28.11.2004
Bulsprinten

Tore Bjonviken, Fossum IF, vant den 42. BULsprinten og er med det trolig tilbake på World Cup laget.
På kvinnesiden vant Laila Selbæk, Strindheim IL.

BULsprinten (FIS renn) ble arranger på Gålå i Oppland i dag under strålende vinterforhold. Oslo klubben BUL arrangerte sitt 42. førjulsrenn i langrenn og for 5. året på rad på Gålå i samarbeid med det lokale Idrettslaget Sør-Fron.

Årets BULsprint var fellestart/jakstart med skibytte halveis. MS 15km klassisk + 15km friteknikk
KS 10km klassisk + 15km friteknikk.




Menn senior

Plass        Start                                Tid
nr.        nr.        N a v n        Klubb        T i d        etter

1        0001        Tore Bjonviken        Fossum IF        1:18.42,5       
2        0013        Remi Andersen        Bækkelaget Sp.kl.        1:18.43,2        00.00,7
3        0002        Svein Tore Sinnes        Tonstad IL/Sirdal Ski        1:18.43,7        00.01,2
4        0008        Øystein Solbjørg        Vestringen IL        1:18.45,3        00.02,8
5        0003        John Anders Gaustad        Hamar Sk.kl.        1:18.54,4        00.11,9
6        0019        Øystein Andersen        Vindbjart / Sirdal Ski        1:18.58,0        00.15,5
7        0004        Krister Trondsen        Byåsen IL        1:19.24,1        00.41,6
8        0010        Kristian Horntvedt        Stokke IL        1:19.25,9        00.43,4
9        0017        Chris Jespersen        Korlevoll/Odda IL        1:19.31,4        00.48,9
10        0005        Øystein Pettersen        Byåsen IL        1:19.42,9        01.00,4
11        0014        Martin Johnsrud Sundby        Røa IL/Team Manpower        1:19.43,6        01.01,1
12        0024        Lars Høgnes        Ringkollen Sk.kl.        1:19.48,7        01.06,2
13        0015        Stig Rune Kveen        Strindheim IL        1:19.51,1        01.08,6
14        0041        Simen Østensen        Fossum IF/Team Manpower        1:19.56,7        01.14,2
15        0011        Brynjar Skjærli        Lillehammer Sk.kl.        1:20.50,8        02.08,3
16        0030        Rune Torseth        Kjelsås IL        1:21.39,7        02.57,2
17        0007        Ola Berger        Byåsen IL        1:21.42,7        03.00,2
18        0018        Kjetil Juul Pedersen        Magnor UL Langrennsgruppa        1:21.51,8        03.09,3
19        0016        Jørgen Aukland        Oseberg Skl.        1:23.00,6        04.18,1
20        0031        Aslak Fisketjønn        Morgedal IL        1:23.12,5        04.30,0
21        0021        Bjarne Nes        Sogndal IL        1:23.23,2        04.40,7
22        0029        Rune Muller        Tynset IF        1:23.23,7        04.41,2
23        0034        Ola Vigen Hattestad        Ørje IL        1:23.23,8        04.41,3
24        0033        Audun Laugaland        IL Hjelm/Sirdal ski        1:23.36,0        04.53,5
25        0036        Jan Gisle Granmo        Sokna IL        1:24.01,2        05.18,7
26        0038        Atle Bjerkeli        Nittedal IL        1:24.01,7        05.19,2
27        0043        Morten Eilifsen        Strømmen og Lillestrøm Sk        1:24.04,7        05.22,2
28        0035        Daniel Lunde        Harestua IL        1:24.25,8        05.43,3
29        0053        Petter Leistad        Vaaler IF        1:25.08,7        06.26,2
30        0020        Lars Bergerud        Ringkollen/Team Manpower        1:25.14,4        06.31,9
31        0025        Johan Kjølstad        Skogn IL        1:25.21,0        06.38,5
32        0072        Kristian Tettli Rennemo        Leksvik IL        1:25.21,4        06.38,9
33        0040        Lars Krogsveen        Sør-Fron IL        1:25.24,4        06.41,9
34        0054        Asgeir Årdal        Jølster IL        1:25.39,3        06.56,8
35        0039        Hans Tore Andersen        Vindbjart / Sirdal Ski        1:25.41,0        06.58,5
36        0027        Andre Haugsbø        Gaular IL        1:25.54,7        07.12,2
37        0046        Joar Tistel        Sogndal IL        1:25.54,9        07.12,4
38        0059        Tomas Wasenden        Vind IL        1:25.57,1        07.14,6
39        0086        Daichi Azegami        Japan        1:26.04,5        07.22,0
40        0048        Eivind Gjørven Opsahl        Vang Sk.lf.        1:27.00,9        08.18,4
41        0051        Harald Skjellaug        Varde IL        1:27.02,7        08.20,2
42        0084        Lars Bjeglerud        Nordre Land IL        1:27.06,6        08.24,1
43        0058        Jon Hove Pedersen        Høybråten og Stovner IL        1:27.12,3        08.29,8
44        0055        Morten Sætha        Veldre Ski        1:27.28,3        08.45,8
45        0047        Ole Morten Munz        SF Grei        1:29.04,5        10.22,0
46        0056        Erik Gjømle        Stathelle ski/Team Hovden        1:29.07,1        10.24,6
47        0032        Sjur Børsheim        Kjelsås IL        1:29.22,7        10.40,2
48        0076        Jonas Thor Olsen        Danmark        1:29.32,9        10.50,4
49        0057        Hans Petter Lykkja        Dalguten IL        1:29.52,2        11.09,7
50        0063        Morten Svinsås        IK Rindals-troll        1:30.20,7        11.38,2
51        0060        Arne Krogsveen        Sør-Fron IL        1:30.43,0        12.00,5
52        0078        Chiodera Even        Fossum IF        1:31.41,7        12.59,2
53        0080        Pål Tvinge        TIF Viking        1:31.51,2        13.08,7
54        0075        Ole Ivar Stakvik Eide        Eide IL        1:32.17,7        13.35,2
55        0069        Magnus Svingheim        Gran IL        1:32.51,4        14.08,9
56        0062        Stian Birkeland        IL Skrim        1:34.24,5        15.42,0
57        0050        Tron Eivind Skarstad        Midtre Brandbu UIL        1:34.41,0        15.58,5
58        0070        Frode Korsmo        Lillehammer Sk.kl.        1:37.40,2        18.57,7
59        0083        Frank Robert Blindheim        Lillehammer Sk.kl.        1:38.43,8        20.01,3
60        0079        Øyvind Due Trieler        IL Skrim        1:39.13,9        20.31,4
Brutt        0012        Anders Hallingstad        Kjelsås IL               
Brutt        0023        Henning Dybendal        Mjøndalen IF/Team Manpowe               
Brutt        0037        Arnstein Finstad        Steinkjer Sk.kl.               
Brutt        0045        Jens Petter Estil        Lierne Ski               
Brutt        0052        Håvard Vatn        Nittedal IL               
Brutt        0061        Jon Arild Halland        Jølster IL               
Brutt        0067        Hans A Grønnvoll        Ullensaker Sk.kl.               
Brutt        0071        Nicolas Wærenskiold        Lyn Ski               
Brutt        0073        Bård Erland Amrud        Ringebu-Fåvang Sk.kl.               
Brutt        0074        Marius B Iversen        Henning Skilag               
Brutt        0081        Sindre Skånøy        IL Skauga               
Brutt        0082        Ole Anders Løvbrøtte        Midtre Brandbu UIL               
Brutt        0085        Jakob Jakobson        Lillehammer Sk.kl.               



Gutter 18/19 år

1        0091        Petter Northug        Henning Skilag        1:23.23,2        
2        0092        Ole Christian Mork        Lillehammer Sk.kl.        1:23.39,0        00.15,8
3        0103        Petter Eliassen        Byåsen IL        1:23.39,7        00.16,5
4        0116        Vegard Kjølhamar        Fossum IF        1:24.05,5        00.42,3
5        0097        Jonas Nielsen        Hsg/Lørenskog Sk.kl.        1:24.06,9        00.43,7
6        0110        Anders Øyen        Fossum IF        1:24.24,0        01.00,8
7        0100        Kristoffer Moslet        NTG/Stokke        1:24.35,8        01.12,6
8        0093        Tore Krogsveen        Sør-Fron IL        1:26.07,5        02.44,3
9        0095        Even Sletten        Lillehammer Sk.kl.        1:26.24,6        03.01,4
10        0115        Ole Johan Joelstad        Inderøy IL        1:27.29,0        04.05,8
11        0113        Anders Gløersen        Rustad IL        1:27.29,3        04.06,1
12        0099        Kjell-Christian Markseth        Høybråten og Stovner IL        1:27.31,4        04.08,2
13        0114        Snorri Einarsson        NTG/Bossekop UL        1:27.42,8        04.19,6
14        0105        Stian Ekern        Biri IL        1:27.43,0        04.19,8
15        0101        Kristian Braathen        Høybråten og Stovner IL        1:28.35,9        05.12,7
16        0107        Øyvind Gløersen        Rustad IL        1:29.42,3        06.19,1
17        0112        Helge M Olsen        Nittedal IL        1:31.40,3        08.17,1
18        0104        Torstein Drivenes        Kvam Langrenn- og Skiskyt        1:31.59,7        08.36,5
19        0106        Marius K Lande        Henning Skilag        1:33.34,4        10.11,2
20        0108        Erland Sveipe        Sør-Fron IL        1:34.03,1        10.39,9
21        0109        Christian Sandvik        Rustad IL        1:41.11,0        17.47,8
Brutt        0094        Tord Hegdahl        Kabelvåg Skiklubb/NTG Lil                
Brutt        0098        Kristian Løvlie        Nittedal IL                
Brutt        0102        Magnus Lia        Hof IL                
Brutt        0111        Stian Trømborg        NTG/ Vinn IL                

Kvinner senior

1        0132        Laila Selbæk        Strindheim IL        48.41,7        
2        0126        Merethe Braathen        Høybråten og Stovner IL        48.43,5        00.01,8
3        0139        Ingrid Knotten        IL Varden        48.55,3        00.13,6
4        0129        Sigrid Aas        Tverrelvdalen IL        49.11,1        00.29,4
5        0125        Sara Svendsen        Tromsø Sk.kl.        49.14,9        00.33,2
6        0124        Hanne Pettersen        TUIL        49.16,7        00.35,0
7        0134        Solfrid Braathen        Høybråten og Stovner IL        49.38,4        00.56,7
8        0127        Tove Andersen        IL Varden        50.31,0        01.49,3
9        0122        Ann Eli Tafjord        Valldal IL        50.36,9        01.55,2
10        0138        Ellen Sandbakken        Skåbu-Tverrbygda IL        50.42,2        02.00,5
11        0128        Ingvild Engesland        Lyn Ski        51.41,7        03.00,0
12        0144        Ragnhild Skjærli        Østre Toten Skl.        52.42,4        04.00,7
13        0142        Kristin Skei        Leksvik IL        52.50,1        04.08,4
14        0147        Silje Kreken Almeland        Strindheim IL        53.06,2        04.24,5
15        0161        Ayaka Shinohara        Japan        53.16,7        04.35,0
16        0143        Lydia Weydahl        Høybråten og Stovner IL        53.27,0        04.45,3
17        0140        Stine Lillebudal        IL Leik        53.33,5        04.51,8
18        0158        Siri Halle        Lyn Ski        54.21,3        05.39,6
19        0135        Therese Engen        Raufoss IL        54.33,9        05.52,2
20        0160        Yuko Komamura        Japan        54.38,8        05.57,1
21        0149        Kristin Hatledal        Markane IL        55.19,8        06.38,1
22        0154        Hanne Bjercke        Rustad IL        56.09,5        07.27,8
23        0152        Silje Sveinsson Nereng        Lillehammer Sk.kl.        57.59,9        09.18,2
24        0157        Agnete Skrede        Markane IL        58.44,4        10.02,7
25        0151        Marianne Waage-Nielsen        Team Hovden/Nittedal IL        58.46,5        10.04,8
Brutt        0148        Christine Mathiesen        Ringkollen Sk.kl.                
Brutt        0150        Guro Strøm Solli        Drevja IL                

Jenter 18/19 år

1        0165        Caroline Tangen        Sjåstad/Vestre Lier IL        49.02,6        
2        0167        Marte Elden        Henning Skilag        49.29,4        00.26,8
3        0164        Betty Ann Bjerkre Nilsen        NTG/Vestringen IL        49.38,9        00.36,3
4        0178        Stine Haugen        Rustad IL        51.29,7        02.27,1
5        0179        Helene Haaland        Oddesjaa SSK        52.00,0        02.57,4
6        0171        Elise Aunet Tyldum        Overhalla IL        52.31,0        03.28,4
7        0182        Oda Vardenær Lunder        Gjøvik Sk.kl.        52.34,0        03.31,4
8        0166        Kristin Sønstegård        Vestringen IL        52.41,7        03.39,1
9        0173        Karoline Borgnes        Heming IL        53.10,5        04.07,9
10        0170        Maria Moe Grevsgård        Geilo IL        53.59,4        04.56,8
11        0172        Marion Solbjørg        Vestringen IL        54.23,1        05.20,5
12        0175        Anette Brøto        Ringkollen Sk.kl.        54.29,1        05.26,5
13        0183        Mariann Eriksrud        Sjåstad/Vestre Lier IL        58.43,3        09.40,7
14        0181        Marthe Katrine Myhre        Gjøvik Sk.kl.        58.48,2        09.45,6