Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

La Sgambeda: Passering 19,8 av 35 km

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Lørdagens langløp, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 0:57:30.0
2 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 0:57:30.6+(0.6)
3 Kari Vikhagen Gjeitnes NOR Team Santander 0:57:32.8+(2.8)
4 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 0:57:36.7+(6.7)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 0:58:00.2+(30.1)
6 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 0:58:08.6+(38.5)
7 Anastasiia Vlasova RUS   0:58:14.0+(44.0)
8 Laila Kveli NOR Team Tynell 0:58:36.9+(1:06.9)
9 Barbara Jezersek AUS Bauer Ski Team 0:58:38.1+(1:08.1)
10 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 1:00:14.2+(2:44.2)
11 Nadezhda Shunyaeva RUS Russian Marathon Team 1:00:41.3+(3:11.3)
12 Viktoria Melina RUS Russian Marathon Team 1:00:43.5+(3:13.4)
13 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 1:00:49.8+(3:19.8)
14 Niina Virtanen FIN FullFit Team 1:02:03.2+(4:33.2)
15 Sandra Schützová CZE Silvini Madshus team 1:02:03.8+(4:33.8)
16 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 1:03:06.2+(5:36.2)
17 Chiara Caminada ITA   1:04:44.5+(7:14.5)
18 Nicole Donzallaz SUI   1:05:02.8+(7:32.8)
19 Karolína Bícová CZE Vltava Fund Craft Team 1:05:31.1+(8:01.1)
20 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 1:05:40.1+(8:10.1)
21 Camilla Lillefjell NOR   1:06:41.6+(9:11.6)
22 Broll Veronica ITA   1:07:04.9+(9:34.9)
23 Natalia Zernova RUS   1:07:25.1+(9:55.1)
24 Kateřina Mondlová CZE   1:07:27.0+(9:57.0)
25 Terttu Lappi FIN FullFit Team 1:09:44.2+(12:14.2)
26 Ulla Hornfeck GER   1:11:41.5+(14:11.5)
27 Laura Restagno ITA   1:14:03.9+(16:33.9)
28 Melina Mayer SUI   1:15:39.5+(18:09.5)
29 Anna Van Der Rhee NED   1:16:02.2+(18:32.2)
30 Katja Mjoesund FIN   1:16:21.9+(18:51.9)
31 Helen Merilo EST   1:17:07.8+(19:37.8)
32 Monica Confortola ITA   1:17:21.2+(19:51.1)
33 Anna Chernilovskaya NED   1:18:05.1+(20:35.0)
34 Laura Colnaghi Calissoni ITA   1:18:53.9+(21:23.9)
35 Manuela Leonardi SUI   1:20:46.6+(23:16.5)
36 Chelsea Little USA   1:21:18.8+(23:48.8)
37 Michaela Prochazkova CZE   1:22:33.2+(25:03.2)
38 Elena Anosova RUS   1:23:03.0+(25:33.0)
39 Cristina Zana ITA   1:23:17.3+(25:47.3)
40 Monica Lillefjell NOR   1:23:27.0+(25:57.0)
41 Ekaterina Melnichenko RUS   1:24:04.5+(26:34.5)
42 Simona Martinelli ITA   1:25:36.5+(28:06.5)
43 Aile Kaljumae EST   1:27:36.1+(30:06.1)
44 Jadvyga Grinkevic LTU   1:27:38.2+(30:08.2)
45 Alessia Faggio ITA   1:28:28.0+(30:58.0)
46 Federica Schievenin ITA   1:28:39.6+(31:09.6)
47 Valentina Moioli ITA   1:29:39.3+(32:09.3)
48 Ute Schmeiß GER   1:30:53.5+(33:23.5)
49 Romina Pinamonti ITA   1:30:58.3+(33:28.2)
50 Maren Debertin GER   1:31:18.4+(33:48.4)

Menn

# first name last name country team time
1 Simen Østensen NOR Team BN Bank 0:48:47.2
2 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 0:48:48.5+(1.3)
3 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 0:48:50.8+(3.6)
4 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 0:48:51.3+(4.1)
5 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 0:48:51.5+(4.3)
6 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 0:48:57.2+(9.9)
7 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 0:48:58.0+(10.8)
8 Andreas Nygaard NOR Team Santander 0:48:59.1+(11.8)
9 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 0:49:00.7+(13.4)
10 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 0:49:03.7+(16.5)
11 Anders Aukland NOR Team Santander 0:49:04.0+(16.8)
12 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 0:49:07.2+(20.0)
13 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 0:49:09.2+(22.0)
14 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 0:49:10.1+(22.9)
15 Anders Høst NOR Team Serneke 0:49:11.2+(23.9)
16 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 0:49:12.5+(25.3)
17 Oskar Kardin SWE Team Santander 0:49:13.5+(26.3)
18 Niko Koskela FIN Team Mäenpää 0:49:14.7+(27.4)
19 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 0:49:15.6+(28.4)
20 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 0:49:16.8+(29.6)
21 Bob Impola SWE Team Serneke 0:49:19.3+(32.0)
22 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 0:49:20.9+(33.7)
23 Eugeniy Dementiev RUS   0:49:23.9+(36.7)
24 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 0:49:25.2+(38.0)
25 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 0:49:27.5+(40.3)
26 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 0:49:28.8+(41.5)
27 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 0:49:29.9+(42.7)
28 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 0:49:30.6+(43.4)
29 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 0:49:37.8+(50.5)
30 Maxim Kovalev RUS Russian Marathon Team 0:49:40.5+(53.3)
31 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:49:43.2+(56.0)
32 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 0:49:50.0+(1:02.8)
33 Robin Frost GER Team Forever Nordic 0:49:50.9+(1:03.7)
34 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 0:49:53.5+(1:06.3)
35 Klas Nilsson SWE Team Igne 0:49:53.9+(1:06.6)
36 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 0:49:54.6+(1:07.4)
37 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 0:49:55.2+(1:08.0)
38 Rikard Tynell SWE Team Tynell 0:49:59.0+(1:11.7)
39 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 0:50:05.8+(1:18.6)
40 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 0:50:14.3+(1:27.1)
41 Jiří Ročárek CZE Vltava Fund Craft Team 0:50:15.6+(1:28.3)
42 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 0:50:17.5+(1:30.3)
43 Stian Berg NOR Team Synnfjell 0:50:28.0+(1:40.8)
44 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:50:29.9+(1:42.7)
45 Jens Eriksson SWE Team Tynell 0:50:49.1+(2:01.9)
46 Thomas Freimuth GER xc-ski.de A|N Skimarathon Team 0:50:55.5+(2:08.3)
47 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 0:50:56.8+(2:09.6)
48 Nils Weirich GER Team Forever Nordic 0:50:57.1+(2:09.9)
49 Fabián Štoček CZE Vltava Fund Craft Team 0:51:08.8+(2:21.6)
50 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 0:51:46.9+(2:59.7)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut