Toni Livers og Aurelie Dabudyk foreviget på finaleetappen av FIS Worldloppet Cup i Khanty-Mansiysk - Ugra Ski Marathon. Foto: Andrey Kascha.

Toni Livers og Aurelie Dabudyk foreviget på finaleetappen av FIS Worldloppet Cup i Khanty-Mansiysk - Ugra Ski Marathon. Foto: Andrey Kascha.

FIS Worldloppet Cup 2015/2016 - Endelig stilling

8. og siste renn er gjennomført i langløpscupen FIS Worldloppet Cup 2015/2016. Slik ble den endelige stillingen sammenlagt:




Sammenlagtstilling i FIS Worldloppet Cup 2015/2016

Kvinner (menn nedenfor)

Plass Navn Nasjon Poeng 1 2 3 4 5 6 7 8
1 DABUDYK Aurélie FRA 431 100 100 26   80 80 45  
2 BROCARD Elisa ITA 370 80 80     50 50 50 60
3 MORAVCOVA Klara CZE 330 50 50 20   45 60 60 45
4 IMOBERDORF Rahel SUI 177 60 45     36   36  
5 CONFORTOLA Antonella ITA 158   60     40   32 26
6 BONER Seraina SUI 140     60       80  
7 BOUDIKOVA Adela CZE 124     24     100    
8 FAIVRE PICON Anouk FRA 100             100  
9 Gregg Caitlin USA 100         100      
10 NORGREN Britta Johansson SWE 100     100          
11 TIKHONOVA Yulia BLR 100               100
12 DONZALLAZ Nicole SUI 98   40     32   26  
13 ROTCHEVA Olga RUS 80               80
14 SMUTNA Katerina AUT 80     80          
15 LACROIX Roxane FRA 74 45           29  
16 Flowers Erika USA 60         60      
17 LINDBORG Sara SWE 50     50          
18 MAYNGARDT Anastasia BLR 50               50
19 LINDSTEDT Emilia SWE 45     45          
20 KOWALCZYK Justyna POL 40     40          
21 Soboleva Elena RUS 40               40
22 WIDMER Heidi SUI 40             40  
23 MUELLER Jessica GER 36   36            
24 SLIND Astrid Oyre NOR 36     36          
25 Zernova Natalya RUS 36               36
26 GUSCHINA Mariya RUS 32               32
27 ISHIDA Masako JPN 32     32          
28 Frankowski Rosie USA 29         29      
29 LOEFSTROEM Annika SWE 29     29          
30 LUKONINA Ina BLR 29               29
31 Flanders Alice USA 26         26      
32 BUILLET Marion FRA 24             24  
33 SHAPOVALOVA Evgenia RUS 24               24
34 Sonnesyn Marit USA 24         24      
35 Ahmed Sharmila USA 22         22      
36 HEUBERGER Carine SUI 22             22  
37 ROBERTO Kristina SWE 22     22          
38 Fritz Lauren USA 20         20      


Menn

Plass Navn Nasjon Poeng 1 2 3 4 5 6 7 8
1 LIVERS Toni SUI 376 80   16     100 80 100
2 POIRRIER Bastien FRA 316 45 100     16 45 50 60
3 PRALONG Candide SUI 280 50 45     45 50 40 50
4 PERRILLAT BOITEUX Ivan FRA 270 60 80     80 24 12 14
5 CHAUVET Benoit FRA 241 26 50     60 60 45  
6 MOUGEL Adrien FRA 188 22 29     50 29 18 40
7 WIBAULT Mathias FRA 188 40 26     40 32 26 24
8 GUIGONNET Loic FRA 174 24 60     24 22 22 22
9 BONALDI Sergio ITA 110 14 24     36 36    
10 FURGER Roman SUI 100             100  
11 GAILLARD Jean-Marc FRA 100 100              
12 GJERDALEN Tord Asle NOR 100     100          
13 Norris David USA 100         100      
14 MARTINELLI Alan ITA 82 32 40         10  
15 ELIASSEN Petter NOR 80     80          
16 ROCAREK JIRI CZE 80           80    
17 Shopin Yurij RUS 80               80
18 DI CENTA Giorgio ITA 76 29 36         11  
19 HOELGAARD Stian NOR 60     60          
20 KINDSCHI Joeri SUI 60             60  
21 SRETR Radek CZE 55 9 20       26    
22 BERDAL Tore Bjoerseth NOR 50     50          
23 AUKLAND Anders NOR 45     45          
24 USTIUGOV Sergey RUS 45               45
25 PLISKA JIRI CZE 40           40    
26 RICHARDSSON Daniel SWE 40     40          
27 CALLESEN Christoffer NOR 36     36          
28 DOLIDOVICH Sergei BLR 36               36
29 ROETHE Sjur NOR 36             36  
30 TARANTOLA Damien FRA 36 36              
31 ESCHER Toni GER 35   15       20    
32 BERTHET Nicolas FRA 33 20             13
33 ASTAPENKA Yury BLR 32               32
34 Freeman Kris USA 32         32      
35 PEDERSEN Morten Eide NOR 32     32          
36 ROJO Imanol ESP 32   32            
37 VARIS Kari FIN 32             32  
38 Babikov Ivan CAN 29         29      
39 BYSTROEM Fredrik SWE 29     29          
40 GOALABRE Paul FRA 29             29  
41 Yaparov Dmitrij RUS 29               29
42 MILLEREAU Jérémie FRA 28 18             10
43 PHILIPOT Mickael FRA 28 15       13      
44 PAREDI Simone ITA 27   22         5  
45 Elliott Tad USA 26         26      
46 NYGAARD Andreas NOR 26     26          
47 SEMENOV Michail BLR 26               26
48 ARNAULT Clément FRA 24             24  
49 BRINK Joergen SWE 24     24          
50 NOVAK Petr CZE 24 11           13  
51 AHRLIN Jerry SWE 22     22          
52 Gregg Brian USA 22         22      
53 BUTTIN Bastien FRA 20               20
54 Havlick Miles USA 20         20      
55 HOEST Anders Moelmen NOR 20     20          
56 LECCARDI Valerio SUI 20             20  
57 DAMMEN Kjetil Hagtvedt NOR 18     18          
58 IWANOWSKI DANIEL POL 18           18    
59 Kuklin Mikhail BLR 18               18
60 ROMANI Riccardo ITA 18   18            
61 Treinen Alexander USA 18         18      
62 MARTINELLI Christian ITA 16   16            
63 MONDON Thibault FRA 16 16              
64 OEDEGAARD Rune Malo NOR 16             16  
65 TURYSHEV Sergey RUS 16               16
66 EINARSSON Snorri NOR 15     15          
67 FISCHER Remo SUI 15             15  
68 Kornfield Tyler USA 15         15      
69 PETROV Artur RUS 15               15
70 Liebsch Matthew Edward USA 14         14      
71 OLEX Max GER 14   14            
72 SCHNIDER Ueli SUI 14             14  
73 THYLI Vetle NOR 14     14          
74 AGNELLET Antoine FRA 13 13              
75 KJOELSTAD Johan NOR 13     13          
76 ZLOEBL Thomas AUT 13   13            
77 ANTONSEN Vegard NOR 12   12            
78 DEMENTIEV Eugeniy RUS 12               12
79 MAILLER Clément FRA 12 12              
80 REZAC Stanislav CZE 12     12          
81 Skinstad Petter Soleng NOR 12         12      
82 DEBERTOLIS Bruno ITA 11     11          
83 MONTGOMERY Nick AUS 11   11            
84 Novak John Jack USA 11         11      
85 VOLOTKA Denis KAZ 11               11
86 Brown Rogan USA 10         10      
87 CHAMBELLANT Thomas FRA 10 10              
88 HULBAK Ole NOR 10   10            
89 LAUGALAND Audun NOR 10     10          
90 COLOGNA Dario SUI 9             9  
91 GAFAROV Anton RUS 9               9
92 Lustgarten Benjamin USA 9         9      
93 MELOY Jakob NOR 9   9            
94 PETTERSEN Oeystein NOR 9     9          
95 Baranov Yurij RUS 8               8
96 GAILLARD Cyril FRA 8 8              
97 JOHNSSON Jimmie SWE 8     8          
98 LECHNER Fabio SUI 8             8  
99 Vanias Alex USA 8         8      
100 Bye Thomas USA 7         7      
101 FJELD Oyvind Moen NOR 7     7          
102 GUYON Arnauld FRA 7 7              
103 INNIGER Mathias SUI 7             7  
104 Romanov Andrey RUS 7               7
105 Denisov Aleksej RUS 6               6
106 Douglas Robert Duncan USA 6         6      
107 GALLI Morris ITA 6             6  
108 OTTOSSON Markus SWE 6     6          
109 PERRIER Nicolas FRA 6 6              
110 BERHAULT Guillaume FRA 5 5              
111 BRIGADOI Mauro ITA 5     5          
112 AGNELLET Gérard FRA 4 4              
113 LAMPINEN Antti FIN 4     4          
114 RATH Tobias GER 4             4  
115 JACQUIER Romain FRA 3 3              
116 JOHANSSON Marcus SWE 3     3          
117 PERL Curdin SUI 3             3  
118 LOEVGREN Johan SWE 2     2          
119 MATHIEU Vincent FRA 2 2              
120 SCHAAD Fabian SUI 2             2  
121 HEDIGER Jovian SUI 1             1  
122 JOENSSON Markus SWE 1     1          
123 SUTTER Yohann FRA 1 1              


* NB! Kun løpere som har fått poeng i cupen er tatt med.








Illustrasjonsbilde fra Toppidrettsveka. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Alliansloppet Action Week 2018 - Alle resultater

Alliansloppet Action Week arrangeres fra torsdag 23. til søndag 26. august. Resultater fra alle konkurranser her.

Herrenes fellesstart under Blinkfestivalen 2016. Arrangørfoto.

Blinkfestivalen - Blink 2018 - Alle resultater

Blinkfestivalen 2018, med Blink Classics og Lysebotn Opp, pågår fra onsdag 1. til lørdag 4. august. Resultater fra samtlige konkurranser samles her:

Fra Vestmar Sportsfestival og Olaf Skoglunds Minneløp ved Spurtpris Byggi. Arrangørfoto.

SKI-TV LIVE: Olaf Skoglunds Minneløp / Vestmar Sportsfestival 2018

Lørdag 23. juni er sendingen

TV-bilder med live-streaming fra helgens Vestmar Sportsfestival, med Olaf Skoglunds Minneløp i Guide World Classic Tour, vises her direkte på Langrenn.com i samarbeid med arrangøren.