Tord Asle Gjerdalen inn til seier i Reistadløpet 2018. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i Reistadløpet 2018. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Visma Ski Classics 2017/2018 - Stilling sammenlagt før Ylläs-Levi

Etter Reistadløpet, 10. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper. Neste renn er Ylläs-Levi 14. april.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1605
2 (2) Kateřina Smutná BST 1435
3 (3) Lina Korsgren ARE 1221
4 (5) Astrid Øyre Slind KOT 890
5 (4) Sara Lindborg SER 870
6 (6) Heli Heiskanen ROB 825
7 (7) Evelina Bångman TMA 619
8 (8) Laila Kveli TYN 510
9 (17) Masako Ishida KOT 455
10 (12) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 450
11 (9) Terhi Pollari TMA 443
12 (10) Viktoria Melina RMT 441
13 (13) Roxane Lacroix BST 401
14 (20) Justyna Kowalczyk ROB 370
15 (11) Ingeborg Dahl SGT 368
16 (19) Maria Gräfnings SGT 310
17 (14) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 297
18 (15) Niina Virtanen FFT 284
19 (16) Karolína Bícová CRT 270
20 (18) Zuzana Kocumová SIL 245
21 (29) Sofie Elebro SAN 217
22 (21) Berit Gjelten SYN 198
23 (22) Šárka Zelenková SIL 187
24 (23) Nadezhda Shunyaeva RMT 182
25 (24) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
26 (25) Lali Kvaratskheliya RMT 162
27 (26) Franziska Müller TFN 161
28 (27) Seraina Boner SGT 148
29 (28) Barbara Jezersek BST 140
30 (30) Silje Øyre Slind KOT 130
31 (31) Sandra Schützová SIL 114
32 (32) Jessica Wirth TFN 110
33 (33) Noora Kivikko CRT 96
34 (34) Larisa Ryasina RMT 95
35 (35) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
36 (36) Gina Flugstad Øistuen LYN 69
37 (37) Julia Jansson SER 64
37 (37) Barbro Saetha LYN 64
39 (39) Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
40 (40) Emilia Romanowicz CRT 57
41 (41) Jogscha Aberhalden PAR 50
42 (42) Mirva Rottensteiner STA 39
43 (43) Margrete Dyrhovd SYN 26
44 (44) Hilde Gjermundshaug Pedersen PAR 25

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 1450
2 (2) Andreas Nygaard SAN 1288
3 (3) Morten Eide Pedersen BNB 1111
4 (6) Anders Aukland SAN 898
4 (4) Stian Hoelgaard KOT 898
6 (5) Oskar Kardin SAN 870
7 (8) Øyvind Moen Fjeld SAN 835
8 (7) Ilya Chernousov BST 805
9 (10) Anton Karlsson LAG 705
10 (9) Tore Bjørseth Berdal KOT 704
11 (12) Simen Østensen BNB 615
12 (11) Ermil Vokuev RMT 571
13 (13) Torleif Syrstad KOT 542
14 (14) Bob Impola SER 463
15 (20) Anders Høst SER 452
16 (21) Kjetil Dammen OSR 451
17 (18) Oscar Persson LAG 442
18 (17) Andreas Holmberg SER 439
19 (24) Øystein Pettersen BNB 424
20 (19) Vetle Thyli TNM 412
21 (15) Torgeir Skare Thygesen OSR 402
22 (16) Stanislav Řezáč SIL 398
23 (22) Magnus Vesterheim PAR 397
24 (23) Marcus Johansson LAG 369
25 (26) Mauro Brigadoi ROB 364
26 (28) Fredrik Byström LAG 344
27 (25) Jimmie Johnsson LAG 340
28 (31) Jörgen Brink BRI 316
28 (27) Niko Koskela TMA 316
30 (30) Thomas Gifstad SGT 314
30 (38) Alexis Jeannerod BST 314
32 (29) Markus Ottosson LAG 305
33 (57) Chris Andre Jespersen KOT 270
34 (32) Ari Luusua TMA 258
35 (33) Rikard Tynell TYN 254
36 (35) Bruno Debertolis ROB 252
37 (34) Alexey Dvoskin RMT 248
38 (43) Petr Novák CRT 227
39 (36) Jens Eriksson TYN 225
40 (37) Vinjar Skogsholm PAR 223
41 (38) Jiří Ročárek CRT 219
42 (44) Simen Engebretsen Nordli PAR 212
42 (40) Jiří Pliska SIL 212
44 (41) Thomas Gjestrumbakken PAR 202
45 (42) Klas Nilsson IGN 199
46 (44) Jan Šrail BST 189
47 (46) Pavel Ondrášek CRT 181
48 (48) Runar Hermo SYN 172
49 (48) Fabián Štoček CRT 165
50 (47) Stian Berg SYN 145
51 (54) Lukáš Bauer BST 137
52 (50) Antti Lampinen PEL 133
53 (59) Francesco Ferrari ROB 132
53 (51) Christoffer Lindvall TMA 132
55   Daniel Rickardsson LAG 130
56 (52) Michael Kuisle TFN 124
57 (57) Ståle Fenstad OSR 120
58 (53) Runar Skaug Mathisen TEL 111
59 (55) Björn Rydvall IGN 109
60 (56) Maxim Kovalev RMT 107
61 (64) Vegard Vinje LYN 106
62 (59) Johan Lövgren IGN 99
62 (59) Kristoffer Nielsen SGT 99
64 (62) Eric Thomas TFN 98
65 (63) Thomas Freimuth XCS 92
66 (65) Robin Frost TFN 90
67 (68) Jakub Pšenička CRT 86
68 (68) Florian Göbel XCS 85
69 (66) Joar Thele LYN 84
70 (67) Nils Weirich TFN 81
71 (70) Viktor Mäenpää TMA 78
72 (71) Kjetil Tyrom PAR 74
73 (72) Christian Winker SYN 72
74 (73) Nikita Stupak RMT 71
75 (74) Anders Gløersen OSR 64
76 (95) John Kristian Dahl KOT 63
76 (75) Pål Åge Joten SYN 63
76 (75) Hannes Mäenpää TMA 63
79 (77) Václav Sedláček SIL 60
79 (77) Atle Smenes OSR 60
79 (77) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
82 (80) Daniel Debertin XCS 57
82   Petter Engdahl SAN 57
84 (81) Philipp Bachl STA 53
85 (82) Mats Håkon Breda TEL 52
85 (82) Anders Kampenhøy PAR 52
87 (84) Thomas Stöggl STA 50
87 (84) Jan Svoboda SIL 50
87 (84) Philip Bellingham STA 50
87 (84) Christoph Friedl XCS 50
87 (84) Olli Tyrväinen FFT 50
87 (84) Stefan Petritsch STA 50
87 (84) Mikko Harju FFT 50
87 (84) Miika Ruokonen FFT 50
87 (84) Gustaf Berglund ARE 50
87 (84) Martin Doppelreiter STA 50
97 (94) Jerry Ahrlin TYN 46
98 (96) Loris Frasnelli ROB 41
99 (107) Magnus Bleken MOS 39
100 (107) Adam Fellner BST 34
100 (97) Erlend Widerø Hennig SGT 34
102 (98) Sondre Grønvold LYN 32
102   Dietmar Nöckler ROB 32
104 (99) Øyvind Røgenes YOK 25
105 (100) Daniel Máka CRT 23
106   Pontus Nordström SER 22
107 (101) Erik Melin Söderström TFN 21
108 (102) Gabriel Thorn SER 20
109 (103) Hans Mäenpää TMA 19
110 (114) Petter Kaarby LYN 17
111 (104) Ilya Semikov RMT 16
112 (105) Curdin Perl PON 15
113 (106) Pavel Janeček SIL 11
114 (107) Esa Mursu FFT 9
115 (110) Arnaud Du Pasquier TNM 7
116 (111) Gianluca Cologna TFN 6
116 (111) Ludwig Tärning SER 6
118 (113) Lasse Hulgaard OSR 5
119 (114) Henri Jelonen YOK 4
119 (114) Ole Jakob Nes OSR 4
121 (117) Nils-Ingar Aadne BNB 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 260
2 (2) Kateřina Smutná BST 147
3 (3) Lina Korsgren ARE 126
4 (4) Astrid Øyre Slind KOT 114
5 (5) Masako Ishida KOT 42
6 (5) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 33
7   Justyna Kowalczyk ROB 30
8 (7) Sara Lindborg SER 29
9 (8) Viktoria Melina RMT 17
9 (8) Heli Heiskanen ROB 17
11 (10) Laila Kveli TYN 12
12 (11) Silje Øyre Slind KOT 9
13 (12) Seraina Boner SGT 4

