Resultater Årefjällsloppet - Ski Classics Finale - Elite Menn 2016

Resultater Årefjällsloppet - Ski Classics Finale - 63 km, klassisk
Åre, Sverige - 2. april 2016

Arrangementstype: Langrenn

Menn som var med i Ski Classics-delen av Årefjällsloppet
NB 1 - Alle resultater fra Årefjällsloppet
NB 2 - Kvinner i Ski Classics
 

# first name last name country team time
1 Johan Kjølstad NOR Team United Bakeries 2:35:46.28
2 John Kristian Dahl NOR Team United Bakeries 2:35:52.08 (+5.79)
3 Petter Eliassen NOR Team LeasePlan Go 2:35:55.15 (+8.87)
4 Daniel Richardsson SWE Team Exspirit 2:35:59.20 (+12.91)
5 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 2:36:02.73 (+16.44)
6 Anders Aukland NOR Team Santander 2:36:06.09 (+19.81)
7 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 2:36:26.27 (+39.98)
8 Snorri Einarsson NOR Team Santander 2:36:28.17 (+41.88)
9 Christoffer Callesen NOR Team LeasePlan Go 2:37:01.78 (+1:15.49)
10 Kjetil Dammen NOR Team LeasePlan Go 2:37:05.86 (+1:19.58)
11 Morten Eide Pedersen NOR Team Exspirit 2:37:12.67 (+1:26.38)
12 Andreas Nygaard NOR Team Santander 2:39:11.49 (+3:25.20)
13 Vetle Thyli NOR Team United Bakeries 2:39:16.51 (+3:30.22)
14 Jerry Ahrlin SWE Team Tynell 2:39:19.72 (+3:33.43)
15 Anders Høst NOR Team LeasePlan Go 2:39:21.78 (+3:35.49)
16 Petr Novák CZE Team PIONEER Investments - Craft 2:39:34.04 (+3:47.75)
17 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 2:39:39.11 (+3:52.82)
18 Jørgen Aukland NOR Team Santander 2:40:02.15 (+4:15.86)
19 Jörgen Brink SWE Lager 157 Ski Team 2:40:08.75 (+4:22.46)
20 Oskar Kardin SWE   2:40:16.76 (+4:30.47)
21 Oscar Persson SWE Outnorth Ski team 2:40:20.83 (+4:34.54)
22 Bill Impola SWE Team Exspirit 2:40:32.50 (+4:46.21)
23 Oskar Svärd SWE   2:41:21.20 (+5:34.92)
24 Gustav Eriksson SWE Lager 157 Ski Team 2:41:35.16 (+5:48.87)
25 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 2:41:36.16 (+5:49.87)
26 Stian Hoelgaard NOR Team LeasePlan Go 2:42:59.64 (+7:13.35)
27 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 2:43:03.58 (+7:17.29)
28 Rikard Tynell SWE Team Tynell 2:43:06.70 (+7:20.41)
29 Bruno Debertolis ITA Team Xcalibur Lill Sport 2:43:07.83 (+7:21.54)
30 Erik Melin Söderström SWE Team Udéns Ski 2:43:10.68 (+7:24.39)
31 Audun Laugaland NOR Lager 157 Ski Team 2:43:38.63 (+7:52.34)
32 Lukáš Bauer CZE Team PIONEER Investments - Craft 2:44:11.14 (+8:24.86)
33 Valerio Leccardi SUI Team Xcalibur Lill Sport 2:44:23.13 (+8:36.84)
34 Torleif Syrstad NOR   2:45:00.28 (+9:14.00)
35 Mauro Brigadoi ITA   2:45:40.88 (+9:54.59)
36 Dietmar Noeckler ITA   2:45:47.19 (+10:00.90)
37 Kalle Gräfnings SWE Team Skistart.com 2:46:03.98 (+10:17.69)
38 Andreas Holmberg SWE IFK Mora Skidklubb 2:46:17.04 (+10:30.75)
39 Tore Bjørseth Berdal NOR Team United Bakeries 2:46:32.49 (+10:46.20)
40 Brian Mckeever CAN   2:47:31.38 (+11:45.09)
41 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 2:47:43.65 (+11:57.36)
42 Axel Bergsten SWE   2:48:40.25 (+12:53.96)
43 Klas Nilsson SWE Pelagia/Northsport.se Ski Team 2:49:11.77 (+13:25.48)
44 Kein Einaste EST   2:49:16.14 (+13:29.85)
45 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 2:49:22.52 (+13:36.23)
46 Jan Šrail CZE Team PIONEER Investments - Craft 2:50:28.19 (+14:41.90)
47 Johan Lövgren SWE Pelagia/Northsport.se Ski Team 2:50:57.74 (+15:11.45)
48 Robin Bryntesson SWE Skiteam Novo Nordisk 2:51:37.39 (+15:51.10)
49 Håkan Emilsson SWE   2:54:18.09 (+18:31.80)
50 Patrik Johansson SWE Team Träningskonsulten 2:55:04.32 (+19:18.04)