Resultater Årefjällsloppet - Ski Classics 11 - Menn 2017



Resultater Årefjällsloppet - Visma Ski Classics 11 - Menn - 55km, klassisk
Åre, Sverige - 25. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

NB 1 - Alle resultater fra Årefjällsloppet
NB 2 - Kvinner i Ski Classics

Menn Elite som var med i Visma Ski Classics-delen av Årefjällsloppet

# first name last name country team time
1 Anders Aukland NOR Team Santander 2:14:16.3
2 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 2:14:16.4+(0.0)
3 Oskar Kardin SWE Team Serneke 2:14:21.6+(5.3)
4 Petter Eliassen NOR Team LeasePlan 2:14:24.4+(8.0)
5 Anders Høst NOR Team LeasePlan 2:14:31.0+(14.7)
6 Andreas Nygaard NOR Team Santander 2:14:49.4+(33.1)
7 Stian Hoelgaard NOR Team LeasePlan 2:14:50.7+(34.4)
8 Tore Bjørseth Berdal NOR Team United Bakeries 2:14:52.6+(36.2)
9 Simen Østensen NOR Team BN Bank 2:14:54.9+(38.5)
10 Vetle Thyli NOR Team United Bakeries 2:14:58.1+(41.7)
11 Kjetil Dammen NOR Team LeasePlan 2:15:04.6+(48.2)
12 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 2:15:21.6+(1:05.2)
13 Øystein Pettersen NOR Team BN Bank 2:15:44.7+(1:28.3)
14 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 2:15:49.7+(1:33.4)
15 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 2:16:32.9+(2:16.6)
16 Jerry Ahrlin SWE Team Tynell 2:16:39.4+(2:23.1)
17 Eirik Lorentsen NOR   2:16:41.8+(2:25.4)
18 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 2:16:51.6+(2:35.2)
19 Chris Andre Jespersen NOR Team United Bakeries 2:17:52.6+(3:36.2)
20 Johan Kjølstad NOR Team United Bakeries 2:18:06.1+(3:49.7)
21 Petr Novák CZE Atlas Craft Team 2:18:14.7+(3:58.4)
22 Torleif Syrstad NOR Team Synnfjell 2:18:15.6+(3:59.2)
23 Andreas Holmberg SWE Team IFK Mora Skidklubb 2:18:15.9+(3:59.5)
24 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 2:18:16.9+(4:00.6)
25 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 2:18:18.1+(4:01.8)
26 Torgeir Skare Thygesen NOR Team LeasePlan 2:18:19.5+(4:03.1)
27 Mauro Brigadoi ITA Team Robinson Petshop Trainer 2:18:26.1+(4:09.8)
28 Pavel Ondrášek CZE Atlas Craft Team 2:19:49.4+(5:33.1)
29 Jörgen Brink SWE Brink Ski Team 2:20:29.5+(6:13.2)
30 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 2:20:51.6+(6:35.3)
31 Alexis Jeannerod FRA Team Pioneer Investments 2:23:12.3+(8:55.9)
32 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 2:23:14.7+(8:58.3)
33 Rikard Tynell SWE Team Tynell 2:23:23.3+(9:06.9)
34 Lukáš Bauer CZE Team Pioneer Investments 2:23:31.3+(9:15.0)
35 Klas Nilsson SWE Team Igne 2:23:34.6+(9:18.2)
36 Bruno Debertolis ITA Team Xcalibur Lill Sport 2:23:44.4+(9:28.1)
37 Patrik Tallbom SWE   2:24:29.2+(10:12.8)
38 Johan Lövgren SWE Team Igne 2:24:30.3+(10:13.9)
39 Kein Einaste EST Team Xcalibur Lill Sport 2:24:40.0+(10:23.7)
40 Markus Jönsson SWE Team Pioneer Investments 2:24:43.9+(10:27.5)
41 Runar Hermo NOR   2:24:45.4+(10:29.0)
42 Adam Fellner CZE Team Pioneer Investments 2:25:05.8+(10:49.4)
43 Max Novak SWE   2:25:43.2+(11:26.8)
44 Erik Melin Söderström SWE Team Serneke 2:26:16.9+(12:00.6)
45 Nils Persson SWE   2:26:31.8+(12:15.4)
46 Esa Mursu FIN   2:26:42.5+(12:26.2)
47 Olle Jonsson SWE   2:26:47.0+(12:30.7)
48 Andreas Svensson SWE   2:26:52.1+(12:35.7)
49 Christoffer Lindvall FIN Ski team Mäenpää 2:27:19.0+(13:02.7)
50 Ludwig Tärning SWE   2:27:20.9+(13:04.5)