Tord Asle Gjerdalen inn til seier i La Sgambeda 2016. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i La Sgambeda 2016. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt foran Reistadløpet

Etter 11. renn i Visma Ski Classics med Årefjällsloppet i Sverige er dette stillingen for samtlige cuper. Lørdag venter 12. renn, Reistadløpet i Bardu og Troms.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1855
2 (2) Kateřina Smutná SAN 1525
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 1238
4 (4) Sara Lindborg SER 1124
5 (5) Emilia Lindstedt SPA 888
6 (6) Heli Heiskanen ROB 745
7 (7) Barbara Jezersek PIO 580
8 (9) Lina Korsgren LEA 505
9 (8) Laila Kveli TYN 504
10 (12) Evelina Bångman SPA 404
11 (14) Masako Ishida TUB 370
12 (10) Seraina Boner GEL 353
13 (11) Svenja Hoelzle SYN 348
14 (13) Olga Rotcheva RMT 341
15 (20) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 330
16 (19) Justyna Kowalczyk SAN 320
17 (17) Terhi Pollari TMA 291
18 (15) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 274
19 (16) Viktoria Melina RMT 262
20 (22) Klára Moravcová SIL 233
21 (18) Kristin Antonsen SYN 225
22 (21) Larisa Riasina RMT 180
23 (23) Adéla Boudíková ACT 164
24 (24) Maria Rydqvist SPA 109
25 (25) Aurélie Dabudyk HSN 100
26 (26) Petra Tanner STA 97
27 (27) Nina Lintzén IGN 85
28 (28) Monique Siegel PIO 75
28 (28) Lisa K Svensson SAN 75
30 (30) Silje Øyre Slind TEL 70
30 (30) Rahel Imoberdorf XCA 70
32 (32) Julia Jansson SER 66
32 (32) Eva Johansson SPA 66
32 (32) Sandra Schützová SIL 66
35 (35) Šárka Zelenková SIL 62
36 (36) Jessica Müller ACT 54
36 (36) Julia Svan SER 54
38 (38) Jessica Wirth TFN 50
39 (39) Clara Auland IGN 47
40 (40) Mari Eide TEL 38
40 (40) Magdalena Maierhofer STA 38
42 (42) Marte Håkenstad Bråten SYN 15

 

 

