---
VC Kuusamo/Ruka
Totalt etter 1. av 3 etp:: Kvinner- Menn| Sprint Finale: Kvinner- Menn| Sprint Prolog: Kvinner- Menn
---
NC Gålå/Gålåsprinten
10/15 fri: Kvinner- Menn
---
LIVE-TV fra NC Gålå
Se sending fredag, lørdag og søndag
---
Smøretips
VC Kuusamo/Ruka | NC Senior Gålå
---
Stadig nye toppsaker i PLUSS - 400 totalt

VM Friidrett 2017 - Program

Komplett program og tidstabell for friidretts-VM i  London og Storbritannia. Dag for dag med start 4. august 2017.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Program VM Friidrett
London, Storbritannia - 4. til 13. august 2017

Fredag 4. august
Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

20:00 - Menn - 100 meter - Innledende Runde
20:20 - Menn - Diskos - Kvalifisering Gruppe A
20:30 - Menn - Lengde - Kvalifisering
20:35 - Kvinner - 1500 meter - Heat
20:45 - Kvinner - Stavsprang - Kvalifisering
21:20 - Menn - 100 meter - Heat
21:45 - Menn - Diskos - Kvalifisering Gruppe B
22:20 - Menn - 10.000 meter - Finale

Lørdag 5. august
Morgenøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

11:00 - Menn - Kulestøt - Kvalifisering
11:05 - Kvinner - 100 meter Hekk - Syvkamp
11:35 - Kvinner - Slegge - Kvalifisering Gruppe A
11:45 - Menn - 400 meter - Heat
12:00 - Kvinner - Tresteg - Kvalifisering
12:30 - Kvinner - Høydehopp - Syvkamp
12:45 - Kvinner - 100 meter - Heat
13:05 - Kvinner - Slegge - Kvalifisering Gruppe B
13:45 - Menn - 800 meter - Heat

Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

20:00 - Kvinner - Kulestøt - Syvkamp
20:05 - Menn - 100 meter - Semifinale
20:26 - Menn - Diskos - Finale
20:35 - Kvinner - 1500 meter - Semifinale
21:05 - Menn - Lengde - Finale
21:10 - Kvinner - 10.000 meter - Finale
22:00 - Kvinner - 200 meter - Syvkamp
22:45 - Menn - 100 meter - Finale

Søndag 6. august
Morgenøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

11:00 - Kvinner - Lengde - Syvkamp
11:05 - Menn - 3000 meter Hinder - Heat
11:40 - Menn - Stavsprang - Kvalifisering
11:55 - Menn - Maraton - Finale
12:05 - Menn - 400 meter Hekk - Heat
12:45 - Kvinner - Spyd - Syvkamp Gruppe A
12:55 - Kvinner - 400 meter - Heat
14:00 - Kvinner - Spyd - Syvkamp Gruppe B
14:15 - Menn - 110 meter Hekk - Heat
15:00 - Kvinner - Maraton - Finale

Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

20:00 - Kvinner - Stavsprang - Finale
20:05 - Kvinner - Spyd - Kvalifisering Gruppe A
20:10 - Kvinner - 100 meter - Semifinale
20:40 - Menn - 400 meter - Semifinale
21:10 - Menn - 110 meter Hekk - Semifinale
21:30 - Kvinner - Spyd - Kvalifisering Gruppe B
21:35 - Menn - Kulestøt - Finale
21:40 - Kvinner - 800 meter - Syvkamp
22:15 - Menn - 800 meter - Semifinale
22:50 - Kvinner - 100 meter - Finale

Mandag 7. august
Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

19:30 - Menn - 200 meter - Heat
19:35 - Menn - Tresteg - Kvalifisering
20:00 - Kvinner - Slegge - Finale
20:30 - Kvinner - 400 meter Hekk - Heat
21:20 - Menn - 400 meter Hekk - Semifinale
21:25 - Kvinner - Tresteg - Finale
21:55 - Kvinner - 400 meter - Semifinale
22:30 - Menn - 110 meter Hekk - Finale
22:50 - Kvinner - 1500 meter - Finale

Tirsdag 8. august
Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

20:20 - Kvinner - Spyd - Finale
20:30 - Kvinner - 200 meter - Heat
20:35 - Menn - Stavsprang - Finale
21:35 - Kvinner - 400 meter Hekk - Semifinale
21:40 - Kvinner - Kulestøt - Kvalifisering
22:10 - Menn - 3000 meter Hinder - Finale
22:35 - Menn - 800 meter - Finale
22:52 - Menn - 400 meter - Finale

Onsdag 9. august
Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

20:05 - Kvinner - 3000 meter Hinder - Heat
20:10 - Kvinner - Lengde - Kvalifisering
20:20 - Menn - Slegge - Kvalifisering Gruppe A
21:05 - Menn - 5000 meter - Heat
21:25 - Kvinner - Kulestøt - Finale
21:50 - Menn - Slegge - Kvalifisering Gruppe B
21:55 - Menn - 200 meter - Semifinale
22:33 - Menn - 400 meter Hekk - Finale
22:50 - Kvinner - 400 meter - Finale

 

Torsdag 10. august
Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

19:30 - Kvinner - 5000 meter - Heat
20:05 - Menn - Spyd - Kvalifisering Gruppe A
20:10 - Kvinner - Høydehopp - Kvalifisering
20:25 - Kvinner - 800 meter - Heat
21:20 - Menn - Tresteg - Finale
21:25 - Menn - 1500 meter - Heat
21:35 - Menn - Spyd - Kvalifisering Gruppe B
22:05 - Kvinner - 200 meter - Semifinale
22:35 - Kvinner - 400 meter Hekk - Finale
22:52 - Menn - 200 meter - Finale

Fredag 11. august
Morgenøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

11:00 - Menn - 100 meter - Tikamp
11:10 - Kvinner - Diskos - Kvalifisering Gruppe A
11:45 - Kvinner - 100 meter Hekk - Heat
12:05 - Menn - Lengde - Tikamp
12:15 - Menn - Høydehopp - Kvalifisering
12:35 - Kvinner - Diskos - Kvalifisering Gruppe B
13:55 - Menn - Kulestøt - Tikamp

Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

18:00 - Menn - Høydehopp - Tikamp
20:05 - Kvinner - 100 meter Hekk - Semifinale
20:10 - Kvinner - Lengde - Finale
20:35 - Kvinner - 800 meter - Semifinale
21:10 - Menn - 1500 meter - Semifinale
21:30 - Menn - Slegge - Finale
21:45 - Menn - 400 meter - Tikamp
22:25 - Kvinner - 3000 meter Hinder - Finale
22:50 - Kvinner - 200 meter - Finale

Lørdag 12. august
Morgenøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

11:00 - Menn - 110 meter Hekk - Tikamp
11:35 - Kvinner - 4 x 100 meter Stafett - Heat
11:55 - Menn - 4 x 100 meter Stafett - Heat
12:00 - Menn - Diskos - Tikamp Gruppe A
12:20 - Kvinner - 4 x 400 meter Stafett - Heat
12:50 - Menn - 4 x 400 meter Stafett - Heat
13:20 - Menn - Diskos - Tikamp Gruppe B
14:30 - Menn - Stavsprang - Tikamp Gruppe A
15:15 - Menn - Stavsprang - Tikamp Gruppe B

Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

18:30 - Menn - Spyd - Tikamp Gruppe A
19:55 - Menn - Spyd - Tikamp Gruppe B
20:05 - Kvinner - Høydehopp - Finale
21:05 - Kvinner - 100 meter Hekk - Finale
21:15 - Menn - Spyd - Finale
21:20 - Menn - 5000 meter - Finale
21:45 - Menn - 1500 meter - Tikamp
22:30 - Kvinner - 4 x 100 meter Stafett - Finale
22:50 - Menn - 4 x 100 meter Stafett - Finale

Søndag 13. august
Morgenøkt

Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde
08:45 - Menn - 50 km Kappgang - Finale
08:45 - Kvinner - 50 km Kappgang - Finale
13:20 - Kvinner - 20 kjm Kappgang - Finale
15:20 - Menn - 20 kjm Kappgang - Finale

Ettermiddagsøkt
Norsk tid - Kjønn - Konkurranse - Runde

20:00 - Menn - Høydehopp - Finale
20:10 - Kvinner - Diskos - Finale
20:35 - Kvinner - 5000 meter - Finale
21:10 - Kvinner - 800 meter - Finale
21:30 - Menn - 1500 meter - Finale
21:55 - Kvinner - 4 x 400 meter Stafett - Finale
22:15 - Menn - 4 x 400 meter Stafett - Finale

* Komplett program og tidstabell med startlister på arrangørens nettside, dag for dag

Fakta
* Det 16. friidretts-VM i historien.
* Arrangeres på Olympiastadion i London.
* 204 nasjoner deltar.

Se også
* Resultater
* Uttak - Norges tropp


Gå raskere på ski
* 400 artikler: Trening, utstyr, teknikk, smøring, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut