Resultater Öjetrampen 2019



Resultater Öjetrampen
Främmestad, Sverige - 20. april 2019

Arrangementstype: Orientering

D21 Elit

12 040 m, 17 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johanna Öberg OK Linné 1:23:12   6:54  
2 Sara Hagström IFK Göteborg Orientering 1:24:16 +1:04 6:59  
3 Ingjerd Myhre IFK Göteborg Orientering 1:34:44 +11:32 7:52  
4 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 1:36:38 +13:26 8:01  
5 Aina Edgren Göteborg-Majorna OK 1:36:57 +13:45 8:03  
6 Line Cederberg Göteborg-Majorna OK 1:39:59 +16:47 8:18  
7 Stina Haraldsson Järla Orientering 1:40:27 +17:15 8:20  
8 Elin Classon OK Orinto 1:43:30 +20:18 8:35  
9 Emmi Jokela IFK Göteborg Orientering 1:43:37 +20:25 8:36  
10 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 1:43:48 +20:36 8:37  
11 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 1:44:47 +21:35 8:42  
12 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 1:44:57 +21:45 8:43  
13 Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 1:46:09 +22:57 8:48  
14 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 1:48:45 +25:33 9:01  
15 Erica Pettersson IFK Göteborg Orientering 1:49:40 +26:28 9:06  
16 Maria Holmqvist Sjövalla FK 1:57:53 +34:41 9:47  
17 Lovisa Leman Göteborgs SK 2:02:25 +39:13 10:10  
  Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna ej start      
  Miri Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering ej start      
  Moa Enmark Göteborg-Majorna OK ej start      

H21 Elit

15 000 m, 38 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 1:26:21   5:45  
2 Filip Grahn Hestra IF 1:27:21 +1:00 5:49  
3 Oskar Sjöberg OK Linné 1:27:44 +1:23 5:50  
4 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 1:28:02 +1:41 5:52  
5 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 1:28:40 +2:19 5:54  
6 Anders Vister Nydalens SK 1:29:10 +2:49 5:56  
7 Jonas Gustafsson OK Kåre 1:29:54 +3:33 5:59  
8 Anton Novichenko Sävedalens AIK 1:30:48 +4:27 6:03  
9 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 1:31:34 +5:13 6:06  
10 Erik Classon OK Orinto 1:32:21 +6:00 6:09  
11 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 1:32:24 +6:03 6:09  
12 Johan Törnroth Hestra IF 1:33:03 +6:42 6:12  
13 Morten Jarvis Westergård IFK Göteborg Orientering 1:33:28 +7:07 6:13  
14 Andrey Salin Sävedalens AIK 1:33:33 +7:12 6:14  
15 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 1:34:29 +8:08 6:17  
16 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 1:34:50 +8:29 6:19  
17 Axel Wrådhe Attunda OK 1:36:05 +9:44 6:24  
18 Dmitriy Mihalkin Sävedalens AIK 1:36:21 +10:00 6:25  
19 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 1:36:34 +10:13 6:26  
20 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 1:37:41 +11:20 6:30  
21 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 1:40:05 +13:44 6:40  
22 David Bejbom Järla Orientering 1:40:09 +13:48 6:40  
23 Björn Arnesson Ulricehamns OK 1:40:14 +13:53 6:40 Ladda ner rutt i gpx-format
24 Pontus Karlsson Markbygdens OK 1:40:21 +14:00 6:41  
25 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 1:41:03 +14:42 6:44  
26 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 1:41:28 +15:07 6:45  
27 John Persson IFK Göteborg Orientering 1:43:47 +17:26 6:55  
28 Evgenij Zhahovskij Sävedalens AIK 1:45:14 +18:53 7:00  
29 Oscar Vångell Ärla IF 1:45:29 +19:08 7:01  
30 Anton Sundgren Långhundra IF 1:52:55 +26:34 7:31  
31 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 1:53:18 +26:57 7:33  
32 Mattias Nilsson Ärla IF 1:55:11 +28:50 7:40  
33 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 1:57:11 +30:50 7:48  
34 Martin Ankel OK Alehof 1:57:38 +31:17 7:50  
  Harrison McCartney Sävedalens AIK ej godkänd      
  Elias Bäcklund Ekvall Halden SK ej godkänd      
  Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna ej godkänd      
  Nicolas Simonin Bækkelagets SK ej godkänd      
  Johan Hellman Vänersborgs SK ej start      

D20 Elit

8 730 m, 13 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Aurora Gjølsjø OK Moss 1:11:07   8:08  
2 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 1:11:56 +0:49 8:14  
3 Ida Kristiansson Halden SK 1:12:42 +1:35 8:19  
4 Hanna Mårtensson Göteborg-Majorna OK 1:13:29 +2:22 8:25  
5 Klara Axelsson Eksjö SOK 1:14:53 +3:46 8:34  
6 Johanna Nilsson Kungälvs OK 1:16:29 +5:22 8:45  
7 Elsa Lindeblom Hestra IF 1:19:57 +8:50 9:09  
8 Sofia Johansson OK Skärmen 1:22:58 +11:51 9:30  
9 Ebba Hjertberg Hestra IF 1:27:34 +16:27 10:01  
10 Sofia Klasson Hestra IF 1:31:57 +20:50 10:31  
11 Lisa Börnstedt Kungälvs OK 1:36:32 +25:25 11:03  
12 Linda Gammelsäter Kolbotn o Skimt OL 1:43:40 +32:33 11:52  
  Maja Kindlund OK Tranan ej godkänd      