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 1554
2 (2) Andreas Nygaard SAN 1095
3 (3) Morten Eide Pedersen BNB 1043
4 (5) Petter Eliassen LEA 1042
5 (4) Stian Hoelgaard LEA 1034
6 (7) Øystein Pettersen BNB 772
7 (6) Ilya Chernousov PIO 762
8 (12) Anders Aukland SAN 756
9 (8) Johan Kjølstad TUB 710
10 (11) Kjetil Dammen LEA 631
11 (13) Simen Østensen BNB 614
12 (9) Fredrik Byström LAG 608
13 (10) John Kristian Dahl TUB 603
14 (15) Oskar Kardin SER 566
15 (14) Oscar Persson LAG 523
16 (16) Markus Ottosson LAG 461
17 (20) Tore Bjørseth Berdal TUB 438
18 (23) Vetle Thyli TUB 420
19 (18) Torleif Syrstad SYN 406
20 (17) Jens Eriksson SAN 384
21 (19) Marcus Johansson LAG 383
22 (22) Petr Novák ACT 381
23 (21) Stanislav Řezáč SIL 369
24 (25) Øyvind Moen Fjeld SAN 367
25 (24) Torgeir Skare Thygesen LEA 357
26 (29) Anders Høst LEA 342
27 (27) Andreas Holmberg MOR 309
28 (26) Bob Impola SER 302
29 (28) Bruno Debertolis XCA 275
30 (30) Mauro Brigadoi ROB 263
31 (32) Chris Andre Jespersen TUB 262
32 (35) Jerry Ahrlin TYN 242
33 (34) Jimmie Johnsson LAG 223
34 (31) Alexey Dvoskin RMT 222
35 (35) Johan Lövgren IGN 205
36 (33) Martin Johnsrud Sundby TUB 200
37 (37) Candide Pralong GEL 189
38 (38) Toni Livers GEL 184
38 (38) Jiří Ročárek ACT 184
40 (41) Rikard Tynell TYN 178
41 (40) Bastien Poirrier GEL 177
42 (42) Konstantin Glavatskikh RMT 155
43 (45) Pavel Ondrášek ACT 150
43 (43) Alexander Utkin RMT 150
45 (44) Florian Rohde TFN 131
46 (46) Ermil Vokuev RMT 120
47 (47) Snorri Einarsson SAN 118
48 (48) Adrien Mougel GEL 116
49 (49) Daniel Máka ACT 113
50 (50) Eric Thomas STA 112
51 (58) Lukáš Bauer PIO 106
51 (51) Jan Šrail PIO 106
53 (52) Anton Daprà XCA 103
54 (63) Jörgen Brink BRI 100
55 (53) Thomas Gifstad TFN 96
56 (54) Bill Impola BRI 94
57 (55) Ari Luusua TMA 93
58 (56) Benoit Chauvet GEL 92
59 (57) Ivan Pavlov RMT 91
60 (59) Nicolas Bormolini ROB 84
61 (60) Robin Frost TFN 83
62 (61) Björn Rydvall IGN 82
63 (62) Loris Frasnelli ROB 81
64 (63) Jakub Pšenička SIL 78
65 (76) Klas Nilsson IGN 77
66 (73) Markus Jönsson PIO 76
66 (65) David Frisk MOR 76
66 (65) Jérémie Millereau GEL 76
69 (67) Mats Håkon Breda SYN 75
70 (72) Erik Melin Söderström SER 73
71 (68) Rasmus Blom SER 72
71 (68) Vinjar Skogsholm PAR 72
71 (68) Michael Kuisle TFN 72
74 (71) Anders Solin MOR 68
75 (73) Bastien Buttin HSN 65
76 (75) Vetle Juliussen SYN 63
76 (76) Christoffer Lindvall TMA 63
78 (81) Adam Fellner PIO 60
79 (78) Thomas Chambellant GEL 56
80 (79) Thomas Bormolini ROB 55
81 (80) Philipp Bachl STA 52
82 (91) Alexis Jeannerod PIO 51
83 (82) Ted Armgren SIL 50
83 (82) Johannes Pfab TFN 50
83 (82) Clément Mailler GEL 50
83 (82) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
83 (82) Mikhail Devjatiarov RMT 50
88 (87) Jiří Pliska SIL 49
89 (88) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
90 (89) Pavel Janeček SIL 39
91 (90) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
92 (91) Daniel Richardsson TYN 31
93   Anton Karlsson LAG 29
94 (93) Radek Šretr ACT 26
95 (94) Martin Jakš PIO 25
96 (95) Simone Bosin ROB 24
97 (96) Eirik Brandsdal TUB 23
98 (97) Gjøran Tefre LEA 21
99 (98) Ståle Fenstad RUS 17
100 (99) Lasse Hulgaard RUS 13
101   Kein Einaste XCA 12
101 (100) Václav Sedláček SIL 12
101 (100) Erlend Nydal SYN 12
104 (102) Valerio Leccardi XCA 9
105 (103) Stian Jelstad RUS 7
106 (104) Lorenzo Cerutti XCA 6
107 (105) Victor Gustafsson MOR 5
108 (106) Atle Smenes RUS 4
108 (106) Jiří Harcuba PIO 4
110 (108) Erlend Haugstad TSC 3
111 (109) Gjermund Steinsland TSC 2
112 (110) Kjetil Tyrom PAR 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 360
2 (2) Astrid Øyre Slind TUB 125
3 (3) Kateřina Smutná SAN 110
4 (5) Lina Korsgren LEA 50
5 (4) Masako Ishida TUB 40
6 (5) Sara Lindborg SER 30
6 (5) Olga Rotcheva RMT 30
8 (8) Justyna Kowalczyk SAN 20
9   Laila Kveli TYN 10
9 (9) Emilia Lindstedt SPA 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 201
2 (2) Morten Eide Pedersen BNB 138
3 (3) Jens Eriksson SAN 92
4 (4) Petter Eliassen LEA 86
5 (5) Anders Høst LEA 75
6 (6) Markus Ottosson LAG 71
7 (7) Simen Østensen BNB 59
8 (8) Tord Asle Gjerdalen SAN 39
9 (9) Mauro Brigadoi ROB 34
10 (10) Marcus Johansson LAG 31
11 (11) Ermil Vokuev RMT 30
12 (12) Chris Andre Jespersen TUB 28
13 (13) Johan Kjølstad TUB 26
13 (13) John Kristian Dahl TUB 26
15 (15) Anders Aukland SAN 21
16   Anton Karlsson LAG 20
17 (16) Fredrik Byström LAG 19
18 (17) Jiří Ročárek ACT 17
19 (18) Øystein Pettersen BNB 16
19 (18) Tore Bjørseth Berdal TUB 16
19 (18) Ilya Chernousov PIO 16
22 (21) Kjetil Dammen LEA 14
22 (27) Jimmie Johnsson LAG 14
22 (21) Torgeir Skare Thygesen LEA 14
25 (23) Alexey Dvoskin RMT 11
25 (23) Vetle Thyli TUB 11
25 (23) Martin Johnsrud Sundby TUB 11
28 (26) Bruno Debertolis XCA 8
29 (27) Daniel Richardsson TYN 6
29 (27) Thomas Gifstad TFN 6
29 (27) Bastien Poirrier GEL 6
29 (27) Konstantin Glavatskikh RMT 6
33 (32) Øyvind Moen Fjeld SAN 4
33   Andrew Musgrave LEA 4
33 (32) Oscar Persson LAG 4
33 (32) Adrien Mougel GEL 4
33 (32) Vinjar Skogsholm PAR 4
33 (32) Candide Pralong GEL 4

Pro Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 5257
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 3751
3 (3) Team United Bakeries TUB 3441
4 (4) Team LeasePlan LEA 2919
5 (5) Team Serneke SER 2067
6 (6) Team BN Bank BNB 2007
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 1619
8 (8) Russian Marathon Team RMT 1094
9 (9) Team Robinson Petshop Trainer ROB 1060
10 (14) Team Tynell TYN 845
11 (13) Team SkiProAm SPA 830
12 (10) Team Synnfjell SYN 827
13 (11) Atlas Craft Team ACT 806
14 (15) Silvini Madshus team SIL 763
15 (12) Gel Intérim Rossignol GEL 747
16 (17) Ski team Mäenpää TMA 441
17 (16) Team Parkettpartner PAR 417
18 (18) Team Igne IGN 399
19 (19) Team Xcalibur Lill Sport XCA 365
20 (20) Team IFK Mora Skidklubb MOR 357
21 (23) Team Telemark TEL 330
22 (21) Team Forever Nordic TFN 273
23 (22) Skimarathon Team Austria STA 211
24 (24) Brink Ski Team BRI 138
25 (25) Haute-Savoie Nordic Team HSN 100
26 (26) Team Rustad IL RUS 37
27 (27) Team Skiclub TSC 5
28 (28) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0

 

 

 

Youth Women

#     name team points
1 (2) Evelina Bångman SPA 404
2 (1) Svenja Hoelzle SYN 348
3 (3) Kristin Antonsen SYN 225
4 (4) Julia Jansson SER 66
4 (4) Sandra Schützová SIL 66
6 (6) Julia Svan SER 54
7 (7) Jessica Wirth TFN 50
8 (8) Clara Auland IGN 47
9 (9) Magdalena Maierhofer STA 38
10 (10) Marte Håkenstad Bråten SYN 15

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 1034
2 (3) Oskar Kardin SER 566
3 (2) Oscar Persson LAG 523
4 (4) Torleif Syrstad SYN 406
5 (7) Anders Høst LEA 342
6 (6) Andreas Holmberg MOR 309
7 (5) Bob Impola SER 302
8 (8) Mauro Brigadoi ROB 263
9 (9) Johan Lövgren IGN 205
10 (10) Pavel Ondrášek ACT 150
11 (11) Ermil Vokuev RMT 120
12 (12) Daniel Máka ACT 113
13 (13) Anton Daprà XCA 103
14 (14) Thomas Gifstad TFN 96
15 (15) Nicolas Bormolini ROB 84
16 (16) Robin Frost TFN 83
17 (17) Jakub Pšenička SIL 78
18 (18) Vinjar Skogsholm PAR 72
18 (18) Michael Kuisle TFN 72
20 (20) Vetle Juliussen SYN 63
20 (21) Christoffer Lindvall TMA 63
22 (24) Adam Fellner PIO 60
23 (22) Thomas Chambellant GEL 56
24 (23) Thomas Bormolini ROB 55
25 (27) Alexis Jeannerod PIO 51
26 (25) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
27 (26) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
28 (28) Simone Bosin ROB 24
29 (29) Gjøran Tefre LEA 21
30 (30) Lasse Hulgaard RUS 13
31 (31) Erlend Nydal SYN 12
32 (32) Jiří Harcuba PIO 4
33 (33) Gjermund Steinsland TSC 2
34 (34) Kjetil Tyrom PAR 1

Visma Nordic Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 570
2 (2) Astrid Øyre Slind TUB 360
3 (4) Justyna Kowalczyk SAN 320
4 (3) Emilia Lindstedt SPA 305
5 (5) Sara Lindborg SER 274
6 (13) Kateřina Smutná SAN 255
7 (11) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 240
8 (7) Lina Korsgren LEA 233
9 (6) Masako Ishida TUB 230
10 (8) Laila Kveli TYN 215
11 (9) Heli Heiskanen ROB 196
12 (15) Evelina Bångman SPA 138
13 (10) Maria Rydqvist SPA 109
14 (21) Terhi Pollari TMA 98
15 (23) Klára Moravcová SIL 91
15 (12) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 91
17 (13) Nina Lintzén IGN 85
18 (16) Monique Siegel PIO 75
19 (25) Barbara Jezersek PIO 71
20 (17) Silje Øyre Slind TEL 70
21 (18) Seraina Boner GEL 62
22 (19) Jessica Müller ACT 54
23 (20) Clara Auland IGN 47
24 (22) Mari Eide TEL 38
25 (24) Marte Håkenstad Bråten SYN 15

Visma Nordic Trophy Men

#     name team points
1 (6) Anders Aukland SAN 390
1 (3) Tord Asle Gjerdalen SAN 390
3 (1) Andreas Nygaard SAN 350
4 (3) Petter Eliassen LEA 340
5 (7) Stian Hoelgaard LEA 271
6 (11) Oskar Kardin SER 269
7 (9) Simen Østensen BNB 244
8 (2) John Kristian Dahl TUB 235
9 (8) Markus Ottosson LAG 222
10 (14) Anders Høst LEA 205
11 (5) Martin Johnsrud Sundby TUB 200
12 (13) Morten Eide Pedersen BNB 188
13 (12) Øyvind Moen Fjeld SAN 182
14 (18) Kjetil Dammen LEA 161
15 (19) Øystein Pettersen BNB 152
16 (17) Oscar Persson LAG 146
17 (10) Ilya Chernousov PIO 139
18 (26) Tore Bjørseth Berdal TUB 135
19 (19) Chris Andre Jespersen TUB 131
20 (25) Vetle Thyli TUB 129
21 (21) Petr Novák ACT 122
22 (16) Stanislav Řezáč SIL 112
23 (15) Fredrik Byström LAG 103
24 (22) Jens Eriksson SAN 85
25 (23) Markus Jönsson PIO 76
26 (32) Johan Kjølstad TUB 67
27 (30) Andreas Holmberg MOR 65
28 (28) Jörgen Brink BRI 63
29 (24) Bob Impola SER 62
30 (27) Johan Lövgren IGN 60
30 (34) Torleif Syrstad SYN 60
32 (29) Marcus Johansson LAG 57
33   Jerry Ahrlin TYN 50
34 (40) Lukáš Bauer PIO 34
35 (31) Daniel Richardsson TYN 31
36   Anton Karlsson LAG 29
36 (32) Thomas Gifstad TFN 29
38 (43) Bruno Debertolis XCA 27
38   Jimmie Johnsson LAG 27
40   Torgeir Skare Thygesen LEA 25
40 (35) Martin Jakš PIO 25
42   Mauro Brigadoi ROB 24
43   Pavel Ondrášek ACT 23
43 (36) Eirik Brandsdal TUB 23
45 (37) Toni Livers GEL 22
45 (51) Alexis Jeannerod PIO 22
47 (38) Gjøran Tefre LEA 21
48 (53) Rikard Tynell TYN 19
48 (39) Benoit Chauvet GEL 19
50   Klas Nilsson IGN 16
50 (41) Candide Pralong GEL 16
52 (42) Florian Rohde TFN 13
53   Kein Einaste XCA 12
53 (43) Vinjar Skogsholm PAR 12
55 (45) Mats Håkon Breda SYN 11
56 (46) Bill Impola BRI 10
57 (47) Adrien Mougel GEL 9
57   Adam Fellner PIO 9
59 (48) Jan Šrail PIO 8
60 (49) Jiří Pliska SIL 7
60   Erik Melin Söderström SER 7
62 (50) Simen Engebretsen Nordli PAR 6
63 (51) Thomas Gjestrumbakken PAR 2
63   Christoffer Lindvall TMA 2
65 (53) Bastien Poirrier GEL 1

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut