laurdag, jan 29, 2022 Today's Paper
SC Ranking
1 Lina Korsgren 25,118,872
2 Tord Asle Gjerd... 24,690,277
3 Emil Persson 24,639,090
4 Oskar Kardin 24,445,898
5 Ida Dahl 24,147,261
6 Stian Hoelgaard 24,004,951
7 Andreas Nygaard 23,896,802
8 Morten Eide Ped... 23,771,875
9 Max Novak 23,585,608
10 Emilie Fleten 23,467,113
11 Britta Johansso... 23,188,266
12 Johannes Eklöf 23,146,565
13 Vetle Thyli 23,067,692
14 Maxim Vylegzani... 22,819,906
15 Marcus Johansso... 22,806,745
16 Magnus Vesterhe... 22,106,355
17 Anders Aukland 21,920,223
18 Simen Engebrets... 21,796,898
19 Øyvind Moen Fje... 21,600,668
20 Joar Thele 21,559,566
21 Runar Skaug Mat... 21,405,624
22 Herman Paus 20,815,169
23 Torleif Syrstad 20,806,239
24 Stanislav Řezáč... 20,627,547
25 Andreas Holmber... 20,605,358
26 Nils Persson 20,518,513
27 Jiří Pliska 20,408,504
28 Petter Eliassen 19,685,400
29 Sofie Elebro 19,519,116
30 Bastien Poirrie... 19,518,684
31 Klas Nilsson 19,501,754
32 Jan Šrail 19,188,184
33 Gabriel Höjlind... 19,143,703
34 Ermil Vokuev 19,135,109
35 Kateřina Smutná... 18,824,781
36 Ari Luusua 18,743,193
37 Petter Soleng S... 18,592,377
38 Viktor Mäenpää... 18,399,841
39 Roxane Lacroix 18,209,024
40 Thomas Ødegaard... 18,161,452
41 Théo Deswazière... 18,053,628
42 Olga Tsareva 17,953,210
43 Alexis Jeannero... 17,861,456
44 Isac Holmström 17,832,142
45 Arnaud Du Pasqu... 17,831,436
46 Fabián Štoček... 17,763,614
47 Laila Kveli 17,271,744
48 Alexey Shemiaki... 17,231,875
49 Stian Berg 17,202,170
50 Václav Sedláček... 17,050,212
Event logo
Tour de Ski Oberstdorf Sprint
  • Dato: 01.01.2022
  • Land: Germany
  • By: Oberstdorf
Program
Arrangement Dato
  • Sprint C 01.01.2022
    • Qualification
    Saturday 09:30 CET
    • Final
    12:00 CET
Vis tidsplanen for andre arrangementer
Konkurransebeskrivelse

Liveresults prologue women
Liveresults prologue men

Liveresults finals women
Liveresults finals men


Overall standing after stage 4:
Women
Men

Points competition after stage 4:
Women
Men


Results stage 3
Results stage 5


Prologue men (women follows below):

 

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 21 KLAEBO Johannes Hoesflot 1996 NOR 2:55.78 0.00 0.00
2 29 TERENTEV Alexander 1999 RUS 2:57.28 +1.50 10.24
3 19 VALNES Erik 1996 NOR 2:58.15 +2.37 16.18
4 60 PELLEGRINO Federico 1990 ITA 2:59.31 +3.53 24.10
5 23 BOLSHUNOV Alexander 1996 RUS 2:59.39 +3.61 24.64
6 3 AMUNDSEN Harald Oestberg 1998 NOR 3:01.38 +5.60 38.23
7 11 GOLBERG Paal 1990 NOR 3:01.85 +6.07 41.44
8 58 NORTHUG Even 1995 NOR 3:02.14 +6.36 43.42
9 52 NOVAK Michal 1996 CZE 3:02.69 +6.91 47.17
10 37 HALFVARSSON Calle 1989 SWE 3:03.07 +7.29 49.77
11 35 DE FABIANI Francesco 1993 ITA 3:03.15 +7.37 50.31
12 50 VUORINEN Lauri 1995 FIN 3:03.31 +7.53 51.41
13 39 SEMIKOV Ilia 1993 RUS 3:03.45 +7.67 52.36
14 76 AHONEN Ville 1994 FIN 3:03.56 +7.78 53.11
15 44 OGDEN Ben 2000 USA 3:03.86 +8.08 55.16
16 36 RASTELLI Maicol 1991 ITA 3:03.91 +8.13 55.50
17 5 BRUGGER Janosch 1997 GER 3:05.05 +9.27 63.28
18 20 BURY Kamil 1995 POL 3:05.89 +10.11 69.02
19 17 NYENGET Martin Loewstroem 1992 NOR 3:06.07 +10.29 70.25
20 43 MALTSEV Artem 1993 RUS 3:06.13 +10.35 70.66
21 54 HEDIGER Jovian 1990 SUI 3:06.43 +10.65 72.70
22 56 RETIVYKH Gleb 1991 RUS 3:06.57 +10.79 73.66
23 13 YAKIMUSHKIN Ivan 1996 RUS 3:06.57 +10.79 73.66
24 26 JAGER Luke 2000 USA 3:06.61 +10.83 73.93
25 40 BERGLUND Gustaf 1998 SWE 3:07.12 +11.34 77.41
26 24 ERIKSSON Gustav 1991 SWE 3:07.44 +11.66 79.60
27 48 SVENSSON Oskar 1995 SWE 3:07.81 +12.03 82.13
28 34 IVERSEN Emil 1991 NOR 3:08.06 +12.28 83.83
29 25 NISKANEN Iivo 1992 FIN 3:08.23 +12.45 84.99
30 32 STAREGA Maciej 1990 POL 3:08.27 +12.49 85.27

 

31 9 TOENSETH Didrik 1991 NOR 3:08.31 +12.53 85.54
32 15 SPITSOV Denis 1996 RUS 3:08.43 +12.65 86.36
33 46 BOLGER Kevin 1993 USA 3:08.88 +13.10 89.43
34 6 KETTERSON Zak 1997 USA 3:09.17 +13.39 91.41
35 4 MALONEY WESTGAARD Thomas 1995 IRL 3:09.19 +13.41 91.55
36 2 COLLET Martin 1997 FRA 3:09.80 +14.02 95.71
37 42 HANNEMAN Logan 1993 USA 3:09.86 +14.08 96.12
38 22 FAEHNDRICH Cyril 1999 SUI 3:09.92 +14.14 96.53
39 64 FELLNER Adam 1993 CZE 3:10.00 +14.22 97.08
40 1 ROETHE Sjur 1988 NOR 3:10.33 +14.55 99.33
41 51 HYVARINEN Perttu 1991 FIN 3:10.65 +14.87 101.51
42 28 GRAZ Davide 2000 ITA 3:10.70 +14.92 101.85
42 47 MELNICHENKO Andrey 1992 RUS 3:10.70 +14.92 101.85
44 59 BURY Dominik 1996 POL 3:11.92 +16.14 110.18
45 53 SCHUMACHER Gus 2000 USA 3:12.29 +16.51 112.71
46 7 PARISSE Clement 1993 FRA 3:12.45 +16.67 113.80
47 31 CHERVOTKIN Alexey 1995 RUS 3:12.74 +16.96 115.78
48 38 KAESER Erwan 1992 SUI 3:12.84 +17.06 116.46
49 12 BRAENNMARK Viktor 1992 SWE 3:13.44 +17.66 120.56
50 66 PUKHKALO Vitaliy 1992 KAZ 3:13.93 +18.15 123.90
51 30 FURGER Roman 1990 SUI 3:14.08 +18.30 124.93
52 27 MUSGRAVE Andrew 1990 GBR 3:14.38 +18.60 126.98
53 18 ROSJOE Eric 1998 SWE 3:14.46 +18.68 127.52
54 61 ALEV Alvar Johannes 1993 EST 3:14.76 +18.98 129.57
55 16 KLEE Beda 1996 SUI 3:14.93 +19.15 130.73
56 74 LINDHOLM Remi 1998 FIN 3:15.12 +19.34 132.03
57 62 VELICHKO Yevgeniy 1987 KAZ 3:15.38 +19.60 133.80
58 49 MOCH Friedrich 2000 GER 3:16.07 +20.29 138.51
59 55 SALVADORI Giandomenico 1992 ITA 3:16.36 +20.58 140.49
60 45 LAPALUS Hugo 1998 FRA 3:16.72 +20.94 142.95

 

61 65 BOEGL Lucas 1990 GER 3:17.06 +21.28 145.27
62 41 BAUMANN Jonas 1990 SUI 3:17.13 +21.35 145.75
63 69 VENTURA Paolo 1996 ITA 3:17.95 +22.17 151.35
64 14 BING Thomas 1990 GER 3:18.05 +22.27 152.03
65 73 ESTEVE ALTIMIRAS Ireneu 1996 AND 3:18.32 +22.54 153.87
66 10 PRALONG Candide 1990 SUI 3:18.40 +22.62 154.42
67 33 COLOGNA Dario 1986 SUI 3:18.56 +22.78 155.51
68 68 KNOP Petr 1994 CZE 3:18.58 +22.80 155.65
69 57 BABA Naoto 1996 JPN 3:18.66 +22.88 156.20
70 77 TANAKA Masato 1995 JPN 3:18.87 +23.09 157.63
71 71 ROJO Imanol 1990 ESP 3:20.81 +25.03 170.87
72 63 CORADAZZI Martin 1998 ITA 3:21.93 +26.15 178.52
73 75 KUCHLER Albert 1998 GER 3:23.07 +27.29 186.30
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
8 BACKSCHEIDER Adrien 1992 FRA
67 PEPENE Paul Constantin 1988 ROU
70 HOGIU Petrica 1991 ROU
72 LAPIERRE Jules 1996 FRA

Prologue women:

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 31 MATINTALO Johanna 1996 FIN 2:36.97 0.00 0.00
2 60 HAGSTROEM Johanna 1998 SWE 2:37.46 +0.49 3.75
3 29 LAMPIC Anamarija 1995 SLO 2:38.24 +1.27 9.71
4 56 STENSETH Ane Appelkvist 1995 NOR 2:38.58 +1.61 12.31
5 54 LAURENT Greta 1992 ITA 2:39.87 +2.90 22.17
6 11 WENG Tiril Udnes 1996 NOR 2:40.26 +3.29 25.15
7 13 DIGGINS Jessie 1991 USA 2:40.40 +3.43 26.22
8 33 KYLLOENEN Anne 1987 FIN 2:40.53 +3.56 27.22
9 53 GANZ Caterina 1995 ITA 2:40.69 +3.72 28.44
10 3 HENNIG Katharina 1996 GER 2:41.37 +4.40 33.64
11 19 SORINA Tatiana 1994 RUS 2:41.38 +4.41 33.71
12 7 KARLSSON Frida 1999 SWE 2:41.56 +4.59 35.09
13 45 MYHRVOLD Mathilde 1998 NOR 2:41.81 +4.84 37.00
14 17 NEPRYAEVA Natalia 1995 RUS 2:42.05 +5.08 38.84
15 44 KREHL Sofie 1995 GER 2:42.48 +5.51 42.12
16 21 PARMAKOSKI Krista 1990 FIN 2:42.54 +5.57 42.58
17 42 MATSOKINA Hristina 1998 RUS 2:42.73 +5.76 44.03
18 40 RYDZEK Coletta 1997 GER 2:42.76 +5.79 44.26
19 15 NISKANEN Kerttu 1988 FIN 2:43.07 +6.10 46.63
20 25 WENG Heidi 1991 NOR 2:43.09 +6.12 46.79
21 37 FAEHNDRICH Nadine 1995 SUI 2:43.11 +6.14 46.94
22 55 JANATOVA Katerina 1997 CZE 2:43.21 +6.24 47.70
23 34 LINDSTROEM Louise 2000 SWE 2:43.41 +6.44 49.23
24 43 HAGA Ragnhild 1991 NOR 2:43.64 +6.67 50.99
25 48 SCARDONI Lucia 1991 ITA 2:43.94 +6.97 53.28
26 22 OGDEN Katharine 1997 USA 2:44.91 +7.94 60.70
27 39 WENG Lotta Udnes 1996 NOR 2:45.05 +8.08 61.77
28 59 SAUERBREY Katherine 1997 GER 2:46.74 +9.77 74.69
29 58 VAN DER GRAAFF Laurien 1987 SUI 2:46.77 +9.80 74.92
30 32 HYNCICOVA Petra 1994 CZE 2:47.37 +10.40 79.51

 

31 38 FINK Pia 1995 GER 2:47.62 +10.65 81.42
32 49 CARL Victoria 1995 GER 2:48.18 +11.21 85.70
33 24 THEODORSEN Silje 1994 NOR 2:48.33 +11.36 86.84
34 9 KALVAA Anne Kjersti 1992 NOR 2:48.60 +11.63 88.91
35 52 SVENDSEN Anna 1990 NOR 2:48.97 +12.00 91.74
36 23 STADLOBER Teresa 1993 AUT 2:49.56 +12.59 96.25
37 5 ANDERSSON Ebba 1997 SWE 2:49.58 +12.61 96.40
38 36 EIDUKA Patricija 2000 LAT 2:50.33 +13.36 102.13
39 41 KALLA Charlotte 1987 SWE 2:50.65 +13.68 104.58
40 18 LOHMANN Lisa 2000 GER 2:50.70 +13.73 104.96
41 47 FRAEBEL Antonia 1997 GER 2:50.78 +13.81 105.57
42 1 FOSSESHOLM Helene Marie 2001 NOR 2:51.51 +14.54 111.15
43 20 SONNESYN Alayna 1996 USA 2:51.90 +14.93 114.14
44 57 ISHIDA Masako 1980 JPN 2:52.77 +15.80 120.79
45 2 KAELIN Nadja 2001 SUI 2:53.00 +16.03 122.55
46 26 SMIRNOVA Ekaterina 1996 RUS 2:53.06 +16.09 123.00
47 30 VASILIEVA Lilia 1994 RUS 2:53.25 +16.28 124.46
48 12 COMARELLA Anna 1997 ITA 2:53.44 +16.47 125.91
49 6 WRIGHT Casey 1994 AUS 2:53.77 +16.80 128.43
50 51 BENTZ Coralie 1996 FRA 2:54.28 +17.31 132.33
51 28 PITTIN Cristina 1998 ITA 2:54.39 +17.42 133.17
52 61 DI CENTA Martina 2000 ITA 2:54.60 +17.63 134.78
53 16 SHALYGINA Kseniya 1998 KAZ 2:54.81 +17.84 136.38
54 10 MCCABE Novie 2001 USA 2:55.42 +18.45 141.05
54 14 KIRPICHENKO Yana 1996 RUS 2:55.42 +18.45 141.05
56 65 YOKOHAMA Shiori 1999 JPN 2:56.44 +19.47 148.84
57 4 DOLCI Flora 1999 FRA 2:57.28 +20.31 155.27
58 8 HIERNICKEL Lydia 1996 SUI 2:58.56 +21.59 165.05
59 27 CLAUDEL Delphine 1996 FRA 3:00.78 +23.81 182.02
60 64 VILA OBIOLS Carola 1999 AND 3:01.84 +24.87 190.13

 

61 66 LAUKLI Sophia 2000 USA 3:03.84 +26.87 205.42
62 62 RYGALINA Anastasia 1996 RUS 3:03.86 +26.89 205.57
63 63 YEATON Jessica 1991 AUS 3:07.75 +30.78 235.31
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
35 KERN Julia 1997 USA
46 GIMMLER Laura 1993 GER
50 LUNDGREN Moa 1998 SWE
Bli medlem nå