Tord Asle Gjerdalen jubler over sin 3. strake seier i Marcialonga etter å ha vunnet 2015, 2016 og 2017. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen jubler over sin 3. strake seier i Marcialonga etter å ha vunnet 2015, 2016 og 2017. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt før Jizerska

Etter 7. renn i Visma Ski Classics med Toblach-Cortina er dette stillingen for samtlige cuper. Søndag venter 8. renn, Jizerska i Tsjekkia.



Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1115
2 (2) Kateřina Smutná SAN 1070
3 (4) Astrid Øyre Slind TUB 738
4 (3) Sara Lindborg SER 730
5 (5) Emilia Lindstedt SPA 483
6 (6) Heli Heiskanen ROB 454
7 (8) Barbara Jezersek PIO 419
8 (7) Olga Rotcheva RMT 341
9 (12) Svenja Hoelzle SYN 294
10 (9) Seraina Boner GEL 291
11 (13) Laila Kveli TYN 289
12 (10) Lina Korsgren LEA 272
13 (11) Viktoria Melina RMT 262
14 (20) Evelina Bångman SPA 200
15 (14) Larisa Riasina RMT 180
16 (15) Adéla Boudíková ACT 164
17 (16) Klára Moravcová SIL 142
18 (17) Kristin Antonsen SYN 140
18 (17) Masako Ishida TUB 140
20 (19) Terhi Pollari TMA 131
21 (21) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 103
22 (22) Aurélie Dabudyk HSN 100
23 (23) Petra Tanner STA 97
24 (24) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 90
25 (25) Lisa K Svensson SAN 75
26 (26) Rahel Imoberdorf XCA 70
27 (27) Julia Jansson SER 66
27 (27) Eva Johansson SPA 66
27 (27) Sandra Schützová SIL 66
30   Šárka Zelenková SIL 62
31 (30) Julia Svan SER 54
32 (31) Jessica Wirth TFN 50
33 (32) Magdalena Maierhofer STA 38

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 1024
2 (2) Andreas Nygaard SAN 745
3 (3) Stian Hoelgaard LEA 683
4 (6) Morten Eide Pedersen BNB 655
5 (4) Johan Kjølstad TUB 585
6 (5) Ilya Chernousov PIO 557
7 (7) Øystein Pettersen BNB 535
8 (9) Petter Eliassen LEA 532
9 (8) Kjetil Dammen LEA 470
10 (10) Fredrik Byström LAG 435
11 (14) Torgeir Skare Thygesen LEA 332
12 (12) Oscar Persson LAG 327
13 (13) Torleif Syrstad SYN 292
14 (11) Marcus Johansson LAG 288
15 (16) John Kristian Dahl TUB 278
16 (26) Simen Østensen BNB 275
16 (27) Oskar Kardin SER 275
18 (20) Tore Bjørseth Berdal TUB 272
19 (16) Vetle Thyli TUB 268
20 (14) Anders Aukland SAN 266
21 (23) Jens Eriksson SAN 258
22 (22) Bruno Debertolis XCA 248
23 (18) Petr Novák ACT 241
24 (19) Bob Impola SER 240
25 (30) Mauro Brigadoi ROB 239
26 (24) Andreas Holmberg MOR 227
27 (21) Alexey Dvoskin RMT 222
28 (24) Jimmie Johnsson LAG 196
29 (32) Stanislav Řezáč SIL 195
30 (39) Jerry Ahrlin TYN 192
30 (34) Markus Ottosson LAG 192
32 (28) Bastien Poirrier GEL 176
33 (29) Candide Pralong GEL 173
34 (31) Toni Livers GEL 162
35 (45) Rikard Tynell TYN 159
36 (33) Konstantin Glavatskikh RMT 155
37 (35) Alexander Utkin RMT 150
38 (36) Jiří Ročárek ACT 149
39 (40) Johan Lövgren IGN 145
40 (37) Øyvind Moen Fjeld SAN 141
41 (38) Anders Høst LEA 137
42 (60) Snorri Einarsson SAN 118
43 (41) Eric Thomas STA 112
44 (42) Adrien Mougel GEL 107
45 (47) Anton Daprà XCA 103
46 (43) Pavel Ondrášek ACT 102
47 (44) Jan Šrail PIO 98
48 (45) Daniel Máka ACT 97
48 (51) Florian Rohde TFN 97
50 (48) Ivan Pavlov RMT 91
51 (49) Bill Impola BRI 84
52 (54) Robin Frost TFN 83
53 (50) Björn Rydvall IGN 82
54 (65) Loris Frasnelli ROB 81
55 (52) Jérémie Millereau GEL 76
56 (53) Benoit Chauvet GEL 73
57 (62) Michael Kuisle TFN 72
58 (70) Nicolas Bormolini ROB 70
59 (55) Anders Solin MOR 68
60 (68) Rasmus Blom SER 67
60 (56) Thomas Gifstad TFN 67
62 (57) Erik Melin Söderström SER 66
62 (57) Ari Luusua TMA 66
64 (59) Bastien Buttin HSN 65
65 (60) Mats Håkon Breda SYN 64
66 (63) David Frisk MOR 61
66 (67) Klas Nilsson IGN 61
66 (63) Christoffer Lindvall TMA 61
69 (66) Jakub Pšenička SIL 59
70 (82) Chris Andre Jespersen TUB 56
70 (68) Thomas Chambellant GEL 56
72 (70) Philipp Bachl STA 52
73 (70) Ted Armgren SIL 50
73 (70) Vetle Juliussen SYN 50
73 (70) Adam Fellner PIO 50
73 (70) Johannes Pfab TFN 50
73 (70) Clément Mailler GEL 50
73 (70) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
73 (70) Mikhail Devjatiarov RMT 50
80 (87) Thomas Bormolini ROB 46
81 (79) Lukáš Bauer PIO 39
82 (80) Jörgen Brink BRI 37
83 (81) Pavel Janeček SIL 35
84 (82) Simen Engebretsen Nordli PAR 31
84 (82) Thomas Gjestrumbakken PAR 31
84 (82) Vinjar Skogsholm PAR 31
87 (86) Alexis Jeannerod PIO 29
88 (90) Simone Bosin ROB 24
89   Jiří Pliska SIL 22
90 (88) Lasse Hulgaard RUS 13
91   Erlend Nydal SYN 12
92 (94) Ståle Fenstad RUS 11
93 (89) Valerio Leccardi XCA 9
94 (91) Stian Jelstad RUS 7
95   Lorenzo Cerutti XCA 6
96   Victor Gustafsson MOR 5
97 (92) Atle Smenes RUS 4
97   Jiří Harcuba PIO 4
99 (93) Radek Šretr ACT 2
100 (94) Kjetil Tyrom PAR 1

 

 

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 230
2 (2) Kateřina Smutná SAN 90
3 (2) Astrid Øyre Slind TUB 75
4 (5) Sara Lindborg SER 30
4 (4) Olga Rotcheva RMT 30
6 (5) Lina Korsgren LEA 20
7 (7) Masako Ishida TUB 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 186
2 (2) Anders Høst LEA 75
3 (3) Markus Ottosson LAG 71
4 (4) Jens Eriksson SAN 70
5 (7) Morten Eide Pedersen BNB 57
6 (5) Mauro Brigadoi ROB 34
7 (6) Marcus Johansson LAG 31
8 (8) John Kristian Dahl TUB 26
9   Tord Asle Gjerdalen SAN 20
10 (9) Jiří Ročárek ACT 17
11 (10) Anders Aukland SAN 15
11 (10) Fredrik Byström LAG 15
11   Petter Eliassen LEA 15
14 (14) Simen Østensen BNB 14
14 (18) Torgeir Skare Thygesen LEA 14
16 (12) Johan Kjølstad TUB 11
16 (12) Alexey Dvoskin RMT 11
18 (15) Bruno Debertolis XCA 8
18 (15) Tore Bjørseth Berdal TUB 8
18 (15) Ilya Chernousov PIO 8
21 (18) Jimmie Johnsson LAG 6
21   Øystein Pettersen BNB 6
21 (18) Thomas Gifstad TFN 6
21 (18) Bastien Poirrier GEL 6
21 (18) Konstantin Glavatskikh RMT 6
26 (23) Øyvind Moen Fjeld SAN 4
26 (23) Oscar Persson LAG 4
26 (23) Adrien Mougel GEL 4
26 (23) Candide Pralong GEL 4

Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 3485
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 2308
3 (3) Team United Bakeries TUB 1917
4 (4) Team LeasePlan LEA 1657
5 (5) Team Serneke SER 1308
6 (8) Team BN Bank BNB 1144
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 1021
8 (6) Russian Marathon Team RMT 944
9 (11) Team Robinson Petshop Trainer ROB 722
10 (9) Gel Intérim Rossignol GEL 644
11 (12) Team Synnfjell SYN 589
12 (10) Atlas Craft Team ACT 547
13 (14) Team Tynell TYN 514
14 (13) Silvini Madshus team SIL 471
15 (15) Team SkiProAm SPA 415
16 (16) Team Xcalibur Lill Sport XCA 326
17 (18) Team IFK Mora Skidklubb MOR 260
18 (17) Ski team Mäenpää TMA 252
19 (20) Team Igne IGN 238
20 (19) Skimarathon Team Austria STA 211
21 (22) Team Forever Nordic TFN 210
22 (21) Team Parkettpartner PAR 182
23 (23) Haute-Savoie Nordic Team HSN 100
24 (24) Team Telemark TEL 90
25 (25) Brink Ski Team BRI 65
26 (26) Team Rustad IL RUS 31
27 (27) Team Skiclub TSC 0
27 (27) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0

 

Youth Women

#     name team points
1 (1) Svenja Hoelzle SYN 294
2 (3) Evelina Bångman SPA 200
3 (2) Kristin Antonsen SYN 140
4 (4) Julia Jansson SER 66
4 (4) Sandra Schützová SIL 66
6 (6) Julia Svan SER 54
7 (7) Jessica Wirth TFN 50
8 (8) Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 683
2 (2) Oscar Persson LAG 327
3 (3) Torleif Syrstad SYN 292
4 (6) Oskar Kardin SER 275
5 (4) Bob Impola SER 240
6 (7) Mauro Brigadoi ROB 239
7 (5) Andreas Holmberg MOR 227
8 (9) Johan Lövgren IGN 145
9 (8) Anders Høst LEA 137
10 (12) Anton Daprà XCA 103
11 (10) Pavel Ondrášek ACT 102
12 (11) Daniel Máka ACT 97
13 (13) Robin Frost TFN 83
14 (15) Michael Kuisle TFN 72
15 (19) Nicolas Bormolini ROB 70
16 (14) Thomas Gifstad TFN 67
17 (16) Christoffer Lindvall TMA 61
18 (17) Jakub Pšenička SIL 59
19 (18) Thomas Chambellant GEL 56
20 (19) Vetle Juliussen SYN 50
20 (19) Adam Fellner PIO 50
22 (26) Thomas Bormolini ROB 46
23 (22) Simen Engebretsen Nordli PAR 31
23 (22) Thomas Gjestrumbakken PAR 31
23 (22) Vinjar Skogsholm PAR 31
26 (25) Alexis Jeannerod PIO 29
27 (28) Simone Bosin ROB 24
28 (27) Lasse Hulgaard RUS 13
29   Erlend Nydal SYN 12
30   Jiří Harcuba PIO 4
31 (29) Kjetil Tyrom PAR 1


VM Sykkel Bergen:
* ProgramStartlisterResultater