Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2017 - Menn 18-19 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 18. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 18-19 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 138 Magnus Kim Fossum IF 2:29:27,6 +0:00
2 185 Petter Stokkeland Tistedalen Fl 2:42:28,6 +13:01
3 112 Christopher  Grindhaug Il Heming 2:43:14,5 +13:47
4 188 Lars Sørensen Rustad IL 2:44:12,3 +14:45
5 1118 Sivert Bakken Vingrom il/NTG-Lillehammer 2:45:45 +16:18
6 230 Patrick Fossum Kristoffersen Gjerdrum IL/Zen Products/NTG-L 2:47:26,6 +17:59
7 492 Kristoffer Liset IL Ivrig 2:47:37 +18:10
8 254 Henrik Husdal Drøbak-Frogn IL 2:47:38,9 +18:11
9 140 Ole Marius Kirkeng IL ROS/Team Drammen 2:48:01,4 +18:34
10 568 Kristian Jakobsen Gjøvik skiklubb 2:48:54 +19:27
11 128 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 2:49:16,1 +19:48
12 189 Hans Kristian Sørum MjøsSki 2:49:45,5 +20:18
13 584 Johannes Bordal MjøsSki 2:49:54 +20:27
14 435 Magnus Harstveit Rustad IL 2:51:00 +21:33
15 558 Simen Hårstad Rennebu IL 2:51:04 +21:37
16 582 Johannes Bjertnæs Jevnaker IF ski 2:51:38 +22:11
17 571 Torjus Loen Lillehammer Skiklub 2:51:46 +22:19
18 122 Mats Kobbersletten Jensen Gjerdrum il ski 2:51:58,1 +22:30
19 519 Anders Sønsteby Flaagen Søndre Ål Spotsklubb 2:53:04 +23:37
20 550 Sindre Holm IL Jardar 2:53:57 +24:30
21 1305 Lukas Liland Koll IL 2:54:23 +24:56
22 621 Jostein Tandberg Kjelsås IL 2:54:39 +25:12
23 465 Bjørn Erik Langstein Tomrefjord il ski 2:55:24 +25:57
24 1430 Jørgen Stigen Fredrikstad Skiklubb 2:55:31 +26:04
25 1429 Ola Lier Asker Skiklubb 2:56:04 +26:37
26 588 Andreas Magnussen Nittedal 2:56:24 +26:56
27 409 Ole Tobias Utne Bjerke Sørum IL 2:57:05 +27:38
28 518 Emil Bratbak Lillehammer Skiklub 2:57:17 +27:49
29 1233 Joakim Herbrandsen Rustad IL 2:57:32 +28:05
30 168 Magnus Norøy Frol IL 2:57:33,3 +28:06
31 9052 Eirik Bonden Sande Sportsklubb 2:58:05 +28:38
32 503 Vegard Sæbu Skrautvål Il 2:58:06 +28:39
33 151 Lars Laulo HEMING IL 2:58:47,9 +29:20
34 508 Elias Roland Udnæs Lillehammer Skiklub 2:59:01 +29:33
35 1503 Espen Hegstad Krüger Lyn Ski 2:59:17 +29:50
36 9684 Marius Vesterås Varde IL/Gjøvik/Toten Langrenn 2:59:23 +29:56
37 1523 Asmund Kjorstad   2:59:26 +29:59
38 9867 Nicolay Sevang   2:59:43 +30:15
39 1367 Joar Oldernes Høybråten og Stovner IL 2:59:56 +30:28
40 1226 Torger Haukåen ringebu-fåvang sklklubb 3:00:08 +30:41
41 1558 Herman Valset Konnerud IL 3:00:30 +31:03
42 408 Herman Bjerke Lyn Ski 3:01:06 +31:39
43 9899 Herman Gløersen   3:01:12 +31:45
44 436 Erik Hattestad Lillehammer Skiklub 3:01:58 +32:31
45 1896 Ola Trommald Straumsheim Lyn Ski 3:02:35 +33:07
46 601 Truls Hjellsand IL Hållingen 3:03:06 +33:39
47 2176 Ole Haldor Ensrud Trøsken IL 3:03:12 +33:45
48 569 Marius Lunder Jensen Fet Skiklubb 3:04:23 +34:55
49 1119 Jørgen Kjos Barkenæs Fet skiklubb 3:04:26 +34:59
50 9992 Even Mangset MjøsSki 3:04:33 +35:06
51 1500 Johan Bjørtomt gjerdrum il- langrenn 3:04:39 +35:12
52 2178 Liam Burton Åslia skilag 3:05:04 +35:37
53 1175 Lars-Martin Fossgard Asker Skiklubb/Team Asker 3:05:17 +35:50
54 1619 Karl Hjalmarsson IK Stern 3:05:46 +36:19
55 1166 Ole Flatebø MjøsSki 3:05:48 +36:21
56 478 Sondre Nydal Høybråten og Stovner IL 3:06:41 +37:13
57 1374 Peder Owren Volkswagen 540 3:07:16 +37:49
58 1165 Oskar Berntsen Flata Lillehammer Skiklub 3:07:48 +38:21
59 1568 Fredrik Jensen Tistedalen Fl 3:07:54 +38:26
60 10263 Andreas Bossum Søre Ål IL/NTG Lillehammer 3:08:09 +38:42
61 1316 Ask Moe Løite Sørkedalens IF 3:08:24 +38:57
62 1231 Rasmus Hemma Brøttum IL 3:08:39 +39:11
63 9690 Karsten Østeberg   3:08:47 +39:20
64 8880 Adam Glueck Ford Sayre 3:08:48 +39:21
65 1487 Vegard Øvrevik Østby IL 3:08:52 +39:24
66 3248 Kristoffer Dunham Bærums skiklub 3:08:59 +39:32
67 9900 Tobias Olsen Fredrikstad SK 3:09:13 +39:46
68 1361 Eirik Nordaas Strandbygda il 3:09:20 +39:53
69 9693 Sebastian Endrestad Oppegård IL 3:09:26 +39:59
69 2192 Vegard Myklemyr   3:09:26 +39:59
71 1573 Mads Ulrich Mjanger Koll IL 3:09:29 +40:02
72 1660 Mads Arnesen Fredrikstad Skiklubb / Team Craft Østfold 3:09:30 +40:02
73 9897 Johannes Tyldum IL Hållingen 3:11:54 +42:27
74 2181 Kornelius Linge Glomnes Valldal IL 3:12:15 +42:47
75 9725 Lars-Haakon Kvernvolden Ottestad Ski 3:12:26 +42:59
76 9929 Kristoffer Ramsberg   3:12:41 +43:13
77 2226 Øystein Kolberg Brennum Lillehammer cykleklubb 3:13:17 +43:50
78 9873 Fillip Askildsen HEMING IL 3:13:18 +43:51
79 1640 Marius Sjølie Haslum IL 3:13:20 +43:53
80 1760 Herman Grytnes IL Jardar 3:13:27 +43:59
81 1446 Esten Sørhus Åslia skilag 3:13:38 +44:10
82 1135 Hermann Skram Botterud Bærums skiklub 3:13:41 +44:14
83 2191 Knut Kristiansen Mogen Rjukan IL 3:14:06 +44:39
84 2403 Birger Thørud LØRENSKOG SKIKLUBB 3:15:16 +45:49
85 9694 Thomas Engebråten Nes Ski 3:15:17 +45:50
86 1771 Jacob Hamelin Fet skiklubb 3:15:37 +46:09
87 2751 Torstein Bolstad Blikra   3:16:18 +46:51
88 9677 Bjørn Helge Sandberg Skogn IL 3:17:46 +48:19
89 1159 Mathias Horn Elieson Team Skiclub.no 3:18:12 +48:44
90 1561 Simen Åmodt Amundsen Hof Il 3:18:22 +48:55
91 2010 Håvard Tonheim Eikefjord IL 3:18:25 +48:57
92 3001 Simon Gåsbakk IL Leik 3:18:30 +49:03
93 8882 Erik Lindahl Ford Sayre 3:19:11 +49:43
94 2152 Martin Moosmayer IL Jardar 3:19:17 +49:49
95 1866 Anders Lervik Asker Skiklubb 3:20:28 +51:01
96 9722 Sondre Bjørnstad Nesodden IF ski / Skiteam Follo 3:21:07 +51:40
97 2734 Olav Berger Skedsmo Skiklubb 3:21:19 +51:52
98 1751 Sigurd Gjerdingen Søndre Ål Spkl 3:22:00 +52:33
99 2194 Kristian Mork Nielsen Gjerdrum IL 3:22:17 +52:50
100 9802 Hermann Herger Lindgren Jutul Il 3:23:15 +53:48
101 1944 Sander H. Rogndokken Fet skiklubb 3:23:23 +53:56
102 2452 Kristian Sollie Kjelsås IL 3:24:09 +54:42
103 3341 Jørgen Fornes Heming 3:24:15 +54:48
104 2102 Emil Edseth   3:24:16 +54:49
105 1784 Halvard Haugse Fossum IF 3:24:25 +54:58
106 8878 Timothy Cunningham Ford Sayre 3:24:57 +55:30
107 9047 Kristian Karset Broen   3:25:19 +55:52
108 2442 Martin Solbakken Team Vestmarka - IL Jardar 3:25:38 +56:11
109 1900 Matias Navelsaker Berge & Co 301 Eid il ski 3:26:46 +57:19
110 7726 Ener Søberg Vaglum Søre Ål IL 3:27:09 +57:42
111 1998 Håvard Landro Svingheim Konnerud IL 3:27:24 +57:57
112 9717 Øystein Hoel Sandsdalen Rustad IL 3:27:37 +58:10
113 1906 Peder Tinius Waalen Jardar 3:30:45 +1:01:18
114 10352 Gaute Owren   3:30:57 +1:01:30
115 3806 Fredrik Hesselberg Hakadal IL / Team Nittedal 3:31:26 +1:01:59
116 2418 Trond Elias Ødegård Fossum IF 3:32:47 +1:03:20
117 9908 Olaf Torgersen   3:32:56 +1:03:29
118 1858 Øyvind Øverås Eidsvåg il 3:33:10 +1:03:43
119 3232 Roman Magnus Lørken   3:33:27 +1:04:00
120 2163 Petter Elias Vestre Røkke Stordal IL langrenn 3:34:02 +1:04:35
121 2807 Vegard Holm Gundersen VUL 3:34:54 +1:05:26
122 2233 Vebjørn Carlsen Vollen Ski 3:35:15 +1:05:47
123 7883 Martin Bjellum Jevnaker Ski 3:35:34 +1:06:07
124 2444 Isak Svarstad Carlsen Asker Skiklubb 3:38:14 +1:08:46
125 3534 Erik Koppervik Christiansen IL Jardar 3:38:16 +1:08:49
126 2051 Fredrik Nakken Langstein Tomrefjord il-ski 3:39:06 +1:09:39
127 4868 Magnus Bredeli Hjelset Fram 3:39:15 +1:09:47
128 9091 Olav Thorkildsen VUL 3:40:32 +1:11:05
129 3156 Petter Sjøl Teien Sande Sportsklubb 3:42:34 +1:13:07
130 8876 Grant  Croft Ford Sayre 3:44:18 +1:14:51
131 2478 Marcus Barstad Smevik Byåsen IL 3:44:31 +1:15:04
132 2395 Morten Andre Sætre Rustad IL 3:44:34 +1:15:07
133 8883 Malcolm Silver-Van  Meter Ford Sayre 3:44:45 +1:15:18
134 3130 Jesper Juvik Nord-Odal IL / Team Odal 3:45:13 +1:15:46
135 8205 Martin Steinnes Fana Langrenn 3:47:01 +1:17:34
136 3891 Oskar Fjelldal Berge & Co 301 Eid il ski 3:49:31 +1:20:04
137 2848 Simen Meistad Hermansen   3:50:09 +1:20:42
138 1912 Kristoffer Nyberg Åslia 3:50:30 +1:21:03
139 8196 Einar Solbakken Moss Roklubb 3:55:03 +1:25:36
140 10278 Gard Fartein Løkke Goli   3:55:59 +1:26:31
141 9970 Kristian Tveiten Jardar IL 3:56:27 +1:27:00
142 8341 Vegard Eidhamar 3høy 3:56:57 +1:27:30
143 3131 Jørgen Korstad Team Forbedringspotensial 4:00:17 +1:30:50
144 3444 Syver Røhnebæk Kongsrud Vikersund IF 4:00:56 +1:31:29
145 3420 Hans Bulling Johansen Syril il 4:03:13 +1:33:46
146 4869 Fredrik Bruland Trøsken I.L 4:08:19 +1:38:52
147 8171 Jesper Rørvig Horten Roklubb 4:10:47 +1:41:20
148 5723 Thomas Norder   4:13:31 +1:44:04
149 5017 Justus Garvs   4:14:41 +1:45:14
150 5093 Petter Johansen Team Dæhli 4:16:40 +1:47:13
151 4886 Peder Anton Loso Lommedalen IL 4:20:59 +1:51:32
152 3753 Nikolai Leistad Halmsås og Omegn Skilag 4:26:05 +1:56:38
153 6159 Niclas Følbæk Silkeborg OK 4:26:13 +1:56:46
154 9537 Alexander  Kallevåg Tenden Rosenvilde Videregående 4:28:16 +1:58:48
155 7881 Andreas  Berge   4:35:48 +2:06:21
156 4652 Sondre Selsaas SK Vats 4:40:30 +2:11:03
157 8307 Sondre Svenungsen Horten Roklubb 4:40:50 +2:11:23
158 4415 Oliver Danielsen Vollen Ski 4:44:50 +2:15:23
159 5270 Mathias Sørnes Karlsen Kjelsås IL 4:50:30 +2:21:03
160 9507 Matias Lote Henden Nordfjord 4:53:22 +2:23:55
161 4457 Øyvind Fæste Holmestrand Svømmeklubb/Lilleh 4:56:12 +2:26:45
162 7717 Jørgen Lundell Larsen   5:00:37 +2:31:09
163 9932 Trym Stakston   5:04:03 +2:34:35
164 10306 Thomas Skogen Buskerud Ferdigplen as 5:04:28 +2:35:00
165 9440 Erik Magnus Barfod Ørbæk   5:07:38 +2:38:11
166 8099 Sivert Myrold Team Stårheim 5:10:05 +2:40:37
167 7299 Martin  Brennelien   5:20:22 +2:50:55
168 8364 Petter Hvile SK Løype 5:25:51 +2:56:24
169 8572 Henrik Granviken   5:35:58 +3:06:31
170 9257 Eiliv Lyngstad Inderøy IL 5:37:50 +3:08:23
171 8788 Kristoffer Soleim   5:42:06 +3:12:39
172 8394 Jon Østby  Granviken   5:51:51 +3:22:24
173 8847 Rasmus Weile Danmark 5:57:37 +3:28:10
174 7657 William Schiøtz Oppegård 6:14:07 +3:44:40
175 6469 Tobias Bengtsen OK Gorm skiklub 6:23:11 +3:53:44
176 7658 Mats Selmer Skallebakke   6:27:38 +3:58:11
177 9620 Nils Otto Nordskog SK Løype 6:33:17 +4:03:50
178 8057 Thomas Hovmand Larsen Gladsaxe Volleyball Klub 6:33:39 +4:04:12
179 8720 Emil Nitschke   7:04:26 +4:34:59


VM Sykkel Bergen:
* ProgramStartlisterResultater