OL Pyeongchang 2018 - Program

Komplett program og tidstabell for OL i Pyeongchang og Sør-Korea. Dag for dag med start 8. februar 2018.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Kompett program for OL Pyeongchang 2018:

Gå direkte til idrett:
Aking
Alpint
Bob

Curling
Freestyle
Hopp
Ishockey
Kombinert
Kortbaneløp
Kunstløp
Langrenn
Skeleton
Skiskyting
Skøyter
Snowboard

NB! Alle klokkeslett er norske tider. Forbehold om endringer i programmet.

Aking

10. februar - 11:10 - Single, Runs 1&2 - Menn
11. februar - 10:50 - Single, Runs 3&4 - Menn
12. februar - 11:50 - Single, Runs 1&2 - Kvinner
13. februar - 11:30 - Single, Runs 3&4 - Kvinner
14. februar - 12:20 - Dobbel
15. februar - 13:30 - Stafett

---

Alpint

11. februar - 03:00 - Utfor - Menn
12. februar - 02:15 - Storslalåm - Kvinner
13. februar - 03:00 - Superkombinasjon - Menn
14. februar - 02:15 - Slalåm - Kvinner
15. februar - 03:00 - Super-G - Menn
17. februar - 03:00 - Super-G - Kvinner
18. februar - 02:15 - Storslalåm - Menn
21. februar - 03:00 - Utfor - Kvinner
22. februar - 02:15 - Slalåm - Menn
23. februar - 03:00 - Superkombinasjon - Kvinner
24. februar - 03:00 - Lagkonkurranse

---

Bob

18. februar - 12:05 - Toerbob, Runs 1&2 - Menn
19. februar - 12:15 - Toerbob, Runs 3&4 - Menn
20. februar - 12:50 - Runs 1&2  - Kvinner
21. februar - 12:40 - Runs 3&4 - Kvinner
24. februar - 01:30 - Firerbob, Runs 1&2 - Menn
25. februar - 01:30 - Firerbob, Runs 3&4 - Menn

Curling

8. februar - 01:00 - Innledende Runde - Mixed Doubles 
8. februar - 12:00 - Innledende Runde - Mixed Doubles 
9. februar - 00:30 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
9. februar - 05:30 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
10. februar - 01:00 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
10. februar - 12:00 - Innledende Runde - Mixed Dobbel
11. februar - 01:00 - Innledende Runde - Mixed Dobbel 
11. februar - 12:00 - Tie Breaker - Mixed Dobbel 
12. februar - 01:00 - Semifinale - Mixed Dobbel 
12. februar - 12:00 - Semifinale - Mixed Dobbel 
13. februar - 01:00 - Bronsefinale - Mixed Dobbel 
13. februar - 12:00 - Finale - Mixed Dobbel 
14. februar - 06:00 - Innledende Runde - Kvinner
14. februar - 01:00 - Innledende Runde - Menn
14. februar - 12:00 - Innledende Runde - Menn
15. februar - 01:00 - Innledende Runde - Kvinner
15. februar - 12:00 - Innledende Runde - Kvinner
15. februar - 06:00 - Innledende Runde - Menn
16. februar - 06:00 - Innledende Runde - Kvinner
16. februar - 01:00 - Innledende Runde - Menn
16. februar - 12:00 - Innledende Runde - Menn
17. februar - 01:00 - Innledende Runde - Kvinner
17. februar - 12:00 - Innledende Runde - Kvinner
17. februar - 06:00 - Innledende Runde - Menn
18. februar - 06:00 - Innledende Runde - Kvinner

---

Freestyle

9. februar - 02:00 - Menn/Kvinner Kulekjøring Kvalifisering
11. februar - 11:30 - Kvinner Kulekjøring
12. februar - 11:30 - Menn Kulekjøring
15. februar - 12:00 - Kvinner Aerial Kvalifisering
16. februar - 12:00 - Kvinner Aerial Finale
17. februar - 02:00 - Kvinner Slopestyle
17. februar - 12:00 - Menn Aerials Kvalifisering
18. februar - 02:00 - Menn Slopestyle
18. februar - 12:00 - Menn Aerial Finale
19. februar - 02:00 - Kvinner Halfpipe Kvalifisering
20. februar - 02:30 - Kvinner Halfpipe Finale, Menn Halfpipe Kvalifisering
21. februar - 03:30 - Menn Ski Cross
22. februar - 03:30 - Menn Halfpipe Finale
23. februar - 03:30 - Kvinner Ski Cross

---

Hopp

8. februar - 13:30 - Normalbakke Kvalifisering  - Menn
10. februar - 13:35 - Normalbakke – Menn
12. februar - 13:50 - Normalbakke – Kvinner
16. februar - 13:30 - Stor bakke Kvalifisering – Menn
17. februar - 13:30 - Stor bakke – Menn
19. februar - 13:30 – Lagkonkurranse - Stor bakke - Menn

Ishockey

10. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
10. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
11. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
11. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
12. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
12. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
13. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
13. februar - 13:00 - Gruppespill - Kvinner
14. februar - 04:00 - Gruppespill - Kvinner
14. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
14. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
14. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
15. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
15. februar - 04:00 - Gruppespill - Kvinner
15. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
15. februar - 08:30 - Gruppespill - Kvinner
15. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
15. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
16. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
16. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
16. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
16. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
17. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
17. februar - 04:00 - Kvartfinale - Kvinner
17. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
17. februar - 08:30 - Kvartfinale - Kvinner
17. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
17. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
18. februar - 04:00 - Gruppespill - Menn
18. februar - 04:00 - Plasseringsspill - Kvinner
18. februar - 08:30 - Gruppespill - Menn
18. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
18. februar - 13:00 - Gruppespill - Menn
19. februar - 08:30 - Semifinale - Kvinner
19. februar - 13:00 - Semifinale - Kvinner
20. februar - 04:00 – Kvalifisering Play-off - Menn
20. februar - 04:00 - Plasseringsspill - Kvinner
20. februar - 08:30 - Kvalifisering Play-off - Menn
20. februar - 08:30 - Plasseringsspill - Kvinner
20. februar - 13:00 - Kvalifisering Play-off - Menn
20. februar - 13:00 - Kvalifisering Play-off - Menn
21. februar - 04:00 - Kvartfinale - Menn
21. februar - 08:30 - Kvartfinale - Menn
21. februar - 13:00 - Kvartfinale - Menn
21. februar - 13:00 - Kvartfinale - Menn
22. februar - 08:30 - Bronsefinale - Kvinner
22. februar - 13:00 – Finale - Kvinner
23. februar - 08:30 - Semifinale - Menn
23. februar - 13:00 - Semifinale - Menn
24. februar - 13:00 - Bronsefinale - Menn
25. februar - 07:00 - Finale - Menn

---

Kombinert

14. februar - 07:00 - Individuelt (Normalbakke + 10 km)
20. februar - 13:00 - Individuelt (Stor bakke + 10 km)
22. februar - 08:30 – Stafett (Stor bake +  4x5 km)

---

Kortbaneløp

10. februar - 11:00 - 1500 meter Finale – Menn, 500 meter Kvalifisering – Kvinner, 3000 meter Stafett Kvalifisering – Kvinner
13. februar - 11:00 – 500 meter Finale – Kvinner, 1000 meter Kvalifisering – Menn, 5000 meter Stafett Kvalifisering  - Menn
17. februar - 11:00 – 1500 meter Finale – Kvinner, 1000 meter Finale - Menn
20. februar - 11:00 – 1000 meter Kvalifisering – Kvinner, 500 meter Kvalifisering – Menn, 3000 meter Stafett Finale - Kvinner
22. februar - 11:00 – 500 meter Finale – Menn, 1000 meter Finale – Kvinner, 5000 meter Stafett Finale - Menn

---

Kunstløp

9. februar - 02:00 - Lagøvelse: Menn - Kortprogram, Parløp - Kortprogram
11. februar - 02:00 - Lagøvelse: Isdans - Kortprogram, Kvinner - Kortprogram, Parløp - Free Skating
12. februar - 02:00 - Lagøvelse: Menn - Free Skating, Kvinner - Free Skating, Isdans - Free Dance
14. februar - 02:00 - Kortprogram - Parløp
15. februar - 02:30 - Free Skating - Parløp
16. februar - 02:00 - Kortprogram - Menn
17. februar - 02:00 - Free Skating - Menn
19. februar - 02:00 - Short Dance - Isdans
20. februar - 02:00 - Free Dance - Isdans
21. februar - 02:00 - Kortprogram - Kvinner
23. februar - 02:00 - Free Skating - Kvinner
25. februar - 01:30 - Oppvisningsgalla

Langrenn

10. februar - 08:15 - Skiathlon (7,5 +7,5 km) - Kvinner
11. februar - 07:15 - Skiathlon (15+15 km) - Menn
13. februar - 09:30 - Sprint klassisk - Kvinner og menn
15. februar - 07:30 - 10 km fri teknikk - Kvinner
16. februar - 07:00 - 15 km fri teknikk - Menn
17. februar - 10:30 - Stafett 4x5 km (K-K-F-F) - Kvinner
18. februar - 07:15 - Stafett 4x10 km (K-K-F-F) - Menn
21. februar - 09:00 - Team Sprint fri teknikk - Kvinner og menn
24. februar - 06:00 - 50 km fellesstart klassisk - Menn
25. februar - 07:15 - 30 km fellesstart klassisk - Kvinner

---

Skeleton

15. februar - 02:00 - Menn - Heat 1&2
16. februar - 01:30 - Menn - Heat 3&4
16. februar - 12:20 - Kvinner - Heat 1&2
17. februar - 12:20 - Kvinner - Heat 3&4

---

Skiskyting

10. februar - 12:15 - 7,5 km Sprint - Kvinner
11. februar - 12:15 - 10 km Sprint - Menn
12. februar - 11:10 - 10 km Jatstart – Kvinner
12. februar - 13:00 - 12,5 km Jaktstart - Menn
14. februar - 12:05 - 15 km Normalprogram - Kvinner
15. februar - 12:00 - 20 km Normaprogram -Menn
17. februar - 12:15 - 12,5 km Fellesstart - Kvinner
18. februar - 12:15 - 15 km Fellesstart - Menn
20. februar - 12:15 – Mix-stafett 2x6 km + 2x7.5km
22. februar - 12:15 – Stafett 4x6 km - Kvinner
23. februar - 12:15 – Stafett 4x7,5 km - Menn

Skøyter

10. februar - 12:00 – 3000 meter – Kvinner
11. februar - 08:00 – 5000 meter – Menn
12. februar - 13:30 – 1500 meter – Kvinner
13. februar - 12:00 – 1500 meter – Menn
14. februar - 11:00 – 1000 meter – Kvinner
15. februar - 12:00 – 10.000 meter – Menn
16. februar - 12:00 – 5000 meter – Kvinner
18. februar - 12:00 – Lagkonkurranse Kvalifisering - Menn, 500 meter – Kvinner
19. februar - 12:00 – Lagkonkurranse Kvalifisering - Kvinner, 500 meter – Menn
21. februar - 12:00 – Lagkonkurranse Finale – Kvinner og menn
23. februar - 11:00 - 1000 meter – Menn
24. februar - 12:00 – Fellesstart – Kvinner og menn

---

Snowboard

10. februar - 02:00 - Slopestyle Kvalifisering - Menn
11. februar - 02:00 - Slopestyle Finale - Menn, Slopestyle Kvalifisering - Kvinner
12. februar - 02:00 - Slopestyle Finale - Kvinner
12. februar - 05:30 - Halfpipe Kvalifisering - Kvinner
13. februar - 02:00 - Halfpipe Finale - Kvinner, Halfpipe Kvalifisering - Menn
15. februar - 02:00 - Snowboard CrSSK - Men
14. februar - 02:30 - Halfpipe Finale - Men
16. februar - 02:00 - Snowboard  CrSSK - Kvinner
19. februar - 01:30 - Big Air Kvalifisering - Kvinner
21. februar - 01:30 - Big Air Kvalifisering - Menn
22. februar - 04:00 - Parallelstorslalåm Kvalifisering – Kvinner og menn
23. februar - 02:00 - Big Air Finale - Kvinner
24. februar - 01:30 - Big Air Final - Menn
24. februar - 04:00 - Parallelstorslalåm Final – Kvinner og menn

NB! Alle klokkeslett er norske tider. Forbehold om endringer i programmet

* Sjekk arrangørens program for siste oppdateringer.


Gå raskere på ski
* 400 artikler: Trening, utstyr, teknikk, smøring, styrke med mere
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut