Siste resultater (med dagens live)

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
---
Verdenscup Planica: 10/15 km: Kvinner- Menn| Sprint: Finale: Kvinner- Menn- Prolog: Kvinner- Menn
---
La Diagonela - Visma Ski Classics: Kvinner Elite- Menn Elite- Alle klasser
---
Til abonnenter – 409 spesialartikler

Resultater Verdenscup Davos - 15 km - Menn 2017



Resultater Verdenscup Davos - 15 km, fri teknikk, menn
Davos, Sveits - 10. desember 2017

Arrangementstype: Langrenn

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points WC Points
 1  70 MANIFICAT Maurice  1986  FRA   33:56.2     0.00  100.00
 2  64 USTIUGOV Sergey  1992  RUS   34:00.2  +4.0  1.57  80.00
 3  50 BOLSHUNOV Alexander  1996  RUS   34:10.8  +14.6  5.74  60.00
 4  46 KRUEGER Simen Hegstad  1993  NOR   34:17.5  +21.3  8.37  50.00
 5  52 COLOGNA Dario  1986  SUI   34:22.7  +26.5  10.41  45.00
 6  62 HELLNER Marcus  1985  SWE   34:31.6  +35.4  13.91  40.00
 7  25 SPITSOV Denis  1996  RUS   34:32.3  +36.1  14.18  36.00
 8  44 HOLUND Hans Christer  1989  NOR   34:33.1  +36.9  14.50  32.00
 9  48 CHERVOTKIN Alexey  1995  RUS   34:50.4  +54.2  21.29  29.00
 10  42 HARVEY Alex  1988  CAN   34:57.4  +1:01.2  24.04  26.00
 11  34 BAUMANN Jonas  1990  SUI   35:00.6  +1:04.4  25.30  24.00
 12  36 PARISSE Clement  1993  FRA   35:02.7  +1:06.5  26.13  22.00
 13  60 GAILLARD Jean Marc  1980  FRA   35:06.8  +1:10.6  27.74  20.00
 13  59 TAMMJARV Karel  1989  EST   35:06.8  +1:10.6  27.74  20.00
 15  61 HAUKE Max  1992  AUT   35:14.4  +1:18.2  30.72  16.00
 16  54 MUSGRAVE Andrew  1990  GBR   35:19.2  +1:23.0  32.61  15.00
 17  37 YOSHIDA Keishin  1987  JPN   35:19.4  +1:23.2  32.69  14.00
 18  17 PRALONG Candide  1990  SUI   35:20.5  +1:24.3  33.12  13.00
 19  71 VELICHKO Yevgeniy  1987  KAZ   35:25.0  +1:28.8  34.89  12.00
 20  68 SUNDBY Martin Johnsrud  1984  NOR   35:25.4  +1:29.2  35.05  11.00
 21  33 BOEGL Lucas  1990  GER   35:27.2  +1:31.0  35.75  10.00
 22  40 ROETHE Sjur  1988  NOR   35:27.3  +1:31.1  35.79  9.00
 22  38 RICKARDSSON Daniel  1982  SWE   35:27.3  +1:31.1  35.79  9.00
 24  57 TRITSCHER Bernhard  1988  AUT   35:27.7  +1:31.5  35.95  7.00
 25  15 PERL Curdin  1984  SUI   35:29.1  +1:32.9  36.50  6.00
 26  95 BALDAUF Dominik  1992  AUT   35:29.5  +1:33.3  36.66  5.00
 27  58 KROGH Finn Haagen  1990  NOR   35:29.7  +1:33.5  36.74  4.00
 28  13 DOBLER Jonas  1991  GER   35:31.3  +1:35.1  37.36  3.00
 29  83 EINARSSON Snorri Eythor  1986  ISL   35:33.3  +1:37.1  38.15  2.00
 30  31 JAKS Martin  1986  CZE   35:34.1  +1:37.9  38.46  1.00
 31  27 MELNICHENKO Andrey  1992  RUS   35:34.2  +1:38.0  38.50  0.00
 32  39 LARKOV Andrey  1989  RUS   35:35.6  +1:39.4  39.05  0.00
 33  20 BACKSCHEIDER Adrien  1992  FRA   35:36.2  +1:40.0  39.29  0.00
 34  24 SKAR Sindre Bjoernestad  1992  NOR   35:42.2  +1:46.0  41.65  0.00
 35  69 DUVILLARD Robin  1983  FRA   35:42.9  +1:46.7  41.92  0.00
 36  66 TOENSETH Didrik  1991  NOR   35:43.4  +1:47.2  42.12  0.00
 37  55 PUKHKALO Vitaliy  1992  KAZ   35:43.7  +1:47.5  42.24  0.00
 38  9 PEPENE Paul Constantin  1988  ROU   35:44.8  +1:48.6  42.67  0.00
 39  47 LINDBLAD Anton  1990  SWE   35:45.3  +1:49.1  42.86  0.00
 40  26 SALVADORI Giandomenico  1992  ITA   35:45.7  +1:49.5  43.02  0.00
 41  8 CALDWELL Patrick  1994  USA   35:46.4  +1:50.2  43.30  0.00
 42  5 PELLEGRINO Federico  1990  ITA   35:49.7  +1:53.5  44.59  0.00
 43  67 DOLIDOVICH Sergei  1973  BLR   35:53.0  +1:56.8  45.89  0.00
 44  56 KERSHAW Devon  1982  CAN   35:56.0  +1:59.8  47.07  0.00
 45  11 TSINZOV Veselin  1986  BUL   35:58.9  +2:02.7  48.21  0.00
 46  19 FURGER Roman  1990  SUI   36:01.2  +2:05.0  49.11  0.00
 47  35 LIVERS Toni  1983  SUI   36:01.4  +2:05.2  49.19  0.00
 48  12 HOFFMAN Noah  1989  USA   36:01.7  +2:05.5  49.31  0.00
 49  22 ERIKSSON Gustav  1991  SWE   36:02.0  +2:05.8  49.43  0.00
 50  30 BING Thomas  1990  GER   36:02.1  +2:05.9  49.46  0.00
 51  32 LEHTONEN Lari  1987  FIN   36:02.2  +2:06.0  49.50  0.00
 52  16 SCHNIDER Ueli  1990  SUI   36:02.8  +2:06.6  49.74  0.00
 53  1 NOUSIAINEN Ville  1983  FIN   36:03.6  +2:07.4  50.05  0.00
 54  79 NOVAK Michal  1996  CZE   36:05.8  +2:09.6  50.92  0.00
 55  21 WESTBERG Karl-Johan  1992  SWE   36:07.1  +2:10.9  51.43  0.00
 56  81 PENTSINEN Anssi  1986  FIN   36:11.6  +2:15.4  53.20  0.00
 57  4 BIELER Livio  1993  SUI   36:12.5  +2:16.3  53.55  0.00
 58  10 ASTAPENKA Yury  1990  BLR   36:22.9  +2:26.7  57.64  0.00
 59  2 KILLICK Graeme  1989  CAN   36:24.0  +2:27.8  58.07  0.00
 60  28 VITSENKO Alexey  1990  RUS   36:25.5  +2:29.3  58.66  0.00
 61  7 SEMENOV Michail  1986  BLR   36:26.0  +2:29.8  58.85  0.00
 62  14 LENTING Akira  1990  JPN   36:27.4  +2:31.2  59.40  0.00
 63  65 KAESER Erwan  1992  SUI   36:28.1  +2:31.9  59.68  0.00
 64  74 LECHNER Fabio  1994  SUI   36:28.3  +2:32.1  59.76  0.00
 65  3 KLEE Beda  1996  SUI   36:28.7  +2:32.5  59.92  0.00
 66  29 THORN Viktor  1996  SWE   36:32.8  +2:36.6  61.53  0.00
 67  49 YOUNG Andrew  1992  GBR   36:34.6  +2:38.4  62.23  0.00
 68  51 KENNEDY Russell  1991  CAN   36:39.6  +2:43.4  64.20  0.00
 69  91 BIKSE Indulis  1995  LAT   36:48.0  +2:51.8  67.50  0.00
 70  88 GARDENER Stefano  1990  ITA   36:48.7  +2:52.5  67.77  0.00
 71  18 TIBERGHIEN Jean  1995  FRA   36:51.1  +2:54.9  68.72  0.00
 72  75 BURY Dominik  1996  POL   36:54.8  +2:58.6  70.17  0.00
 73  77 KINDSCHI Linard  1993  SUI   36:55.2  +2:59.0  70.33  0.00
 74  87 KLIMIN Olzhas  1996  KAZ   36:56.6  +3:00.4  70.88  0.00
 74  6 BABA Naoto  1996  JPN   36:56.6  +3:00.4  70.88  0.00
 76  85 FELLNER Adam  1993  CZE   37:11.7  +3:15.5  76.81  0.00
 77  72 ROJO Imanol  1990  ESP   37:12.5  +3:16.3  77.12  0.00
 78  80 KNOP Petr  1994  CZE   37:17.3  +3:21.1  79.01  0.00
 79  43 DADIC Edi  1993  CRO   37:26.5  +3:30.3  82.62  0.00
 80  102 JYLHAE Martti  1987  FIN   37:27.6  +3:31.4  83.06  0.00
 81  90 KATZ Andreas  1988  GER   37:28.6  +3:32.4  83.45  0.00
 82  76 PEROTTI Manuel  1994  ITA   37:30.0  +3:33.8  84.00  0.00
 83  82 ANTOLEC Jan  1990  POL   37:30.5  +3:34.3  84.20  0.00
 84  63 TAUGBOEL Haavard Solaas  1993  NOR   37:34.4  +3:38.2  85.73  0.00
 85  45 RASTIC Damir  1988  SRB   37:34.9  +3:38.7  85.92  0.00
 86  84 KIM Magnus  1998  KOR   37:36.5  +3:40.3  86.55  0.00
 87  107 SCHAAD Roman  1993  SUI   37:41.3  +3:45.1  88.44  0.00
 88  23 PATTERSON Scott  1992  USA   37:42.4  +3:46.2  88.87  0.00
 89  94 BELLINGHAM Phillip  1991  AUS   37:44.5  +3:48.3  89.70  0.00
 90  86 ORLYK Andrii  1998  UKR   37:53.4  +3:57.2  93.19  0.00
 91  73 DANUSER Marius  1992  SUI   37:54.9  +3:58.7  93.78  0.00
 92  97 BORTSOV Konstantin  1995  KAZ   37:55.9  +3:59.7  94.18  0.00
 93  105 VOEGELI Martin  1995  LIE   37:56.3  +4:00.1  94.33  0.00
 94  104 LOCKE Julien  1993  CAN   38:23.7  +4:27.5  105.10  0.00
 95  99 LEPISTO Lauri  1996  FIN   38:30.4  +4:34.2  107.73  0.00
 96  101 CHUCHUGANOV Yordan  1996  BUL   38:33.4  +4:37.2  108.91  0.00
 97  93 WESTGAARD Thomas Hjalmar  1995  IRL   38:44.6  +4:48.4  113.31  0.00
 98  106 KLISEVICIUS Deividas  1997  LTU   38:47.5  +4:51.3  114.45  0.00
 99  108 CHANLOUNG Mark  1995  THA   38:51.6  +4:55.4  116.06  0.00
 100  89 WATSON Callum  1989  AUS   38:52.6  +4:56.4  116.45  0.00
 101  41 KRASOVSKYI Oleksii  1994  UKR   39:01.7  +5:05.5  120.03  0.00
 102  103 TERENTJEV Stepan  1996  LTU   39:25.1  +5:28.9  129.22  0.00
 103  92 UDA Akihito  1995  JPN   39:31.7  +5:35.5  131.81  0.00
 104  111 HULGAARD Lasse  1991  DEN   39:42.2  +5:46.0  135.94  0.00
 105  112 MOELLER Martin  1980  DEN   39:46.7  +5:50.5  137.71  0.00
 106  109 BIEDERMANN Michael  1996  LIE   40:18.3  +6:22.1  150.12  0.00
 107  113 KOVACS Paul  1990  AUS   40:31.9  +6:35.7  155.47  0.00
 108  110 JAKELIUNAS Lukas  1992  LTU   40:46.5  +6:50.3  161.20  0.00
 109  114 BURTON Liam  1998  AUS   42:01.5  +8:05.3  190.67  0.00
Did not finish
   100 NEWELL Andrew  1983  USA         0.00
   98 STAREGA Maciej  1990  POL         0.00
Did not start
   96 JOHNSGAARD Knute  1992  CAN         0.00
   78 HAMILTON Simeon  1987  USA         0.00
   53 OJANSIVU Antti  1993  FIN         0.00