Siste resultater (med dagens live)

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
---
Verdenscup Planica: 10/15 km: Kvinner- Menn
---
La Diagonela - Visma Ski Classics: Kvinner Elite- Menn Elite- Alle klasser
---
Til abonnenter – 409 spesialartikler

Resultater Natrudstilrennene/Junior-VM Mønstringsrenn - 20 km - Menn Junior Skiathlon 2017



Resultater Natrudstilrennene/Junior-VM Mønstringsrenn - Menn Junior - 20 km - Skiathlon
Sjusjøen, Hedmark - 10. desember 2017

Arrangementstype: Langrenn

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  3 LARSEN Thomas Helland  1998  NOR   0:52:50.3     46.38
 2  12 LIPPERT Joergen  1998  NOR   0:52:51.5  +1.2  46.91
 3  1 HOPE Jon Rolf Skamo  1998  NOR   0:52:55.4  +5.1  48.63
 4  4 MOSEBY Haavard  1999  NOR   0:53:16.2  +25.9  57.82
 5  16 BUVARP Martin Julian  1998  NOR   0:53:16.5  +26.2  57.95
 6  2 AMUNDSEN Harald Oestberg  1998  NOR   0:53:16.8  +26.5  58.08
 7  10 SIVERTSGAARD Vegard  1998  NOR   0:53:17.0  +26.7  58.17
 8  5 ANDERSEN Filip Fjeld  1999  NOR   0:53:17.8  +27.5  58.52
 9  25 WAHL Simen Munch  1998  NOR   0:53:19.6  +29.3  59.32
 10  11 SOERGAARD Emil  1999  NOR   0:53:24.8  +34.5  61.62
 11  38 RYSSTAD Aron Aakre  1999  NOR   0:53:29.2  +38.9  63.56
 12  24 ANDERSSEN Eirik Soergaard   1998  NOR   0:53:39.1  +48.8  67.93
 13  27 OEVRUM Matias Bjoernflaten  1999  NOR   0:53:45.1  +54.8  70.58
 14  19 JOHANSEN Sivert Leander  1999  NOR   0:53:47.2  +56.9  71.51
 15  15 HOLMBRO Hans Kristian  1998  NOR   0:53:48.0  +57.7  71.86
 16  8 MOEN Vebjoern   1998  NOR   0:53:48.8  +58.5  72.21
 17  14 ELVSETH Anton  1998  NOR   0:53:49.1  +58.8  72.35
 18  13 RAMSE Sondre  1998  NOR   0:53:53.5  +1:03.2  74.29
 19  31 STOKKELAND Petter  1999  NOR   0:53:55.6  +1:05.3  75.22
 20  32 KIRKENG Andreas  2000  NOR   0:53:55.8  +1:05.5  75.30
 21  26 HAEGELAND Tor Olav  1998  NOR   0:54:17.4  +1:27.1  84.84
 22  44 SYVERSEN Simen  2000  NOR   0:54:24.3  +1:34.0  87.89
 23  29 SOERENSEN Lars  1998  NOR   0:54:29.3  +1:39.0  90.10
 24  48 SANDVIK Tobias Topp  1998  NOR   0:54:30.5  +1:40.2  90.63
 25  9 HAGA Anders  1998  NOR   0:54:50.7  +2:00.4  99.55
 26  61 BERSET Kristoffer  1999  NOR   0:55:03.3  +2:13.0  105.11
 27  30 MORTENSBAKKE Eirik Andreas  1999  NOR   0:55:03.9  +2:13.6  105.38
 28  6 JOHNSRUD Fredrik  2000  NOR   0:55:14.1  +2:23.8  109.88
 29  22 HOVDE Haavard  1999  NOR   0:55:14.3  +2:24.0  109.97
 30  52 MYHRE Simen  1998  NOR   0:55:15.6  +2:25.3  110.54
 31  36 BORDAL Johannes  1998  NOR   0:55:15.7  +2:25.4  110.59
 32  66 MANNSAAKER Haavard   1998  NOR   0:55:16.6  +2:26.3  110.99
 33  33 HOAAS Geir Kristian   1998  NOR   0:55:21.9  +2:31.6  113.33
 34  93 BRATBAK Emil Robert Book  1998  NOR   0:55:22.3  +2:32.0  113.50
 35  62 OEHLSCHLAEGEL Albert Sunde  1999  NOR   0:55:22.7  +2:32.4  113.68
 36  40 LISET Kristoffer  1998  NOR   0:55:22.8  +2:32.5  113.72
 37  42 SKURDAL Magnus Brath  1998  NOR   0:55:26.4  +2:36.1  115.31
 38  23 TYRIBAKKEN Bjoernar Stensrud  1999  NOR   0:55:27.7  +2:37.4  115.89
 39  109 GRINDHAUG Christopher Christophers  1998  NOR   0:55:29.2  +2:38.9  116.55
 40  81 VESTERAAS Marius Viken  1999  NOR   0:55:29.4  +2:39.1  116.64
 41  51 HAMMER Johan Toendel  1999  NOR   0:55:30.2  +2:39.9  116.99
 42  18 NOROEY Magnus  1998  NOR   0:55:31.0  +2:40.7  117.34
 43  37 KIRKENG Ole Marius  1998  NOR   0:55:39.0  +2:48.7  120.88
 44  89 MELBERG Tore Andre  1999  NOR   0:55:42.7  +2:52.4  122.51
 45  67 FORSMO Ole Jacob  1998  NOR   0:55:42.8  +2:52.5  122.56
 46  60 OEDEGAARDEN Thomas  1998  NOR   0:55:45.2  +2:54.9  123.62
 47  53 MIKKELSPLASS Kristen  1999  NOR   0:55:46.1  +2:55.8  124.01
 48  50 BRU-HEMMINGBY Aksel  1998  NOR   0:55:48.9  +2:58.6  125.25
 49  68 RISHOLT Vebjoern  1998  NOR   0:55:50.8  +3:00.5  126.09
 50  41 NILSEN Fredrik Luetcherath  2000  NOR   0:56:16.5  +3:26.2  137.44
 51  39 MELBOE Jan-Henrik  1999  NOR   0:56:33.1  +3:42.8  144.77
 52  20 KOLSTADBAKKEN Anders  1999  NOR   0:56:33.2  +3:42.9  144.81
 53  99 KVERNVOLDEN Lars-Haakon  1999  NOR   0:56:33.4  +3:43.1  144.90
 54  35 BJERTNAES Johannes  1998  NOR   0:56:34.0  +3:43.7  145.17
 55  77 SEEBERG Even  1998  NOR   0:56:39.4  +3:49.1  147.55
 56  70 LIER Ola  1999  NOR   0:56:42.1  +3:51.8  148.74
 57  83 HAARSTAD Martin  1999  NOR   0:56:52.9  +4:02.6  153.51
 58  73 JAKOBSEN Kristian  1998  NOR   0:56:53.0  +4:02.7  153.56
 59  84 ANDERSEN Herman Andreas  1998  NOR   0:56:54.4  +4:04.1  154.17
 60  49 LILAND Lukas  1999  NOR   0:57:00.4  +4:10.1  156.82
 61  47 SLYDAHL Aleksander  1998  NOR   0:57:22.8  +4:32.5  166.72
 62  56 HUSDAL Henrik  1998  NOR   0:57:24.3  +4:34.0  167.38
 63  45 KORSAETH Amund  2000  NOR   0:57:26.9  +4:36.6  168.53
 64  87 KRUEGER Espen Hegstad  1999  NOR   0:57:29.9  +4:39.6  169.85
 65  108 ESPELAND Skjalg  1998  NOR   0:57:33.9  +4:43.6  171.62
 66  91 STIGEN Joergen  1999  NOR   0:58:02.9  +5:12.6  184.42
 67  55 ANDREASEN Jesper Abelsen  1998  NOR   0:58:19.7  +5:29.4  191.84
 68  79 HAGEN Vegard Ek  1999  NOR   0:58:23.2  +5:32.9  193.39
 69  92 FUGLE Andreas Bjoervik  1998  NOR   0:59:10.5  +6:20.2  214.28
 70  74 DE CAMPO Seve  1998  AUS   0:59:15.1  +6:24.8  216.31
 71  88 GULLINGSRUD Eivind  1999  NOR   0:59:22.1  +6:31.8  219.40
 72  78 HOLM Bjoernar Toernes  1998  NOR   0:59:25.6  +6:35.3  220.94
 73  98 OLDERNES Joar  1999  NOR   0:59:30.0  +6:39.7  222.89
 74  101 MIKKELSPLASS Kristian  1999  NOR   0:59:30.8  +6:40.5  223.24
 75  80 FLUGSTAD Fredrik Fuglerud  1999  NOR   0:59:52.6  +7:02.3  232.87
 76  115 MOE Oscar  1998  NOR   1:00:03.8  +7:13.5  237.81
 77  85 TVERAA Ivar  1998  NOR   1:00:11.8  +7:21.5  241.35
Lapped
 78  122 HAMMERSVIK Vetle Uhre  1999  NOR       
 78  120 RINGEN Anders  1999  NOR       
 78  119 NORDAAS Eirik  1999  NOR       
 78  118 TOLO Henrik Vik  1999  NOR       
 78  113 COOK Sigmund William  1999  NOR       
 78  106 SJOELIE Marius Naavli  1999  NOR       
 78  104 LIE Oerjan Braaten  1999  NOR       
 78  102 LERVIK Anders  1999  NOR       
 78  82 REINEMO Per Ivar  1998  NOR       
 78  75 BJOERTOMT Johan  1999  NOR       
 88  65 LAULO Lars  1998  NOR       
Did not finish
   117 SOELI Andreas Boe  1999  NOR       
   107 HODT Joergen Baaken  1998  NOR       
   96 KAASEN Jakob Aleksander Henden  1999  NOR       
   21 THORVIK David  2000  NOR       
   7 EVENSEN Ansgar  2000  NOR       
Disqualified
   121 VEHUS Erik Nordjordet  1999  NOR       
Did not start
   116 GRYMYR Jens Christian  1999  NOR       
   114 ANDERSEN Simen  1998  NOR       
   112 ROGNE Anders Johan  1999  NOR       
   111 WULFSBERG Joergen  1999  NOR       
   110 HEGG Kristian Glasius  1998  NOR       
   105 BJOERNDALEN Baard Eskil  1999  NOR       
   103 ASKILDSEN Fillip  1999  NOR       
   100 ERIKSEN Edvin Groetan  1999  NOR       
   97 ARNESEN Mads  1999  NOR       
   95 BOSSUM Andreas  1998  NOR       
   94 LANGSTEIN Bjoern Erik  1998  NOR       
   90 TANDBERG Jostein  1998  NOR       
   86 JENSEN Mats Kobbersletten  1998  NOR       
   76 BREIVIK Eirik Langedal  1998  NOR       
   72 LANGERUD Sivert Bjoernebo  1998  NOR       
   71 HERBRANDSEN Joakim  1998  NOR       
   69 OLSEN Tobias  1999  NOR       
   64 HAABREKKE Magnus Oeyaas  1999  NOR       
   63 KVISLE Sjur  1999  NOR       
   59 AABREKK Eirik Bergene  1998  NOR       
   58 SPERSTAD Albert  1999  NOR       
   57 VEDAL Tobias  1999  NOR       
   54 BOEE Brage  1999  NOR       
   46 MAGNUSSEN Andreas Finni  1998  NOR       
   43 BURUD Hans Bernhard  1999  NOR       
   34 BROETO Emil Intelhus  1998  NOR       
   28 HYNNE Sondre  1999  NOR       
   17 WIBERG Aasmund  1999  NOR       
 
 
Sanctions
 3423984  VEHUS Erik Nordjordet  NOR  
   Written reprimand, ICR 343.9 obstruction