Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

Innspurten under herrenes oppgjør av La Sgambeda 2017, renn nummer 2 i Visma Ski Classics, hvor seieren gikk til Andreas Nygaard. Foto: Magnus Östh/Visma Ski Classics.

La Sgambeda: Passering 25,9 av 35 km

Lørdagens langløp i Visma Ski Classics, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut
 

Uleselig tekst

Få hele Langrenn +


Kjøp abonnement - Rask tilgang alle artikler
Velg uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles raskt i dette vinduet!

Allerede abonnent, logg inn via vinduet under:

Uleselig tekst

Lørdagens langløp, det italienske La Sgambeda, ruller på for fullt.

Dette er stillingen per nå i rennet som inngår i langløpscupen Visma Ski Classics (se unnagjort distanse i dette oppslagets tittel):

Kvinner

# first name last name country team time
1 Astrid Øyre Slind NOR Team Koteng 1:12:33.6
2 Kari Vikhagen Gjeitnes NOR Team Santander 1:12:34.3+(0.7)
3 Kateřina Smutná CZE Bauer Ski Team 1:12:35.1+(1.5)
4 Britta Johansson Norgren SWE Lager 157 Ski Team 1:12:35.8+(2.2)
5 Sara Lindborg SWE Team Serneke 1:12:55.0+(21.4)
6 Lina Korsgren SWE ÅRE Längdskidklubb 1:12:55.7+(22.1)
7 Anastasiia Vlasova RUS   1:13:29.9+(56.3)
8 Laila Kveli NOR Team Tynell 1:14:06.3+(1:32.7)
9 Barbara Jezersek AUS Bauer Ski Team 1:14:07.2+(1:33.5)
10 Evelina Bångman SWE Team Mäenpää 1:16:03.0+(3:29.3)
11 Viktoria Melina RUS Russian Marathon Team 1:16:17.1+(3:43.5)
12 Terhi Pollari FIN Team Mäenpää 1:16:20.7+(3:47.0)
13 Nadezhda Shunyaeva RUS Russian Marathon Team 1:16:31.9+(3:58.3)
14 Niina Virtanen FIN FullFit Team 1:18:32.7+(5:59.1)
15 Sandra Schützová CZE Silvini Madshus team 1:18:57.9+(6:24.3)
16 Jessica Wirth GER Team Forever Nordic 1:19:54.7+(7:21.0)
17 Nicole Donzallaz SUI   1:21:47.0+(9:13.4)
18 Chiara Caminada ITA   1:21:59.7+(9:26.0)
19 Karolína Bícová CZE Vltava Fund Craft Team 1:22:09.3+(9:35.7)
20 Franziska Müller GER Team Forever Nordic 1:22:13.4+(9:39.8)
21 Camilla Lillefjell NOR   1:23:22.9+(10:49.2)
22 Broll Veronica ITA   1:24:15.9+(11:42.2)
23 Kateřina Mondlová CZE   1:24:41.4+(12:07.8)
24 Natalia Zernova RUS   1:24:43.7+(12:10.0)
25 Terttu Lappi FIN FullFit Team 1:27:55.1+(15:21.5)
26 Ulla Hornfeck GER   1:30:02.3+(17:28.7)
27 Laura Restagno ITA   1:34:00.3+(21:26.7)
28 Katja Mjoesund FIN   1:34:35.2+(22:01.5)
29 Anna Van Der Rhee NED   1:35:21.4+(22:47.8)
30 Melina Mayer SUI   1:35:46.6+(23:13.0)
31 Monica Confortola ITA   1:35:52.8+(23:19.1)
32 Helen Merilo EST   1:36:01.3+(23:27.6)
33 Anna Chernilovskaya NED   1:37:12.4+(24:38.8)
34 Laura Colnaghi Calissoni ITA   1:38:02.0+(25:28.3)
35 Chelsea Little USA   1:41:14.4+(28:40.8)
36 Manuela Leonardi SUI   1:41:52.2+(29:18.5)
37 Elena Anosova RUS   1:43:04.2+(30:30.5)
38 Michaela Prochazkova CZE   1:43:06.3+(30:32.6)
39 Cristina Zana ITA   1:43:59.4+(31:25.7)
40 Monica Lillefjell NOR   1:44:24.9+(31:51.2)
41 Ekaterina Melnichenko RUS   1:44:26.9+(31:53.3)
42 Simona Martinelli ITA   1:47:08.6+(34:35.0)
43 Aile Kaljumae EST   1:48:43.3+(36:09.6)
44 Jadvyga Grinkevic LTU   1:48:46.3+(36:12.7)
45 Federica Schievenin ITA   1:50:54.8+(38:21.2)
46 Alessia Faggio ITA   1:51:14.3+(38:40.6)
47 Valentina Moioli ITA   1:52:19.2+(39:45.6)
48 Ute Schmeiß GER   1:53:44.5+(41:10.8)
49 Maren Debertin GER   1:53:49.9+(41:16.3)
50 Anja Verdiesen NED   1:54:45.0+(42:11.3)

Menn

# first name last name country team time
1 Torleif Syrstad NOR Team Koteng 1:01:47.9
2 Ermil Vokuev RUS Russian Marathon Team 1:01:48.7+(0.7)
3 Simen Østensen NOR Team BN Bank 1:01:49.5+(1.5)
4 Tord Asle Gjerdalen NOR Team Santander 1:01:50.8+(2.8)
5 Morten Eide Pedersen NOR Team BN Bank 1:01:51.5+(3.5)
6 Fredrik Byström SWE Lager 157 Ski Team 1:01:52.1+(4.2)
7 Stian Hoelgaard NOR Team Koteng 1:01:52.7+(4.7)
8 Anders Høst NOR Team Serneke 1:01:52.9+(5.0)
9 Andreas Nygaard NOR Team Santander 1:01:53.5+(5.6)
10 Tore Bjørseth Berdal NOR Team Koteng 1:01:53.5+(5.6)
11 Ari Luusua FIN Team Mäenpää 1:01:54.2+(6.3)
12 Øyvind Moen Fjeld NOR Team Santander 1:01:55.1+(7.2)
13 Oscar Persson SWE Lager 157 Ski Team 1:01:56.0+(8.0)
14 Anders Aukland NOR Team Santander 1:01:56.2+(8.3)
15 Oskar Kardin SWE Team Santander 1:01:56.8+(8.9)
16 Alexey Dvoskin RUS Russian Marathon Team 1:01:57.7+(9.7)
17 Bob Impola SWE Team Serneke 1:01:58.2+(10.3)
18 Niko Koskela FIN Team Mäenpää 1:01:58.7+(10.8)
19 Torgeir Skare Thygesen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:01:59.6+(11.6)
20 Andreas Holmberg SWE Team Serneke 1:02:00.6+(12.6)
21 Alexis Jeannerod FRA Bauer Ski Team 1:02:01.2+(13.3)
22 Marcus Johansson SWE Lager 157 Ski Team 1:02:01.8+(13.9)
23 Antti Lampinen FIN Team Peltonen 1:02:28.2+(40.2)
24 Eugeniy Dementiev RUS   1:02:29.8+(41.8)
25 Vetle Thyli NOR Team Norgeshus Maxpulse 1:02:31.0+(43.1)
26 Magnus Vesterheim NOR Team Parkettpartner 1:02:31.5+(43.6)
27 Anton Karlsson SWE Lager 157 Ski Team 1:02:32.3+(44.3)
28 Jiří Pliska CZE Silvini Madshus team 1:02:53.7+(1:05.7)
29 Mauro Brigadoi ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:02:58.2+(1:10.3)
30 Maxim Kovalev RUS Russian Marathon Team 1:02:58.5+(1:10.5)
31 Kjetil Dammen NOR Team Oslo Sportslager - Rustad IL 1:02:59.2+(1:11.2)
32 Vinjar Skogsholm NOR Team Parkettpartner 1:03:25.6+(1:37.7)
33 Petr Novák CZE Vltava Fund Craft Team 1:03:26.6+(1:38.6)
34 Rikard Tynell SWE Team Tynell 1:03:28.3+(1:40.3)
35 Klas Nilsson SWE Team Igne 1:03:28.9+(1:41.0)
36 Jan Šrail CZE Bauer Ski Team 1:03:29.5+(1:41.6)
37 Lukáš Bauer CZE Bauer Ski Team 1:03:30.2+(1:42.3)
38 Robin Frost GER Team Forever Nordic 1:03:31.3+(1:43.3)
39 Markus Ottosson SWE Lager 157 Ski Team 1:03:38.0+(1:50.1)
40 Stanislav Řezáč CZE Silvini Madshus team 1:03:38.8+(1:50.8)
41 Jiří Ročárek CZE Vltava Fund Craft Team 1:03:39.8+(1:51.9)
42 Jimmie Johnsson SWE Lager 157 Ski Team 1:03:48.5+(2:00.6)
43 Stian Berg NOR Team Synnfjell 1:04:28.2+(2:40.3)
44 Francesco Ferrari ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:04:29.1+(2:41.2)
45 Jens Eriksson SWE Team Tynell 1:04:46.6+(2:58.7)
46 Thomas Freimuth GER xc-ski.de A|N Skimarathon Team 1:04:47.5+(2:59.6)
47 Michael Kuisle GER Team Forever Nordic 1:04:48.2+(3:00.2)
48 Nils Weirich GER Team Forever Nordic 1:04:54.0+(3:06.0)
49 Jakub Pšenička CZE Vltava Fund Craft Team 1:05:39.8+(3:51.8)
50 Bruno Debertolis ITA Team Trentino Robinson Trainer 1:05:40.1+(3:52.2)

* Langrenn Pluss (+): Ekstra godt stoff og fyldigere artikler
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut