Resultater Lillehammer Troll Ski Marathon 2010



Resultatliste Lillehammer Troll Ski Marathon,10.04.2010
 
Damer - 95 km 21-25 år
1,Marthe Katrine Myhre, GJØVIK SKIKLUBB/INTERSPORT GJØ, 4:56:46,
2,Mari Johanna Brox, OSI, 5:02:46,
3,Sona Tolarova, OSI LANGRENN, 5:34:01,
4,Marthe Sollien, Torpa Ski, 6:31:45,
5,Katharina Kahrs, NTNUI-LANGRENN, 6:49:17,
 
Damer - 95 km 26-30 år
1,Kathrine  Madsen, NOTEAM, 6:24:13,
 
Damer - 95 km 31-35 år
1,Carina Lagerlöf, MALUNGS IF SVERIGE, 5:12:47,
2,May Renate Settemsdal, AURE IL, 5:47:13,
 
Damer - 95 km 36-40 år
1,Åse Margrethe Sogstad, NOTEAM, 6:15:02,
2,Kristin Grenan, NORCONSULT BIL, 6:15:40,
3,Ingrid Robøle, HAMAR SKIKLUBB, 6:24:04,
4,Linda Skutberg, HEMING IL, 6:32:37,
5,Ingjerd Tesaker, RUSTAD IL, 6:53:11,
6,Ylva Haig, NOTEAM, 7:33:42,
7,Andrea  Seunzit, Deutchland Dav Iselberg, 9:46:30,
 
Damer - 95 km 41-45 år
1,Astrid Kristin Ruud, NOTEAM, 5:13:23,
2,Anne Elvebakk Linn, LILLEHAMMER SKIKLUB, 5:27:55,
3,Anne Karin Voldmo Nilsen, LUFTKRIGSSKOLEN, 6:15:26,
4,Camilla Ryge, KØBENHAVN SKIKLUB, 7:01:38,
5,Janne Pedersen, NOTEAM, 7:49:55,
 
Damer - 95 km 46-50 år
1,Heike Luck, Sport Luck, 6:13:36,
2,Hilde Reh Stensrud, HEIAHILDEREH, 6:44:11,
3,Kristin  Matre, SUS BIL, 7:19:18,
4,Rita Aina Kvennejorde, KONNERUD IL, 7:26:55,
5,Turid Ånsløkken, SØRE ÅL, 7:38:02,
6,Trine Øiseth, LØRENSKOG IF, 8:52:24,
 
Damer - 95 km 51-55 år
1,Guri Mette Sollien, TORPA SKI, 6:09:00,
2,Siri Flatekval, RUSTAD IL, 6:20:31,
3,Gerd Håland Nilsen, STURLA IF, 6:59:53,
4,Ina Loennechen, RUSTAD IL, 7:00:05,
5,Ingvill Stedøy-Johansen, IF FRØY, 7:02:28,
6,Astrid Klevmoen, Noteam, 7:49:59,
 
Damer - 95 km 56-60 år
1,Birgit Korvald, KOLL IL, 6:02:44,
2,Hanne  Toftedal, HEMING IL, 6:30:28,
3,Aud Jovall, FURNES SKILØPERFORENING, 6:46:25,
4,Toril Sandvik, STURLA IF, 8:01:59,
 
Damer - 95 km 61-65 år
1,Aud S. Verven, Brummund IF, 6:11:22,
2,Tone Moberg, ALVDAL, 6:23:03,
3,Merete Blakstad, BÆKKELAGET, 6:50:47,
 
Menn - 95 km 17-18 år
1,Per Harald Skogstad, LUNDAMO IL, 4:27:17,
2,Mathias Borgnes, HEMING IL, 4:29:06,
3,Sindre Bjørnestad Skar, BÆRUMS VERK IF, 4:31:26,
4,Markus Johansen Westgaard, NTG-L/TRØSKEN IL, 4:37:22,
5,Thomas Sørheim Evjestad, NOTEAM, 4:42:33,
6,Sondre Bergan, BÆRUMS VERK IF, 4:56:22,
7,Erlend Leander Johansen, MARTINSONS, 4:57:08,
8,Mattis Gulbrandsen, FOSSUM IF, 5:02:43,
9,Gjermund Nilsen, GRAN IL, 5:17:57,
10,Sigurd Tenold Fridtun, FOSSUM IF, 5:22:56,
11,Martin  Øvstehage, VESTRINGEN IL, 5:35:10,
12,Brian Otterdal Kristiansen, RUNAR SKI, 6:01:46,
 
Menn - 95 km 19-20 år
1,Henrik Struksnes, Kjelsås, 4:20:00,
2,Tryg-arne Alnes Løkkeborg, EMBLEM IL, 4:37:10,
3,Peder Stadaas, HEMING IL, 4:37:31,
4,Knut Sindre Mølmen, IF. BIRKEBEINEREN/ TEAM TRØKK, 4:40:37,
5,Anders Engene Bjåland, GOL IL, 4:49:45,
6,Peder Huitfeldt, IL HEMING, 4:59:14,
7,Vegard  Andersen, Alta SSL, 5:07:45,
8,Sveinung Brenno Fluthe, GOL IL, 5:13:30,
9,Espen Mellbye Larsen, ASKER SKIKLUBB, 5:22:48,
10,Mads Ek Strøm, BÆRUMS VERK IF, 5:37:32,
11,Magne Lund Hansen, RUNAR SKI, 6:01:45,
12,Kim Massey, HSIL ALPIN, 6:55:00,
 
Menn - 95 km 21-25 år
1,Rune Malo Ødegård, MOLDE OG OMEGN IF, 4:08:27,
2,Einar Raknes Brekke, NTNUI-LANGRENN, 4:20:44,
3,Anders Fiskvik, TYNSET IF, 4:22:32,
4,Stian Stærkeby Jelstad, VIKERSUND IF, 4:33:41,
5,Vegard Godø, EMBLEM IL, 4:40:49,
6,Lars Petter Hauge, VALLDAL IL, 4:46:34,
7,Vegard Bjørnestad Skar, BÆRUMS VERK IF, 4:47:36,
8,Erik Langaard Solberg, NTNUI-LANGRENN, 4:59:18,
9,André Nyeng Olsen, GRANÅSEN SKITEAM, 4:59:54,
10,Eirik Messelt, STOR-ELVDAL SKIKLUBB, 5:09:23,
11,Øyvind Pedersen, IFH, 6:11:22,
DNF,Christer Ruud, HSIL ALPIN, 00:00,
 
Menn - 95 km 26-30 år
1,Kjetil  Hagtvedtdammen, RUSTAD IL, 4:09:59,
2,John Bjørgård, STRINDHEIM SKI, 4:10:01,
3,Knut Anders Hatlen, STRANDA IL, 4:13:17,
4,Martin Møller, NTNUI, 4:23:08,
5,Ole Ivar Stakvik Eide, NTNUI-LANGRENN, 4:43:40,
6,Ove Antvord Haugereid, NTNUI-LANGRENN, 4:50:21,
7,Asgeir Kvam, ASKER SKIKLUBB / HONEYWELL BIL, 5:06:14,
8,Ole Amund Øvstehage, VESTRINGEN IL, 5:35:10,
9,Kristoffer Solem, SPORTSKLUBBEN RYE, 6:07:11,
10,Kristoffer Bugge, HUNDREMETERSKOGEN, 6:25:18,
11,Håkon  Fosmo, NOTEAM, 7:32:57,
12,Jan-Tore Kasbo, TEAM KJAPPFOT, 8:33:36,
13,Christian Jørgensen, NOTEAM, 8:35:30,
 
Menn - 95 km 31-35 år
1,Håvard Hansen, STRINDHEIM SKI, 3:56:49,
2,Henrik Sollie, SPORTIDIOT.COM, 4:26:49,
3,Ronnie Hansen Frydenlund, RAUFOSS IL LANGRENN, 4:54:30,
4,Erlend Gjestrud, GJESTRUD SIKFISKARLAG, 4:56:30,
5,Eirik Lindahl Garnæs, NTNUI, 5:00:21,
6,Ebbe Snerling, JOHNSGÅRD, 5:05:23,
7,Terje Giæver, LUFTKRIGSSKOLEN, 5:06:03,
8,Espen Hagen, REINSVOLL IF, 5:21:46,
9,Daniel Björndahl, KUNGÄLVS OK, 5:37:42,
10,Thomas Bremset, SINTEF BIL, 5:47:13,
11,Andreas Ensrud, LUFTKRIGSSKOLEN, 5:52:23,
12,Joachim Thorkildsen, TEAM THORKILDSEN, 5:55:58,
13,Bjørn  Herskedal, AF Gruppenbil, 6:02:06,
14,Pål Fasseland, STAKKHAUGENS, 6:02:45,
15,Øyvind Aaen, NOTEAM, 6:05:37,
16,Kim Erik Moen, TORMOD SKILAG, 6:08:18,
17,Magne Kjensli, LKBIL, 6:16:31,
18,David Løvbræk, NOTEAM, 7:28:17,
19,Geir Ingeborgrud, Sagstua skilag, 8:15:27,
20,Harald Weng, Sagstua skilag, 8:19:59,
 
Menn - 95 km 36-40 år
1,Ronnie Löf, HÖGBO GIF, 4:14:30,
2,Ole Jakob Næss, NANSET IF/TEAM OSLO SPORTSLAGE, 4:14:34,
3,Helge Brandsdal, OSTERØY/SKEDSMO KOMMUNE, 4:31:53,
4,Øyvind Viken, Team Sport 1 Lillehammer, 4:31:53,
5,Øystein Sæther, LUFTKRIGSSKOLEN, 4:43:59,
6,Teet Jagomägi, TARTU SKI CLUB, 4:52:21,
7,Per Kristian Saastad, IL RUNAR, 4:57:26,
8,Bjørn Ivar Ekberg, STOVNERKAMERATENE/OSLO SPORTSL, 4:58:36,
9,Stian Ulberg, VALDRES FOLKEHØGSKULE, 4:59:17,
10,Eivind Lande, MAGNOR UL, 5:06:24,
11,Bjørn Hauklien, NOTEAM, 5:09:38,
12,Håkon Stenbakken, ULLENSAKER, 5:10:59,
13,Marius Heimbeck, TEAM UNITED BAKERIES, 5:13:31,
14,Magne Janitz, MOSS SKIKLUBB, 5:14:32,
15,Ole Martin Bollandsås, RUSTAD IL, 5:23:01,
16,Øyvind Ranestad, HAMAR SKIKLUBB, 5:23:09,
17,Ståle Ingebrigtsen, EXIE, 5:24:52,
18,Andrea  Marchetti, NOTEAM, 5:25:42,
19,Gunnar  Melbø, Worklab, 5:34:42,
20,Frithjof Herland Opsal, MOSS SKIKLUBB, 5:37:08,
21,Mikael Björndal, SEB IF, 5:43:38,
22,Esben Evensen, NOTEAM, 5:55:43,
23,Alexander Walpen, SAS BERN, 6:06:06,
24,Kjeld Tore Nøygaard, DNBNOR BIL, 6:06:10,
25,Terje Flaten, VALDRES FOLKEHØGSKULE, 6:06:26,
26,Nils Jakob Nordenstrøm, KNS, 6:18:34,
27,Kjartan Hauger, OSI, 6:20:26,
28,Sverre Ringstad, NOTEAM, 6:21:02,
29,Harald B. Tesaker, RUSTAD IL, 6:53:13,
30,Roar Fransen, NOTEAM, 7:01:59,
31,Morten Kristiansen, LUFTKRIGSSKOLEN, 7:47:52,
32,Ragnar Wisløff, Sagstua skilag, 8:28:59,
 
Menn - 95 km 41-45 år
1,Pål Rise, TRYGVESTA BIL, 4:29:17,
2,Arve  Gjermundshaug, FurnesSLF, 4:34:36,
3,Christian Svarstad, TEAM SPORT 1 LILLEHAMMER, 4:41:26,
4,Reidar Sivertsen, UTLEIRA IL, 4:42:02,
5,Øystein Engesveen, TEAM SPORT 1 LHMR/MOTEK AS, 4:44:50,
6,Reed Ragnvald, MILSLUKERN SPORT, 4:47:55,
7,Svein Erik Larsen, VELDRE SKI, 4:50:00,
8,Håvard Grenan, TEAM UNITED BAKERIES, 4:51:24,
9,Håvard Kvernerud, BULL SKI&KAJAKK AS, 4:53:57,
10,Bjørn Ole Inglingstad, RUSTAD IL, 4:54:35,
11,Erlend Aadland, NITTEDAL IL, 4:57:44,
12,Kjetil Thøgersen, AURSKOG/FINSTABRU SK, 5:04:50,
13,Øivind Thorvald Due Trier, IL HEMING, 5:05:43,
14,Michael Myers, ROSSIGNOL MARATHON TEAM, 5:07:53,
15,Hans Petter Transet, ROS, 5:09:13,
16,Reed Lars Bjarne, MILSLUKERN SPORT, 5:13:28,
17,Tore Jensen, RIKSHOSPITALET BIL, 5:18:40,
18,Lars Håvard Meli, SVEA SKILAG, 5:19:01,
19,Magnus Graas, OK LINNÉ (SWE), 5:19:40,
20,Ole Petter Haugen, SKANSKA AKTIV, 5:20:10,
21,Lars Wilskog, HAKADAL IL, 5:28:49,
22,Jan Petter Eide, TORMOD SKILAG, 5:28:55,
23,Christian Jomaas, FOSSUM IF, 5:30:29,
24,Knut Gjefle Kårhus, TEAM SNARTIMÅL, 5:33:08,
25,Knut Frode Bergum, KVAM IL, 5:38:22,
26,Pål Branæs, ONLINELEGE.NO, 5:41:45,
27,Jostein Amdal, GJENSIDIGE, 5:42:41,
28,Sondre Aarrestad, KJELSÅS, 5:45:02,
29,Morten Sjursen, NGI, 5:50:10,
30,Ragnar Utby, OTTESTAD IL, 5:57:40,
31,Paal Schjølberg Hagerup, LYN SKI, 5:59:04,
32,Tom Isaksen Brunstad, ESSORAFF SPORT, 5:59:13,
33,Erik  Syvertsen, Drammen Ballklubb, 6:05:41,
34,Birger Wernberg, OTTESTAD SK, 6:07:07,
35,Ketil Olav Tveit, ÅL SKI, 6:14:53,
36,Egil  Kirkevik, Kolsås klatre Kl., 6:15:11,
37,Frank Sørensen, NOTEAM, 6:15:16,
38,John Åsmund Westberg, NOTEAM, 6:16:54,
39,Jo Sølve Tafjord, NOTEAM, 6:18:51,
40,Nils Jakob Kjølstad, NOTEAM, 6:25:00,
41,Lars Arne Bergum, KVAM IL, 6:30:21,
42,Anstein Ludvigsen, TEAM JAP/DNB NOR, 6:34:34,
43,Gunnar Berge, RUSTAD IL, 6:35:36,
44,Leif Øie, NORCONSULT BIL, 6:42:17,
45,Jaran Røhmer, NOTEAM, 6:54:27,
46,Kjetil Hardal, BJØRNDAL IF, 6:55:25,
47,Morten Olsen, OTTESTAD IL - SYKKEL, 7:03:43,
48,Harald Borthen Singstad, FORSVARSBYGG, FBI, 7:21:21,
49,Jan Vidar Snefugl, FOLLDAL I.F., 7:24:28,
50,Roy Dommersnes, Oslo Lufthavn, 7:42:47,
51,Thor Arne Dommersnes, HYDRO BIL, 7:42:47,
52,Karl Olav Haram, STATOIL BIL, 7:44:37,
 
Menn - 95 km 46-50 år
1,Jon Gunnar Fjell, TEAM BJØRN MYHRE SPORT, 4:23:57,
2,Geir Strandbakke, NOTEAM, 4:26:53,
3,Mikael Martens, MALUNGS IF SVERIGE, 4:40:05,
4,Jan Gunnar Næss, LØRENSKOG IF, 4:42:47,
5,Thor Anders Johansen, TEAM SPORT 1 LILLEHAMMER, 4:50:37,
6,Jostein  Mjønerud, Sørum Il, 4:56:13,
7,Bjørn Vaagen, AS. ROCKWOOL, 5:01:37,
8,Jan Olav Nybo, RUSTAD IL, 5:06:29,
9,Harald Ringen, RUSTAD IL, 5:12:38,
10,Ottar Moum Larssen, RAKNEHAUGEN SK, 5:14:28,
11,Ketil Berstad, GODTHAAB, 5:15:09,
12,Ole Mortvedt, FURNES SKILØPERFORENING, 5:20:07,
13,Hans Storli, BUDAL I.L, 5:21:05,
14,Geir Morten Flytør, HURDAL IL, 5:22:32,
15,Rolf Bakken, HERNES IL, 5:23:01,
16,Kim Aarli Larsen, SKEID, 5:26:25,
17,Morten E. Lund, HAMAR SKIKLUBB, 5:28:56,
18,Stein Midjo, DNBNOR BIL, 5:34:34,
19,Andreas Luck, Sport Luck, 5:35:31,
20,Olav Madland, LYN SKI, 5:38:38,
21,Rune  Fossum, OTTESTAD IL, 5:47:29,
22,John Braathen, JOTUN BIL, 5:49:51,
23,Jan Taug, Telenor, 5:49:54,
24,Even  Tajet, Raufoss IL, 5:50:41,
25,Viggo Sandgrav, LØRENSKOG SKIKLUBB, 5:51:42,
26,Jan Kuhnle, NOTEAM, 5:59:08,
27,Øystein Rune Sildnes, STORSILD BIL, 6:02:24,
28,Lars Kenneth Johnsen, RUSTAD IL, 6:03:48,
29,Åsmund Dybvik, VIND IL, 6:07:26,
30,Håvard Christiansen, BYGDØ MONOLITTEN, 6:19:11,
31,Trond Inge Carlsen, RUSTAD IL, 6:21:41,
32,Atle Degré, STABEKK, 6:22:10,
33,Torbjørn Ugelstad, DNM, 6:27:53,
34,Stein Solvik, RUSTAD IL, 6:35:20,
35,Morten  Kval, VESTRINGEN IL, 6:45:10,
36,Paul Myhre, JAP, 6:45:56,
37,Øyvind Marthinsen, SCHNEIDER B.I.L, 6:51:12,
38,Arnfinn Skaug, TELEBIL LILLEHAMMER, 6:57:14,
39,Claus Carlsen, KØBENHAVN SKIKLUB, 7:01:38,
40,Magne Stedøy-Johansen, IF FRØY, 7:15:18,
41,Bruno Delafosse, PARIS SKIKLUBB FRANCE, 7:16:23,
42,Øyvind Aasen, MAGNOR UL, 8:41:41,
43,Dag Erik Storberget, TØYEN TAKWONDO, 8:47:44,
44,Stephan Herwig, Deutchland Dav Iselberg, 9:46:30,
 
Menn - 95 km 51-55 år
1,Aadne  Bækken, NOTEAM, 4:51:17,
2,Mats Larsson, MALUNGS IF SVERIGE, 4:52:07,
3,Morten Leander Johansen, GLASSVERKET I.F, 4:58:45,
4,Willy Hatlevoll, HEMING IL, 4:58:55,
5,Jan Blom Pettersen, LUFTKRIGSSKOLEN, 5:03:42,
6,Per Solbakken, LILLEHAMMER SKIKLUB, 5:05:24,
7,Storbråten Jonny, RUSTAD IL, 5:06:59,
8,Stein Roar Hopen, STATOIL BIL, 5:08:38,
9,Even Knutsen, KONNERUD IL, 5:09:53,
10,Per Ole Nygaard, VESTRINGEN IL, 5:10:38,
11,Erik  Muller, TOLGA IL, 5:11:04,
12,Skogstad Hans Boye, LUNDAMO IL, 5:17:41,
13,Dag Haakenstuen, TEAM AKTIV BYGG, 5:18:06,
14,Reidar Matre, CONOCO BIL, 5:23:40,
15,Ketil Sollien, Torpa Ski, 5:29:58,
16,Inge Øvstehage, VESTRINGEN IL, 5:35:10,
17,Knut Petter Guriby, BÆRUMS SKIKLUB, 5:40:15,
18,Arne Brandslien, VESTRINGEN IL, 5:40:21,
19,Bernt Lie, RUSTAD IL, 5:41:16,
20,Bjørn Gjerde, BUL, 5:48:47,
21,Tom Jevnaker, Benteler bil, 5:50:41,
22,Finn Erhard Johannessen, OSI, 6:10:37,
23,Jørgen Albech, FFSF, 6:17:29,
24,Dag Benestad, PRIGG, 6:17:29,
25,Magne Faleide, FØRDE IL, 6:31:41,
26,Rune Skogsletten, PERMOBIL, 6:47:46,
27,Arne Stenhaug, KALDFARNES SK, 6:51:00,
28,Glenn Massey, HØYBRÅTEN OG STOVNER ALPIN, 6:55:01,
29,Steinar Myrabø, JERNBANEVERKET BIL OSLO, 6:56:11,
30,Erik Grønner, LARKOLLEN IL, 7:49:06,
31,Henning Holm, FOSSUM IF, 7:49:38,
32,Per Ruud, HØYBRÅTEN OG STOVNER IL, 7:57:54,
33,William Bøhler, GJERDRUM IL, 8:14:55,
 
Menn - 95 km 56-60 år
1,Bredo  Glomrød, Gimle Skiforening, 4:40:05,
2,Sigvald Øyberg, SKJÅK, 4:58:14,
3,Gjermund Karl Kjerstad, RUSTAD IL, 5:05:07,
4,Alf Peter Kahrs, TEAM RÅSKINN, 5:16:58,
5,Mikael Slotte, ENVIKENS IF, SVERIGE, 5:31:26,
6,Anders Berge, TORMOD SKILAG, 5:33:39,
7,Ivar Vaa, RØROS, 5:38:16,
8,Terje Skjeggedal, RINGKOLLEN SKIKLUBB, 5:40:45,
9,Torstein Rudihagen, SØR- FRON SKI- OG FRIIDRETTSGR, 5:41:19,
10,Jørgen Amdahl, NTNU-BIL, 5:41:59,
11,Kjell Håvard Grønbeck, LILLEHAMMER SKIKLUB, 5:46:33,
12,Arnfinn Stubrud, LILLEHAMMER SKIKLUB, 5:48:29,
13,Jan Rømmen, SYRIL, 5:50:04,
14,Knut Haug, NOTEAM, 6:00:29,
15,Svend Pedersen, NOTEAM, 6:02:19,
16,Olav Brunstad, ELVERUM, 6:10:10,
17,Ragnar  Madsen, HEMING IL, 6:11:52,
18,Roar Øverby, LILLEHAMMER SKIKLUB, 6:26:23,
19,Hansen Tor, IL.RUNAR, 6:26:47,
20,Børre Halvorsen, STURLA I F, 6:44:18,
21,Hans Erik Wold, LYNGSTAD OG OMEGN IL, 6:46:53,
22,Magne Kastad, Strandbygda, 6:51:02,
23,Arne Stonor, SØRE ÅL IL / DANMARK, 7:02:04,
24,Børre Jensen, NOTEAM, 7:03:06,
25,Gunnar Grinde, SKIFORENINGEN, 7:06:17,
26,Bjørn Arnfinn Paulsen, MOSS POLITIIDRETTSLAG, 7:18:52,
27,Geir Sjåstad, NOTEAM, 7:25:36,
28,Castera Jean-Jacques, MAYENCOS, 7:34:27,
29,Knut Lysfoss, Team t 44, 8:21:46,
30,Steinar Fundingsrud, ØRJE IL, 8:28:31,
 
Menn - 95 km 61-65 år
1,Alf John Hansen, OSLO SPORTSLAGER, 5:01:05,
2,Steinar Låveg, Nannestad Skiklubb, 5:13:32,
3,Rolf Rønning, SØRE ÅL, 5:29:35,
4,Jan Tunås, NORGES SKIVETERANER, 5:37:35,
5,Herbjørn Brennhovd, GOL IL, 5:41:34,
6,Einar Haugen, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 5:46:07,
7,Axel Johan Holt, RINGKOLLEN SKIKLUBB, 5:52:53,
8,Kjell Winther, Vålerenga Ski, 6:04:07,
9,Fridulv Sagberg, I.L.KOLL, 6:05:28,
10,Svein Landaas, SVELVIK SK, 6:10:23,
11,Arne Jensen, FINNKOLLEN IL, 6:17:42,
12,Georg Jakhelln, FORSKNINGSRÅDET, 6:23:39,
13,Seppo Keinonen, TELIA IF, 6:30:40,
14,Per Erik Fonkalsrud, LILLEHAMMER SKIKLUB, 6:41:10,
15,Stein Schau, SKEDSMO SKIKL. / SLM BIL:, 8:10:49,
 