H20 Elit

11 000 m, 21 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Sander Arntzen Asker SK 1:08:23   6:13  
2 Felix Axelsson Markbygdens OK 1:18:13 +9:50 7:06  
3 Arvid Björk Trollhättans SOK 1:18:59 +10:36 7:10  
4 Axel Halvarsson Göteborg-Majorna OK 1:19:18 +10:55 7:12  
5 Daniel Bogren IF Hagen 1:19:38 +11:15 7:14  
6 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 1:19:57 +11:34 7:16  
7 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 1:20:41 +12:18 7:20  
8 Olle Hedman IF Hagen 1:21:19 +12:56 7:23  
9 Emil Karlsson Hestra IF 1:22:09 +13:46 7:28  
10 Albin Alsiö IF Hagen 1:22:51 +14:28 7:31  
11 Nikita Alekseyonok Sävedalens AIK 1:23:31 +15:08 7:35  
12 Gabriel Sturesson Lerums SOK 1:26:06 +17:43 7:49  
13 Axel Olsson IF Hagen 1:28:30 +20:07 8:02  
14 Lasse Falck Weber FarumTisvilde OK 1:30:33 +22:10 8:13  
15 Jakob Schøier Kovsted Tisvilde Hegn OK 1:31:51 +23:28 8:21  
16 Hampus Nyström IF Hagen 1:32:03 +23:40 8:22  
17 Jonas Lauri FK Herkules 1:38:22 +29:59 8:56  
18 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 2:05:29 +57:06 11:24  
  Oscar Stomberg IF Hagen ej godkänd      
  Malte Kjær Hemmingsen FarumTisvilde OK ej godkänd      
  Eric Berlin Trollhättans SOK ej godkänd      
  William Lundstedt Mullsjö SOK ej start      

D18 Elit

6 670 m, 20 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 50:47   7:36  
2 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 50:57 +0:10 7:38  
3 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 53:06 +2:19 7:57  
4 Moa Alsiö IF Hagen 53:58 +3:11 8:05  
5 Oda Scheele Nydalens SK 54:45 +3:58 8:12  
6 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 55:35 +4:48 8:20  
7 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 59:25 +8:38 8:54  
8 Isabella Aumo Kungälvs OK 1:01:36 +10:49 9:14  
9 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 1:01:48 +11:01 9:15  
10 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 1:01:54 +11:07 9:16  
11 Ebba Lind OK Skärmen 1:02:22 +11:35 9:21  
12 Alma Hjertberg Hestra IF 1:04:48 +14:01 9:42  
13 Alma Gustafsson SOK Aneby 1:05:29 +14:42 9:49  
14 Karin Wedman Västerbergslagens OL 1:05:55 +15:08 9:52  
15 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 1:05:59 +15:12 9:53  
16 Nora Aroneng Hestra IF 1:06:30 +15:43 9:58  
17 Nicolina Moberg OK Tyr 1:10:52 +20:05 10:37  
18 Lovisa Moqvist Lerums SOK 1:15:21 +24:34 11:17  
19 Marie Lindløv Jensen OK Moss 1:16:19 +25:32 11:26  
20 Clara Johansson OK Skärmen 1:29:35 +38:48 13:25  

H18 Elit

8 480 m, 14 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Søren Thrane Ødum IFK Göteborg Orientering 48:05   5:40  
2 Isak Jonsson Nydalens SK 53:07 +5:02 6:15  
3 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 53:45 +5:40 6:20  
4 Felix Drejmo OK Landehof 54:58 +6:53 6:28  
5 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 55:22 +7:17 6:31  
6 Hugo Ström Mullsjö SOK 1:00:13 +12:08 7:06  
7 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 1:00:42 +12:37 7:09  
8 Karl Petersén OK Njudung 1:01:01 +12:56 7:11  
9 Eirik Blågestad Fredrikstad SK 1:01:28 +13:23 7:14  
10 Gustav Ohlin OK Tranan 1:03:27 +15:22 7:28  
11 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 1:04:07 +16:02 7:33  
12 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 1:15:23 +27:18 8:53  
13 Olle Elfström OK Orinto 1:18:08 +30:03 9:12  
  Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK ej godkänd      
  Gustav Björklund IFK Enskede ej start      

D21

7 940 m, 30 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Frida Bakkman IFK Göteborg Orientering 59:08   7:26  
2 Linnea Claesdotter IFK Lidingö SOK 1:00:40 +1:32 7:38  
3 Moa Pettersson Göteborg-Majorna OK 1:01:57 +2:49 7:48  
4 Julia Ohlsson OK Linné 1:05:16 +6:08 8:13  
5 Louise Borg Halmstad OK 1:05:23 +6:15 8:14  
6 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 1:05:41 +6:33 8:16  
7 Ida Willén Falköpings AIK OK 1:05:54 +6:46 8:17  
8 Elin Hamrefors Sävedalens AIK 1:07:44 +8:36 8:31  
9 Malin Widén Uddevalla OK 1:08:35 +9:27 8:38  
10 Elvira Björklund Trollhättans SOK 1:09:49 +10:41 8:47  
11 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 1:09:50 +10:42 8:47  
12 Evelina Ericsson Söders-Tyresö 1:10:07 +10:59 8:49  
13 Tuva Carlsson Wallum Sävedalens AIK 1:10:10 +11:02 8:50  
14 Terese Wängdahl Stora Tuna OK 1:12:19 +13:11 9:06  
15 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 1:13:55 +14:47 9:18  
16 Maria Eriksson Göteborg-Majorna OK 1:14:53 +15:45 9:25  
17 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 1:15:10 +16:02 9:28  
18 Jeannette Aumo Kungälvs OK 1:16:34 +17:26 9:38  
19 Elin Olsson Tibro OK 1:16:53 +17:45 9:40  
20 Alice Aroneng Hestra IF 1:18:36 +19:28 9:53  
21 Emma Kindbom IF Hagen 1:18:44 +19:36 9:54  
22 Agnes Westerberg OK Roxen 1:19:39 +20:31 10:01  
23 Emma Ekberg Tolered-Utby Ol-klubb 1:21:03 +21:55 10:12  
24 Silje Arntzen NTNUI 1:22:52 +23:44 10:26  
25 Emilie Westin Nydalens SK 1:23:38 +24:30 10:31  
26 Sofia Larsson Hestra IF 1:23:52 +24:44 10:33  
27 Ellen Larsson IF Hagen 1:26:13 +27:05 10:51  
28 Kjersti Adela Westin Porsgrunn OL 1:28:46 +29:38 11:10  
29 Anna Hellner Lunds OK 1:28:49 +29:41 11:11  
30 Wilma Jansson Vänersborgs SK 1:38:13 +39:05 12:22  
  Anna Kristiansson Trollhättans SOK ej start      
  Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK ej start      

H21

10 360 m, 41 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jens Wängdahl IFK Göteborg Orientering 1:02:32   6:02  
2 Björn Cederberg IFK Lidingö SOK 1:03:44 +1:12 6:09  
3 Oliwer Lundberg Freidig 1:04:49 +2:17 6:15  
4 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 1:06:28 +3:56 6:24  
5 Viktor Wassén Halden SK 1:08:31 +5:59 6:36  
6 Albin Thunberg Sävedalens AIK 1:10:03 +7:31 6:45  
7 Erik Martinsson Linköpings OK 1:10:36 +8:04 6:48  
8 Otto Stuhlhofer OK Landehof 1:12:20 +9:48 6:58  
9 Christian Holmqvist Hestra IF 1:12:27 +9:55 6:59  
10 Simon Andersson Trollhättans SOK 1:13:02 +10:30 7:02  
11 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 1:13:15 +10:43 7:04  
12 Markus Larsson Hestra IF 1:14:07 +11:35 7:09  
13 Erik Thorsson Tyrving IL 1:14:32 +12:00 7:11  
14 Johan Bernhard Snättringe SK 1:14:41 +12:09 7:12  
15 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 1:14:45 +12:13 7:12  
16 Victor Flingmark Uddevalla OK 1:16:32 +14:00 7:23  
17 Johan Olsson Hjobygdens OK 1:17:06 +14:34 7:26  
18 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 1:17:07 +14:35 7:26  
19 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 1:17:37 +15:05 7:29  
20 Karl Levin Sävedalens AIK 1:17:55 +15:23 7:31  
21 Karl Larsson OK Skogshjortarna 1:18:54 +16:22 7:36  
22 Marcus Kvarndal Ulricehamns OK 1:19:48 +17:16 7:42  
23 Marcus Ullman OK Alehof 1:19:58 +17:26 7:43  
24 Magnus Johansson IK Hakarpspojkarna 1:22:55 +20:23 8:00  
25 Erik Skärberg Trollhättans SOK 1:26:34 +24:02 8:21  
26 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 1:26:56 +24:24 8:23  
27 Victor Axbom OK Landehof 1:27:03 +24:31 8:24  
28 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 1:30:01 +27:29 8:41  
29 Eirik Larsen Skien OK 1:32:29 +29:57 8:55  
30 Mikael Linde OK Skogshjortarna 1:34:30 +31:58 9:07  
31 Geir Nilsen Viul OK 1:45:16 +42:44 10:09  
32 Hugo Thunberg OK Alehof 1:45:36 +43:04 10:11  
33 Pontus Karlsson Trollhättans SOK 1:45:43 +43:11 10:12  
34 Hampus Möller Stora Tuna OK 1:46:52 +44:20 10:18  
35 Victor Arvesved Tibro OK 1:53:11 +50:39 10:55  
36 Anders Ohlsson Uddevalla OK 2:05:08 +1:02:36 12:04  
  Henrik Hamrefors Västerås SOK ej godkänd      
  Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb ej godkänd      
  Arno Grønhovd Modum O-lag ej godkänd      
  Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK ej godkänd      
  Simon Sanderi IFK Lidingö SOK ej godkänd      

D21 Kort

4 980 m, 9 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 49:00   9:50  
2 Amanda Hallén Trollhättans SOK 50:28 +1:28 10:08  
3 Kajsa Mattsson OK Kåre 51:55 +2:55 10:25  
4 Linda Eriksson OK Skärmen 52:37 +3:37 10:33  
5 Leena Kuusipohja Johansson Jämsän Retki-Veikot 57:48 +8:48 11:36  
6 Silje Borge Hovi Skien OK 59:46 +10:46 12:00  
7 Evelina Johansson Gävle OK 1:01:09 +12:09 12:16  
8 Malin Jansson Hjobygdens OK 1:03:04 +14:04 12:39  
9 Julia Ström Ulricehamns OK 1:09:06 +20:06 13:52  

H21 Kort

7 200 m, 11 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 1:01:37   8:33  
2 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 1:06:40 +5:03 9:15  
3 Simon Börjeson Ryda SK 1:06:43 +5:06 9:15  
4 John Gabrielsson Sävedalens AIK 1:06:53 +5:16 9:17  
5 Tommy Stenkvist Ryda SK 1:07:45 +6:08 9:24  
6 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 1:10:13 +8:36 9:45  
7 Adam Fredén Falköpings AIK OK 1:11:46 +10:09 9:58  
8 Joel Andersson IK Gandvik 1:12:43 +11:06 10:05  
9 Karl-Mikael Svensson Lidköpings VSK 1:17:15 +15:38 10:43  
10 Henrik Karlsson Uddevalla OK 1:28:53 +27:16 12:20  
11 Johan Särnbratt Tolered-Utby Ol-klubb 1:51:59 +50:22 15:33  
  Tobias Andersson Göteborgs SK ej start      

D18

4 980 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ida Südhoff Brattås CK 1:01:41   12:23  
2 Tove Eriksson Ryda SK 1:02:19 +0:38 12:30  
3 Erica Bogren IF Hagen 1:05:31 +3:50 13:09  

H18

6 600 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Gustav Östensson OK Tranan 59:01   8:56  
2 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 1:06:23 +7:22 10:03  
3 Elias Bergenfur IK Vikings OK 1:14:16 +15:15 11:15  
4 Erik Johansson OK Alehof 1:14:37 +15:36 11:18  
5 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 1:26:12 +27:11 13:03  
6 Lukas Gustafsson IK Ymer 1:36:40 +37:39 14:38  

D17-20 Kort

4 800 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Tove Johansson OK Alehof 1:28:58   18:32  
  Sofia Jansson Hjobygdens OK ej godkänd      

H17-20 Kort

5 440 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johan Holmberg IF Hagen 55:55   10:16  

D16

4 870 m, 33 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Vilde Margrethe Sæbbø Stavanger OK 33:37   6:54  
2 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 34:12 +0:35 7:01  
3 Ida Bengtsson OK Alehof 34:29 +0:52 7:04  
4 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 34:31 +0:54 7:05  
5 Sabina Aumo Kungälvs OK 35:35 +1:58 7:18  
6 Hanna Alsiö IF Hagen 36:41 +3:04 7:31  
7 Elina Reinholdsson OK Alehof 37:26 +3:49 7:41  
8 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 38:16 +4:39 7:51  
9 Moa Skoog IF Hagen 39:31 +5:54 8:06  
10 Mirjam Inemyr Istrums SK 40:08 +6:31 8:14  
11 Inga Skaarer Wiklund Nydalens SK 40:25 +6:48 8:17  
12 Alina Niggli O Jura 40:29 +6:52 8:18  
13 Frida Johansson OK Skärmen 45:00 +11:23 9:14  
14 Ida Hänström Täby OK 45:29 +11:52 9:20  
15 Wilma Pettersson OK Kullingshof 47:07 +13:30 9:40  
16 Matilda Asp IFK Göteborg Orientering 47:09 +13:32 9:40  
17 Maja Inghammar Hestra IF 48:27 +14:50 9:56  
18 Alma Appelgren Trollhättans SOK 50:32 +16:55 10:22  
19 Molly Granäng Kungälvs OK 51:10 +17:33 10:30  
20 Ronja Andersson Trollhättans SOK 51:21 +17:44 10:32  
21 Stella Burén IK Ymer 51:30 +17:53 10:34  
22 Julia Westh Mullsjö SOK 52:25 +18:48 10:45  
23 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 52:40 +19:03 10:48  
24 Elin Axelsson Mullsjö SOK 53:14 +19:37 10:55  
25 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 53:48 +20:11 11:02  
26 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 54:37 +21:00 11:12  
27 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 55:45 +22:08 11:26  
28 Malin Kindbom IF Hagen 59:05 +25:28 12:07  
29 Agnes Kamfors OK Kullingshof 1:00:18 +26:41 12:22  
30 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 1:03:09 +29:32 12:58  
  Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna ej godkänd      
  Emilia Sandin OK Skärmen ej godkänd      
  Disa Rangert Kungälvs OK ej godkänd      

H16

5 300 m, 42 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 29:25   5:33  
2 William Sturesson Lerums SOK 31:46 +2:21 5:59  
3 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 32:54 +3:29 6:12  
4 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 33:00 +3:35 6:13  
5 Johan Mårtensson IF Hagen 33:01 +3:36 6:13  
6 Viktor Jemth IF Thor 33:25 +4:00 6:18  
7 Teodor Mo Hjelseth Nydalens SK 33:33 +4:08 6:19  
8 Kasper Bakken Ulseth Nydalens SK 34:18 +4:53 6:28  
9 Samuel Böke OK Skogshjortarna 34:35 +5:10 6:31  
10 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 35:05 +5:40 6:37  
11 Oscar Aneland OK Ravinen 35:26 +6:01 6:41  
12 David Almén Vänersborgs SK 36:41 +7:16 6:55  
13 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 37:30 +8:05 7:04  
14 Edvin Lake Sundsvalls OK 37:43 +8:18 7:06  
15 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 38:11 +8:46 7:12  
16 Adam Skoglund Ulricehamns OK 39:05 +9:40 7:22  
17 Peder Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 39:34 +10:09 7:27  
18 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 39:45 +10:20 7:30  
19 Alfred Bjørnerød OK Moss 40:49 +11:24 7:42  
20 Vegard Ranestad Hamar OK 41:58 +12:33 7:55  
21 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 42:00 +12:35 7:55  
22 Lucas Boström OK Alehof 42:48 +13:23 8:04  
23 Edvin Henrysson Tibro OK 42:59 +13:34 8:06  
24 Hans Grønborg Nielsen Allerød OK 44:05 +14:40 8:19  
25 Filip Ingemarsson Hestra IF 44:07 +14:42 8:19  
26 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 44:11 +14:46 8:20  
27 Axel Brönnestam OK Gipen 44:51 +15:26 8:27  
28 Liam Johansson IF Hagen 46:25 +17:00 8:45  
29 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 47:31 +18:06 8:57  
30 Melker Palm Järfälla OK 47:35 +18:10 8:58  
31 Øyvind Lamark Ganddal IL 47:38 +18:13 8:59  
32 Oscar Lundborg Kungälvs OK 47:42 +18:17 9:00  
33 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 48:05 +18:40 9:04  
34 Albin Genberg Ulricehamns OK 48:18 +18:53 9:06  
35 Alvin Ollander OK Landehof 48:30 +19:05 9:09  
36 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 49:22 +19:57 9:18  
37 David Hermansson Åmåls OK 51:43 +22:18 9:45  
38 Arvid Ekström Stenungsunds OK 52:36 +23:11 9:55  
39 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 53:12 +23:47 10:02  
40 Kalle Inemyr Istrums SK 1:04:07 +34:42 12:05  
41 Theodor Bjørk Sandefjord OK 1:05:21 +35:56 12:19  
  Tage Kinell IFK Göteborg Orientering ej godkänd      
  Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna ej start      
  Willy Fjällborg Stenungsunds OK ej start      

D16 Kort

4 020 m, 1 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
  Sofie Gammelsäter Kolbotn o Skimt OL ej godkänd      

H16 Kort

4 020 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Gustav Lidman Tibro OK 44:53   11:09  
2 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 49:11 +4:18 12:14  
3 Albin Appelgren Trollhättans SOK 1:13:26 +28:33 18:16  
  Edvin Sundström Hestra IF ej start      

D14

4 240 m, 35 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Alva Björk Trollhättans SOK 30:43   7:14  
2 Wilma Reinholdsson OK Alehof 33:18 +2:35 7:51  
3 Lisa Östensson OK Tranan 34:00 +3:17 8:01  
4 Audrey Hansson Frölunda OL 34:16 +3:33 8:04  
5 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 34:48 +4:05 8:12  
6 Tilia Olsson Uddevalla OK 35:20 +4:37 8:20  
7 Malva Arvidsson Brattås CK 35:37 +4:54 8:24  
8 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 35:45 +5:02 8:25  
9 Eira Skaarer Wiklund Nydalens SK 36:35 +5:52 8:37  
10 Emma Christiansson Uddevalla OK 37:37 +6:54 8:52  
11 Sara Ohlin OK Tranan 39:58 +9:15 9:25  
11 Elsa Moqvist Lerums SOK 39:58 +9:15 9:25  
13 Klara Eberlén OK Skogshjortarna 40:29 +9:46 9:32  
14 Hanna Nilsson Hestra IF 41:10 +10:27 9:42  
15 Elsa Södervall IK Gandvik 42:56 +12:13 10:07  
16 Marie Scheele Nydalens SK 43:03 +12:20 10:09  
17 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 43:38 +12:55 10:17  
18 Isabella Baier Tolered-Utby Ol-klubb 43:55 +13:12 10:21  
19 Ellen Aneland OK Ravinen 44:36 +13:53 10:31  
20 Alice Wernklev IK Ymer 46:44 +16:01 11:01  
21 Lisa Hafstad Wallander Brattås CK 46:46 +16:03 11:01  
22 Emma Karlsson OK Landehof 49:50 +19:07 11:45  
23 Clara Lövgärd OK Alehof 52:12 +21:29 12:18  
24 Klara Nilsson Hestra IF 52:44 +22:01 12:26  
25 Elma Sagli Gudim Indre Østfold OK 53:08 +22:25 12:31  
26 Julia Boge OK Alehof 53:16 +22:33 12:33  
27 Moa Holsten Hestra IF 53:57 +23:14 12:43  
28 Anna-Lisa Kinell IFK Göteborg Orientering 55:51 +25:08 13:10  
29 Alva Hagelberg Eksjö SOK 58:37 +27:54 13:49  
30 Anna Genberg Ulricehamns OK 1:00:19 +29:36 14:13  
31 Emelie Forslund Kristinehamns OK 1:01:30 +30:47 14:30  
32 Maja Nyman Vänersborgs SK 1:02:32 +31:49 14:44  
33 Felicia Sandin OK Skärmen 1:08:34 +37:51 16:10  
34 Josefin Höggärde OK Kullingshof 1:32:34 +1:01:51 21:49  
  Sara Bengtsson OK Alehof ej godkänd      
  Jennifer Stigsson Trollhättans SOK ej start      

H14

4 270 m, 29 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 29:06   6:48  
2 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 30:44 +1:38 7:11  
3 Isak Skoglund Ulricehamns OK 30:47 +1:41 7:12  
4 Albin Sundström Hestra IF 31:12 +2:06 7:18  
5 Viggo Wulff OK Gränsen 32:01 +2:55 7:29  
6 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 32:44 +3:38 7:39  
7 Julius Wiklund Falköpings AIK OK 33:27 +4:21 7:50  
8 Liam Hogedal Vänersborgs SK 34:49 +5:43 8:09  
9 Albin Skott Åmåls OK 36:29 +7:23 8:32  
10 Lukas Klang Ulricehamns OK 38:32 +9:26 9:01  
11 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 38:45 +9:39 9:04  
12 Arvid Hermansson Kungälvs OK 39:06 +10:00 9:09  
13 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 39:44 +10:38 9:18  
14 William Oksvold OK Kåre 40:13 +11:07 9:25  
15 Johan Eriksson Trollhättans SOK 40:46 +11:40 9:32  
16 Oscar Nystrand OK Klyftamo 41:09 +12:03 9:38  
17 Simon Westh Mullsjö SOK 42:39 +13:33 9:59  
18 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 43:26 +14:20 10:10  
19 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 44:39 +15:33 10:27  
20 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 47:05 +17:59 11:01  
21 Rasmus Larsson Bredareds IF 47:34 +18:28 11:08  
22 Hugo Toftén SOK Träff 49:09 +20:03 11:30  
23 Erik Kindlund OK Tranan 49:11 +20:05 11:31  
24 Erik Grønborg Nielsen Allerød OK 49:56 +20:50 11:41  
25 Oliver Johansson Bredareds IF 50:39 +21:33 11:51  
26 Tobias Lium IL Koll 53:00 +23:54 12:24  
27 Erik Südhoff Brattås CK 57:59 +28:53 13:34  
28 Robin Andersson Trollhättans SOK 1:22:06 +53:00 19:13  
29 Albin Jemth IF Thor 1:30:55 +1:01:49 21:17  
  Eskil Brænden Lillomarka OL ej start      
  Olle Petersén OK Njudung ej start      

D14 Kort

2 820 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Alma Ander Istrums SK 30:38   10:51  
2 Nanna Torén Hestra IF 32:32 +1:54 11:32  
3 Mari Ovidia Ranestad Hamar OK 35:09 +4:31 12:27  
4 Hanna Schälin OK Alehof 39:49 +9:11 14:07  
5 Elsa Wilhelmsson OK Skogsvargarna 43:15 +12:37 15:20  
6 Rebecca Ahlberg OK Skogsvargarna 47:26 +16:48 16:49  

H14 Kort

2 810 m, 3 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Birk Breimo OK Moss 34:42   12:20  
2 Tor Lindén Uddevalla OK 1:01:07 +26:25 21:44  
3 Hampus Karlsson Ryda SK 1:23:00 +48:18 29:32  

D12

2 810 m, 31 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Helene Scheele Nydalens SK 20:16   7:12  
2 Irma Westh Mullsjö SOK 20:46 +0:30 7:23  
3 Linn Enbom Vänersborgs SK 22:27 +2:11 7:59  
3 Andrea Enbom Vänersborgs SK 22:27 +2:11 7:59  
5 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 24:22 +4:06 8:40  
6 Ida Andersson Vänersborgs SK 24:41 +4:25 8:47  
7 Emelina Holmqvist Sjövalla FK 27:36 +7:20 9:49  
8 Edith Holmstrand OK Landehof 29:38 +9:22 10:32  
9 Olivia Gustafsson Trollhättans SOK 30:27 +10:11 10:50  
10 Evelina Björkman Kungälvs OK 31:23 +11:07 11:10  
11 Vera Höglund Sjövalla FK 32:08 +11:52 11:26  
12 Emma Aune Jakobsen OK Moss 32:11 +11:55 11:27  
13 Emilia Mellegård Lidköpings VSK 33:34 +13:18 11:56  
14 Ebba Eberlén OK Skogshjortarna 33:43 +13:27 11:59  
15 Cornelia Berglund Lidköpings VSK 35:01 +14:45 12:27  
16 Wilma Rosén Göteborg-Majorna OK 36:07 +15:51 12:51  
17 Ellen Rubendahl Frölunda OL 38:16 +18:00 13:37  
18 Alice Larsson Bredareds IF 38:58 +18:42 13:52  
19 Nelly Groth Kungälvs OK 39:13 +18:57 13:57  
20 Ida Toftén SOK Träff 40:19 +20:03 14:20  
21 Elin Karlsson OK Landehof 40:33 +20:17 14:25  
22 Agnes Boge OK Alehof 43:54 +23:38 15:37  
23 Emilia Ericson Nyköpings OK 46:30 +26:14 16:32  
24 Frida Skoglund Ulricehamns OK 46:49 +26:33 16:39  
25 Ebba Lövgärd OK Alehof 48:12 +27:56 17:09  
26 Edith Bergenfur Skattkärrs SOK 53:12 +32:56 18:55  
27 Hilma Ekström Stenungsunds OK 55:47 +35:31 19:51  
28 Ida Sylvan Vänersborgs SK 1:05:53 +45:37 23:26  
29 Anna Hall OK Skogsvargarna 1:34:32 +1:14:16 33:38  
  Linnéa Grönroos OK Alehof ej godkänd      
  Elsa Ingemarsson Hestra IF ej godkänd      
  Sofia Öhlund IK Hakarpspojkarna ej start      
  Moa Bengtsson OK Skogshjortarna ej start      

H12

2 820 m, 23 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Gustav Asp IFK Göteborg Orientering 21:00   7:26  
2 Gabriel Hogedal Vänersborgs SK 21:16 +0:16 7:32  
3 Selmer Løken OK Moss 22:30 +1:30 7:58  
4 Jarvis Hansson Frölunda OL 23:08 +2:08 8:12  
5 Peter Sæbbø Stavanger OK 23:23 +2:23 8:17  
6 Filip Valentin Göteborg-Majorna OK 23:40 +2:40 8:23  
7 Rasmus Granäng Kungälvs OK 24:28 +3:28 8:40  
8 Isak Dahl OK Alehof 25:43 +4:43 9:07  
9 Olof Tholén OK Skogshjortarna 25:46 +4:46 9:08  
10 Eric Åhl Åmåls OK 25:52 +4:52 9:10  
11 Måns Sandahl IK Hakarpspojkarna 28:39 +7:39 10:09  
12 Hampus Sahlén IF Hagen 29:00 +8:00 10:17  
13 Bruno Fovaeus Sävedalens AIK 31:20 +10:20 11:06  
14 Rickard Jemth IF Thor 31:26 +10:26 11:08  
15 Joar Blomqvist Bredareds IF 31:44 +10:44 11:15  
16 Melker Sundström Hestra IF 32:51 +11:51 11:38  
17 Nore Modén Vänersborgs SK 33:06 +12:06 11:44  
18 Calle Wärn OK Skogshjortarna 33:39 +12:39 11:55  
19 Oliver Hammar Falköpings AIK OK 33:47 +12:47 11:58  
20 Walter Oksvold OK Kåre 36:03 +15:03 12:47  
21 Vilgot Åhlund Vänersborgs SK 43:11 +22:11 15:18  
22 William Josefsson OK Kullingshof 1:04:09 +43:09 22:44  
23 Melker Ockborn Trollhättans SOK 1:04:38 +43:38 22:55  
  Viktor Hedström OK Skogshjortarna ej start      

D12 Kort

2 110 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Nellie Engdahl OK Skogshjortarna 18:19   8:40  
2 Hanna Aronsson Ryda SK 21:05 +2:46 9:59  

H12 Kort

2 180 m, 2 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Henning Andreasson OK Skogshjortarna 25:01   11:28  
2 Pennie Svedjenäs OK Skogshjortarna 25:02 +0:01 11:28  

D10

2 180 m, 12 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Elvira Åhlund Vänersborgs SK 15:25   7:04  
2 Minna Kvarndal Ulricehamns OK 16:21 +0:56 7:30  
3 Jonna Åhl Åmåls OK 17:00 +1:35 7:47  
4 Elvira Buud IFK Mora OK 17:30 +2:05 8:01  
5 Lisa Inghammar Hestra IF 19:54 +4:29 9:07  
6 Elina Christiansson Uddevalla OK 23:06 +7:41 10:35  
7 Rebecca Eriksson OK Skärmen 23:51 +8:26 10:56  
8 Jessica Eriksson OK Skärmen 25:08 +9:43 11:31  
9 Cornelia Mellberg OK Kullingshof 27:51 +12:26 12:46  
10 Lilly Bergenfur Skattkärrs SOK 28:26 +13:01 13:02  
11 Moa Dahl OK Alehof 33:00 +17:35 15:08  
12 Lovisa Kristiansson Trollhättans SOK 33:15 +17:50 15:15  
  Emilia Wängroth OK Skogshjortarna ej start      
  Elsa Lake Sundsvalls OK ej start      

H10

2 110 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Anton Arvidsson Brattås CK 11:31   5:27  
2 Johannes Andersson Vänersborgs SK 12:14 +0:43 5:47  
3 Olof Hertin IK Hakarpspojkarna 12:50 +1:19 6:04  
4 Oscar Wärn OK Skogshjortarna 13:54 +2:23 6:35  
5 Nils Tholén OK Skogshjortarna 15:45 +4:14 7:27  
6 Oskar Gustafsson Trollhättans SOK 16:08 +4:37 7:38  
7 Sven Tholén OK Skogshjortarna 16:12 +4:41 7:40  
8 Alexander Lindell OK Alehof 16:18 +4:47 7:43  
9 Theo Rydén Mullsjö SOK 17:01 +5:30 8:03  
10 Malte Andersson Trollhättans SOK 17:46 +6:15 8:25  
11 Arvid Johansson Helsingborgs SOK 17:55 +6:24 8:29  
12 Jon Forsberg Rundström IFK Enskede 18:33 +7:02 8:47  
13 Rasmus Lindén Uddevalla OK 18:46 +7:15 8:53  
14 Vilmer Hagelberg Eksjö SOK 21:16 +9:45 10:04  
15 Sixten Buud IFK Mora OK 22:32 +11:01 10:40  
16 Trym Breimo OK Moss 25:43 +14:12 12:11  
17 Jonatan Sahlén IF Hagen 27:46 +16:15 13:09  
  Simon Skott Åmåls OK ej godkänd      
  Melker Samor Lerums SOK ej godkänd      

D35

5 750 m, 10 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Maria Jonsson Nydalens SK 49:45   8:39  
2 Laila B Höglund FK Herkules 51:51 +2:06 9:01  
3 Maria Sahlén IF Hagen 52:43 +2:58 9:10  
4 Lina Samor Lerums SOK 53:05 +3:20 9:13  
5 Emelie Svalin Vänersborgs SK 53:35 +3:50 9:19  
6 Erika Boyenga Ödlund Raid Orientation Paris 53:51 +4:06 9:21  
7 Lisa Näsholm IL Koll 57:27 +7:42 9:59  
8 Kirsti Kringhaug Ringerike OL 58:08 +8:23 10:06  
9 Jenny Ekström Stenungsunds OK 1:14:23 +24:38 12:56  
10 Anna Hammar Falköpings AIK OK 1:15:07 +25:22 13:03  

H35

7 940 m, 14 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Fredrik Sturesson OK Alehof 51:09   6:26  
2 Tobias Lindell OK Alehof 55:30 +4:21 6:59  
3 Johnny Hålsjö Göteborg-Majorna OK 56:42 +5:33 7:08  
4 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 57:29 +6:20 7:14  
5 Jonas Palm Sävedalens AIK 57:46 +6:37 7:16  
6 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 57:55 +6:46 7:17  
7 Rickard Stolt Hestra IF 1:00:26 +9:17 7:36  
8 Jonas Lundberg OK Renen 1:00:39 +9:30 7:38  
9 Anders Lövgärd OK Alehof 1:02:20 +11:11 7:51  
10 Martin Syk Göteborgs SK 1:03:14 +12:05 7:57  
11 Erik Jakobsen OK Moss 1:04:06 +12:57 8:04  
12 Kristian Anderson Göteborgs SK 1:22:22 +31:13 10:22  
13 Kjell Ottar Wiklund Nydalens SK 1:24:53 +33:44 10:41  
14 Andreas Litzell Ivarsson OK Skogshjortarna 1:29:38 +38:29 11:17  
  Nick Taylor MDOC ej start      

D40

4 980 m, 24 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Johanna Sundström Hestra IF 39:13   7:52  
2 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 39:33 +0:20 7:56  
3 Linnéa Bäckström Hestra IF 41:03 +1:50 8:14  
4 Maria Holmstrand OK Landehof 41:05 +1:52 8:14  
5 Åsa Holmstrand Ollander OK Landehof 41:14 +2:01 8:16  
6 Annika Östman Domnarvets GOIF 42:42 +3:29 8:34  
7 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 43:05 +3:52 8:39  
8 Johanna Karlsson OK Pan-Kristianstad 50:11 +10:58 10:04  
9 Malin Sörstrand Istrums SK 50:28 +11:15 10:08  
10 Elisabeth Hagelberg Eksjö SOK 50:43 +11:30 10:11  
11 Katarina Enbom Vänersborgs SK 52:21 +13:08 10:30  
12 Åsa Hedström OK Skogshjortarna 52:57 +13:44 10:37  
13 Sofia Lundberg OK Renen 54:24 +15:11 10:55  
14 Daria Niggli O Jura 56:29 +17:16 11:20  
15 Sandra Hansson Frölunda OL 57:25 +18:12 11:31  
16 Malin Pilvinge OK Kolmården 58:18 +19:05 11:42  
17 Heidi Tronbøl Fet OL 1:00:29 +21:16 12:08  
18 Ann Helen Aabogen Haugaard Indre Østfold OK 1:02:51 +23:38 12:37  
19 Ann Hyvönen Skattkärrs SOK 1:03:08 +23:55 12:40  
20 Kristine Roskifte OK Moss 1:05:03 +25:50 13:03  
21 Kristina Åhlund Vänersborgs SK 1:05:19 +26:06 13:06  
22 Maria Höglund Sjövalla FK 1:06:02 +26:49 13:15  
23 Sara Wulff OK Gränsen 1:13:54 +34:41 14:50  
  Lena Andersson Trollhättans SOK ej godkänd      
  Caroline Andersson Trollhättans SOK ej start      
  Therese Dahlström OK Alehof ej start      
  Helena Sandahl IK Hakarpspojkarna ej start      

H40

7 200 m, 23 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Henrik Pilvinge OK Kolmården 50:40   7:02  
2 Rune Scheele Nydalens SK 52:16 +1:36 7:15  
3 Robert Enbom Vänersborgs SK 55:17 +4:37 7:40  
4 Emil Andreasson OK Skogshjortarna 55:37 +4:57 7:43  
5 Stefan Dahl OK Alehof 56:03 +5:23 7:47  
6 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 59:03 +8:23 8:12  
7 Thomas Roskifte OK Moss 1:01:55 +11:15 8:35  
8 Henning Bratland Carlsen OK Moss 1:02:10 +11:30 8:38  
9 Christian Johansson Helsingborgs SOK 1:02:38 +11:58 8:41  
10 Øyvind Løken OK Moss 1:03:19 +12:39 8:47  
11 Mikael Mellegård Lidköpings VSK 1:03:47 +13:07 8:51  
12 Olle Hägglund Strängnäs-Malmby OL 1:06:05 +15:25 9:10  
13 Anders Påhlman Istrums SK 1:06:10 +15:30 9:11  
14 Magnus Sundmark IK Gandvik 1:06:41 +16:01 9:15  
15 Magnus Vedin Trollhättans SOK 1:06:42 +16:02 9:15  
16 Per Junfors OK Skogshjortarna 1:11:43 +21:03 9:57  
17 Peter Wernklev IK Ymer 1:12:42 +22:02 10:05  
18 Martin Sjöberg OK Pan-Kristianstad 1:14:44 +24:04 10:22  
19 Mattias Berglund Lidköpings VSK 1:16:38 +25:58 10:38  
20 Tomas Carlsson Åmåls OK 1:22:26 +31:46 11:26  
21 Mikael Pettersson IK Gandvik 1:22:29 +31:49 11:27  
22 Stefan Andersson Istrums SK 1:22:38 +31:58 11:28  
23 Tobias Höglund Sjövalla FK 1:38:53 +48:13 13:44  
  Mattias Holmstrand OK Landehof ej start      
  Max Karle OK Skogshjortarna ej start      

D45

4 460 m, 39 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna 31:00   6:57  
2 Kristina Aneland OK Ravinen 31:17 +0:17 7:00  
3 Ulrika Kindlund OK Tranan 34:26 +3:26 7:43  
4 Anna Lövgärd OK Alehof 34:38 +3:38 7:45  
5 Louise Göthfors Göteborg-Majorna OK 34:53 +3:53 7:49  
6 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 36:37 +5:37 8:12  
7 Åsa Eskilsson IK Hakarpspojkarna 37:01 +6:01 8:17  
8 Maria Krafft Helgesson Hestra IF 39:01 +8:01 8:44  
9 Else Kari Scheele Nydalens SK 40:15 +9:15 9:01  
10 Susanne Cox Lerums SOK 40:21 +9:21 9:02  
11 Anna Olin IK Hakarpspojkarna 40:42 +9:42 9:07  
12 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 40:47 +9:47 9:08  
13 Annika Bengtsson OK Alehof 41:00 +10:00 9:11  
14 Lotta Rosén Göteborg-Majorna OK 41:14 +10:14 9:14  
15 Marina Axelsson Markbygdens OK 41:15 +10:15 9:14  
16 Kajsa Lake Sundsvalls OK 42:28 +11:28 9:31  
17 Maria Ingemarsson Hestra IF 42:59 +11:59 9:38  
18 Anette Carlsson Gällstadbygdens SOK 43:04 +12:04 9:39  
19 Jenny Johansson IK Ymer 43:11 +12:11 9:40  
20 Sara Lorén OK Landehof 43:21 +12:21 9:43  
21 Hanna Rangert Kungälvs OK 44:33 +13:33 9:59  
22 Eva-Lill Bergenfur IK Vikings OK 44:51 +13:51 10:03  
23 Helena Rangert IK Hakarpspojkarna 45:19 +14:19 10:09  
24 Sofia Östensson OK Tranan 46:27 +15:27 10:24  
25 Angélique Grønborg Rasmussen Allerød OK 46:52 +15:52 10:30  
26 Johanna Hallqvist Ulricehamns OK 47:41 +16:41 10:41  
27 Christina Südhoff Brattås CK 49:30 +18:30 11:05  
28 Sofia Gustafsson Trollhättans SOK 51:11 +20:11 11:28  
29 Martina Dahlström Stigsson Trollhättans SOK 51:31 +20:31 11:33  
30 Lenka Westin Porsgrunn OL 52:02 +21:02 11:40  
31 Ann-Sophie Ohlin OK Tranan 53:07 +22:07 11:54  
32 Anna-Karin Särén Hestra IF 54:50 +23:50 12:17  
33 Vibeke Lamark Ganddal IL 56:32 +25:32 12:40  
34 Anita Sælevik Torvastad Idrettslag 59:23 +28:23 13:18  
35 Ann-Sofie Jemth IF Thor 1:00:04 +29:04 13:28  
36 Fredrika Eriksson Ryda SK 1:00:29 +29:29 13:33  
37 Madeleine Johansson OK Skogshjortarna 1:01:29 +30:29 13:47  
38 Karin Althoff Kungälvs OK 1:07:18 +36:18 15:05  
39 Åsa Sylvan Vänersborgs SK 1:07:31 +36:31 15:08  
  Wenche M. Sæbbø Stavanger OK ej start      
  Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo ej start      
  Anne Nilsen Ås-NMBU Orientering ej start      

H45

6 600 m, 55 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid R
1 Jonas Buud IFK Mora OK 40:23   6:07  
2 Jonas Gustafsson Trollhättans SOK 42:13 +1:50 6:23  
3 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 44:12 +3:49 6:41  
4 Tommy Andersson Vänersborgs SK 47:04 +6:41 7:07  
5 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 47:24 +7:01 7:10  
5 Anders Oksvold OK Kåre 47:24 +7:01 7:10  
7 Sören Sturesson Lerums SOK 47:32 +7:09 7:12  
8 Jörgen Åhl Åmåls OK 47:49 +7:26 7:14  
9 Jussi Aumo Kungälvs OK 49:11 +8:48 7:27  
10 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 49:12 +8:49 7:27  
11 Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 50:15 +9:52 7:36  
12 Marcus Hansson Frölunda OL 50:28 +10:05 7:38  
13 Ulf Börjesson Göteborg-Majorna OK