PROGRAM: Håndball-EM 2020 - Menn - Kampoppsett

NÅ MED HOVEDRUNDEKAMPENE

EM Håndball Menn 2020 spilles i Norge, Sverige og Østerike. Komplett program / kampoppsett - Dag for dag:



EM i håndball for menn / herrer i Norge, Sverige og Østerrike
Spilles fra 9. til 26. januar 2020

Perioder
* Gruppespill fra 9. til 15. januar.
* Hovedrundekamper (+ President's Cup) går 16. til 22. januar.
* Semifinaler 24. januar, klokka 18:00 og 20:30.
* 5. og 6. plass 25. januar, klokka 16:00.
* Bronsefinale 25. januar, klokka 18:30.
* Finale 26. januar, klokka 16:30.

--- --- ---

FINALE

26. januar 2020 - Søndag
16:30 Kamp om 1. og 2. plass - Gull og sølv i Håndball-EM 2020

--- --- ---

BRONSEFINALE - 5. og 6. PLASS

25. januar - Lørdag
16:00 Kamp om 5. og 6. plass
18:30 Kamp om 3. og 4. plass

SEMIFINALER

24. januar - Fredag
18:00 xx - xx
20:30 xx - xx

--- --- ---

HOVEDRUNDEKAMPER
16. til 22. januar 2020

GRUPPE I
(Kroatia, Spania, Østerrike, Tsjekkia, Tyskland og Hviterussland)

16. januar - Torsdag
16:00 Spania - Tsjekkia
18:15 Kroatia - Østerrike
20:30 Hviterussland - Tyskland

---

17. januar - Fredag
Hviledag for denne gruppa

---

18. januar - Lørdag
16:00 Hviterussland - Tsjekkia
18:15 Spania - Østerrike
20:30 Kroatia - Tyskland

19. januar - Søndag
Hviledag for denne gruppa

---

20. januar - Mandag
16:00 Kroatia - Tsjekkia
18:15 Hviterussland - Spania
20:30 Østerrike - Tyskland

---

21. januar - Tirsdag
Hviledag for denne gruppa

---

22. januar - Onsdag
16:00 Kroatia - Spania
18:15 Hviterussland - Østerrike
20:30 Tsjekkia - Tyskland

GRUPPE II
(Norge, Slovenia, Pr 1. E, PR 2. E, Sverige og Portugal)

16. januar - Torsdag
Hviledag for denne gruppa

---

17. januar - Fredag
16:00 Slovenia - Island
18:15 Norge - Ungarn
20:30 Portugal - Sverige

---

18. januar - Lørdag
Hviledag for denne gruppa

---

19. januar - Søndag
14:00 Portugal - Island
16:15 Slovenia - Ungarn
18:30 Norge - Sverige

20. januar - Mandag
Hviledag for denne gruppa

---

21. januar - Tirsdag
16:00 Portugal - Slovenia
18:15 Norge - Island
20:30 Ungarn - Sverige

---

22. januar - Onsdag
16:00 Portugal - Ungarn
18:15 Norge - Slovenia
20:30 Island - Sverige

GRUPPESPILL
9. til 15. januar 2020

6 grupper - 4 land i hver - Totalt 24 nasjoner
Norge spiller i gruppe D.
Gruppe A: Hviterussland, Kroatia, Montenegro og Serbia.
Gruppe B: Nord-Makedonia, Tsjekkia, Ukraina og Østerrike.
Gruppe C: Latvia, Nederland, Spania og Tyskland.
Gruppe D: Bosnia-Hercegovina, Frankrike, Norge og Portugal.
Gruppe E: Danmark, Island, Russland og Ungarn.
Gruppe F: Polen, Slovenia, Sveits og Sverige.

--- ---

GRUPPE A

9. januar - Torsdag
18:15 Hviterussland - Serbia
20:30 Kroatia - Montenegro

10. januar - Fredag
Hviledag

11. januar - Lørdag
16:00 Kroatia - Hviterussland
18:15 Montenegro - Serbia

12. januar - Søndag
Hviledag

13. januar - Mandag
18:15 Montenegro - Hviterussland
20:30 Serbia - Kroatia

--- --- ---

GRUPPE B

10. januar - Fredag
18:15 Tsjekkia - Østerrike
20:30 Nord-Makedonia - Ukraina

11. januar - Lørdag
Hviledag

12. januar - Søndag
16:00 Tsjekkia - Nord-Makedonia
18:15 Østerrike - Ukraina

13. januar - Mandag
Hviledag

14. januar - Tirsdag
18:15 Østerrike - Nord-Makedonia
20:30 Ukraina - Tsjekkia

--- --- ---

GRUPPE C

9. januar - torsdag
18:15 Tyskland - Nederland
20:30 Spania - Latvia

10. januar - fredag
Hviledag

11. januar - lørdag
16:00 Latvia - Nederland
18:15 Spania - Tyskland

12. januar - søndag
Hviledag

13. januar - mandag
18:15 Latvia - Tyskland
20:30 Nederland - Spania

--- --- ---

GRUPPE D (Norges gruppe)

10. januar - fredag
18:15 Frankrike - Portugal
20:30 Norge - Bosnia-Hercegovina

11. januar - lørdag
Hviledag

12. januar - søndag
16:00 Portugal - Bosnia-Hercegovina
18:15 Frankrike - Norge

13. januar - mandag
Hviledag

14. januar - tirsdag
18:15 Bosnia-Hercegovina - Frankrike
20:30 Portugal - Norge

--- --- ---

GRUPPE E

11. januar - lørdag
16:00 Ungarn - Russland
18:15 Danmark - Island

12. januar - søndag
Hviledag

13. januar - mandag
18:15 Island - Russland
20:30 Danmark - Ungarn

14. januar - tirsdag
Hviledag

15. januar - onsdag
18:15 Island - Ungarn
20:30 Russland - Danmark

--- --- ---

GRUPPE F

10. januar - fredag
18:15 Slovenia - Polen
20:30 Sverige - Sveits

11. januar - lørdag
Hviledag

12. januar - søndag
16:00 Sveits - Polen
18:15 Sverige - Slovenia

13. januar - mandag
Hviledag

14. januar - tirsdag
18:15 Sveits - Slovenia
20:30 Polen - Sverige

--- --- ---

Kilde: VM-arrangøren.

Se også
* Vår resultatside fra mesterskapet
* Hjemmeside for EM Håndball 2020



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +