12 Lina Pålsson Kungälvs OK 1:28:11 +18:59 12:20  
13 Maija Raasakka Espoon Suunta 1:33:33 +24:21 13:05  
  Tonje Vassend Fossum IF ej start      

H20 Elit

10 250 m, 18 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1:07:33   6:35  
2 Audun Heimdal Konnerud IL 1:08:55 +1:22 6:43  
3 Filip Wadsten OK Landehof 1:10:01 +2:28 6:49  
4 Aleksi Sorsa Espoon Suunta 1:10:43 +3:10 6:53  
5 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 1:10:58 +3:25 6:55  
6 Olai Stensland Lillevold Fossum IF 1:12:23 +4:50 7:03  
7 HÃ¥vard Wedege Irgens Fossum IF 1:14:58 +7:25 7:18  
8 Mattis Hallberg IK Uven 1:15:31 +7:58 7:22  
9 Knut Aasheim Oppsal Orientering 1:18:50 +11:17 7:41  
10 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 1:19:19 +11:46 7:44  
11 Henrik Eijsink Nydalens SK 1:20:00 +12:27 7:48  
12 Heino Ollin Sävedalens AIK 1:20:22 +12:49 7:50  
13 Steinar Kollerud Lillomarka OL 1:22:17 +14:44 8:01  
13 Filip Karlsson IF Hagen 1:22:17 +14:44 8:01  
15 Sampo Hyppölä Pellon Ponsi 1:23:20 +15:47 8:07  
16 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 1:24:29 +16:56 8:14  
17 Elias Thorsdal Mølnvik Fossum IF 1:27:50 +20:17 8:34  
  Albin Pålsson Kungälvs OK ej godkänd      
  Miika Vehmas Espoon Suunta ej start      
  Oskar Størmer Fossum IF ej start      
  Jesper Lindström IF Hagen ej start      

D18 Elit

6 130 m, 25 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Synne Strand Asker SK 54:07   8:49  
2 Ane Dyrkorn Eiker OL 58:57 +4:50 9:36  
3 Heidi Plit Espoon Suunta 1:01:13 +7:06 9:59  
4 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 1:02:37 +8:30 10:12  
5 Lisa Johansson OK Tranan 1:02:53 +8:46 10:15  
6 Maria Eriksson Eds SK 1:03:33 +9:26 10:22  
7 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 1:04:37 +10:30 10:32  
8 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 1:05:34 +11:27 10:41  
9 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 1:05:36 +11:29 10:42  
10 Thea Dyrkorn Eiker OL 1:05:55 +11:48 10:45  
11 Mia Bekhus Fredrikstad SK 1:06:31 +12:24 10:51  
12 Aurora Moholth Kongsberg OL 1:06:32 +12:25 10:51  
13 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 1:08:01 +13:54 11:05  
14 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 1:10:38 +16:31 11:31  
15 Emma Nordberg OK Tranan 1:11:05 +16:58 11:35  
16 Maiken Hågård Konnerud IL 1:11:15 +17:08 11:37  
17 Natalie Larsson Ryda SK 1:15:12 +21:05 12:16  
18 Ella Mahlamäki Espoon Suunta 1:19:51 +25:44 13:01  
19 Emelie Lorén OK Landehof 1:20:09 +26:02 13:04  
20 Ebba Widman IK Ymer 1:20:15 +26:08 13:05  
21 Sara Lysemose Poulsen Silkeborg OK 1:22:25 +28:18 13:26  
22 Stina Eriksson Jönköpings OK 1:28:11 +34:04 14:23  
23 Idunn Haavengen Kongsberg OL 1:29:47 +35:40 14:38  
24 Wilma Jansson Vänersborgs SK 1:32:48 +38:41 15:08  
  Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK ej godkänd      
  Tova Olsson IK Hakarpspojkarna ej start      

H18 Elit

7 730 m, 24 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elias Ekvall Trollhättans SOK 55:59   7:14  
2 Einar Melsom Fossum IF 57:25 +1:26 7:25  
3 Gjermund Tørnqvist Halden Nydalens SK 57:47 +1:48 7:28  
4 Erling Hjermstad Fossum IF 57:53 +1:54 7:29  
5 Elias Jonsson Nydalens SK 58:01 +2:02 7:30  
6 Alvar Palmen Espoon Suunta 1:01:47 +5:48 7:59  
7 Viktor Wassén Vänersborgs SK 1:01:52 +5:53 8:00  
8 Jørgen Baklid Konnerud IL 1:02:15 +6:16 8:03  
9 Hampus Nyström IF Hagen 1:04:40 +8:41 8:21  
10 Lukas Liland Nydalens SK 1:05:20 +9:21 8:27  
11 Martin Borge Heir Fossum IF 1:07:11 +11:12 8:41  
12 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 1:07:19 +11:20 8:42  
13 Douglas Fransson Lee OK Alehof 1:09:05 +13:06 8:56  
14 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 1:10:07 +14:08 9:04  
15 Olle Sörqvist Markbygdens OK 1:10:10 +14:11 9:04  
16 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1:10:49 +14:50 9:09  
17 Styrk Hundseid Kamsvåg Fossum IF 1:11:16 +15:17 9:13  
18 Oscar Stomberg IF Hagen 1:13:33 +17:34 9:30  
19 Albin Alsiö IF Hagen 1:15:52 +19:53 9:48  
20 Jørgen Wulfsberg Nydalens SK 1:16:55 +20:56 9:57  
21 Hugo Thunberg OK Alehof 1:23:44 +27:45 10:49  
22 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 1:28:42 +32:43 11:28  
  Tim Olsson Brattås CK ej godkänd      
  Otto Stuhlhofer OK Landehof ej godkänd      
  Axel Halvarsson Karlskrona SOK ej start      
  Carl Holmberg IF Hagen ej start      
  Johan Olson IK Uven ej start      
  Tarjei Holo Fossum IF ej start      
  Olle Hedman IF Hagen ej start      
  Tord Strand Kongsberg OL ej start      

D21

6 560 m, 20 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 1:02:37   9:32  
2 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 1:03:56 +1:19 9:44  
3 Kristin Skaar Ryda SK 1:05:46 +3:09 10:01  
4 Klara Pålsson Sävedalens AIK 1:08:17 +5:40 10:24  
5 Julia Olsson Uddevalla OK 1:08:27 +5:50 10:26  
6 Lindha Hellner FK Göingarna 1:08:35 +5:58 10:27  
7 Lovisa Leman Göteborgs SK 1:09:00 +6:23 10:31  
8 Linnéa Bäckström Hestra IF 1:09:29 +6:52 10:35  
9 Johanna Karlsson OK Pan-Kristianstad 1:10:29 +7:52 10:44  
10 Lina Larsson Vänersborgs SK 1:11:14 +8:37 10:51  
11 Elin Törnroth Hjobygdens OK 1:11:16 +8:39 10:51  
12 Sara Schmidt Trollhättans SOK 1:11:46 +9:09 10:56  
13 Lovisa Hansson Hestra IF 1:13:02 +10:25 11:07  
14 Ulrika Fredriksson Gudhems IF 1:14:28 +11:51 11:21  
15 Anna Hellner Lunds OK 1:17:00 +14:23 11:44  
16 Linda Westerberg Trollhättans SOK 1:20:15 +17:38 12:13  
17 Sofia Larsson Hestra IF 1:20:16 +17:39 12:14  
18 Emma Ekberg Lidköpings VSK 1:23:40 +21:03 12:45  
19 Anna Brodin Falkenbergs OK 1:26:12 +23:35 13:08  
20 Evelina Ericsson Söders-Tyresö 1:42:04 +39:27 15:33  
  Emelie Holmström Järla Orientering ej start      
  Therese Enenge Hestra IF ej start      

H21

9 390 m, 31 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Albin Thunberg OK Alehof 1:08:52   7:20  
2 Thomas Asp IFK Göteborg 1:10:16 +1:24 7:28  
3 Johan Ingemarsson Hestra IF 1:11:12 +2:20 7:34  
4 Victor Flingmark OK Kåre 1:11:27 +2:35 7:36  
5 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 1:12:14 +3:22 7:41  
6 Håvard Myhre NTNUI 1:12:15 +3:23 7:41  
7 Tobias Lindell OK Alehof 1:13:18 +4:26 7:48  
8 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 1:16:06 +7:14 8:06  
9 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 1:17:17 +8:25 8:13  
10 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 1:17:39 +8:47 8:16  
11 Magnus Homann OK Orinto 1:19:26 +10:34 8:27  
12 Rikard Pentonen IFK Göteborg 1:19:27 +10:35 8:27  
13 Jussi Aumo Kungälvs OK 1:19:51 +10:59 8:30  
14 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 1:21:11 +12:19 8:38  
15 Johan Forssten Kungälvs OK 1:21:44 +12:52 8:42  
16 Björn Groth Kungälvs OK 1:22:39 +13:47 8:48  
17 Johan Olsson Hjobygdens OK 1:24:47 +15:55 9:01  
18 Arvid Våg IFK Göteborg 1:25:39 +16:47 9:07  
19 Erik Hansson Bredareds IF 1:25:59 +17:07 9:09  
20 David Jonsson OK Klyftamo 1:27:26 +18:34 9:18  
21 Erik Skärberg Vänersborgs SK 1:28:07 +19:15 9:23  
22 Erik Aderstedt Kungälvs OK 1:30:15 +21:23 9:36  
23 Harald Henriksson Järla Orientering 1:33:23 +24:31 9:56  
24 Marcus Hansson Linköpings OK 1:36:32 +27:40 10:16  
25 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 1:36:58 +28:06 10:19  
26 Geir Nilsen Viul OK 1:40:37 +31:45 10:42  
27 Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK 1:41:09 +32:17 10:46  
28 Anders Thulin Kungälvs OK 1:41:33 +32:41 10:48  
29 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 1:42:23 +33:31 10:54  
  Carl Börnstedt Kungälvs OK ej godkänd      
  Oscar Törnroth Hjobygdens OK ej godkänd      
  Daniel Larsson Vänersborgs SK ej start      
  Simon Börjeson Ryda SK ej start      
  Victor Axbom OK Landehof ej start      

D21 Kort

5 340 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lina Lång Stora Tuna OK 56:23   10:33  
2 Ida Willén Falköpings AIK OK 1:01:53 +5:30 11:35  
3 Kristine Svensson Falköpings AIK OK 1:02:05 +5:42 11:37  
4 Emelie Unosson Bredareds IF 1:02:20 +5:57 11:40  
5 Lisa Näsholm Nydalens SK 1:02:28 +6:05 11:41  
6 Anette Juveli Konnerud IL 1:08:35 +12:12 12:50  
7 Frida Strömgård Uddevalla OK 1:12:07 +15:44 13:30  
8 Sara Karlsson OK Skogsstjärnan 1:12:27 +16:04 13:34  
9 Therese Alfredsson Sävedalens AIK 1:13:42 +17:19 13:48  
10 Lisa Gabrielsson Falköpings AIK OK 1:17:37 +21:14 14:32  
  Amanda Hallén Trollhättans SOK ej godkänd      
  Anna Kristiansson Trollhättans SOK ej start      
  Sofie Pettersson Ulricehamns OK ej start      

H21 Kort

7 630 m, 22 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 55:24   7:15  
2 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 1:04:23 +8:59 8:26  
3 Mathias Benjaminsen Lillomarka OL 1:08:03 +12:39 8:55  
4 Daniel Olsson Uddevalla OK 1:11:50 +16:26 9:24  
5 Johan Blick OK Alehof 1:13:34 +18:10 9:38  
6 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 1:14:19 +18:55 9:44  
7 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 1:19:26 +24:02 10:24  
8 Emil Karlsson OK Alehof 1:21:53 +26:29 10:43  
9 Andreas Branell Ryda SK 1:22:00 +26:36 10:44 Ladda ner rutt i gpx-format
10 Adam Fredén Falköpings AIK OK 1:22:03 +26:39 10:45  
11 Erik Ekvall Trollhättans SOK 1:24:24 +29:00 11:03  
12 Christoffer Olsson Uddevalla OK 1:25:04 +29:40 11:08  
13 Tobias Beckius OK Tyr 1:25:14 +29:50 11:10  
14 Björn Schilobolski Åmåls OK 1:28:30 +33:06 11:35  
15 Aron Davidsson Uddevalla OK 1:32:45 +37:21 12:09  
16 Henrik Karlsson Uddevalla OK 1:33:53 +38:29 12:18  
17 Rikard Gustavsson Gudhems IF 1:35:36 +40:12 12:31  
18 Anders Olsson Uddevalla OK 1:39:35 +44:11 13:03  
19 Björn Pehrsson OK Alehof 1:43:13 +47:49 13:31  
20 Robin Offermo Valbo AIF 1:44:31 +49:07 13:41  
21 Tommy Stenkvist Ryda SK 1:50:36 +55:12 14:29  
22 Karl-Mikael Svensson Lidköpings VSK 2:13:40 +1:18:16 17:31  
  Johan Sandström Trollhättans SOK ej start      
  Oscar Svalin OK Alehof ej start      

D20

4 980 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sara Hägnander Lidköpings VSK 52:34   10:33  
2 Olivia Nyman Vänersborgs SK 54:19 +1:45 10:54  
3 Linn Eriksson Ryda SK 59:42 +7:08 11:59  
4 Emelie Andersson Vänersborgs SK 1:01:31 +8:57 12:21  
5 Emma Kindbom IF Hagen 1:07:28 +14:54 13:32  
6 Filippa Andersson Lidköpings VSK 1:12:28 +19:54 14:33  
7 Frida Kjellman Lidköpings VSK 1:17:56 +25:22 15:38  

H20

6 560 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johan Gustafsson OK Tyr 1:02:09   9:28  
  Marcus Beckius OK Tyr ej godkänd      
  Filip Södervall IK Gandvik ej godkänd      

D18

4 980 m, 7 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Linda Gustafsson OK Tyr 57:53   11:37  
2 Malin Jansson Hjobygdens OK 1:00:01 +2:08 12:03  
3 Julie Bakke Fossum IF 1:08:54 +11:01 13:50  
4 Tuva Carlsson Wallum Sävedalens AIK 1:12:20 +14:27 14:31  
5 Alice Södervall IK Gandvik 1:15:14 +17:21 15:06  
6 Maja Gunnarsson Lerums SOK 1:17:02 +19:09 15:28  
  Sofia Österman Vänersborgs SK ej godkänd      

H18

6 150 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 53:32   8:42  
2 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 1:02:52 +9:20 10:13  
3 Martin Lund Stenungsunds OK 1:14:52 +21:20 12:10  

H17-20 Kort

4 270 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sigurd Melsom Fossum IF 38:30   9:00  
2 Linus Jonasson Vänersborgs SK 54:24 +15:54 12:44  
3 Erik Blick OK Alehof 55:58 +17:28 13:06  

D16

4 640 m, 46 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ragne Wiklund Nydalens SK 42:10   9:05  
2 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 42:22 +0:12 9:07  
3 Åsne Holo Fossum IF 47:07 +4:57 10:09  
4 Jenny Baklid Konnerud IL 47:17 +5:07 10:11  
5 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 47:18 +5:08 10:11  
6 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 47:23 +5:13 10:12  
7 Elsa Lindeblom Hestra IF 47:33 +5:23 10:14  
8 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 47:40 +5:30 10:16  
9 Birka Øhlenschlæger Nielsen Silkeborg OK 47:46 +5:36 10:17  
10 Ingrid Gylterud Kvålsgard Fossum IF 47:58 +5:48 10:20  
11 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 48:24 +6:14 10:25  
12 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 48:32 +6:22 10:27  
13 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 49:30 +7:20 10:40  
14 Anna Flakberg IFK Göteborg 49:31 +7:21 10:40  
15 Ingrid Hasaas Fossum IF 49:32 +7:22 10:40  
16 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 50:51 +8:41 10:57  
17 Anna Cecilie Linløkken Østmarka OK 50:53 +8:43 10:57  
18 Johanna Nilsson Kungälvs OK 51:25 +9:15 11:04  
19 Kjersti Tønnesen Bergstøl Kongsberg OL 51:42 +9:32 11:08  
20 Natalja Niggli O Jura 53:26 +11:16 11:30  
21 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 54:04 +11:54 11:39  
22 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 54:17 +12:07 11:41  
23 Pernille Katla Fossum IF 54:41 +12:31 11:47  
24 Marie Liland Nydalens SK 54:43 +12:33 11:47  
25 Selma Moqvist Lerums SOK 54:59 +12:49 11:50  
26 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 55:00 +12:50 11:51  
27 Helene Eger Kongsberg OL 55:06 +12:56 11:52  
28 Ellika Groth Kungälvs OK 55:26 +13:16 11:56  
29 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 55:46 +13:36 12:01  
30 Lovisa Nord Sol Tranås 56:18 +14:08 12:08  
31 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 56:37 +14:27 12:12  
32 Tale Strand Kongsberg OL 57:02 +14:52 12:17  
33 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 57:30 +15:20 12:23  
34 Sofia Johansson OK Skärmen 58:26 +16:16 12:35  
35 Isabella Aumo Kungälvs OK 1:02:37 +20:27 13:29  
36 Karoline Bjørnerød OK Moss 1:02:53 +20:43 13:33  
37 Frida Johansson OK Djerf 1:03:31 +21:21 13:41  
38 Ida Helgesson Hestra IF 1:04:16 +22:06 13:51  
39 Ada Wulfsberg Nydalens SK 1:05:36 +23:26 14:08  
40 Matilda Hagstrand Lerums SOK 1:06:20 +24:10 14:17  
41 Nora Aroneng Hestra IF 1:09:35 +27:25 14:59  
42 Elsa Kamfors OK Kullingshof 1:12:55 +30:45 15:42  
43 Tove Eriksson Ryda SK 1:16:27 +34:17 16:28  
44 Marlin Haavengen Kongsberg OL 1:19:19 +37:09 17:05  
  Frida Bakken Ulseth Nydalens SK ej godkänd      
  Lisa Börnstedt Kungälvs OK ej godkänd      
  Ane Sofie Krogh Oppsal Orientering ej start      
  Maja Willén Östersunds OK ej start      

H16

5 410 m, 45 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Daniel Bogren IF Hagen 38:42   7:09  
2 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 40:24 +1:42 7:28  
3 Aslak Heimdal Konnerud IL 41:07 +2:25 7:36  
4 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 41:30 +2:48 7:40  
5 Victor Hansson Jönköpings OK 42:40 +3:58 7:53  
6 Halvor Tørnqvist Halden Nydalens SK 42:41 +3:59 7:53  
7 Isak Jonsson Nydalens SK 43:09 +4:27 7:58  
8 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 43:18 +4:36 8:00  
9 Soeren Thrane Oedum CopenhagenO 43:35 +4:53 8:03  
10 Mikkel Holm Nielsen OK Pan Århus 43:52 +5:10 8:06  
11 William Lundstedt Mullsjö SOK 44:28 +5:46 8:13  
12 Hugo Ström Ulricehamns OK 44:29 +5:47 8:13  
13 Mikael Rautio Espoon Suunta 44:44 +6:02 8:16  
14 Vegard Kittilsen Freidig 45:06 +6:24 8:20  
15 Gabriel Sturesson Lerums SOK 45:08 +6:26 8:20  
16 Lars Young Vik Nydalens SK 45:14 +6:32 8:21  
17 Hugo Setthagen OK Tranan 45:31 +6:49 8:24  
18 Axel Blom Frölunda OL 45:53 +7:11 8:28  
19 Carl Josefsson Sävedalens AIK 46:39 +7:57 8:37  
20 Mikko Tervakangas Espoon Suunta 48:07 +9:25 8:53  
21 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 48:49 +10:07 9:01  
22 Marcus Carlsson IF Hagen 48:56 +10:14 9:02  
23 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 49:02 +10:20 9:03  
24 Gustav Östensson OK Tranan 49:25 +10:43 9:08  
25 Anders Björklund Trollhättans SOK 50:02 +11:20 9:14  
26 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 51:26 +12:44 9:30  
27 Sølve Drage Kongsberg OL 52:03 +13:21 9:37  
28 Thorsten Svensson Finspångs SOK 52:36 +13:54 9:43  
29 Gustav Perman OK Tyr 53:28 +14:46 9:52  
30 Emil Størmer Fossum IF 54:50 +16:08 10:08  
31 Hugo Håkansson IK Ymer 54:56 +16:14 10:09  
32 Klas Johansson OK Tranan 55:06 +16:24 10:11  
33 Eirik Blågestad Indre Østfold OK 55:30 +16:48 10:15  
34 Peter Gisholt Fossum IF 56:19 +17:37 10:24  
35 Samuel Eriksson Eds SK 56:58 +18:16 10:31  
36 Joar Tryggö Trollhättans SOK 57:04 +18:22 10:32  
37 Arvid Önsten IK Vista 58:18 +19:36 10:46  
38 Anton Wöhrer Stigsökarna 1:03:07 +24:25 11:40  
39 Lauri Puupponen Espoon Suunta 1:05:00 +26:18 12:00  
40 Axel Berglund Ulricehamns OK 1:08:35 +29:53 12:40  
41 Toivo Hursti Espoon Suunta 1:09:36 +30:54 12:51  
42 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 1:14:56 +36:14 13:51  
43 Gabriel Blad OK Kullingshof 1:42:31 +1:03:49 18:56  
  Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna ej godkänd      
  Erik Lund Stenungsunds OK ej godkänd      
  Felix Sandberg OK Skogsvargarna ej start      
  Sami Raitola Espoon Suunta ej start      
  Tobias Erixon OK Kullingshof ej start      
  Filip Johansson Trollhättans SOK ej start      

D16 Kort

3 890 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ida Eriksson OK Landehof 58:04   14:55  
2 Hanna Olsson Brattås CK 1:07:52 +9:48 17:26  

H16 Kort

3 890 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Philip Ekberg Trollhättans SOK 1:13:28   18:53  
2 Johan Björck IK Uven 1:42:18 +28:50 26:17  
3 Henrik Hallberg Falköpings AIK OK 1:51:48 +38:20 28:44  

D14

3 740 m, 40 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 32:20   8:38  
2 Emma Ling Jönköpings OK 34:15 +1:55 9:09  
3 Märta Ljungberg Sjövalla FK 34:19 +1:59 9:10  
4 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 34:39 +2:19 9:15  
5 Kristine Kravdal Gjø-Vard OL 35:54 +3:34 9:35  
6 Sabina Aumo Kungälvs OK 35:57 +3:37 9:36  
7 Alina Niggli O Jura 37:07 +4:47 9:55  
8 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 37:35 +5:15 10:02  
9 Oda Scheele Nydalens SK 37:36 +5:16 10:03  
10 Pia Young Vik Nydalens SK 37:54 +5:34 10:08  
11 Nanna Lysemose Poulsen Silkeborg OK 38:43 +6:23 10:21  
12 Marte Madslien Bakken Nydalens SK 39:15 +6:55 10:29  
13 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 39:38 +7:18 10:35  
14 Sara Wänström Finspångs SOK 39:42 +7:22 10:36  
15 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 39:45 +7:25 10:37  
16 Thea Fagerström IFK Göteborg 41:01 +8:41 10:58  
16 Elin Flakberg IFK Göteborg 41:01 +8:41 10:58  
18 Moa Skoog IF Hagen 41:51 +9:31 11:11  
19 Alma Hjertberg Hestra IF 42:14 +9:54 11:17  
20 Elsa Karlsson OK Landehof 42:43 +10:23 11:25  
21 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 42:56 +10:36 11:28  
22 Clara Johansson OK Skärmen 46:01 +13:41 12:18  
23 Lovisa Moqvist Lerums SOK 46:31 +14:11 12:26  
24 Erica Bogren IF Hagen 49:31 +17:11 13:14  
25 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 51:01 +18:41 13:38  
26 Ebba Lind OK Skärmen 51:52 +19:32 13:52  
27 Frida Johansson OK Skärmen 53:21 +21:01 14:15  
28 Moa Eriksson Trollhättans SOK 53:23 +21:03 14:16  
29 Irma Svensson OK Klyftamo 54:39 +22:19 14:36  
30 Ida Johansson Främmestads IK 54:44 +22:24 14:38  
31 Ronja Andersson Trollhättans SOK 56:57 +24:37 15:13  
32 Rebecka Rundblad Främmestads IK 58:26 +26:06 15:37  
33 Ida Ström OK Skogsvargarna 59:00 +26:40 15:46  
34 Alice Svalin Vänersborgs SK 59:11 +26:51 15:49  
35 Emma Ivarsson OK Kullingshof 1:00:46 +28:26 16:14  
36 Laura Holm Nielsen Horsens OK 1:03:38 +31:18 17:00  
37 Lova Perman OK Tyr 1:05:00 +32:40 17:22  
38 Matilda Wöhrer Stigsökarna 1:15:21 +43:01 20:08  
39 Ella Björck IK Uven 1:16:44 +44:24 20:31  
40 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 1:19:46 +47:26 21:19  
  Nicolina Moberg OK Tyr ej start      
  Lovisa Hambäck Långhundra IF ej start      
  Vera Wallin Falköpings AIK OK ej start      
  Tova Jansson Vänersborgs SK ej start      

H14

3 820 m, 47 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 30:37   8:00  
2 Kornelius Kriszat-Løvfald Nydalens SK 34:47 +4:10 9:06  
3 Jacob Mikkelsen Horsens OK 35:22 +4:45 9:15  
3 Anton Carlsson IF Hagen 35:22 +4:45 9:15  
5 Vetle Drage Kongsberg OL 35:53 +5:16 9:23  
6 Isak Olsson Stigsökarna 36:12 +5:35 9:28  
7 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 37:21 +6:44 9:46  
8 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 38:02 +7:25 9:57  
9 Albin Nyqvist OK Landehof 38:22 +7:45 10:02  
10 Gustav Ohlin OK Tranan 38:41 +8:04 10:07  
11 Linus Boström OK Alehof 38:44 +8:07 10:08  
12 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 39:05 +8:28 10:13  
13 Karl Petersén OK Njudung 39:36 +8:59 10:21  
14 Oskar Dahlin IK Gandvik 39:52 +9:15 10:26  
15 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 40:11 +9:34 10:31  
16 William Sturesson Lerums SOK 40:14 +9:37 10:31  
17 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 40:39 +10:02 10:38  
18 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 40:48 +10:11 10:40  
19 Erik Ingemarsson Hestra IF 41:27 +10:50 10:51  
20 Edvin Henrysson Tibro OK 41:42 +11:05 10:54  
21 Oscar Aneland OK Ravinen 42:43 +12:06 11:10  
22 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 42:50 +12:13 11:12  
23 Erik Ling Jönköpings OK 43:05 +12:28 11:16  
24 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 43:10 +12:33 11:18  
25 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 43:43 +13:06 11:26  
26 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 43:55 +13:18 11:29  
27 Johan Hedman IF Hagen 43:56 +13:19 11:30  
28 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 44:14 +13:37 11:34  
29 Olle Kallur OK Ravinen 44:38 +14:01 11:41  
30 Simon Veltman OK Skogshjortarna 45:22 +14:45 11:52  
31 Olle Elfström OK Orinto 46:46 +16:09 12:14  
32 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 47:53 +17:16 12:32  
33 Albin Widman IK Ymer 50:19 +19:42 13:10  
34 Lukas Gustafsson IK Ymer 50:57 +20:20 13:20  
35 Olle Melén Trollhättans SOK 52:33 +21:56 13:45  
36 Arvid Backteman Lerums SOK 53:24 +22:47 13:58  
37 Lukas Andrén Tibro OK 53:48 +23:11 14:05  
38 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 56:38 +26:01 14:49  
39 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 1:01:02 +30:25 15:58  
40 David Almén Trollhättans SOK 1:01:06 +30:29 15:59  
41 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 1:01:22 +30:45 16:03  
42 Marius Bakke Fossum IF 1:08:04 +37:27 17:49  
43 Johan Lund Stenungsunds OK 1:09:09 +38:32 18:06  
44 Lucas Ljungdahl OK Skogshjortarna 1:18:21 +47:44 20:30  
45 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 1:23:15 +52:38 21:47  
46 Philip Viberg Ryda SK 1:24:12 +53:35 22:02  
  Gustav Lidman Tibro OK ej godkänd      
  Arvid Björk Trollhättans SOK ej start      
  Arvid Ekström Stenungsunds OK ej start      
  Anton Lund OK Skogshjortarna ej start      
  William Wassenius Uddevalla OK ej start      
  Sigurd Saxe Sandvik Halden SK ej start      

D14 Kort

2 840 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Frida Mattsson OK Kullingshof 36:11   12:44  
2 Julia Ekberg Trollhättans SOK 1:06:49 +30:38 23:31  
  Malin Kindbom IF Hagen ej godkänd      

D12

2 890 m, 34 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Filippa Fagerström IFK Göteborg 24:44   8:33  
2 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 25:33 +0:49 8:50  
3 Amalie Ertmann Allerød OK 27:02 +2:18 9:21  
4 Hanna Alsiö Falköpings AIK OK 27:46 +3:02 9:36  
5 Ida Bengtsson OK Alehof 28:07 +3:23 9:43  
6 Marie Kravdal Gjø-Vard OL 29:29 +4:45 10:12  
7 Emma Karlsson OK Landehof 29:37 +4:53 10:14  
8 Audrey Hansson Frölunda OL 29:55 +5:11 10:21  
9 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 30:07 +5:23 10:25  
10 Molly Granäng Kungälvs OK 30:13 +5:29 10:27  
11 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 31:50 +7:06 11:00  
12 Julia Westh Mullsjö SOK 32:21 +7:37 11:11  
13 Sara Ohlin OK Tranan 32:22 +7:38 11:11  
14 Marie Lien Backstrøm Halden SK 33:19 +8:35 11:31  
15 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 33:47 +9:03 11:41  
16 Agnes Kamfors OK Kullingshof 34:41 +9:57 12:00  
17 Wilma Pettersson OK Kullingshof 34:57 +10:13 12:05  
18 Lovis Bergstrand Brattås CK 36:02 +11:18 12:28  
19 Lovisa Davidson Göteborg-Majorna OK 36:42 +11:58 12:41  
20 Ebba Näsman Lerums SOK 41:36 +16:52 14:23  
21 Sandra Ling Jönköpings OK 42:40 +17:56 14:45  
22 Marie Scheele Nydalens SK 43:08 +18:24 14:55  
23 Stella Burén IK Ymer 43:24 +18:40 15:01  
24 Lisa Östensson OK Tranan 43:59 +19:15 15:13  
25 Emelie Forslund Kristinehamns OK 46:27 +21:43 16:04  
26 Elsa Södervall IK Gandvik 48:11 +23:27 16:40  
27 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 49:23 +24:39 17:05  
28 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 49:47 +25:03 17:13  
29 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 50:07 +25:23 17:20  
30 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 50:20 +25:36 17:24  
31 Felicia Sandin OK Skärmen 50:40 +25:56 17:31  
32 Emilia Sandin OK Skärmen 1:05:24 +40:40 22:37  
  Maja Lilja IFK Lidingö SOK ej godkänd      
  Tuva Nylund Bredaryds SOK ej godkänd      
  Lova Eriksson Trollhättans SOK ej start      
  Alva Björk Trollhättans SOK ej start      
  Ebba Thern OK Skogshjortarna ej start      

H12

2 890 m, 29 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 18:52   6:31  
2 Alfred Bjørnerød OK Moss 22:07 +3:15 7:39  
3 Elias Westerbergh Rasbo IK 23:37 +4:45 8:10  
4 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 24:20 +5:28 8:25  
5 Viktor Jemth IF Thor 26:31 +7:39 9:10  
6 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 27:58 +9:06 9:40  
7 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 30:16 +11:24 10:28  
8 Simon Westh Mullsjö SOK 31:05 +12:13 10:45  
9 Herman Lien Backstrøm Halden SK 31:34 +12:42 10:55  
10 Olle Petersén OK Njudung 32:23 +13:31 11:12  
11 Axel Brönnestam OK Gipen 32:57 +14:05 11:24  
12 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 33:51 +14:59 11:42  
13 Erik Ekberg Trollhättans SOK 34:23 +15:31 11:53  
14 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 35:25 +16:33 12:15  
15 Elias Nyqvist OK Landehof 35:37 +16:45 12:19  
16 Lukas Groth Kungälvs OK 35:56 +17:04 12:26  
17 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 36:18 +17:26 12:33  
18 Alvin Ollander OK Landehof 36:46 +17:54 12:43  
19 David Hermansson Åmåls OK 37:02 +18:10 12:48  
20 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 40:45 +21:53 14:06  
21 Oscar Nystrand OK Klyftamo 41:54 +23:02 14:29  
22 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 42:35 +23:43 14:44  
23 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 44:51 +25:59 15:31  
24 Lucas Boström OK Alehof 51:48 +32:56 17:55  
25 Hugo Noborn IFK Göteborg 53:02 +34:10 18:21  
26 Niclas Ekwik Lynx 1:12:04 +53:12 24:56  
27 Robin Andersson Trollhättans SOK 1:15:13 +56:21 26:01  
  Mikael Björck IK Uven ej godkänd      
  Filip Ingemarsson Hestra IF ej godkänd      
  Albin Boell IFK Göteborg ej start      
  Tim Hevelius OK Skogsvargarna ej start      
  Johan Eriksson OK Skogsvargarna ej start      
  Jonas Krogh Oppsal Orientering ej start      

D12 Kort

2 200 m, 4 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lisa Eriksson OK Landehof 24:25   11:05  
2 Matilda Asp IFK Göteborg 25:15 +0:50 11:28  
3 Lisa Andersson Ryda SK 26:53 +2:28 12:13  
4 Elin Danielsson Istrums SK 29:01 +4:36 13:11  

H12 Kort

2 200 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Max Nyman OK Gipen 26:25   12:00  
2 Oscar Nyman OK Gipen 30:27 +4:02 13:50  
3 Trond Forssten Kungälvs OK 42:18 +15:53 19:13  

D10

2 080 m, 20 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elsa Moqvist Lerums SOK 19:52   9:33  
2 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 20:15 +0:23 9:44  
3 Ellen Aneland OK Ravinen 20:23 +0:31 9:47  
4 Stina Thern OK Skogshjortarna 21:43 +1:51 10:26  
5 Kajsa Elfström OK Orinto 23:31 +3:39 11:18  
6 Irma Westh Mullsjö SOK 23:54 +4:02 11:29  
7 Alva Eliasson Sundsvalls OK 24:39 +4:47 11:51  
8 Emma Christiansson Uddevalla OK 25:56 +6:04 12:28  
9 Sara Bengtsson OK Alehof 26:09 +6:17 12:34  
10 Molly Bergstrand Brattås CK 27:07 +7:15 13:02  
11 Ella Mikkelsen Horsens OK 27:15 +7:23 13:06  
12 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 27:26 +7:34 13:11  
13 Linn Enbom Vänersborgs SK 28:17 +8:25 13:35  
14 Cecilie Ertmann Allerød OK 29:17 +9:25 14:04  
15 Maja Nyman Vänersborgs SK 29:21 +9:29 14:06  
16 Klara Eberlén OK Skogshjortarna 30:08 +10:16 14:29  
17 Nanna Torén Hestra IF 35:11 +15:19 16:54  
18 Ella Pettersson OK Kullingshof 37:31 +17:39 18:02  
19 Clara Lövgärd OK Alehof 40:45 +20:53 19:35  
20 Andrea Enbom Vänersborgs SK 44:46 +24:54 21:31  
  Isabella Baier Tolered-Utby Ol-klubb ej start      
  Hannah Landergren Hestra IF ej start      

H10

2 080 m, 15 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 15:01   7:13  
2 Liam Hogedal Vänersborgs SK 18:29 +3:28 8:53  
3 Isak Öhgren Sävedalens AIK 19:00 +3:59 9:08  
4 Axel Viberg Ryda SK 20:32 +5:31 9:52  
5 Rasmus Granäng Kungälvs OK 23:08 +8:07 11:07  
6 Hugo Toftén SOK Träff 24:18 +9:17 11:40  
7 Alfons Westerbergh Rasbo IK 25:00 +9:59 12:01  
8 Emil Ling Jönköpings OK 26:03 +11:02 12:31  
9 Albin Skott Åmåls OK 27:00 +11:59 12:58  
10 Calle Wärn OK Skogshjortarna 31:57 +16:56 15:21  
11 Sverre Karenus Sandvik Halden SK 43:02 +28:01 20:41  
12 Erlend Bakke Fossum IF 57:14 +42:13 27:30  
13 Elias Forssten Kungälvs OK 1:08:39 +53:38 33:00  
  Albin Jemth IF Thor ej godkänd      
  Oskar Hjertberg Hestra IF ej godkänd      
  Nils Melén Trollhättans SOK ej start      
  Danilo Moberg OK Tyr ej start      

D35

5 740 m, 12 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lina Samor Lerums SOK 52:50   9:12  
2 Hanna Persson Göteborg-Majorna OK 54:21 +1:31 9:28  
3 Petra Halvarsson Göteborg-Majorna OK 57:30 +4:40 10:01  
4 Lena Jakobsson Nybro OK 1:00:08 +7:18 10:28  
5 Jenny Westerbergh Rasbo IK 1:03:45 +10:55 11:06  
6 Åsa Juvén OK Tranan 1:04:20 +11:30 11:12  
7 Therése Ivarsson OK Skogshjortarna 1:05:12 +12:22 11:21  
8 Malin Fallgren Gudhems IF 1:09:28 +16:38 12:06  
9 Maria Forssten Kungälvs OK 1:16:09 +23:19 13:15  
10 Cristina Luis Nydalens SK 1:20:58 +28:08 14:06