Anders Aukland avgjorde Birkebeinerrennet 2013 til sin fordel etter sterk staking de siste kilometerne inn mot mål. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Anders Aukland avgjorde Birkebeinerrennet 2013 til sin fordel etter sterk staking de siste kilometerne inn mot mål. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Slik endte Swix Ski Classics 2013

Turrenn - Langløp

Etter at Årefjällsloppet lørdag avrundet vinterens Swix Ski Classics kan vi slå fast at det ble norsk på topp i 5 av 6 kategorier. Beste team, beste ungdom begge kjønn, beste spurter og ikke minst Anders Aukland som beste løper totalt. Her er alle poengene samlet på et brett:
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Jizerska, Marcialonga, König Ludwig Lauf, Vasaloppet, Birkebeinerrennet og Årefjällsloppet utgjør til sammen langløpserien Swix Ski Classics.

Det deles ut poeng i ulike kategorier og etter dagens finale i svenske Årefjällsloppet endte det hele som tabellene nedenfor viser.

Et raskt uttrekk viser at Anders Aukland fra Team Xtra personell ble beste herreløper totalt.

Seraina Boner fra Sveits og Team Coop innkasserte sammen posisjon blant damene.

Beste team ble Team Xtra personell, laget hvor vi blant andre finner brødrene Aukland.

Beste løpere i ungdomskonkurransene ble Laila Kveli fra Team Xtra personell og Morten Eide Pedersen som hører hjemme i Team Coop.

Til slutt finner vi Simen Østensen som beste spurter i Swix Ski Classics 2013.

 

Swix Ski Classics Champion

Men
# Country Name Team Points
1 ANDERS AUKLAND XTRA 940
2 JØRGEN AUKLAND XTRA 840
3 STANISLAV ŘEZÁČ XTRA 508
4 JÖRGEN BRINK UNBA 408
5 JERRY AHRLIN XTRA 366
6 SIMEN ØSTENSEN XTRA 366
7 AUDUN LAUGALAND UNBA 322
8 DANIEL TYNELL TTYN 312
9 MORTEN EIDE PEDERSEN COOP 290
10 ESPEN HARALD BJERKE COOP 270
11 CHRISTOFFER CALLESEN UNBA 258
12 KJETIL H. DAMMEN UNBA 234
13 ELDAR RØNNING UNBA 218
14 JENS ERIKSSON AREF 210
15 THOMAS HENRIKSEN UNBA 200
16 SVEIN TORE SINNES NPRO 198
17 LUKÁŠ BAUER COOP 196
18 JOHAN KJØLSTAD SKIG 144
19 BØRRE NÆSS NPRO 126
20 ANDERS HØST XTRA 124
21 JIMMIE JOHNSSON COOP 120
22 PETR NOVÁK ATLA 104
23 GEIR LUDVIG AASEN OUREN NPRO 104
24 OSKAR SVÄRD COOP 88
25 ANDERS MYRLAND UNBA 84
26 EGOR SORIN VITA 84
27 BILL IMPOLA AREF 80
28 IVAR TVEITEN BMYH 80
29 JOHN KRISTIAN DAHL NPRO 72
30 ANDERS SÖDERGREN UNBA 72
31 BRUNO DEBERTOLIS ROSS 62
32 ROGER AA DJUPVIK COOP 56
33 ANDY GERSTENBERGER IXMI 54
34 THOMAS ALSGAARD UNBA 44
35 MARKUS OTTOSSON IXMI 42
36 KUANYSH KAMBARBAEV VITA 40
37 FREDRIK BYSTRÖM HELS 38
38 NIKOLAY BOLOTOV VITA 32
39 LARS SUTHER IXMI 32
40 MARTIN ROSVALL UMEA 32
41 MARTIN BAJČIČÁK IXMI 28
42 ARNE POST SKIG 28
43 DAN MOBERG SYSA 26
44 VADIM NESTEROV VITA 26
45 ANDREY TYUTEREV VITA 24
46 MARKUS JÖNSSON ARKM 22
47 MARCO MÜHLEMATTER IXMI 16
48 LARS LJUNG HELS 14
49 FLORIAN KOSTNER IFMC 14
50 VASSILI ROTCHEV VITA 14
51 TONI LIVERS ROSS 12
52 STIAN HOELGAARD NPRO 12
53 CHRIS ANDRE JESPERSEN SKIG 8
54 STIAN REMSETH ANDRESEN XTRA 6
55 ANDERS HÖGBERG SKIG 4
56 EIRIK KURLAND OLSEN COTA 4
57 ERIK MELIN SÖDERSTRÖM ARKM 4
58 TORE BJØRNSETH BERDAL SKIG 2
59 TORGEIR SKARE THYGESEN NHUS 2
60 SIMONE PAREDI IFMC 0
61 MARTIN KOUKAL IXMI 0
62 HÅVARD HANSEN NPRO 0
63 SERGIO BONALDI IFMC 0
64 THOMAS FREIMUTH XCSK 0
65 FRODE JERMSTAD SKIG 0
66 ANTON JÄRNBERG HELS 0
67 TORJUS BØRSHEIM COOP 0
68 RIKARD TYNELL TTYN 0
69 FABIO SANTUS IFMC 0
70 ERIK WICKSTRÖM ULRI 0
71 DANIEL RICHARDSSON HELS 0
Women
# Country Name Team Points
1 SERAINA BONER COOP 1120
2 LAILA AHRLIN KVELI XTRA 778
3 JENNY HANSSON COOP 624
4 SUSANNE NYSTRÖM XTRA 514
5 SANDRA HANSSON MOEL 470
6 STEPHANIE SANTER IXMI 420
7 RIITTA LIISA ROPONEN IXMI 220
8 VALENTINA SHEVCHENKO IXMI 200
9 NINA LINTZÉN NLSP 166
10 OLGA MIKHAILOVA VITA 154
11 BRITTA JOHANSSON NORGREN OUTS 138
12 TATJANA JAMBAEVA VITA 120
13 AINO-KAISA SAARINEN XTRA 120
14 ANTONELLA CONFORTOLA IFMC 116
15 ANNIKA LÖFSTRÖM NLSP 110
16 TUVA TOFTDAHL STAVER AREF 100
17 KRISTINA ROBERTO SYSA 84
18 HEGE SKARI NHUS 44

Swix Ski Classics Sprint

# Country Name Team Points
1 SIMEN ØSTENSEN XTRA 155
2 ROGER AA DJUPVIK COOP 75
3 MORTEN EIDE PEDERSEN COOP 65
4 ANDERS AUKLAND XTRA 63
5 STANISLAV ŘEZÁČ XTRA 50
6 LUKÁŠ BAUER COOP 40
7 ESPEN HARALD BJERKE COOP 40
8 JENS ERIKSSON AREF 25
9 DANIEL TYNELL TTYN 21
10 NIKOLAY BOLOTOV VITA 20
11 BRUNO DEBERTOLIS ROSS 18
12 JØRGEN AUKLAND XTRA 18
13 ELDAR RØNNING UNBA 18
14 AUDUN LAUGALAND UNBA 10
15 SVEIN TORE SINNES NPRO 10
16 MARTIN BAJČIČÁK IXMI 8
17 THOMAS ALSGAARD UNBA 5
18 MARTIN ROSVALL UMEA 5
19 EGOR SORIN VITA 5
20 JERRY AHRLIN XTRA 3
21 JÖRGEN BRINK UNBA 3
22 MARKUS OTTOSSON IXMI 3
23 OSKAR SVÄRD COOP 3

Swix Ski Classics Team

# Team Points
1 TEAM XTRA PERSONELL 3129
2 TEAM COOP 2125
3 TEAM UNITED BAKERIES 1098
4 IXMIND RACING TEAM 801
5 TEAM VITARGO 483
6 TEAM NPRO 470
7 TEAM OSLO SPORTSLAGER - MOELVEN 470
8 TEAM ÅREFJÄLLSLOPPET 415
9 TEAM TYNELL 333
10 TEAM NL SPORT 276
11 TEAM SKIGO 186
12 TEAM OUTSPORT 138
13 TEAM ITALIA FMC 130
14 TEAM SYSARB 110
15 ATLAS CZECH REPUBLIC 104
16 TEAM ROSSIGNOL 92
17 TEAM BJØRN MYHRE SPORT 80
18 HELSINGE SKI TEAM 52
19 TEAM NORGESHUS 46
20 TEAM UMEÅ 2014 37
21 TEAM ARKMEK 26
22 TEAM COOP TALENT 4

Swix Ski Classics Youth

Men
# Country Name Team Points
1 MORTEN EIDE PEDERSEN COOP 290
2 CHRISTOFFER CALLESEN UNBA 258
3 JENS ERIKSSON AREF 210
4 ANDERS HØST XTRA 124
5 BILL IMPOLA AREF 80
6 ANDY GERSTENBERGER IXMI 54
7 KUANYSH KAMBARBAEV VITA 40
8 STIAN HOELGAARD NPRO 12
9 STIAN REMSETH ANDRESEN XTRA 6
10 EIRIK KURLAND OLSEN COTA 4
11 TORE BJØRNSETH BERDAL SKIG 2
12 TORGEIR SKARE THYGESEN NHUS 2
13 TORJUS BØRSHEIM COOP 0
Women
# Country Name Team Points
1 LAILA AHRLIN KVELI XTRA 778
2 TUVA TOFTDAHL STAVER AREF 100
         
         

Kilde: SwixSkiClassics.com.
 


* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus