Petter Eliassen kaprer seieren i Kaiser Maximilian Lauf og Ski Classics renn nr. 6 i 2015/2016-sesongen. Rett bak følger Johan Kjølstad. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Petter Eliassen kaprer seieren i Kaiser Maximilian Lauf og Ski Classics renn nr. 6 i 2015/2016-sesongen. Rett bak følger Johan Kjølstad. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Ski Classics 2015/2016 - Endelig stilling

10 av 10 renn er gjennomført i langløpscupen Ski Classics 2015/2016. Dette ble den endelige stillingen sammenlagt for samtlige cuper:

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

 

Sammenlagt kvinner

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren L157 1520
2 (3) Seraina Boner TEXS 1390
3 (2) Kateřina Smutná SANT 1370
4 (4) Sara Lindborg SBER 951
5 (6) Masako Ishida UNBA 910
6 (5) Astrid Øyre Slind UNBA 775
7 (7) Lina Korsgren PIIN 770
8 (8) Emilia Lindstedt SKIP 706
9 (9) Justyna Kowalczyk SANT 685
10 (10) Annika Löfström TEXS 447
11 (12) Kristina Roberto SBER 384
12 (11) Adéla Boudíková ATLA 340
13 (13) Valentina Shevchenko FUTU 306
14 (15) Rahel Imoberdorf TXLS 304
15 (14) Klára Moravcová SILV 287
16 (16) Nina Lintzén PLNS 259
17 (17) Viktoria Melina RUSM 184
17 (17) Barbara Jezersek PIIN 184
19 (19) Solfrid Braathen SKIP 154
20 (20) Karolína Bícová ATLA 127
21 (21) Alexandra Svoboda LISK 125
22 (22) Svenja Hoelzle SYNN 119
23 (23) Tuva Toftdahl Staver TEXS 116
23 (34) Helene Söderlund MORA 116
25 (24) Julia Ivanova RUSM 100
26 (25) Ekaterina Yadovina MASS 94
27 (26) Tone Sundvor SYNN 85
28 (27) Marte Sofie Buraas SYNN 77
29 (36) Catharina Ramhult UDEN 76
30 (28) Valentina Kaminskaya SILV 74
31 (29) Petra Tanner SKIA 73
32 (30) Tatjana Stiffler TXLS 66
33 (38) Maria Rydqvist SBER 62
34 (31) Alena Procházková PIIN 58
35 (32) Riitta Liisa Roponen TXLS 50
35 (32) Marika Sundin MORA 50
37 (35) Olivia Hansson SBER 33
38 (37) Šárka Zelenková SILV 24


Sammenlagt menn

#     name team points
1 (1) Petter Eliassen LEAS 1380
2 (2) Tord Asle Gjerdalen SANT 1169
3 (3) John Kristian Dahl UNBA 1141
4 (4) Johan Kjølstad UNBA 996
5 (5) Anders Aukland SANT 857
6 (7) Morten Eide Pedersen TEXS 789
7 (9) Daniel Richardsson TEXS 787
8 (6) Stian Hoelgaard LEAS 781
9 (8) Anders Høst LEAS 769
10 (10) Øyvind Moen Fjeld SANT 649
11 (11) Tore Bjørseth Berdal UNBA 538
12 (13) Andreas Nygaard SANT 534
13 (14) Kjetil Dammen LEAS 527
14 (15) Christoffer Callesen LEAS 522
15 (12) Stanislav Řezáč SILV 494
16 (16) Fredrik Byström L157 469
17 (18) Snorri Einarsson SANT 429
18 (17) Marcus Johansson L157 418
19 (20) Jerry Ahrlin TTYN 389
20 (19) Markus Ottosson L157 385
21 (21) Bill Impola TEXS 356
22 (24) Vetle Thyli UNBA 340
23 (22) Jörgen Brink L157 336
24 (23) Jørgen Aukland SANT 334
25 (26) Petr Novák PIIN 301
26 (25) Eugeniy Dementiev FUTU 265
27 (28) Audun Laugaland L157 249
27 (29) Bruno Debertolis TXLS 249
29 (27) Øystein Pettersen UNBA 239
30 (32) Erik Melin Söderström UDEN 228
31 (30) Antti Lampinen PELT 227
32 (31) Anders Södergren TEXS 216
33 (33) Jiří Ročárek ATLA 183
34 (35) Lukáš Bauer PIIN 163
35 (34) Jimmie Johnsson TEXS 155
36 (40) Oscar Persson OUTN 147
37 (37) Valerio Leccardi TXLS 141
38 (38) Kalle Gräfnings SBER 136
39 (36) Ville Nousiainen PELT 135
40 (39) Markus Jönsson UDEN 115
41 (48) Rikard Tynell TTYN 108
42 (41) Nikolay Bolotov RUSM 107
43 (44) Klas Nilsson PLNS 106
44 (42) Algo Kärp PIIN 100
44 (43) Dario Cologna TEXS 100
46 (45) Thomas Gifstad SYNN 90
47 (46) Nicolas Bormolini FUTU 88
47 (46) Florian Rohde LISK 88
49 (49) Martti Himma TXLS 83
50 (50) Riccardo Mich FUTU 80
51 (51) Martin Holmstrand SBER 75
51 (55) Jan Šrail PIIN 75
51 (60) Andreas Holmberg MORA 75
54 (52) David Frisk MORA 71
54 (52) Björn Rydvall PLNS 71
54 (52) Ondřej Horyna PIIN 71
57 (55) Loris Frasnelli FUTU 70
58 (57) Thomas Bormolini FUTU 68
59 (58) Alexey Dvoskin RUSM 64
59 (58) Simone Bosin FUTU 64
59 (62) Johan Lövgren PLNS 64
62 (61) Ivan Pavlov RUSM 61
63 (63) Linus Larsson SBER 59
64 (64) Pasi Vuori PELT 58
64 (64) Mats Håkon Breda SYNN 58
66 (66) Václav Sedláček SILV 54
66 (66) Jakub Pšenička SILV 54
66 (66) Daniel Nordebo UDEN 54
69 (69) Henrik Alm PLNS 53
69 (69) Robin Frost LISK 53
71 (71) Thomas Freimuth XCSK 52
72 (72) Marek Pazderský SILV 51
73 (73) Sergio Bonaldi FUTU 50
73 (73) Tomáš Jakoubek SILV 50
73 (73) Johan Sandberg PLNS 50
73 (73) Marco Crestani FUTU 50
73 (73) Vidar Igeltjørn SYNN 50
73 (73) Matthias Kuhn LISK 50
73 (73) Anders Solin MORA 50
73 (73) Fredrik Sätter TTYN 50
73 (73) Jan Svoboda SILV 50
73 (73) Andrey Tyuterev MASS 50
73 (73) Marcel Bock LISK 50
73 (73) Lorenzo Cerutti TXLS 50
73 (73) Eric Thomas SKIA 50
73 (73) Martin Weisheit LISK 50
73 (73) Pavel Ondrášek ATLA 50
73 (73) Mikhail Durkin MASS 50
73 (73) Sven Münch LISK 50
73 (73) Daniel Máka ATLA 50
73 (73) Adam Fellner ATLA 50
73 (73) Stefan Petritsch SKIA 50
73 (73) Georg Petritsch SKIA 50
73 (73) Alexandr Gusev MASS 50
73 (73) Valeriy Smutin MASS 50
96 (96) Markus Bader PTAT 33
97 (97) Robin Bryntesson NOVO 30
98 (103) Gustav Eriksson L157 29
99 (98) Jiří Pliska SILV 21
100 (99) Jens Eriksson SANT 20
101 (100) Kjetil Tyrom PARK 11
102 (101) Alexey Chernousov RUSM 6
103 (102) Christoph Friedl XCSK 5


Sprintcup

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SANT 410
2 (2) Markus Ottosson L157 170
3 (3) Morten Eide Pedersen TEXS 150
4 (9) Snorri Einarsson SANT 95
5 (5) Vetle Thyli UNBA 90
6 (7) Tord Asle Gjerdalen SANT 85
7 (4) Lukáš Bauer PIIN 80
7 (5) Petter Eliassen LEAS 80
9 (16) Anders Aukland SANT 50
9 (7) John Kristian Dahl UNBA 50
9 (16) Fredrik Byström L157 50
12 (9) Kjetil Dammen LEAS 45
12 (9) Øyvind Moen Fjeld SANT 45
14 (12) Øystein Pettersen UNBA 40
14   Gustav Eriksson L157 40
16 (13) Stanislav Řezáč SILV 35
16 (13) Christoffer Callesen LEAS 35
18 (15) Ville Nousiainen PELT 30
19 (16) Audun Laugaland L157 20
19   Bill Impola TEXS 20
19 (16) Daniel Richardsson TEXS 20
19 (16) Thomas Gifstad SYNN 20
23 (21) Johan Kjølstad UNBA 15
24 (22) Tore Bjørseth Berdal UNBA 10
24 (22) Anders Södergren TEXS 10
26 (24) Bruno Debertolis TXLS 5
26 (24) Anders Høst LEAS 5


Teamcup

#     name team points
1 (1) Team Santander SANT 4449
2 (2) Team United Bakeries UNBA 3783
3 (3) Team Exspirit TEXS 3328
4 (4) Lager 157 Ski Team L157 2946
5 (5) Team LeasePlan Go LEAS 2600
6 (6) Team PIONEER Investments - Craft PIIN 1523
7 (7) Team Skistart.com SBER 1111
8 (8) Silvini Madshus team SILV 898
9 (10) Team Xcalibur Lill Sport TXLS 723
10 (11) Team SkiProAm SKIP 694
11 (9) Team Futura Robinsonpetshop FUTU 619
12 (12) Atlas Craft Team ATLA 508
13 (14) Team Tynell TTYN 430
14 (16) Pelagia/Northsport.se Ski Team PLNS 391
15 (16) Team Udéns Ski UDEN 377
16 (13) Team Peltonen PELT 366
17 (15) Russian Marathon Team RUSM 326
18 (18) Team Synnfjell SYNN 275
19 (19) IFK Mora Skidklubb MORA 270
20 (20) Team Like2Skike LISK 164
21 (21) Outnorth Ski team OUTN 147
22 (22) Team Mass Sport MASS 85
23 (23) Skimarathon Team Austria SKIA 58
24 (24) xc-ski.de A|N Skimarathon Team XCSK 57
25 (25) Pro Team Austria PTAT 33
26 (26) Skiteam Novo Nordisk NOVO 30
27 (27) Team Parkettpartner PARK 11
28 (28) Team Träningskonsulten TTRK 0


Ungdomscup kvinner

#     name team points
1 (1) Emilia Lindstedt SKIP 706
2 (2) Alexandra Svoboda LISK 125
3 (3) Svenja Hoelzle SYNN 119
4 (4) Tuva Toftdahl Staver TEXS 116
5 (5) Ekaterina Yadovina MASS 94
6 (6) Marte Sofie Buraas SYNN 77
7 (7) Marika Sundin MORA 50
8 (8) Olivia Hansson SBER 33


Ungdomscup menn

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEAS 781
2 (2) Anders Høst LEAS 769
3 (3) Andreas Nygaard SANT 534
4 (4) Marcus Johansson L157 418
5 (5) Oscar Persson OUTN 147
6 (6) Thomas Gifstad SYNN 90
7 (7) Nicolas Bormolini FUTU 88
8 (8) Riccardo Mich FUTU 80
9 (9) Jan Šrail PIIN 75
9 (12) Andreas Holmberg MORA 75
11 (10) Thomas Bormolini FUTU 68
12 (11) Simone Bosin FUTU 64
12 (13) Johan Lövgren PLNS 64
14 (14) Jakub Pšenička SILV 54
15 (15) Robin Frost LISK 53
16 (16) Lorenzo Cerutti TXLS 50
16 (16) Martin Weisheit LISK 50
16 (16) Pavel Ondrášek ATLA 50
16 (16) Daniel Máka ATLA 50
16 (16) Adam Fellner ATLA 50
21   Gustav Eriksson L157 29
22 (21) Kjetil Tyrom PARK 11

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus