OL Pyeongchang 2018 - Program

Komplett program og tidstabell for Vinter-OL, olympiske leker i Pyeongchang og Sør-Korea. Dag for dag med start 8. februar 2018.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Kompett program for Vinter-OL Pyeongchang, olympiske leker 2018, dag for dag:


** OL i dag - Klikk her for detaljert oppsett med tidsskjema og TV-tider for kun dagens øvelser.

Gå direkte til idrett:
Aking
Alpint
Bob

Curling
Freestyle
Hopp
Ishockey
Kombinert
Kortbaneløp
Kunstløp
Langrenn
Skeleton
Skiskyting
Skøyter
Snowboard

NB! Alle klokkeslett er norske tider. Forbehold om endringer i programmet.

Aking

10. februar - 11:10 - Single, Runs 1&2 - Menn
11. februar - 10:50 - Single, Runs 3&4 - Menn
12. februar - 11:50 - Single, Runs 1&2 - Kvinner
13. februar - 11:30 - Single, Runs 3&4 - Kvinner
14. februar - 12:20 - Dobbel
15. februar - 13:30 - Stafett

---

Alpint

11. februar - 03:00 - Utfor - Menn (utsatt, ny dato 15. feb.)
12. februar - 02:15 - Storslalåm - Kvinner (utsatt, ny dato 15. feb.)
13. februar - 03:00 - Superkombinasjon - Menn
14. februar - 02:15 - Slalåm - Kvinner (utsatt, ny dato 16. feb.)
15. februar - 03:00 - Super-G - Menn (utsatt til fredag 16. februar)
15. februar - 02:00 - Storslalåm - Kvinner (flyttet hit fra 12. feb.)
15. februar - 03:30 - Utfor - Menn (flyttet hit fra 11. feb.)
16. februar - 02:00 - Slalåm - Kvinner (flyttet hit fra 14. feb.)
16. februar - 03:00 - Super-G - Menn (flyttet hit fra 15. feb.)
17. februar - 03:00 - Super-G - Kvinner
18. februar - 02:15 - Storslalåm - Menn
21. februar - 03:00 - Utfor - Kvinner
22. februar - 02:15 - Slalåm - Menn
23. februar - 03:00 - Superkombinasjon - Kvinner
24. februar - 03:00 - Lagkonkurranse

Bob

18. februar - 12:05 - Toerbob, Runs 1&2 - Menn
19. februar - 12:15 - Toerbob, Runs 3&4 - Menn
20. februar - 12:50 - Runs 1&2  - Kvinner
21. februar - 12:40 - Runs 3&4 - Kvinner
24. februar - 01:30 - Firerbob, Runs 1&2 - Menn
25. februar - 01:30 - Firerbob, Runs 3&4 - Menn

---

Curling

8. februar - 01:00 - Innledende Runde - Mixed Doubles 
8. februar - 12:00 - Innledende Runde - Mixed Doubles 
9. februar - 00:30 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
9. februar - 05:30 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
10. februar - 01:00 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
10. februar - 12:00 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
11. februar - 01:00 - Innledende Runde - Mixed Dobbel 
11. februar - 12:00 - Tie Breaker - Mixed Dobbel 
12. februar - 01:00 - Semifinale - Mixed Dobbel 
12. februar - 12:00 - Semifinale - Mixed Dobbel 
13. februar - 01:00 - Bronsefinale - Mixed Dobbel 
13. februar - 12:00 - Finale - Mixed Dobbel 
14. februar - 06:00 - Innledende Runde - Kvinner
14. februar - 01:00 - Innledende Runde - Menn
14. februar - 12:00 - Innledende Runde - Menn
15. februar - 01:00 - Innledende Runde - Kvinner
15. februar - 12:00 - Innledende Runde - Kvinner
15. februar - 06:00 - Innledende Runde - Menn
16. februar - 06:00 - Innledende Runde - Kvinner
16. februar - 01:00 - Innledende Runde - Menn
16. februar - 12:00 - Innledende Runde - Menn
17. februar - 01:00 - Innledende Runde - Kvinner
17. februar - 12:00 - Innledende Runde - Kvinner
17. februar - 06:00 - Innledende Runde - Menn
18. februar - 06:00 - Innledende Runde - Kvinner

Freestyle

9. februar - 02:00 - Menn/Kvinner Kulekjøring Kvalifisering
11. februar - 11:30 - Kvinner Kulekjøring
12. februar - 11:30 - Menn Kulekjøring
15. februar - 12:00 - Kvinner Aerial Kvalifisering
16. februar - 12:00 - Kvinner Aerial Finale
17. februar - 02:00 - Kvinner Slopestyle
17. februar - 12:00 - Menn Aerials Kvalifisering
18. februar - 02:00 - Menn Slopestyle
18. februar - 12:00 - Menn Aerial Finale
19. februar - 02:00 - Kvinner Halfpipe Kvalifisering
20. februar - 02:30 - Kvinner Halfpipe Finale, Menn Halfpipe Kvalifisering
21. februar - 03:30 - Menn Ski Cross
22. februar - 03:30 - Menn Halfpipe Finale
23. februar - 03:30 - Kvinner Ski Cross

---

Hopp

8. februar - 13:30 - Normalbakke Kvalifisering  - Menn
10. februar - 13:35 - Normalbakke – Menn
12. februar - 13:50 - Normalbakke – Kvinner
16. februar - 13:30 - Stor bakke Kvalifisering – Menn
17. februar - 13:30 - Stor bakke – Menn
19. februar - 13:30 – Lagkonkurranse - Stor bakke - Menn

Ishockey

10. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
10. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
11. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
11. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
12. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
12. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
13. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
13. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
14. februar - 04:00 - Gruppespill - Kvinner
14. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
14. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
14. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
15. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
15. februar - 04:00 - Gruppespill - Kvinner
15. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
15. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
15. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
15. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
16. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
16. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
16. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
16. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
17. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
17. februar - 04:00 - Kvartfinale - Kvinner
17. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
17. februar - 08:30 - Kvartfinale - Kvinner
17. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
17. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
18. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
18. februar - 04:00 - Plasseringsspill - Kvinner
18. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
18. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
18. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
19. februar - 08:30 - Semifinale - Kvinner
19. februar - 13:00 - Semifinale - Kvinner
20. februar - 04:00 – Kvalifisering Play-off - Menn
20. februar - 04:00 - Plasseringsspill - Kvinner
20. februar - 08:30 - Kvalifisering Play-off - Menn
20. februar - 08:30 - Plasseringsspill - Kvinner
20. februar - 13:00 - Kvalifisering Play-off - Menn
20. februar - 13:00 - Kvalifisering Play-off - Menn
21. februar - 04:00 - Kvartfinale - Menn
21. februar - 08:30 - Kvartfinale - Menn
21. februar - 13:00 - Kvartfinale - Menn
21. februar - 13:00 - Kvartfinale - Menn
22. februar - 08:30 - Bronsefinale - Kvinner
22. februar - 13:00 – Finale - Kvinner
23. februar - 08:30 - Semifinale - Menn
23. februar - 13:00 - Semifinale - Menn
24. februar - 13:00 - Bronsefinale - Menn
25. februar - 07:00 - Finale - Menn

Kombinert

14. februar - 07:00 - Individuelt (Normalbakke + 10 km)
20. februar - 13:00 - Individuelt (Stor bakke + 10 km)
22. februar - 08:30 – Stafett (Stor bake +  4x5 km)

---

Kortbaneløp

10. februar - 11:00 - 1500 meter Finale – Menn, 500 meter Kvalifisering – Kvinner, 3000 meter Stafett Kvalifisering – Kvinner
13. februar - 11:00 – 500 meter Finale – Kvinner, 1000 meter Kvalifisering – Menn, 5000 meter Stafett Kvalifisering  - Menn
17. februar - 11:00 – 1500 meter Finale – Kvinner, 1000 meter Finale - Menn
20. februar - 11:00 – 1000 meter Kvalifisering – Kvinner, 500 meter Kvalifisering – Menn, 3000 meter Stafett Finale - Kvinner
22. februar - 11:00 – 500 meter Finale – Menn, 1000 meter Finale – Kvinner, 5000 meter Stafett Finale - Menn

---

Kunstløp

9. februar - 02:00 - Lagøvelse: Menn - Kortprogram, Parløp - Kortprogram
11. februar - 02:00 - Lagøvelse: Isdans - Kortprogram, Kvinner - Kortprogram, Parløp - Free Skating
12. februar - 02:00 - Lagøvelse: Menn - Free Skating, Kvinner - Free Skating, Isdans - Free Dance
14. februar - 02:00 - Kortprogram - Parløp
15. februar - 02:30 - Free Skating - Parløp
16. februar - 02:00 - Kortprogram - Menn
17. februar - 02:00 - Free Skating - Menn
19. februar - 02:00 - Short Dance - Isdans
20. februar - 02:00 - Free Dance - Isdans
21. februar - 02:00 - Kortprogram - Kvinner
23. februar - 02:00 - Free Skating - Kvinner
25. februar - 01:30 - Oppvisningsgalla

---

Langrenn

10. februar - 08:15 - Skiathlon (7,5 +7,5 km) - Kvinner
11. februar - 07:15 - Skiathlon (15+15 km) - Menn
13. februar - 09:30 - Sprint klassisk - Kvinner og menn
15. februar - 07:30 - 10 km fri teknikk - Kvinner
16. februar - 07:00 - 15 km fri teknikk - Menn
17. februar - 10:30 - Stafett 4x5 km (K-K-F-F) - Kvinner
18. februar - 07:15 - Stafett 4x10 km (K-K-F-F) - Menn
21. februar - 09:00 - Team Sprint fri teknikk - Kvinner og menn
24. februar - 06:00 - 50 km fellesstart klassisk - Menn
25. februar - 07:15 - 30 km fellesstart klassisk - Kvinner

Skeleton

15. februar - 02:00 - Menn - Heat 1&2
16. februar - 01:30 - Menn - Heat 3&4
16. februar - 12:20 - Kvinner - Heat 1&2
17. februar - 12:20 - Kvinner - Heat 3&4

---

Skiskyting

10. februar - 12:15 - 7,5 km Sprint - Kvinner
11. februar - 12:15 - 10 km Sprint - Menn
12. februar - 11:10 - 10 km Jatstart – Kvinner
12. februar - 13:00 - 12,5 km Jaktstart - Menn
14. februar - 12:05 - 15 km Normal - Kvinner (utsatt, ny dato 15. feb.)
15. februar - 09:15 - 15 km Normal - Kvinner (flyttet hit fra 14. feb.)
15. februar - 12:20 - 20 km Normalprogram - Menn
17. februar - 12:15 - 12,5 km Fellesstart - Kvinner
18. februar - 12:15 - 15 km Fellesstart - Menn
20. februar - 12:15 – Mix-stafett 2x6 km + 2x7.5km
22. februar - 12:15 – Stafett 4x6 km - Kvinner
23. februar - 12:15 – Stafett 4x7,5 km - Menn

Skøyter

10. februar - 12:00 – 3000 meter – Kvinner
11. februar - 08:00 – 5000 meter – Menn
12. februar - 13:30 – 1500 meter – Kvinner
13. februar - 12:00 – 1500 meter – Menn
14. februar - 11:00 – 1000 meter – Kvinner
15. februar - 12:00 – 10.000 meter – Menn
16. februar - 12:00 – 5000 meter – Kvinner
18. februar - 12:00 – Lagkonkurranse Kvalifisering - Menn, 500 meter – Kvinner
19. februar - 12:00 – Lagkonkurranse Kvalifisering - Kvinner, 500 meter – Menn
21. februar - 12:00 – Lagkonkurranse Finale – Kvinner og menn
23. februar - 11:00 - 1000 meter – Menn
24. februar - 12:00 – Fellesstart – Kvinner og menn

Snowboard

10. februar - 02:00 - Slopestyle Kvalifisering - Menn
11. februar - 02:00 - Slopestyle Finale - Menn, Slopestyle Kvalifisering - Kvinner (Avlyst)
12. februar - 02:00 - Slopestyle Finale - Kvinner
12. februar - 05:30 - Halfpipe Kvalifisering - Kvinner
13. februar - 02:00 - Halfpipe Finale - Kvinner, Halfpipe Kvalifisering - Menn
15. februar - 02:00 - Snowboard CrSSK - Men
14. februar - 02:30 - Halfpipe Finale - Men
16. februar - 02:00 - Snowboard  CrSSK - Kvinner
19. februar - 01:30 - Big Air Kvalifisering - Kvinner
21. februar - 01:30 - Big Air Kvalifisering - Menn
22. februar - 01:30 - Big Air Finale - Kvinner (flyttet hit fra 23. feb.)
22. februar - 04:00 - Parallelstorslalåm Kvalifisering – Kvinner og menn
23. februar - 02:00 - Big Air Finale - Kvinner (fremskyndet til tor. 22. feb.)
24. februar - 01:30 - Big Air Final - Menn
24. februar - 04:00 - Parallelstorslalåm Final – Kvinner og menn

NB! Alle klokkeslett er norske tider. Forbehold om endringer i programmet

* Sjekk arrangørens program for siste oppdateringer.


Se våre OL-sider: Program alle idretter| OL i dag| Startlister| Resultater Langrenn| Resultater alle idretter| Medaljeoversikt| Norges tropp| Vær fra YR| Smøretips

Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut