Isklar Norseman Xtreme Triathlon 2014. Bildeutsnitt fra film på YouTube.

Isklar Norseman Xtreme Triathlon 2014. Bildeutsnitt fra film på YouTube.

Startliste Norseman Xtreme Triathlon 2017

Norseman 2017 arrangeres lørdag 5. august. Her er startlisten til Isklar Norseman Xtreme Triathlon i sin helhet:

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Isklar Norseman Xtreme Triathlon arrangeres lørdag 5. august 2017.

Dette er startlisten for årets utgave:

 

Startnr.

Fornavn

Etternavn

Kjønn

Født

Nasjon

Klubb/team

 
1 Lars Petter Stormo M 1980 Norway
Team Oslo Sportslager / Royal Sport
 
2 Allan Hovda M 1986 Norway Haugesund Triathlonklubb
 
3
Lars Christian
Vold M 1991 Norway Team Intersport/NGC
 
4 Harry Wiltshire M 1983
United Kingdom
 
 
6 Kjell Magnus Antonsen M 1974 Norway Team Merida / Kolbotn SK
 
7 Rafael Wyss M 1982 Switzerland Tempo-Sport bikespeed.ch
 
8 Raphael Vorpe M 1982 Switzerland
Team Zoot Tri Europe / Schaller Radrennsport
 
9
Hans Christian
Tungesvik M 1992 Norway
NTNUI Triatlon/Team Smartfish Fuji
 
10 Tommy Aleksandersen M 1977 Norway Åslia Triathlon
 
12 Marius Elvedal M 1988 Norway IK Hero
 
13 Petter Sandelin M 1980 Sweden TwinPeaks Triathlonklubb
 
14 Frédéric Schaffner M 1980 France JOOL TEAM
 
15 Frédéric Garcia M 1989 France
Team Pro AS Monaco Triathlon
 
16 Paul Burton M 1981
United Kingdom
Black Line London / Optima Racing Team
 
17
Lasse aleksander
Finstad M 1989 Norway  
 
22 Kristin Lie F 1971 Norway Royal Sport
 
23 Carla Schubiger F 1976 Switzerland  
 
24 Meredith Hill F 1982 Australia Betty Designs
 
31 Tracey Sahraie F 1969
United Kingdom
Fleet Feet Triathletes
 
33 Diana Peters F 1976 Germany TriFun Hennesee
 
34 Linni Tiller F 1960 Norway Asker Triathlon Klubb
 
35 delia banus F 1980 Spain Club natacio sitges
 
36 Jing Hu F 1982 China  
 
37 Karla Kik Gillingham F 1976 South Africa KIKstart Triathlon Trainig
 
38 Perrine Fages F 1980 Qatar
beIN SPORTS/ TAWAF ACADEMY/ DOHA TRI CLUB
 
39 alexandra mitschke F 1971 Germany Ute MückelTriathlonteam
 
40 Vanja Svendsen F 1979 Norway Oslofjord triatlon
 
41 Karoline Rønning F 1988 Norway Fredrikstad Triathlonklubb
 
42 Katarina Zajacova F 1978 Slovakia Phoenix Tri
 
43 Kari Merete Aursland F 1985 Norway
Haugesund Triathlon Klubb/ Team Merida TRI
 
44 Ulrike Weber F 1978 Germany  
 
45 Satu Pippola F 1969 Finland TuUL
 
46 Johanna Håland F 1976 Norway Bryne Triatlonklubb
 
47 Emmanuelle Richard F 1991 France ASTC
 
48 Virginia Scholz F 1979 Germany SV Stahl Hennigsdorf
 
49 Maria Clementz F 1976 Sweden IK Nocout
 
50 Hårek Stranheim M 1967 Norway Skagerrak Sportsklubb
 
51 Silvana Dos Reis F 1981 France  
 
52 Tatiana Marchi F 1975 Italy Modena triathlon
 
53 Kathleen McCormack F 1971
United States
 
 
54 Ingrid Aasaaren F 1988 Norway  
 
55 Charlotte Knudsen F 1973 Norway Royal Sportsklubb
 
56 Molly Byrnes F 1987
United States
 
 
57 Becky Hoare F 1990
United Kingdom
British Army Triathlon
 
58 SCILLA TONETTI F 1975 Italy samverga
 
59 Jenny Davis F 1985
United Kingdom
Grrenwich Tritons
 
60 Katy Kunkle F 1987
United States
November Project
 
62 Anne Grethe Kvist F 1969 Norway BTC
 
63 Tone Heggberget F 1977 Norway Tønsberg Triathlonklubb
 
64 Kristin Foskum F 1977 Norway Nittedal Triathlonklubb
 
65 Judy Allen-Graham F 1985 Australia  
 
66 Anna Wretling F 1974 Sweden PowerWoman.com
 
67 Jannicke Kildahl F 1977 Norway Team Intersport
 
68 Anne Nevin F 1973 Norway Team Intersport
 
69 Jacqueline Mathys F 1982 Switzerland Swissman
 
70
Nina Bergsvik
Thorn F 1973 Norway BTC / Team Smartfish Fuji
 
71 Laarni Paredes F 1979 Philippines Herbalife Triathlon Team
 
72 Darl Van Rheenen M 1961
United States
USAT / Midwest Xtreme Tri Club
 
73 Dan VASILE M 1980 Romania V3S.CLUB
 
74 Everson Duda M 1992 Brazil  
 
75 Mattias Blomqvist M 1968 Sweden Triathlon Väst
 
76 Erlend B Jenssen M 1974 Norway  
 
77 Sebastien FAU M 1975 France Aurillac triathlon
 
78 Will Caracciolo M 1988
United States
Team RWB
 
80 Chunxu Hu M 1988 China GlobalTri
 
81 Mark Munro M 1985 Netherlands  
 
82 Henryk Strzalkowski M 1981 Poland Heis-Tek
 
83 ivar strandenes M 1981 Norway BTC
 
84 Arnaud RAZAT M 1990 France  
 
85 Benjamin Sult M 1989 Germany  
 
86 Andy Hornett M 1963
United Kingdom
 
 
87 Jakub Ruzylo M 1984 Poland Fresh Fitness
 
88 Rune Hardersen M 1975 Norway Oslofjord Triathlon
 
149
Jesus Alberto
De La Rosa Baez
M 1972 Spain C.D. Triatlon Huelvo
 
89 Kyrre Neverdal M 1987 Norway Eureka Kiropraktikk Bodø
 
91 John Troche M 1989 France DHT
 
93 Marco Riedel M 1984 Germany Team Gassenlauf
 
94 Gyorgy Szekeres M 1973 Hungary  
 
95 Lars Zachariassen M 1987 Norway Bryne Triatlonklubb
 
96 Boriceanu Sorin M 1980 Romania Triathlon Club Energy
 
97 Norbert Schmidt M 1985 Hungary  
 
98 Marco Epifanio M 1981
United States
Snapple Tri Team
 
99
Sigve Fredrik
Høydahl M 1989 Norway  
 
100 Morten Andersen M 1972 Norway
Asker Triathlon/Team Smart Fish
 
101 Tu Tran M 1981
United States
Wattie Ink
 
102 Bonneviale Brice M 1970 France TRIATHL'AIX
 
103
Lars Christian
Robl M 1960 Denmark Skovshoved Triatlon Klub
 
104 Neveo Harrison M 1971
United States
 
 
105 DENIS HERPE M 1961 France team concarneau triathlon
 
106 Eric Llull M 1979 France Tri Team Lutry
 
107 Christian Ridler M 1979 Denmark Tri Club Denmark
 
108 Andrew Slater M 1977
United Kingdom
 
 
109 David Zimmer M 1966
United Kingdom
David Lloyd Swindon Triathlon Club
 
110 Steven Tremblay M 1972 Canada  
 
111 Emmanuel GOULLET M 1968 France PIRANHAS DE DIEPPE
 
112 Marcus Lindroth M 1972 Sweden MOB IF
 
113 Henrik Gunnerød M 1990 Norway PHS Stavern
 
114 Richard Rozok M 1983 Slovakia Drammen Triathlon Club
 
115 Santiago Sagari M 1980 Uruguay JML Team
 
116 Alberto Reyes M 1986 Mexico Herbalife
 
117 Scott Urquhart M 1971
United States
Pauole Sport
 
118 Bjarne Boge M 1962 Norway Eidfjord IL/BTC
 
119 Ilya Lebedev M 1973 Russia  
 
120 Mohamed Lahna M 1982
United States
 
 
203 James Lawrence M 1976
United States
Team IronCowboy
 
121 Theo Miltenburg M 1981 Netherlands D.S.T.V. Aloha
 
122 Phil Parsons M 1969
United Kingdom
Worcester Tri Club
 
123 Mads Rimstad M 1975 Sweden Oslofjord triatlon
 
124 Andy Gut M 1969 Switzerland go for Switzerland
 
125 Torbjørn Johnsen M 1979 Norway Astrik
 
126 Jeremy Martin M 1984 France Trisaleve
 
127 Werner Hålien M 1983 Norway NTNUI
 
128 Andreas Schüring M 1966 Germany Garbsener SC
 
129 Bartlomiej Bielski M 1977 Poland Torus Triathlon Team
 
130 Gunther Meesschaert M 1978 Belgium 12BO4
 
131 Jan-Erik Hvidsten M 1972 Norway Nittedal.triathlonklubb
 
132 Martin Stromberger M 1965 Austria FH Kärnten Sport
 
133 Fredrik Ljungström M 1978 Sweden Team-Wyss.com
 
134 Marin Steenackers M 1982 Belgium  
 
135 Michael Callesen M 1966 Denmark  
 
136 Bjarte Eikås M 1963 Norway Stavanger Triathlonklubb
 
137 Kristian Malme M 1980 Norway AHUS
 
138 Jo Hoff Nordskar M 1987 Norway Team BundeGruppen
 
11 Marcus Larsson M 1977 Sweden Cykelcity Trathlon team
 
139 Eigil Holst M 1964 Norway Østmarka Triathlon Klubb
 
140 Tor Kjell Forre M 1962 Norway haugesund triathlon klubb
 
141 Ole Fridtjof Vaag M 1965 Norway Astrik
 
142 Stephen Brady M 1970
United Kingdom
 
 
143 John Mercer M 1964
United States
 
 
144 Per Einarsen M 1974 Norway Ask
 
145
Rasmus Dahl
Jensen M 1976 Denmark Langgarverne
 
146 Stian Maurstad M 1976 Norway Ridgebikes.com
 
147 Kjell Arne Lilleland M 1969 Norway Team tronrud
 
148 Sven Forsmo M 1994 Norway Team B.O.B.
 
90 Vincent Le Lannic M 1978 France  
 
150 Helge Knutzen M 1969 Norway Team Isklar
 
151 Steve Banning M 1962 Australia enduranceteam
 
152 Kenneth Nordseth M 1979 Norway Lunner toppidretslag
 
153 Daniel Prendergast M 1975 South Africa Barclays
 
154 Michael Fairon M 1970 South Africa Team Tissink
 
155 Pär Eriksson M 1972 Sweden Kalmar Rc
 
156 Tadhg Cowhig M 1979 Ireland No1 Fitness Kilcullen
 
157 Rune Nystrøm M 1981 Norway All Sports United
 
158 Joern Doeppert M 1984 Norway Team Hurum Sport
 
159 Robin Bolin M 1987 Sweden IF mantra sport
 
161 Andreas Mjåland M 1991 Norway Team Intersport
 
162 Jose Luis
Brehcist Rodriguez
M 1976 Spain Kristiansand Triathlon
 
163 Magnus Kjelland-Olsen M 1973 Norway Kolbotn IL Triathlon
 
164 Erik Jordahl M 1965 Norway Norodd Triatlon
 
165 Per Svensson M 1980 Sweden Triathlon väst
 
166 Georg Mengel M 1984 Denmark  
 
167
JOSE MANUEL
RODRIGUEZ SANCHEZ
M 1972 Spain 7Raid
 
168
JOAN ANTON
MIRET M 1972 Spain C.N.TARRACO TRIATLÓ
 
169 Vegard Furulund M 1979 Norway
Nanset Triathlon/Fredensborg
 
170 Jeffrey Bennett M 1967
United States
 
 
171 Andreas Aaberg M 1979 Norway Team BundeGruppen
 
172 Arild Bakken M 1958 Norway
Drammen Triatlon/Kiwi Norge AS
 
173 Geir Sandbakken M 1981 Norway Lillehammer Cykleklubb
 
174 Jørgen Johannessen M 1971 Norway Ironingman xtd
 
175 Chaker Nakfour M 1984 Lebanon  
 
176 Henry Potter M 1989
United Kingdom
 
 
177 Soteris Nicolaou M 1983 Cyprus  
 
178 Richard Stabler M 1980
United Kingdom
Team Bodylab
 
179 Robert Cannon M 1985
United States
 
 
180 Robert Hughes M 1970 Ireland Fingal Tri Club
 
181 Jonas
David-Quignon
M 1981
Luxembourg
Trilux
 
182 Jack Nunn M 1979
United States
Roworx
 
183 Stefano Alzani M 1976 Italy Valxer Triathlon Team
 
184 nicolas gouby M 1973 France  
 
185 Yves Corriou M 1962 France Triath'club d'Andresy
 
186 Roberto Salinas M 1972 Mexico Mazagua
 
187 Reto Schiess M 1974 Switzerland
Sportequipment.ch Race-Team
 
188 Ian Moore M 1980
United Kingdom
 
 
189 James Mowbray M 1976
United Kingdom
 
 
280
Morten Vestergaard
Larsen M 1981 Denmark Lyngdal Triathlon
 
190 Marc Sauveplane M 1964 France MONTBRISON TRIATHLON
 
191 Jean-Paul Paloux M 1981 Canada Paloux
 
192 Sergey Zagorodnikh M 1984 Russia  
 
193 Yury Makarov M 1985 Russia Trilife
 
194 Sjur Breistein M 1981 Norway Bergen Triathlon Club
 
195 Juan Camilo Echeverri M 1979
United States
Meridian Performance
 
196 Thibault Galouzeau M 1989 France  
 
198 Dag Torp-Hansen M 1981 Norway Team BundeGruppen
 
199 Peter Gyarmati M 1963 Sweden Norrköping Triathlon
 
200 Frode Iversen M 1976 Norway Nordic gym
 
201 Morten Sort Mouritsen M 1981 Denmark Hustømrerne A/S
 
202
Jens Peter Elton
Gransæther M 1972 Norway Team BundeGruppen
 
204 Lars Hannisdal M 1977 Norway  
 
205 Erik Bjørn Andersen M 1981 Norway SK RYE
 
207 Cato Skaugrud M 1967 Norway sk rye
 
208 Njaal Hestdal M 1987 Norway Forsvarsmateriell
 
209 Henrik Charlesen M 1978 Norway Finansavisen/Heganer Media
 
210 Vegar Jacobsen M 1986 Norway KRIK
 
211 Andreas Martinussen M 1984 Norway Solon Eiendom
 
212
Fredrik Linge
Johnsen M 1984 Norway Team BundeGruppen
 
160 Maciej Lasyk M 1982 Poland makaronzserem.eu
 
213 Heiko Sepp M 1982 Estonia
Hawaii Express / Bunde Gruppen
 
214
Christian Kildal
Hansen M 1978 Norway HK COC / United Bakeries
 
215 Reidar Hellehaugen M 1975 Norway Team United Bakeries / Isklar
 
216 Truls Persen M 1952 Norway Milslukern Sport
 
217 Jan Gustav Thrane-Steen M 1971 Norway  
 
218 Thomas Riis M 1990 Norway Team Intersport
 
219 Girolamo Brusca M 1962 Italy now team (palermo)
 
220 gianluca carbone M 1969 Italy
ASD CNM TRIATHLON MILANO
 
221 Jussi Viljanen M 1976 Finland Porin Tarmo
 
222 Stig Hernholm M 1967 Norway Skagerrak Sportsklubb
 
223 Oddbjørn Rogn M 1978 Norway  
 
225 Andrew Nelson M 1980
United States
 
 
226 Blazej Bebenca M 1983 Poland Wesoła Piaskowa
 
227 Vegard Christiansen M 1992 Norway Memo elektro
 
228 JACOPO DELPRETE M 1983 Italy  
 
229 Fernando Sesto M 1978 Brazil Walter Tuche
 
230 Eivind Nilsen M 1989 Norway Bodø Sykkel & Triatlonklubb
 
231 Igor Rybalchenko M 1989 Russia  
 
232 john french M 1963
United Kingdom
Roswell Bicycles
 
233 Jean Yves Lesur M 1972 France  
 
235 Eric Bessemoulin M 1972 France BBS Team
 
236 Per Geijer M 1970 Sweden
Saltsjöbaden Triathlonsällskap
 
237 richard hayden M 1966 Canada  
 
238 Anders Kittilsen M 1982 Norway Argon 18 Tri Team
 
239
Sølve Magnus
Skogland M 1977 Norway
Søvik Vaffel og Triathlonklubb
 
240 Gonzalo Narea M 1979 Chile Brain Team
 
241 Joao Pedro Neto M 1973 Portugal MTT
 
242 Ziyah Gafic M 1980
Bosnia and Herzegovina
 
 
243 KHANH LAM DUONG M 1983 Vietnam  
 
244
Michael Maximilian
Schwarz M 1968 Germany
Team Erdinger/TSV Schäftlarn
 
245 Jack Page M 1990
United Kingdom
 
 
246 Florian BERNARD M 1982 France VCC LES PIEUX
 
247 Craig Slattery M 1969 Australia Hawthorn Triathlon Club
 
248 Michael Lelievre M 1971 France  
 
249 Juan Luis
Quero Guerrero
M 1972 Spain CN SITGES
 
250 Jimmy Jensen M 1976 Denmark Team Triathlon Herning
 
252 Hans-Jacob Rødø M 1956 Norway ASKER TRIATHLON KLUBB
 
253 Stig Fjelldahl M 1972 Norway BDO
 
254 Daniel Poirier M 1972 Canada enduranceaventure.com
 
255 Thomas
Holmen-Jensen
M 1980 Norway  
 
256 Torjus Kolnes M 1987 Norway  
 
257 Ørjan Kommedal M 1988 Norway Archer
 
258 Anders Rød M 1980 Norway Teekay
 
259 Martin Belak M 1980 Sweden SPIF Triathlon
 
260 Sebastian Von Berens M 1987 Sweden KJ Adventure Team
 
262 Henrik Wahlberg M 1976 Sweden ÖtillÖ-Ambassadör
 
263 Freddy Dagsland M 1985 Norway Stordsk
 
264 Torbjorn Wright M 1990 Norway  
 
265 Jonas Reinhammar M 1979 Sweden Utbrytarna SK
 
266 Dan Runyon M 1963
United States
St Pete Mad Dogs
 
267 Harley Upham M 1980
United Kingdom
Royal Tank Regiment
 
268 Jordan Rapp M 1980
United States
 
 
269 Geir Olav Luraas M 1973 Norway Tinn IL
 
270 André Strandberg M 1980 Norway  
 
271 Quentin Broad M 1964 Canada Beaches cycling club
 
272 Geir Olsen M 1968 Norway Haugesund Triathlon Klubb
 
273 Arne Inge Hangerhagen M 1976 Norway Team Vitagile
 
274 Øyvind Mjønes M 1989 Norway  
 
275 Kjell Sundli M 1968 Norway 3T Byåsen
 
276 Svenn-Ivar Svendsen M 1974 Norway Trondheim triatlonklubb
 
277 Magnus Furuseth M 1993 Norway Valkyrien IL
 
278 Christoffer Syse M 1987 Norway Nord-Jarlsberg Politiidrettslag
 
279
Dagfinn Sollid
Heitmann M 1964 Norway Tønsberg Triathlonklubb
 
281 Henrik Litland M 1979 Norway  
 
282 Sebastian Mikkelsen M 1983 Denmark FFD Kralupy TRI
 
283 gian carlo stincarelli M 1963 Italy asd il delfino spoleto
 
284 Greg Amvrazis M 1979 Greece gre.a.t. Professional Training
 
285 Erik Tscherning M 1967 Norway Soon Triathlon
 
286 Tom Norberg M 1986 Sweden Team KuRi Sweden
 
287 Brennan McReynolds M 1980
United States
 
 
288 David Kimelberg M 1970
United States
Buffalo Sporting
 
289 Aleksandar Nedelkovski M 1979 Germany VfB Fallersleben
 
290 Willy Dujardin M 1972 France team ding'o
 
291 Mathew Jones M 1969
United States
Terra Tri
 
292 Jørgen
Yksnøy Rakvåg
M 1991 Norway  
 
293 Daniel Eikeland M 1992 Norway  
 
294 Trude Stormo F 1980 Norway
Team Oslo Sportslager / Royal Sport


Lenker
* Resultater og LIVE-sending fra Norseman
Hjemmeside for Isklar Norseman Xtreme Triathlon.


Gå raskere på ski
* 400 artikler: Trening, utstyr, teknikk, smøring, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut