Siste resultater (med dagens live)

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
---
Verdenscup Planica: 10/15 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn- Prolog: Kvinner- Menn
---
La Diagonela - Visma Ski Classics: Kvinner Elite- Menn Elite- Alle klasser
---
Til abonnenter – 409 spesialartikler

Resultater Flyktningerennet - Klassisk 2008



Resultatlista: Herrar Senior                                           
                                                                             
      Pl   Nr Namn                       Klubb              År     Tid       
     -------------------------------------------------------------------     
       1    5 Petter Northug             Henning SKL         3   2.01.33     
       2    2 Jerry Ahrlin               Vålådalens SK       4   2.01.33     
       3    1 Oskar Svärd                Vålådalens SK      10   2.01.34     
       4    4 Eldar Rønning              Skogn IL            8   2.01.35     
       5    8 Johan Kjølstad             Skogn IL            8   2.01.55     
       6   30 Arnstein Finstad           Steinkjer SKL      12   2.02.30     
       7   15 Kristian Tettli Rennemo    Henning Skilag      7   2.02.32     
       8   16 Marius Lande               Henning Skilag      6   2.02.40     
       9  106 Gustav Berglund            Åsarna IK           6   2.02.40     
      10   41 Simon Sivertsen Landfald   Leirådal IL         6   2.04.35     
 
      11    7 Jørgen Aukland             Team Xtra personel  1   2.05.33     
      12   24 Martin Møller              NTNUI-ski           2   2.06.25     
      13   12 Martin Hammer              Ekne IL             2   2.06.55     
      14  105 Jonas Byman                Myssjö/oviken IF    2   2.08.09     
      15   18 Jørn Yngve Tømmerstrand    Kolvereid IL        8   2.08.09     
      16   20 Espen Emanuelsen           Lierne Ski         12   2.09.49     
      17   31 Kent Ove Clausen           Steinkjer SKL       5   2.12.07     
      18    3 Anders Palmer              Ulricehamns IF      3   2.13.36     
      19   23 Peder Kjærnli              NTNUI               1   2.14.18     
      20   22 Einar Raknes Brekke        NTNUI               3   2.14.45     
 
      21   37 Runar Martinsen            Lierne Ski         15   2.18.45     
      22   11 Vegard Saursaunet          Egge IL             7   2.19.05     
      23   25 Ove Antvord Haugereid      NTNUI/ Skiraffen    7   2.19.49     
      24   13 Lars Stokke                Henning Skilag     15   2.19.51     
      25  104 Eric Simonsson             Landöns IF         12   2.20.48     
      26   39 Kjetil Vatne               NTE                 1   2.21.09     
      27   21 Lars Håvard Tømmervik      Malm IL             8   2.25.10     
      28   38 Magnus Salamon Flaat       Snåsa IL            6   2.27.43     
      29   28 Ola A Eggen                Snåsa IL            2   2.31.31     
      30   19 Kjell Ove P Tiller         Leksdal IL          2   2.31.59     
 
      31   46 Ivar Strand                Snåsa IL            3   2.32.15     
      32   45 Torstein Sundal            Nessegutten IL      3   2.43.09    

Resultatlista: Herrar 35                                               
                                                                             
      Pl   Nr Namn                       Klubb              År     Tid       
     -------------------------------------------------------------------     
       1  302 Frode Estil                Lierne Ski         16   2.01.36     
       2  362 Morten Brørs               Steinkjer SKL      17   2.04.47     
       3  301 Anders Aukland             Team Xtra personel  1   2.05.43     
       4  316 Svein Anders Melhus        Henning Skilag     13   2.05.54     
       5  325 Knut Inge Finne            Kolvereid IL       22   2.08.25     
       6  368 Per Odd Rygg               Steinkjer SKL      12   2.09.55     
       7  379 Hansen Yngvar              Mosjøen IL          1   2.12.13     
       8  364 Arnt Egil Brørs            Steinkjer SKL      12   2.14.04     
       9  310 Jonny Sundsvik             Frol IL            22   2.15.09     
      10  508 Thomas Stridh              IFK Mora SK         1   2.16.07     
 
      11  371 Roar Lillefjell            Stod IL            15   2.17.20     
      12  372 Bjørnar Holand             Lierne Ski          1   2.17.32     
      13  326 Svein Oluf Øren            Kolvereid IL       14   2.18.50     
      14  359 Trond Arild Seem Fossan    Sparbu IL          16   2.19.17     
      15  501 Lars Karlsson              Anundsjö IF         3   2.19.29     
      16  338 Ole Leirvik                Motek BIL          18   2.20.47     
      17  350 Andreas Vannebo            Overhalla IL       24   2.23.44     
      18  505 Björn Larsson              Sveaskog IF        20   2.23.46     
      19  336 Morten Elvseth             Lierne Ski          9   2.23.59     
      20  307 Arne Ugseth                Elvalandet IL      29   2.24.00     
 
      21  323 Sven Erik Vedvik           K-Lund AS          11   2.24.14     
      22  361 Rune Morten Vannebo        Steinkjer SKL      25   2.24.15     
      23  360 Rune Veie                  Statoil Sjørdal BI 17   2.26.13     
      24  314 Asle Hasselvold            Grong IL            4   2.26.26     
      25  380 Frank Evertsen             Østre Slidre       11   2.26.29     
      26  308 Ståle Brennhaug            Fiplingdal IL       7   2.26.54     
      27  345 Tore Neergård              NTE                16   2.27.31     
      28  353 Ragnar Ness                Posten BIL         22   2.28.03     
      29  358 Espen Susegg               Sp.banken Midt-Nor  5   2.28.05     
      30  319 Jo Magne Tyldum            Hållingen IL        2   2.28.34     
 
      31  352 Erling Lundstadsveen       Politiet            8   2.28.46     
      32  506 Lars Magnusson             Tandsbyns IF        3   2.29.15     
      33  337 Patrik Lundgren            Lierne Ski         18   2.29.30     
      34  346 Pål Anders Dahl            NTE                 9   2.30.03     
      35  509 Per-Erik Jonasson          Järpens SK          1   2.30.23     
      36  383 Ole Arnfinn Reinfjord      Sømna IL            4   2.31.01     
      37  318 Åge Hammer                 Hållingen IL       12   2.31.15     
      38  376 Arne Aas                   Vinne Skilag        2   2.31.32     
      39  374 Hans Storli                Budal IL            2   2.32.05     
      40  369 Ole Sivert Moe             Tromsø SKL          4   2.32.16     
 
      41  306 Ralf- Peter Michler        Byåsen SKL         10   2.32.17     
      42  355 Tore Skånøy                Privat              1   2.33.06     
      43  339 Tore Sundvik               Namdalseid IL      23   2.33.24     
      44  373 Morten Tomter              Rustad IL           2   2.33.25     
      45  335 Ola Kvemo                  Lierne Ski         30   2.33.55     
      46  332 Nils Ivar Wallinder        Lierne Ski         30   2.33.59     
      47  327 Egil Berdal                Krokstadøra IL      1   2.34.15     
      48  328 Torgeir Valøen             Kvam IL            16   2.34.57     
      49  324 Gunnar Kvarsvik            Kjella IL          29   2.35.06     
      50  384 Sverre Luktvasslimo        Privat              1   2.35.29     
 
      51  321 Morten Solli               IL Hållingen       20   2.35.42     
      52  365 Erlend Aune                Steinkjer SKL       2   2.35.50     
      53  344 Fred Roger Stensen         NTE                30   2.36.51     
      54  356 Ola Hegge                  Privat              1   2.37.28     
      55  313 Helge Vedvik               Grong IL           10   2.37.30     
      56  322 Bjørn Ivar Wågan           Inderøy IL          1   2.38.26     
      57  503 Hans Gradin                Duveds IF           1   2.40.14     
      58  340 Herbjørn Kolstad           Namdalseid IL       3   2.40.40     
      59  311 Harald Emil Fossvik        Gammelgården SK     9   2.40.43     
      60  354 Stein Arve Årsandøy        Privat             17   2.40.53     
 
      61  367 Ørjan Sundvik              Team slow           1   2.40.58     
      62  381 Stig Arhtur Hustad         Gammelgården        8   2.41.12     
      63  378 Gunnar Rønning Ystad       Leksdal IL          2   2.41.21     
      64  366 Frank Gjertsås             Team slow          14   2.43.02     
      65  375 Kjell Olav Leirvik         Kolvereid IL       10   2.43.12     
      66  343 Stein Øksnes               NTE                21   2.43.21     
      67  370 Bjørn Oddmar Berg          Team MMB            6   2.43.56     
      68  507 Joakim Kumpula             Öråns SK Lycksele   1   2.44.53     
      69  349 Ingar Nordtug              NTE                 1   2.46.49   

Resultatlista: Herrar 50 Söndag                                        
                                                                             
      Pl   Nr Namn                       Klubb              År     Tid       
     -------------------------------------------------------------------     
       1 2535 Ola Berget                 Skauga IL          30   2.08.07     
       2 2503 Torstein Bjørhusdal        Elva/Namsskogan    26   2.18.04     
       3 2516 Leo Lyngstad               Lierne Ski         29   2.20.57     
       4 2601 Per Steen                  Brunflo IF         31   2.22.55     
       5 2528 Per Arild Bolaas           Steinkjer SKL      19   2.23.31     
       6 2510 Olav Kjøglum               Hållingen IL       18   2.23.33     
       7 2530 Kasper Myhr                Klæbu IL           15   2.27.11     
       8 2511 Kåre Egil Kjøglum          Hållingen IL       16   2.28.04     
       9 2524 Kjell Eriksen              Ogndal IL           7   2.32.25     
      10 2534 Einar Johan Svendgård      Skogn IL           14   2.33.00     
 
      11 2518 Tor Bøgseth                Namdalseid IL      12   2.34.02     
      12 2537 John Drevland              Hillstad IL         2   2.34.04     
      13 2517 Roar Kjøsnes               Mostadmark IL      13   2.34.36     
      14 2515 Hallgeir Kveli             Lierne Ski         37   2.34.37     
      15 2522 Frank Rudi Selbo           NTE                 6   2.34.51     
      16 2606 Auvo Dufva                 Åre SLK             8   2.34.59     
      17 2605 Bengt Skyttberg            Östersunds SK      13   2.35.27     
      18 2538 Knut Høihjelle             Overhalla Il        6   2.37.21     
      19 2507 Kjetil Hermanstad          Harran IL          31   2.37.44     
      20 2536 Jostein Hals               Lierne Ski         32   2.37.54     
 
      21 2603 Rubert Simonsson           Landöns IF         28   2.38.45     
      22 2526 Asbjørn Flaat              Snåsa IL           31   2.39.00     
      23 2531 Idar Vekseth               Steinkjer SKL      11   2.39.20     
      24 2509 Hans Petter Stokke         Henning Skilag     22   2.39.41     
      25 2514 Ottar Lyngstad             Lierne Ski         30   2.42.00     
      26 2504 Ole A Hustad               Frol IL            39   2.43.58     
      27 2604 Lars-Göran Söderberg       Rödöns SK           4   2.46.50     
      28 2525 Jo Gaute Mathisen          Ovarhalla IL       10   2.47.02     
      29 2519 Torbjørn Ingvaldsen        Namdalseid IL      11   2.49.12     
      30 2501 Per Odd Fjær               Bangsund IL        34   2.49.20     
 
      31 2512 Lars Jonar Larsen          IL Olfredriksa     37   2.49.56     
      32 2523 Jonny Sigfred Grande       NTE                 5   2.50.44     
      33 2532 John Otto Johansen         P-BIL               7   2.51.15     

 Resultatlista: Herrar 60 Söndag                                        
                                                                             
      Pl   Nr Namn                       Klubb              År     Tid       
     -------------------------------------------------------------------     
       1  717 Egil Brørs                 Steinkjer SKL      28   2.23.23     
       2  706 Audun Kolstad              Henning Skilag     37   2.23.25     
       3  705 Bjørn Kolstad              Henning Skilag     31   2.30.35     
       4  746 Åke Wingskog               Bortan IK          14   2.34.01     
       5  710 Terje Reitan               Lierne Ski         35   2.36.04     
       6  719 Bjørn Brenne               TKBIL              37   2.38.39     
       7  708 Nils Kjøglum               Hållingen IL       26   2.43.11     
       8  722 Ingvar Troøyen             Singsås IL          1   2.43.17     
       9  707 Ole Oddvar Kjøglum         Hållingen IL       15   2.46.38     
      10  720 Arvid Valøen               Steinkjer SKL      19   2.48.27     
 

 Resultatlista: Herrar Motion                                           
                                                                             
      Pl   Nr Namn                       Klubb              År     Tid       
     -------------------------------------------------------------------     
       1 1113 Jørund Skjei               Stod IL             7   2.17.21     
       2 1020 Petter Torås Halseth       Stod IL             2   2.18.36     
       3 1051 Ola Stenseth               Trondheim beach el  2   2.20.58     
       4 1117 Kjetil Høihjelle           Overhalla IL        2   2.22.18     
       5  830 Arne Elias Østerås         Gartland sportklub  5   2.23.13     
       6  827 Sivert Gartland            Gartland Sp.klubb   5   2.23.14     
       7 1175 Alexander Jakobsson        Hotings IF          6   2.23.24     
       8  825 Peder Gartland             Gartland sp. klubb  5   2.25.43     
       9  831 Elg Elstad                 Gartland Sportsklu  7   2.26.49     
      10 1080 Trond Stiklestad           Leksdal IL          3   2.27.45     
 
      11  906 Mikael Olsen               Namdal Løpeklubb    5   2.27.59     
      12 1223 David Berg                 Bodsjöböle SK       7   2.28.21     
      13 1154 Ingemar Berg               Bodsjöböle SK       9   2.29.18     
      14 1032 Bjørn Sagmo                Trones IL          16   2.29.54     
      15  847 Joakim Sæther              HV 12Innsatsstyrke  2   2.30.44     
      16 1004 Kjetil Formo               Snåsa IL            5   2.31.44     
      17 1122 Per Magnus Værdal          Inderøy IL          2   2.32.03     
      18 1016 Morten Vannebo             Steinkjer SKL       1   2.33.06     
      19 1074 Robert Kristensen          Trondheim beach     2   2.33.30     
      20 1194 Martin Ohlsson             OK Storsjön         1   2.33.32     
 
      21 1096 Ove Sandvik                Lierne Ski         26   2.34.02     
      22 1108 Stig Moum                  Grong IL            9   2.34.08     
      23  899 Jon Ivar Hovd              Malm IL             8   2.34.09     
      24 1045 Nils Vidar Bratlandsmo     Lierne Ski          9   2.34.57     
      25  890 Leo Grubbmo                Lierne Ski         31   2.35.27     
      26 1060 Odd Bjørnar Ness           Statoil Hydro Stjø  6   2.35.40     
      27  885 Ole Jermstad               Leriådal IL         2   2.35.46     
      28  930 Andre Gartland             NTE                13   2.36.21     
      29  888 Terje Homo                 Lierne Ski         25   2.36.37     
      30 1010 Frode Smevik               Spillum IL         19   2.36.49     
 
      31 1094 Tor Olav Bentzen           Kvam IL             6   2.37.09     
      32  810 Bertil V. Smalås           Egge IL            10   2.37.41     
      33  809 Anders Grener Oweswn       e-nor               1   2.37.45     
      34  826 Steinar O Gartland         Gartland Sp.klubb  24   2.38.46     
      35 1156 Anders Edvinsson           Brunflo IF          1   2.39.23     
      36  917 Per Marsfjell              Nexans BIL         14   2.39.54     
      37 1121 Per Morten Kvam            Inderøy IL          2   2.40.04     
      38 1220 Conny Anjevall             IFK Strömsund       5   2.40.14     
      39  860 Kjetil Kvatningen          IL Olfredriksa      3   2.40.39     
      40 1119 Trond Hestvik              Salsbruket IL      25   2.40.52     
 
      41  853 Thomas Kjøglum             Hållingen IL        3   2.41.14     
      42  955 Olav Grande                Overhalla IL       20   2.41.26     

 Resultatlista: Damer Motion                                            
                                                                             
      Pl   Nr Namn                       Klubb              År     Tid       
     -------------------------------------------------------------------     
       1 1306 Mari Ann Landsem Melhus    Henning Skilag     15   2.25.52     
       2 1348 Beathe Breivik             Spillum IL         20   2.30.12     
       3 1317 Laila Kveli                Lierne Ski          5   2.30.51     
       4 1339 Kari Jessen                Privat              1   2.36.31     
       5 1366 Tone Beate Grøtan          Asker SKL          11   2.38.59     
       6 1323 Mari Riseth Guin           Nessegutten IL      1   2.39.11