laurdag, jan 29, 2022 Today's Paper
SC Ranking
1 Lina Korsgren 25,118,872
2 Tord Asle Gjerd... 24,690,277
3 Emil Persson 24,639,090
4 Oskar Kardin 24,445,898
5 Ida Dahl 24,147,261
6 Stian Hoelgaard 24,004,951
7 Andreas Nygaard 23,896,802
8 Morten Eide Ped... 23,771,875
9 Max Novak 23,585,608
10 Emilie Fleten 23,467,113
11 Britta Johansso... 23,188,266
12 Johannes Eklöf 23,146,565
13 Vetle Thyli 23,067,692
14 Maxim Vylegzani... 22,819,906
15 Marcus Johansso... 22,806,745
16 Magnus Vesterhe... 22,106,355
17 Anders Aukland 21,920,223
18 Simen Engebrets... 21,796,898
19 Øyvind Moen Fje... 21,600,668
20 Joar Thele 21,559,566
21 Runar Skaug Mat... 21,405,624
22 Herman Paus 20,815,169
23 Torleif Syrstad 20,806,239
24 Stanislav Řezáč... 20,627,547
25 Andreas Holmber... 20,605,358
26 Nils Persson 20,518,513
27 Jiří Pliska 20,408,504
28 Petter Eliassen 19,685,400
29 Sofie Elebro 19,519,116
30 Bastien Poirrie... 19,518,684
31 Klas Nilsson 19,501,754
32 Jan Šrail 19,188,184
33 Gabriel Höjlind... 19,143,703
34 Ermil Vokuev 19,135,109
35 Kateřina Smutná... 18,824,781
36 Ari Luusua 18,743,193
37 Petter Soleng S... 18,592,377
38 Viktor Mäenpää... 18,399,841
39 Roxane Lacroix 18,209,024
40 Thomas Ødegaard... 18,161,452
41 Théo Deswazière... 18,053,628
42 Olga Tsareva 17,953,210
43 Alexis Jeannero... 17,861,456
44 Isac Holmström 17,832,142
45 Arnaud Du Pasqu... 17,831,436
46 Fabián Štoček... 17,763,614
47 Laila Kveli 17,271,744
48 Alexey Shemiaki... 17,231,875
49 Stian Berg 17,202,170
50 Václav Sedláček... 17,050,212
Event logo
Tour de Ski Val di Fiemme Final Climb
  • Dato: 04.01.2022
  • Land: Italy
  • By: Val di Fiemme
Program
Arrangement Dato
  • 10 km F Final Climb 04.01.2022
    • Start Women
    Tuesday 11:30 CET
    • Start Men
    15:25 CET
Vis tidsplanen for andre arrangementer
Konkurransebeskrivelse

Liveresults women
Liveresults men


Tour de Ski Overall 2021/22:
Women
Men

Points competion Tour de Ski 2021/22:
Women
Men

Team Competition Tour de Ski 2021/22


Profile and facts
Results stage 5


Rampa con i Campioni (mosjonsrenn)

10 km masstart skate men – Final Climb

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 20 ROETHE Sjur 1988 NOR 31:42.1 0.00 0.00
2 9 SPITSOV Denis 1996 RUS 31:44.5 +2.4 1.77
3 32 MOCH Friedrich 2000 GER 32:01.0 +18.9 13.91
4 24 BOEGL Lucas 1990 GER 32:12.1 +30.0 22.08
5 1 KLAEBO Johannes Hoesflot 1996 NOR 32:17.0 +34.9 25.69
6 30 ESTEVE ALTIMIRAS Ireneu 1996 AND 32:19.1 +37.0 27.23
7 2 BOLSHUNOV Alexander 1996 RUS 32:20.2 +38.1 28.04
8 31 BABA Naoto 1996 JPN 32:21.7 +39.6 29.15
9 11 TOENSETH Didrik 1991 NOR 32:23.2 +41.1 30.25
10 19 MALTSEV Artem 1993 RUS 32:33.2 +51.1 37.61
11 15 AMUNDSEN Harald Oestberg 1998 NOR 32:40.4 +58.3 42.91
12 4 NISKANEN Iivo 1992 FIN 32:42.5 +1:00.4 44.46
13 26 MUSGRAVE Andrew 1990 GBR 32:48.6 +1:06.5 48.95
14 7 YAKIMUSHKIN Ivan 1996 RUS 32:52.0 +1:09.9 51.45
15 17 LAPALUS Hugo 1998 FRA 32:53.6 +1:11.5 52.63
16 22 BAUMANN Jonas 1990 SUI 32:54.8 +1:12.7 53.51
17 23 MELNICHENKO Andrey 1992 RUS 32:56.2 +1:14.1 54.54
18 10 NYENGET Martin Loewstroem 1992 NOR 32:59.4 +1:17.3 56.90
19 27 FURGER Roman 1990 SUI 33:02.2 +1:20.1 58.96
20 12 PELLEGRINO Federico 1990 ITA 33:04.6 +1:22.5 60.72
21 46 BURY Dominik 1996 POL 33:04.9 +1:22.8 60.94
22 28 PARISSE Clement 1993 FRA 33:08.5 +1:26.4 63.59
23 6 HALFVARSSON Calle 1989 SWE 33:10.0 +1:27.9 64.70
24 25 NOVAK Michal 1996 CZE 33:10.3 +1:28.2 64.92
25 16 SEMIKOV Ilia 1993 RUS 33:11.9 +1:29.8 66.10
26 38 ROJO Imanol 1990 ESP 33:15.7 +1:33.6 68.89
27 42 PRALONG Candide 1990 SUI 33:16.0 +1:33.9 69.11
28 5 GOLBERG Paal 1990 NOR 33:16.3 +1:34.2 69.33
29 33 SALVADORI Giandomenico 1992 ITA 33:25.1 +1:43.0 75.81
30 18 BRUGGER Janosch 1997 GER 33:27.8 +1:45.7 77.80
31 13 CHERVOTKIN Alexey 1995 RUS 33:33.6 +1:51.5 82.07
32 21 HYVARINEN Perttu 1991 FIN 33:37.0 +1:54.9 84.57
33 37 VENTURA Paolo 1996 ITA 33:39.3 +1:57.2 86.26
34 50 LINDHOLM Remi 1998 FIN 33:47.1 +2:05.0 92.00
35 52 VELICHKO Yevgeniy 1987 KAZ 33:57.9 +2:15.8 99.95
36 40 CORADAZZI Martin 1998 ITA 34:00.3 +2:18.2 101.72
37 49 KNOP Petr 1994 CZE 34:06.9 +2:24.8 106.58
38 48 KUCHLER Albert 1998 GER 34:08.6 +2:26.5 107.83
39 39 COLLET Martin 1997 FRA 34:10.4 +2:28.3 109.15
40 44 FAEHNDRICH Cyril 1999 SUI 34:11.3 +2:29.2 109.82
41 3 VALNES Erik 1996 NOR 34:11.4 +2:29.3 109.89
42 29 SVENSSON Oskar 1995 SWE 34:12.8 +2:30.7 110.92
43 53 FELLNER Adam 1993 CZE 34:17.1 +2:35.0 114.08
44 36 ROSJOE Eric 1998 SWE 34:17.6 +2:35.5 114.45
45 51 TANAKA Masato 1995 JPN 34:24.8 +2:42.7 119.75
46 35 PUKHKALO Vitaliy 1992 KAZ 34:29.6 +2:47.5 123.28
47 34 MALONEY WESTGAARD Thomas 1995 IRL 34:35.8 +2:53.7 127.85
48 47 KETTERSON Zak 1997 USA 34:43.4 +3:01.3 133.44
49 14 DE FABIANI Francesco 1993 ITA 34:53.6 +3:11.5 140.95
50 41 BRAENNMARK Viktor 1992 SWE 35:03.0 +3:20.9 147.87
51 55 RASTELLI Maicol 1991 ITA 35:10.8 +3:28.7 153.61
52 43 ERIKSSON Gustav 1991 SWE 35:14.4 +3:32.3 156.26
53 45 BERGLUND Gustaf 1998 SWE 35:19.2 +3:37.1 159.79
54 54 RETIVYKH Gleb 1991 RUS 35:53.4 +4:11.3 184.96
55 8 NORTHUG Even 1995 NOR 36:13.5 +4:31.4 199.76
56 56 AHONEN Ville 1994 FIN 36:34.6 +4:52.5 215.29
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
57 BURY Kamil 1995 POL

10 km masstart skate women – Final Climb

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 8 WENG Heidi 1991 NOR 35:41.2 0.00 0.00
2 2 ANDERSSON Ebba 1997 SWE 35:48.2 +7.0 4.58
3 22 CLAUDEL Delphine 1996 FRA 36:09.7 +28.5 18.63
4 1 NEPRYAEVA Natalia 1995 RUS 36:13.5 +32.3 21.12
5 41 LAUKLI Sophia 2000 USA 36:31.1 +49.9 32.63
6 6 PARMAKOSKI Krista 1990 FIN 36:41.1 +59.9 39.16
7 39 MCCABE Novie 2001 USA 36:45.6 +1:04.4 42.11
8 4 NISKANEN Kerttu 1988 FIN 36:46.5 +1:05.3 42.70
9 11 STADLOBER Teresa 1993 AUT 36:50.0 +1:08.8 44.98
10 9 SORINA Tatiana 1994 RUS 36:56.2 +1:15.0 49.04
11 30 RYGALINA Anastasia 1996 RUS 37:17.3 +1:36.1 62.83
12 12 HENNIG Katharina 1996 GER 37:24.8 +1:43.6 67.74
13 13 WENG Tiril Udnes 1996 NOR 37:36.1 +1:54.9 75.13
14 17 KALLA Charlotte 1987 SWE 37:44.1 +2:02.9 80.36
15 5 DIGGINS Jessie 1991 USA 37:47.3 +2:06.1 82.45
16 25 ISHIDA Masako 1980 JPN 37:48.9 +2:07.7 83.50
17 26 SMIRNOVA Ekaterina 1996 RUS 37:51.3 +2:10.1 85.06
18 21 SAUERBREY Katherine 1997 GER 37:53.5 +2:12.3 86.50
19 19 HAGA Ragnhild 1991 NOR 37:56.3 +2:15.1 88.33
20 35 DOLCI Flora 1999 FRA 37:57.6 +2:16.4 89.18
21 24 THEODORSEN Silje 1994 NOR 37:58.4 +2:17.2 89.71
22 16 KALVAA Anne Kjersti 1992 NOR 37:59.9 +2:18.7 90.69
23 27 BENTZ Coralie 1996 FRA 38:06.0 +2:24.8 94.68
24 23 GANZ Caterina 1995 ITA 38:06.6 +2:25.4 95.07
25 15 KYLLOENEN Anne 1987 FIN 38:20.7 +2:39.5 104.29
26 14 FAEHNDRICH Nadine 1995 SUI 38:25.1 +2:43.9 107.16
27 34 JANATOVA Katerina 1997 CZE 38:25.2 +2:44.0 107.23
28 28 FINK Pia 1995 GER 38:37.1 +2:55.9 115.01
29 46 YEATON Jessica 1991 AUS 38:48.0 +3:06.8 122.14
30 38 KREHL Sofie 1995 GER 38:53.7 +3:12.5 125.86
31 10 MATINTALO Johanna 1996 FIN 38:55.3 +3:14.1 126.91
32 7 LAMPIC Anamarija 1995 SLO 39:05.9 +3:24.7 133.84
33 36 LOHMANN Lisa 2000 GER 39:09.3 +3:28.1 136.06
34 18 FRAEBEL Antonia 1997 GER 39:18.3 +3:37.1 141.95
35 47 VILA OBIOLS Carola 1999 AND 39:19.0 +3:37.8 142.41
36 45 SONNESYN Alayna 1996 USA 39:37.3 +3:56.1 154.37
37 32 HIERNICKEL Lydia 1996 SUI 39:43.2 +4:02.0 158.23
38 40 PITTIN Cristina 1998 ITA 39:45.3 +4:04.1 159.60
39 33 VASILIEVA Lilia 1994 RUS 40:10.3 +4:29.1 175.95
40 31 SCARDONI Lucia 1991 ITA 40:17.5 +4:36.3 180.66
41 43 SHALYGINA Kseniya 1998 KAZ 40:41.9 +5:00.7 196.61
42 20 LINDSTROEM Louise 2000 SWE 40:50.6 +5:09.4 202.30
43 42 MATSOKINA Hristina 1998 RUS 40:59.5 +5:18.3 208.12
44 29 SVENDSEN Anna 1990 NOR 41:19.8 +5:38.6 221.39
45 3 HAGSTROEM Johanna 1998 SWE 41:51.5 +6:10.3 242.12
46 44 YOKOHAMA Shiori 1999 JPN 42:04.2 +6:23.0 250.42
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
37 OGDEN Katharine 1997 USA
Bli medlem nå