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Anton Karlsson LAG 401
2 (2) Oskar Kardin SAN 279
3 (3) Ermil Vokuev RMT 179
4 (4) Andreas Nygaard SAN 165
5 (5) Jan Šrail BST 101
6 (10) Marcus Johansson LAG 81
7 (6) Joar Thele LYN 78
8 (7) Morten Eide Pedersen BNB 65
9 (8) Mauro Brigadoi ROB 52
10 (9) Markus Ottosson LAG 51
11   Fredrik Byström LAG 50
12 (11) Øyvind Moen Fjeld SAN 48
13 (12) Simen Østensen BNB 41
14 (16) Jimmie Johnsson LAG 38
15 (13) Anders Aukland SAN 28
16 (14) Thomas Gjestrumbakken PAR 24
16   Pontus Nordström SER 24
18 (15) Torleif Syrstad KOT 23
19 (16) Jens Eriksson TYN 19
19 (16) Anders Høst SER 19
19 (16) Øystein Pettersen BNB 19
19 (16) Francesco Ferrari ROB 19
19 (16) Vegard Vinje LYN 19
24 (22) Tord Asle Gjerdalen SAN 16
24 (22) Alexis Jeannerod BST 16
26 (24) Rikard Tynell TYN 15
26   Daniel Rickardsson LAG 15
26 (24) Ari Luusua TMA 15
26 (24) Nikita Stupak RMT 15
30 (27) Stanislav Řezáč SIL 11
30 (27) Tore Bjørseth Berdal KOT 11
32 (29) Ilya Chernousov BST 8
33 (30) Bruno Debertolis ROB 7
33 (30) Chris Andre Jespersen KOT 7
33 (30) Niko Koskela TMA 7
36 (33) Stian Hoelgaard KOT 5
37 (33) Jerry Ahrlin TYN 4
37 (33) Kjetil Dammen OSR 4
37   Petter Engdahl SAN 4
40 (36) Klas Nilsson IGN 1

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 1710
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 1590
3 (3) Team Koteng KOT 1355
4 (4) Bauer Ski Team BST 1205
5 (5) Team Serneke SER 1086
6 (7) Team Trentino Robinson Trainer ROB 830
7 (9) Team BN Bank BNB 801
8 (6) Russian Marathon Team RMT 780
9 (8) Team Mäenpää TMA 716
10 (10) Team Parkettpartner PAR 712
11 (11) ÅRE Längdskidklubb ARE 627
12 (13) Vltava Fund Craft Team CRT 591
13 (14) Skigo XC Team SGT 589
14 (12) Silvini Madshus team SIL 554
15 (15) Team Oslo Sportslager - Rustad IL OSR 546
16 (17) Team Synnfjell SYN 476
17 (16) Team Tynell TYN 444
18 (18) Team Norgeshus Maxpulse TNM 403
19 (19) Team Forever Nordic TFN 340
20 (21) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCS 289
20 (23) JBrink Ski Team BRI 289
22 (20) FullFit Team FFT 278
23 (24) Lyn Ski Moseteråsen LYN 267
24 (22) Team Igne IGN 240
25 (25) Team Telemark TEL 212
26 (26) Skimarathon Team Austria STA 145
27 (27) Team Peltonen PEL 140
28 (28) Team Yoko Optiwax YOK 115
29 (29) Team Mosetertoppen Skiline MOS 110
30 (30) Team Pontresina PON 31

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman TMA 619
2 (2) Roxane Lacroix BST 401
3 (7) Sofie Elebro SAN 217
4 (3) Nadezhda Shunyaeva RMT 182
5 (4) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
6 (5) Lali Kvaratskheliya RMT 162
7 (6) Franziska Müller TFN 161
8 (8) Jessica Wirth TFN 110
9 (9) Gina Flugstad Øistuen LYN 69
10 (10) Julia Jansson SER 64
11 (11) Jogscha Aberhalden PAR 50
12 (12) Margrete Dyrhovd SYN 26

Youth Men

#     name team points
1 (1) Oskar Kardin SAN 870
2 (2) Ermil Vokuev RMT 571
3 (3) Torleif Syrstad KOT 542
4 (4) Bob Impola SER 463
5 (6) Oscar Persson LAG 442
6 (5) Andreas Holmberg SER 439
7 (7) Magnus Vesterheim PAR 397
8 (8) Mauro Brigadoi ROB 364
9 (9) Thomas Gifstad SGT 314
10 (10) Vinjar Skogsholm PAR 223
11 (11) Thomas Gjestrumbakken PAR 202
12 (12) Pavel Ondrášek CRT 181
13 (14) Fabián Štoček CRT 165
14 (13) Stian Berg SYN 145
15 (18) Francesco Ferrari ROB 132
15 (15) Christoffer Lindvall TMA 132
17 (16) Michael Kuisle TFN 124
18 (17) Runar Skaug Mathisen TEL 111
19 (19) Robin Frost TFN 90
20 (20) Joar Thele LYN 84
21 (21) Nils Weirich TFN 81
22 (22) Viktor Mäenpää TMA 78
23 (23) Kjetil Tyrom PAR 74
24 (24) Christian Winker SYN 72
25 (25) Pål Åge Joten SYN 63
25 (25) Hannes Mäenpää TMA 63
27 (27) Sigurd Sollien Hulbak SGT 60
28 (28) Daniel Debertin XCS 57
28   Petter Engdahl SAN 57
30 (29) Anders Kampenhøy PAR 52
31 (30) Olli Tyrväinen FFT 50
31 (30) Martin Doppelreiter STA 50
33 (37) Adam Fellner BST 34
33 (32) Erlend Widerø Hennig SGT 34
35 (33) Sondre Grønvold LYN 32
36 (34) Daniel Máka CRT 23
37   Pontus Nordström SER 22
38 (35) Gabriel Thorn SER 20
39 (36) Ilya Semikov RMT 16
40 (38) Arnaud Du Pasquier TNM 7
41 (39) Ludwig Tärning SER 6

Visma Alp Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 800
2 (2) Kateřina Smutná BST 595
3 (3) Lina Korsgren ARE 590
4 (4) Sara Lindborg SER 430
5 (5) Heli Heiskanen ROB 380
6 (7) Evelina Bångman TMA 340
7 (14) Masako Ishida KOT 255
8 (12) Terhi Pollari TMA 251
9 (8) Laila Kveli TYN 220
10 (10) Viktoria Melina RMT 210
11 (20) Marthe Bjørnsgaard SAN 176
12 (23) Lali Kvaratskheliya RMT 162
13 (9) Ingeborg Dahl SGT 161
14 (15) Zuzana Kocumová SIL 140
15 (19) Šárka Zelenková SIL 136
16 (21) Niina Virtanen FFT 131
17 (26) Silje Øyre Slind KOT 130
17 (26) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 130
19 (6) Astrid Øyre Slind KOT 120
20 (22) Karolína Bícová CRT 109
21 (24) Seraina Boner SGT 105
22 (16) Maria Gräfnings SGT 100
23 (29) Larisa Ryasina RMT 95
24 (11) Roxane Lacroix BST 85
24 (30) Berthe Annette Svenkerud SYN 85
26 (18) Berit Gjelten SYN 72
27 (32) Barbro Saetha LYN 64
28 (34) Riikka-Liisa Räsänen YOK 60
28 (34) Franziska Müller TFN 60
30 (13) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 54
31 (38) Mirva Rottensteiner STA 39

Visma Alp Trophy Men

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 730
2 (4) Ilya Chernousov BST 520
3 (3) Morten Eide Pedersen BNB 500
4 (10) Tore Bjørseth Berdal KOT 445
5 (2) Andreas Nygaard SAN 438
6 (5) Anders Aukland SAN 435
7 (9) Anton Karlsson LAG 425
8 (8) Øyvind Moen Fjeld SAN 349
9 (7) Stian Hoelgaard KOT 317
10 (6) Oskar Kardin SAN 315
11 (11) Ermil Vokuev RMT 306
12 (19) Andreas Holmberg SER 270
13 (12) Simen Østensen BNB 265
14 (23) Jimmie Johnsson LAG 235
15 (24) Marcus Johansson LAG 205
16 (17) Kjetil Dammen OSR 191
17 (27) Anders Høst SER 178
18 (15) Vetle Thyli TNM 173
19 (20) Oscar Persson LAG 168
20 (13) Torleif Syrstad KOT 159
21 (25) Mauro Brigadoi ROB 158
22 (14) Bob Impola SER 146
23 (16) Øystein Pettersen BNB 137
24 (21) Jörgen Brink BRI 132
25 (29) Niko Koskela TMA 131
26 (30) Rikard Tynell TYN 124
27 (30) Torgeir Skare Thygesen OSR 123
27 (27) Markus Ottosson LAG 123
29 (18) Stanislav Řezáč SIL 120
30 (33) Alexis Jeannerod BST 117
31 (46) Jan Šrail BST 111
32 (40) Jiří Ročárek CRT 107
33 (35) Jens Eriksson TYN 104
34 (43) Pavel Ondrášek CRT 101
35 (49) Antti Lampinen PEL 99
36 (36) Fredrik Byström LAG 97
37 (22) Magnus Vesterheim PAR 94
38 (32) Bruno Debertolis ROB 92
39 (44) Klas Nilsson IGN 88
40 (46) Runar Skaug Mathisen TEL 86
41 (26) Thomas Gifstad SGT 85
42 (38) Alexey Dvoskin RMT 84
43 (42) Jiří Pliska SIL 77
44 (57) Nikita Stupak RMT 71
45 (59) Michael Kuisle TFN 60
46 (61) Björn Rydvall IGN 56
46 (55) Stian Berg SYN 56
48 (45) Petr Novák CRT 45
48 (49) Johan Lövgren IGN 45
48 (37) Thomas Gjestrumbakken PAR 45
48 (52) Vegard Vinje LYN 45
52 (51) Runar Hermo SYN 43
53 (59) Václav Sedláček SIL 42
53 (53) Fabián Štoček CRT 42
55 (67) Eric Thomas TFN 40
56 (65) Jerry Ahrlin TYN 39
57 (56) Christoffer Lindvall TMA 38
58 (69) Loris Frasnelli ROB 37
59 (68) Lukáš Bauer BST 35
60 (71) Francesco Ferrari ROB 33
61 (48) Chris Andre Jespersen KOT 32
62 (63) Ståle Fenstad OSR 30
62 (58) Anders Gløersen OSR 30
64 (66) John Kristian Dahl KOT 28
64 (64) Kristoffer Nielsen SGT 28
66 (62) Mats Håkon Breda TEL 27
67 (41) Simen Engebretsen Nordli PAR 25
68 (39) Vinjar Skogsholm PAR 24
68 (76) Kjetil Tyrom PAR 24
70 (73) Florian Göbel XCS 22
70 (78) Viktor Mäenpää TMA 22
70 (78) Christian Winker SYN 22
73 (81) Robin Frost TFN 20
73 (81) Nils Weirich TFN 20
75 (85) Hans Mäenpää TMA 18
76 (88) Curdin Perl PON 15
77 (89) Pål Åge Joten SYN 13
77 (75) Øyvind Røgenes YOK 13
79 (90) Pavel Janeček SIL 11
79 (90) Hannes Mäenpää TMA 11
81 (54) Joar Thele LYN 10
81 (92) Atle Smenes OSR 10
81 (92) Sigurd Sollien Hulbak SGT 10
84 (94) Adam Fellner BST 9
85 (97) Arnaud Du Pasquier TNM 7
86 (94) Magnus Bleken MOS 6
86 (99) Gianluca Cologna TFN 6
88 (101) Lasse Hulgaard OSR 5
89 (102) Petter Kaarby LYN 4
89 (102) Ole Jakob Nes OSR 4
91 (106) Anders Kampenhøy PAR 2
92 (105) Philipp Bachl STA 1

Visma Nordic Trophy Women

#     name team points
1 (1) Astrid Øyre Slind KOT 470
2 (1) Kateřina Smutná BST 450
3 (3) Lina Korsgren ARE 376
4 (5) Justyna Kowalczyk ROB 370
5 (4) Britta Johansson Norgren LAG 355
6 (6) Heli Heiskanen ROB 265
7 (9) Roxane Lacroix BST 226
8 (12) Maria Gräfnings SGT 210
9   Masako Ishida KOT 200
10 (7) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 148
11 (8) Laila Kveli TYN 145
12 (17) Sofie Elebro SAN 137
13 (10) Berit Gjelten SYN 126
14 (11) Sara Lindborg SER 120
14   Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 120
16 (13) Evelina Bångman TMA 85
17 (14) Ingeborg Dahl SGT 72
18 (15) Gina Flugstad Øistuen LYN 69
19 (16) Julia Jansson SER 64
20 (17) Terhi Pollari TMA 57
21 (19) Šárka Zelenková SIL 51
22 (20) Seraina Boner SGT 43
23 (21) Zuzana Kocumová SIL 37
24 (22) Niina Virtanen FFT 35
25 (23) Margrete Dyrhovd SYN 26
26 (24) Hilde Gjermundshaug Pedersen PAR 25
27 (25) Noora Kivikko CRT 24

Visma Nordic Trophy Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 500
2 (2) Tord Asle Gjerdalen SAN 460
3 (3) Anders Aukland SAN 395
4 (5) Øyvind Moen Fjeld SAN 312
5 (4) Stian Hoelgaard KOT 281
6 (9) Øystein Pettersen BNB 236
7 (8) Morten Eide Pedersen BNB 231
8 (6) Oskar Kardin SAN 215
9 (12) Ilya Chernousov BST 203
10 (16) Torleif Syrstad KOT 185
11 (11) Jörgen Brink BRI 184
12   Chris Andre Jespersen KOT 170
12 (6) Bob Impola SER 170
14 (18) Kjetil Dammen OSR 167
15 (13) Vetle Thyli TNM 165
16 (14) Thomas Gifstad SGT 154
17 (10) Stanislav Řezáč SIL 148
18 (30) Alexis Jeannerod BST 143
19 (17) Magnus Vesterheim PAR 140
20   Daniel Rickardsson LAG 130
20 (20) Oscar Persson LAG 130
20 (14) Ermil Vokuev RMT 130
23 (21) Petr Novák CRT 105
24 (24) Tore Bjørseth Berdal KOT 103
25 (43) Anders Høst SER 101
26   Simen Østensen BNB 90
27 (32) Anton Karlsson LAG 84
28 (19) Markus Ottosson LAG 79
28 (28) Runar Hermo SYN 79
30 (41) Mauro Brigadoi ROB 76
31 (21) Joar Thele LYN 74
32 (35) Fredrik Byström LAG 71
33 (23) Ari Luusua TMA 68
34 (31) Vegard Vinje LYN 61
35 (25) Rikard Tynell TYN 58
36 (39) Simen Engebretsen Nordli PAR 57
36   Petter Engdahl SAN 57
38 (26) Jens Eriksson TYN 56
39 (34) Bruno Debertolis ROB 55
40 (27) Johan Lövgren IGN 54
41 (29) Thomas Gjestrumbakken PAR 50
42   Andreas Holmberg SER 48
43 (33) Vinjar Skogsholm PAR 39
44 (47) Jimmie Johnsson LAG 38
45 (35) Klas Nilsson IGN 37
45 (35) Alexey Dvoskin RMT 37
47 (54) Marcus Johansson LAG 36
48 (52) John Kristian Dahl KOT 35
48 (38) Christoffer Lindvall TMA 35
50 (39) Anders Gløersen OSR 34
51 (60) Magnus Bleken MOS 33
51   Francesco Ferrari ROB 33
53 (42) Sondre Grønvold LYN 32
53   Dietmar Nöckler ROB 32
55 (59) Lukáš Bauer BST 31
56 (43) Mats Håkon Breda TEL 25
56 (43) Jiří Pliska SIL 25
56 (43) Runar Skaug Mathisen TEL 25
56   Adam Fellner BST 25
60   Pontus Nordström SER 22
61 (48) Erik Melin Söderström TFN 21
61   Fabián Štoček CRT 21
63   Ståle Fenstad OSR 20
63 (49) Stian Berg SYN 20
63 (49) Gabriel Thorn SER 20
66 (51) Torgeir Skare Thygesen OSR 18
67   Petter Kaarby LYN 13
68 (53) Erlend Widerø Hennig SGT 12
69 (54) Thomas Freimuth XCS 10
70 (56) Kristoffer Nielsen SGT 8
71 (57) Jerry Ahrlin TYN 7
72   Jakub Pšenička CRT 6
72 (58) Ludwig Tärning SER 6
74   Florian Göbel XCS 5
75   Loris Frasnelli ROB 4

Climb Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 114
2 (3) Astrid Øyre Slind KOT 92
3 (5) Justyna Kowalczyk ROB 84
4 (2) Kateřina Smutná BST 83
5 (6) Masako Ishida KOT 78
6 (4) Lina Korsgren ARE 47
7 (8) Kari Vikhagen Gjeitnes SAN 34
8 (7) Sara Lindborg SER 22
9 (9) Silje Øyre Slind KOT 9
10   Maria Gräfnings SGT 4
10 (10) Viktoria Melina RMT 4
10 (10) Heli Heiskanen ROB 4

Climb Men

#     name team points
1 (4) Tord Asle Gjerdalen SAN 184
2 (1) Morten Eide Pedersen BNB 178
3 (2) Ermil Vokuev RMT 138
4 (5) Øyvind Moen Fjeld SAN 116
5 (3) Andreas Nygaard SAN 108
6 (17) Chris Andre Jespersen KOT 96
7 (11) Anders Aukland SAN 91
8 (6) Ilya Chernousov BST 78
9 (7) Tore Bjørseth Berdal KOT 70
10 (8) Simen Østensen BNB 66
11 (9) Anton Karlsson LAG 54
12   Daniel Rickardsson LAG 48
13 (10) Oskar Kardin SAN 40
14   Alexis Jeannerod BST 30
15 (12) Øystein Pettersen BNB 15
16 (13) Ari Luusua TMA 12
17 (14) Marcus Johansson LAG 11
17 (14) Magnus Vesterheim PAR 11
19 (16) Torleif Syrstad KOT 8
20   Dietmar Nöckler ROB 7
21 (18) Anders Høst SER 4
22 (19) Stian Hoelgaard KOT 1

---

Meningsutveksling
* Etter en tids pause fra diskusjonsfelt under artikler, kjører vi nå en prøveperiode for å se om det er interesse blant våre lesere for å diskutere temaer som belyses. Diskusjonsfeltet følger nedenfor området med "Mer spennende innhold".