NM i motbakkeløp

NM Motbakkeløp Menn junior
1 Jørgen Bye Brevik Strindheim IL Friidrett 21:05 21:05
2 Didrik Tønseth Strindheim IL Friidrett 21:08 21:08 00:03
3 Sjur Prestsæter Lillehammer IF 21:25 21:25 00:20
4 Johan Bugge Eidsvåg IL 21:51 21:51 00:46
5 Joel Dyrhovden Samnanger IL 22:14 22:14 01:09
6 Øyvind Bugge Eidsvåg IL 22:42 22:42 01:37
7 Asbjørn Berland Fil AKS-77 22:51 22:51 01:46
8 Henrik Bakke Driv IL/team Synnfjell 23:08 23:08 02:03
9 Håvard Gutubø Bogetveit Førde IL/ Ntg-Geilo 23:43 23:43 02:38
10 Runar Korsnes Ålesund Friidrettsklubb 23:49 23:49 02:44
11 Fredrik Stenen Lillehammer IF 24:09 24:09 03:04
12 Sigve Ness Rolland Tingvoll Friidrettsklubb 24:13 24:13 03:08
13 Eirik Dimmen Sæle Lillehammer IF 24:26 24:26 03:21
14 Simon Tomren Tomrefjord IL 25:14 25:14 04:09
15 Anders Astad Sve Stranda IL 25:38 25:38 04:33
16 Simen Hølmo Tomrefjord IL 26:06 26:06 05:01
17 Torgeir Rusten Geiranger IL 26:23 26:23 05:18
18 Kjetil Andre Bjerkrheim Nesbyen IL 27:56 27:56 06:51
19 Øyvind Hole Sunnylven IL 28:08 28:08 07:03
20 Trond-Marius Vad Valldal IL 28:19 28:19 07:14
21 Ole Kristian Kindsbækken Tingvoll IL 42:45 42:45 21:40
22 Andreas Espelund Stranda IL 1:37:26 1:37:26 1:16:21
DNS Michael Eriksson Lillehammer IF
DNS Kenneth Fet Velledalen IL
DNS Jørgen Christensen Lier IL
DNS Kristian Ruud Nesheim Tyristubben IF
Antall 26 Påmeldte: 26 Startende: 23

NM Motbakkeløp Kvinner junior
1 Bjerkeli Grøvdal Karoline SK Vidar 22:17 22:17
2 Toftdahl Tuva Heming IL 25:58 25:58 03:41
3 Guro Flatekval Oppsal IF 26:10 26:10 03:53
4 Kjersti S. Herberg Lillehammer IF 27:27 27:27 05:10
5 Gunnhild Bugge Eidsvåg IL 28:23 28:23 06:06
6 Mari Klakegg Bruflot Tambarskjelvar IL 28:32 28:32 06:15
7 Ida Eide Øystre Slidre IL 28:45 28:45 06:28
8 Kristine Jahren Svene IL 32:28 32:28 10:11
9 Kristin Solberg Tomrefjord IL 32:29 32:29 10:12
DNS Susann Sørheim Stranda IL
Antall 10 Påmeldte: 10 Startende: 9

NM Motbakkeløp Kvinner senior
1 May Britt Buer IL Harding 25:22 25:22
2 Annie Bersagel IK Tjalve 25:39 25:39 00:17
3 Therese Sjursen FIK BFG Fana 26:34 26:34 01:12
4 Merete Helgheim Gloppen Friidrettslag 26:40 26:40 01:18
Antall 4 Påmeldte: 4 Startende: 4

NM Motbakkeløp Kvinner 40-44 år
DNS Nancy Sommer IL Varegg
Antall 1 Påmeldte: 1 Startende: 0

NM Motbakkeløp Kvinner 50-54 år
1 Norunn Stavø Florø TIF 28:55 28:55
DNS Annie Ristebråten Fagernes IL
Antall 2 Påmeldte: 2 Startende: 1

NM Motbakkeløp Kvinner 80+
1 Gerda Bjåstad Geiranger IL 45:05 45:05
Antall 1 Påmeldte: 1 Startende: 1

NM Motbakkeløp Menn senior
1 Hans Martin Gjedrem Valldal IL 22:35 1:06:22 1:28:57
2 Øyvind Heiberg Sundby IK Tjalve 22:33 43:48 23:02 1:29:23 00:26
3 Eirik Norstrøm Ringerike FIK 26:07 48:56 25:35 1:40:38 11:41
4 Espen Rognsvåg BFG Fana 25:43 49:08 26:58 1:41:49 12:52
5 Jo-Harald Færø Eikanger IL 26:44 1:17:36 1:44:20 15:23
6 Robert Hisdal IL Norna Salhus 26:30 50:48 31:10 1:48:28 19:31
7 Øystein Magnus Klepsvik Sjøkrigsskolen IL 28:05 52:51 28:39 1:49:35 20:38
8 Joar Moldskred Dimna IL 27:54 54:02 30:04 1:52:00 23:03
9 Mikal Reed Stovnerkameratene 29:26 56:42 29:49 1:55:57 27:00
10 Tore Mortvedt Fana IL 29:57 57:17 30:40 1:57:54 28:57
11 Bjørnar Sørensen Sjøkrigsskolen IL 29:35 57:35 31:05 1:58:15 29:18
12 Bård Fyhn Sjøkrigsskolen IL 29:18 57:53 31:37 1:58:48 29:51
13 Eirik Vestrheim Varegg IL 29:16 56:37 33:19 1:59:12 30:15
14 Sigbjørn Emblem Hakallestranda 31:04 55:22 33:14 1:59:40 30:43
15 Håkon Bjørland Sjøkrigsskolen IL 29:38 59:07 31:54 2:00:39 31:42
16 Martin Hauge-Nilsen Spjelkavik Og Omegn 28:53 59:04 34:16 2:02:13 33:16
17 Øyvind Drotningsvik Sjøkrigsskolen IL 34:25 1:01:17 32:58 2:08:40 39:43
18 Yngvar Tov Herbjørnssønn Sjøkrigsskolen IL 35:07 1:05:25 34:44 2:15:16 46:19
19 Odd Sveinung Hareide Sjøkrigsskolen IL 35:08 1:05:27 38:05 2:18:40 49:43
20 Tor Åge Tømmervik Sjøkrigsskolen IL 35:07 1:05:26 38:08 2:18:41 49:44
21 Jan Roger Hagen Straumsnes IL 33:27 1:12:41 43:41 2:29:49 1:00:52
22 Anders Henriksen NTNUI Friidrett 2:30:19 2:30:19 1:01:22
23 Marius André Moe Sjøkrigsskolen IL 39:25 1:15:39 40:14 2:35:18 1:06:21
24 Magnus Årøen NTNUI Friidrett 37:38 1:15:56 43:03 2:36:37 1:07:40
25 Andreas Fylling Skodje IL 39:44 1:26:41 49:35 2:56:00 1:27:03
DNS Jim Robert Torbjørnsen Sjøkrigsskolen IL
Antall 26 Påmeldte: 26 Startende: 25

NM Motbakkeløp Menn 35-39 år
1 Svein Inge Buhaug SK Vidar 22:34 44:20 24:43 1:31:37
2 Henrik Grøseth I.K Rindals-Troll 24:05 48:20 24:22 1:36:47 05:10
3 Arnt-Inge Nilsen IK Rindals-Troll 24:15 47:19 26:25 1:37:59 06:22
4 Roy Ove Støve Sandnes Il 25:57 1:18:08 1:44:05 12:28
5 Robert Gulbrandsen Skodje IL 27:23 51:31 26:09 1:45:03 13:26
6 Jann Olav Tjønneland Viksdalen IL 26:38 1:19:34 1:46:12 14:35
7 Ingvar Grønseth Bud IL 26:10 53:09 28:08 1:47:27 15:50
8 Mats Mjøs Andersen Varegg IL 29:18 54:59 27:50 1:52:07 20:30
9 Juan Miguel Valdes Rodriguez IK Rindals-Troll 27:15 54:26 30:43 1:52:24 20:47
10 Kjell Erik Galde Bøverdalen IL 29:02 54:40 29:04 1:52:46 21:09
11 Martin Mølsæter Sportsklubben Rye 29:38 55:50 30:29 1:55:57 24:20
12 Ole Arnold Sødal Kyrksæterøra IL 25:51 52:14 38:07 1:56:12 24:35
13 Jan Erik Sørhaug Fjellhug/vereide 27:13 1:30:06 1:57:19 25:42
14 Gisle Skjølberg Bremanger Idrettslag 32:01 1:00:15 33:01 2:05:17 33:40
15 Ingvald Knivsflå Geiranger IL 30:21 1:00:48 36:02 2:07:11 35:34
16 Oddbjørn Dimmen Dimna IL 31:40 1:01:34 34:13 2:07:27 35:50
17 Leif Jarle Espedal Svint IL 35:19 1:02:44 34:14 2:12:17 40:40
18 Gunnar Karl Emblem Hakallestranda FIL 28:44 1:04:37 40:10 2:13:31 41:54
19 Kenneth Kamp Geiranger IL 35:44 1:10:19 46:19 2:32:22 1:00:45
20 Knut-Arild Emblem Hakallestranda 34:55 1:14:24 46:16 2:35:35 1:03:58
21 Tommy Støa Ringerike FIK 34:36 1:18:29 43:46 2:36:51 1:05:14
22 Vetle Haugen Ørsta IL 41:10 1:22:36 48:45 2:52:31 1:20:54
DNS Atle Kristian Hornnes Førde IL
DNS Vestrheim Helge Varegg IL
DNS Henrik Sandstad Steinkjer FIK
Antall 25 Påmeldte: 25 Startende: 23

NM Motbakkeløp Menn 40-44 år
1 Sven Nylund Molde-olymp IL 25:41 1:13:52 1:39:33
2 Pål Bjørn Øvrebust Stordal IL 28:47 55:11 27:42 1:51:40 12:07
3 Jan Petter Eide Vinstra IL 27:55 54:42 30:31 1:53:08 13:35
4 Audun Skogen Hakallestranda 28:35 54:55 30:45 1:54:15 14:42
5 Trond Midtkandal Sandane Turn & 28:35 57:44 33:26 1:59:45 20:12
6 Lars Johan Hufthammer Austevoll LK 30:29 59:48 31:44 2:02:01 22:28
7 Rune Skar Gjøvik Friidrettsklubb 32:05 1:00:28 34:08 2:06:41 27:08
8 Fridtjof Fredriksen Sykkylven IL 31:17 1:01:24 37:06 2:09:47 30:14
9 Jon Håvard Brandvol Vinstra IL 34:18 1:06:05 36:58 2:17:21 37:48
10 Ole Kristian Brastad Bøler IF 36:35 1:10:10 35:54 2:22:39 43:06
11 Bjørn Hytjanstorp Spiridon LLL 36:50 1:47:05 2:23:55 44:22
12 Trond Rutle IL Fri 36:29 1:10:26 40:43 2:27:38 48:05
13 Oddbjørn Vad Stordal IL 33:36 1:11:57 42:07 2:27:40 48:07
14 Morten Gjerseth Ørsta IL 37:25 1:15:01 43:58 2:36:24 56:51
DNS Kristen Skjeldal Voss IL
Antall 15 Påmeldte: 15 Startende: 14

NM Motbakkeløp Menn 45-49 år
1 Kjell Mundal Jølster IL 26:37 50:41 27:11 1:44:29
2 Tore Bjerkrheim Nesbyen IL 27:12 53:34 26:47 1:47:33 03:04
3 Petter Kragset Hakallestranda 28:34 1:22:23 1:50:57 06:28
4 Ivar Odden Skjåk IL 29:01 56:16 33:52 1:59:09 14:40
5 Geir Tore Leversund Eikefjord IL 36:30 1:08:42 37:15 2:22:27 37:58
6 Kjell-Frode Hole BFG Fana 35:54 1:10:33 40:39 2:27:06 42:37
DNS Runar Baklien Gjøvik Friidrettsklubb
DNS Alemayehu Sitotaw IL Varegg
DNS Kjetil Dyrvik Voss Friidrettslag
Antall 9 Påmeldte: 9 Startende: 7

NM Motbakkeløp Menn 50-54 år
1 Jan Erik Gjerdalen Tynset IF 28:35 1:24:03 1:52:38
2 Harald Engevik Stord Idrettslag 28:36 55:51 31:17 1:55:44 03:06
3 Lars Sverdrup-Thygeson Asker CK 28:56 58:32 31:52 1:59:20 06:42
4 Olav Krakset Hakallestranda FIL 29:34 1:32:43 2:02:17 09:39
5 Knut Skaar Ålesund Friidrettsklubb 31:18 1:00:32 37:18 2:09:08 16:30
6 Einar Strand Olden IL 31:14 1:04:44 35:24 2:11:22 18:44
7 Harald Sverdrup-Thygeson Heming IL 32:09 1:03:43 37:37 2:13:29 20:51
8 Rolf Haxthow Velledalen IL 36:06 1:54:46 2:30:52 38:14
9 Rolleiv Sve Stranda IL 37:49 1:14:15 43:55 2:35:59 43:21
10 Erik Brautaset Ørsta IL 2:38:38 2:38:38 46:00
DNF Erik Müller Tolga IL
DNS Magnor Rypdal Isfjorden IL
Antall 12 Påmeldte: 12 Startende: 11

NM Motbakkeløp Menn 55-59 år
1 Anbjørn Mellingen IL Gular 28:48 54:21 27:25 1:50:34
2 Torodd Lybeck Fagernes IL 28:52 55:20 28:20 1:52:32 01:58
3 Jan Egil Årnes Sykkylven IL 31:17 1:01:14 33:04 2:05:35 15:01
4 Per Gunnar Vasset Langevåg Il 33:56 1:04:05 32:54 2:10:55 20:21
5 Rudolf Roovers Fagernes IL 35:04 1:05:09 36:40 2:16:53 26:19
6 Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL 37:58 1:16:48 40:55 2:35:41 45:07
Antall 6 Påmeldte: 6 Startende: 6

NM Motbakkeløp Menn 60-64 år
1 Tore Tvilde Voss IL 29:32 57:17 31:13 1:58:02
2 Per Arild Bolaas Steinkjer FIK 31:17 59:51 31:56 2:03:04 05:02
3 Helge Fuglseth Ålesund Friidrettsklubb 31:16 59:52 32:01 2:03:09 05:07
4 Edvin Bakken IK Rindals-Troll 32:13 1:01:36 38:01 2:11:50 13:48
5 Svein Steinsland Samnanger IL 35:46 1:08:55 46:34 2:31:15 33:13
DNS Arne Sandnes Valldal IL
DNS Per Halvor Storøy Bergsøy IL
DNS Ivar Grønningsæter Norddal IL
Antall 8 Påmeldte: 8 Startende: 5

NM Motbakkeløp Menn 65-69 år
1 Ingvar Gridset Innfjorden IL 32:33 1:46:53 2:19:26
2 Hagbart Vebostad Strindheim IL 35:41 1:10:33 43:13 2:29:27 10:01
3 Olaf Einar Øien Velledalen IL - Friidrett 34:51 1:12:28 43:59 2:31:18 11:52
4 Jostein Visnes Almenningen IL 38:31 1:16:28 48:23 2:43:22 23:56
Antall 4 Påmeldte: 4 Startende: 4

NM Motbakkeløp Menn 70-74 år
1 Eivind Skjerven Oppstryn 45:59 1:32:34 53:20 3:11:53
Antall 1 Påmeldte: 1 Startende: 1