Menn - 95 km 66-70 år
1,Knut Kvernerud, TEAM SPORT 1 LILLEHAMMER, 5:02:16,
2,Steinar Brekke, LILLEHAMMER SKIKLUB, 5:28:11,
3,Berth Wilhelmsen, SYKKYLVEN IL, 5:28:21,
4,Åge Ludvigsen, LILLEHAMMER SKIKLUB, 5:43:07,
5,Bodvar Fonn, Skiturlaget Ulsheim, 6:04:03,
6,Paul Tronstad, Synnylven Il, 6:14:31,
7,Ernst Sølvsberg, GJØVIK SKIKLUBB, 6:15:13,
8,Per Johnsen, KONGSBERGER SKI CLUB, SEATTLE, 6:16:14,
9,Frithjof Opsal, MOSS SKIKLUBB, 6:21:38,
10,Jens Myhra, EDR STRONG, 6:36:45,
11,Leif Krog, RØDENES, 6:36:50,
12,Jan Klopbakken, SAS, 8:45:50,
 
Menn - 95 km 71-75 år
1,Ola Svenneby, VAALER IF, 6:21:29,
2,Erik Dag Wilmar, BÆKKELAGET SPKL, 6:33:10,
3,Erik Stoltenberg-Hansson, NORCEM BREVIK, 7:20:12,
 
Damer - 70 km 21-30 år
1,Mari Sjøberg, OSI LANGRENN, 4:23:54,
2,Frøydis Kvernes, OPIL, 4:28:14,
3,Ida Katarina Brox, OSI LANGRENN, 4:49:40,
 
Damer - 70 km 31-40 år
1,Hanne M Storhagen, LILLEHAMMER SKIKLUB, 4:27:22,
2,Elise Hay Opsahl, GTI, 5:05:11,
 
Damer - 70 km 61-70 år
1,Anne Raftevold, HORNINDAL IL, 5:21:31,
 
Menn - 70 km 17-18 år
1,Gaute Hovde Bø, LOM IL, 3:37:12,
2,Andreas Hovde Bø, LOM IL, 3:39:13,
 
Menn - 70 km 21-30 år
1,Rune Nordgård, HURDAL IL, 3:25:10,
2,Even Krogsveen, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 4:06:04,
3,Tor Kåre Andersen, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 4:27:01,
4,Tom Gefle, WEBER BIL, 4:48:32,
5,Øyvind Morud, NOTEAM, 4:49:06,
6,Marcus Lehmann, NTNUI, 4:52:08,
7,Christian Engelke, HUETTENVEREIN ODERBRUECK, 4:52:08,
 
Menn - 70 km 31-40 år
1,Dag Gaute Gåsemyr, OSI, 4:02:53,
2,Børre Storhagen, LILLEHAMMER SKIKLUB, 4:27:04,
3,Ronny Bohrmann, TEAM INNIT, 4:37:48,
4,Yuriy Pylypchenko, OSI, 5:06:15,
5,Hans Ludvik Harkinn, FURNES SKILØPERFORENING, 5:30:37,
 
Menn - 70 km 41-50 år
1,Svein Håkon Bjerkesmoen, KRIMINALOMSORGEN, 3:42:04,
2,Morten Erik Hoff, TEAM SPORT 1 LILLEHAMMER, 3:48:27,
3,Jan Lenndin, SØRE ÅL, 4:06:09,
4,Rune Tørfoss, NOTEAM, 4:34:16,
5,Jakob Cold, HOLTE SKI, 4:54:57,
 
Menn - 70 km 51-60 år
1,Ståle Samuelsen, STOVNERKAMERATENE, 3:30:30,
2,Ole Reinhart Sandstad, GRUE IL, 3:30:33,
3,Øyvind Krogsveen, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 3:46:28,
4,Geir Hammer, GRUE IL, 3:51:23,
5,Ivar Hjelmseth, SPORT 1 LILLEHAMMER, 3:59:23,
6,Bjørn Inge Glimsdal, NETCONTROL AS, 4:21:07,
7,Håkon Nordgård, HURDAL IL, 4:24:48,
8,Erik Westby, ØSTERDAL POLITIIDRETTSLAG, 4:33:32,
9,Arild Ørmen, NOTEAM, 5:10:16,
10,Johan F. Schønheyder, OPPDAL IDRETTSLAG, 5:56:09,
 
Menn - 70 km 61-70 år
1,Olaf Knai, HURDAL IL, 3:35:47,
2,John Krogsveen, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 3:45:13,
3,Finn Fjeldbu, KONGSVINGER POLITIIDRETTSLAG, 4:04:44,
4,Ole Knut Westli, STOVNERKAMERATENE, 4:30:58,
 
Damer - 45 km 17-18 år
1,Hanne Mork Hamre, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 2:51:34,
 
Damer - 45 km 21-30 år
1,Eldbjørg Dirdal Moxnes, GJERDRUM IL, 2:17:23,
2,Katrine Damgaard, OSI, 2:38:11,
3,Arienne Hanna, OSI, 2:58:04,
4,Hanna Slotte, Falun IK, 3:04:43,
5,Kristin Mork Hamre, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 3:30:06,
 
Damer - 45 km 31-40 år
1,Irena Svelle, SØR- FRON SKI- OG FRIIDRETTSGR, 2:46:14,
2,Louise Skak, TEAM JENSEN, 3:10:55,
3,Ingunn Seljehammer, HVITSTEN, 4:14:34,
 
Damer - 45 km 41-50 år
1,Anne Lene Lie, NANSET IF, 2:34:06,
2,Bente Tverli, OSLO, 2:40:33,
3,Nina Søndmør, HAMAR SKIKLUBB, 2:42:48,
4,Sidsel Brath, LILLEHAMMER SKIKLUB, 2:54:29,
5,Wenche Løfsgaard, Sør- Fron IL, 3:00:33,
6,Veronica Skaret, LILLOMARKA SKIKLUBB, 3:07:23,
7,Siv Anne Holm Olsen, NOTEAM, 3:11:14,
8,Lise Nystuen, INSTITUTT FOR ENERGITEKNIKK BI, 3:21:00,
9,Ingeborg Berge, RØA, 3:46:52,
10,Siv Skøien, NOTEAM, 3:58:13,
 
Damer - 45 km 51-60 år
1,Margareth Nestavoll, LILLEHAMMER SKIKLUB, 3:10:56,
2,Ingvild Vikan, OPPDAL SYKKELKLUBB, 3:12:36,
3,Brit  Nilsen, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 3:23:54,
4,Kulzer Petra, Germany, 3:42:45,
5,Torild Olsen, Nord Skytterlag, 4:33:20,
 
Damer - 45 km 61-70 år
1,Heidi Mustvedt-Plüss, GJERPEN IF, 3:02:54,
2,Sidsel Graff-Iversen, FOSSUM IF, 3:23:05,
3,Astrid Svanes Bertelsen, RUSTAD IL, 3:26:04,
4,Therese Johnsen, NOTEAM, 3:34:58,
 
Gutter - 45 km - 15-16 år
1,Kasper Stadaas, IL HEMING, 2:12:25,
2,Jon Anders Nilsen Mork, SØR- FRON SKI- OG FRIIDRETTSGR, 2:24:18,
3,Bård V. Nordrum, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 2:25:40,
4,Eivind Berge Mesna, RØA, 3:30:20,
 
Jenter - 45 km - 15-16 år
1,Mari-anne Tuterud Nordølum, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 3:02:42,
 
Menn - 45 km 17-18 år
1,Anders Fjell, KONNERUD IL, 1:56:32,
2,Fredrik Ole Oldereid Andersen, LYN SKI, 2:00:21,
3,Simen Hegstad Krüger, LYN SKI, 2:01:59,
4,Johannes Sørli Hagerup, LYN SKI, 2:03:33,
5,Didrik Hopen, KONNERUD IL, 2:07:52,
6,Fredrik Grøvdal, LYN SKI, 2:09:45,
7,Lars Bakkom, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 2:29:06,
8,Magnus Brøste, SØRE ÅL, 2:35:24,
 
Menn - 45 km 19-20 år
1,Martin V. Nordrum, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 2:02:29,
2,Løkke Sondre Chr. Vogt, LOMMEDALEN, 3:42:48,
 
Menn - 45 km 21-30 år
1,Skyrud Tord Erik, OSI, 2:15:38,
 
Menn - 45 km 31-40 år
1,Tor Arne Hansen, DNBNOR BIL, 2:18:56,
2,Ørjan Hallonen, RAMBØLL NORGE AS - LILLEHAMMER, 2:28:47,
3,Magnar Hagen, REINSVOLL IF, 2:35:55,
4,Arild Braseth, AGRESSO BIL, 2:40:37,
5,Yngve Trædal, STABIL, 2:55:11,
6,Bo Normander, KØBENHAVN SKIKLUB, 3:00:10,
7,Ravnsborg-Gjertsen Erik, TEAM KROKODILLE, 3:00:17,
8,Terje Gulbrandsen, NOTEAM, 3:02:58,
9,Frederik Dobisek, Slå-brenningen, 3:06:55,
10,Fridtjov Janson, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 3:07:03,
11,Ole Anders Ruud, MAC BIL, 3:11:04,
12,Tony Liavik, ENGA, 3:36:00,
13,Geir Carlsen, NN, 3:39:27,
14,Per Neraas-Andersen, NOTEAM, 3:55:44,
15,Odd Thygesen, ODDPICTURES, 4:14:35,
 
Menn - 45 km 41-50 år
1,Anders Kielland, OSI LANGRENN, 2:15:43,
2,Geir Holmsen, STOVNERKAMERATENE, 2:17:12,
3,Ola Nordrum, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 2:20:17,
4,Øyvind Andreassen, LØRENSKOG SKIKLUBB, 2:28:59,
5,Max Wahlqvist, HEMING IL, 2:32:24,
6,Kjell-Petter Ellingsbø, VANG SKILØPERFORENING, 2:36:48,
7,Tore Stubbrud, SØRE ÅL, 2:40:06,
8,Per Børstad, TEAM JENSEN, 2:40:38,
9,André Sundero, TESSAND IL, 2:41:06,
10,Geir Johannessen, SKATT ØST BIL, 2:43:43,
11,Thor Bjarne Aarstad, NOTEAM, 2:43:46,
12,Jostein Holsæter, IL JOTUN, 2:46:51,
13, Korshaug, NOTEAM, 2:47:44,
14,Tor  Bergum, Kolbu, 2:58:34,
15,Svein Olav Wibe, Romsås, 2:59:29,
16,Christian Cold, ENTASIS SKIATLETER, 3:04:07,
17,Odd Magne Tuterud, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 3:04:22,
18,Bjørn Nordvik, OPPEGÅRD IL, 3:05:09,
19,Egil Henriksen, Moggenfjellet Turlag, 3:29:31,
20,Helge Opsvik, STRANDA IL, 3:32:24,
21,Fredrik Storo, ACE EUROPE, 3:38:08,
22,Løkke Eirik, LOMMEDALEN, 3:42:47,
23,Tore Mesna, RØA, 4:40:28,
 
Menn - 45 km 51-60 år
1,Tore Gresmo, HOF IL, 2:05:38,
2,Magnar Tørres, FOSSUM IF, 2:18:01,
3,Gunnar Remøe, STRAND KAJAKKLUBB, 2:27:16,
4,Ole Bakke, Rudsbygd, 2:31:43,
5,Ove Hamilton, SØR- FRON SKI- OG FRIIDRETTSGR, 2:33:23,
6,Knut Røssum, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 2:42:19,
7,Arne J. Mortensen, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 2:42:52,
8,Sven Hove, BOC, 2:47:58,
9,Odd Sigmund Brøste, EIDSIVA ENERGI BIL, 2:55:54,
10,Geir Magne Fjellseth, LEEDS UNITED, 3:01:29,
11,Roger Nygård, NOTEAM, 3:03:17,
12,Ole Bjørge, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 3:09:48,
 
Menn - 45 km 61-70 år
1,Kolbjørn Henjum, HAMAR SKIKLUBB, 2:32:06,
2,Semming Teigen, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 2:32:20,
3,Bjarne Braathen, MAGNOR UL, 2:33:05,
4,Jon Arne Sundgården, SØR- FRON SKI- OG FRIIDRETTSGR, 2:34:33,
5,Terje Olstad, STOVNERKAMERATENE, 2:46:05,
6,Hasse Bergstrøm, TYRVING, 2:47:59,
7,Knut Sæther, LILLEHAMMER SKIKLUB, 2:54:18,
8,Einar Lomheim, IL JOTUN, 2:55:10,
9,Svein Erik Johansen, MOBEKK SKI / SYKKEL, 3:03:39,
10,Ole Fredrik Borgen, FINNKOLLEN IL, 3:06:13,
11,Storm A.    (bet 09) Lønnquist, STOVNERKAMERATENE, 3:10:45,
12,Reidar Stræte, HAMAR SKIKLUBB, 3:11:00,
13,Bjørn Lauglo, STOVNERKAMERATENE, 3:11:14,
14,Finn Giæver, VINSKVETTEN, 3:26:04,
15,Kåre Aasen, LILLEHAMMER SKIKLUB, 3:26:10,
16,Terje Moberg, VINSKVETTEN, 3:57:09,
17,Falk Bakke, LILLEHAMMER SKIKLUB, 4:05:54,
DNF,Alf Henry Løvbræk, NOTEAM, 00:00,
 
Menn - 45 km 71-80 år
1,Johannes Svegården, ØYER TRETTEN IDRETSFORENING, 2:15:35,
2,Hans Omsland, IL JOTUN, 2:48:57,
3,Knut Haukåen, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 2:53:20,
4,Nils Hagen, HAMAR SKIKLUBB, 2:59:53,
 
Menn - 45 km 71-80 år IPC
1,Karl Henrik Seemann, LYN SKI, 4:05:54,
 
Damer - Tur 20 km
1,Marthe Bjørnsgaard, LILLEHAMMER SKIKLUB, 1:13:48,
2,Marit Stalsberg Nyeng, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 1:15:55,
3,Linda Nyeng, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 1:23:10,
4,Elin Eide Brøste, LILLEHAMMER SKIKLUB, 1:28:02,
5,Kristin Sivertsen, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 1:37:50,
6,Durith Torgrimsen, Austvatn, 2:14:12,
7,Sue Taylor, UK, 2:26:40,
 
Gutter - 20 km - 15-16 år
1,Kristian Høystad, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 1:13:15,
2,Thomas Wilskog, NITTEDAL IL, 1:13:19,
3,Simen Askeland, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 1:19:19,
4,Andreas Aalby, ASKER SKIKLUBB, 1:29:18,
 
Jenter - 20 km - 15-16 år
1,Maria Nyeng, RINGEBU-FÅVANG SKIKLUBB, 1:17:12,
 
Menn - Tur 20 km
1,Odd Eilif Aspebakken, LILLEHAMMER SKIKLUB, 1:06:29,
2,Øystein Lunde, NOTEAM, 1:26:44,
3,Norulf Støve, Solbakken treningssenter, 1:28:04,
4,Rolf Dalen, Austvatn, 1:32:17,
5,Tim Griffin, UK, 1:50:16,
6,Daniel Guddal, TEAM TUNGPUSTEN, 1:56:16,
7,Rod Campbell, UK, 1:59:47,
8,Jørgen Svendsen, DANMARK, 2:35:47,
DNF,Kristian Skredemellem, HEDDAL IL, 00:00,