Resultater NM Gåsbu - Skiathlon - Menn 2018



Resultater NM Gåsbu - Skiathlon, 15 km klassisk + 15 km fri teknikk, menn
Hamar, Hedmark - 13. januar 2018

Arrangementstype: Langrenn

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  1 SUNDBY Martin Johnsrud  1984  NOR   1:16:13.3     20.00
 2  3 DYRHAUG Niklas  1987  NOR   1:16:14.7  +1.4  20.43
 3  5 KROGH Finn Haagen  1990  NOR   1:16:15.2  +1.9  20.58
 4  18 FRORUD Espen Udjus  1991  NOR   1:16:15.3  +2.0  20.61
 5  14 STENSHAGEN Mattis  1996  NOR   1:16:15.3  +2.0  20.61
 6  4 KRUEGER Simen Hegstad  1993  NOR   1:16:15.7  +2.4  20.73
 7  8 NYENGET Martin Loewstroem  1992  NOR   1:16:16.0  +2.7  20.83
 8  13 AUGDAL Eirik Sverdrup  1995  NOR   1:16:16.0  +2.7  20.83
 9  9 HOEL Johan  1994  NOR   1:16:16.2  +2.9  20.89
 10  6 STOCK Daniel  1992  NOR   1:16:16.3  +3.0  20.92
 11  7 RUNDGREEN Mathias  1991  NOR   1:16:21.0  +7.7  22.36
 12  19 HAGA Magne  1994  NOR   1:16:23.5  +10.2  23.12
 13  16 SVEEN Simen Andreas  1988  NOR   1:16:23.9  +10.6  23.24
 14  22 TJELLE Johan  1994  NOR   1:16:24.3  +11.0  23.37
 15  10 JESPERSEN Chris Andre  1983  NOR   1:16:25.6  +12.3  23.77
 16  34 BUCHER-JOHANNESSEN Thomas  1997  NOR   1:16:25.9  +12.6  23.86
 17  26 HOVLAND Torgeir Sulen  1995  NOR   1:17:23.1  +1:09.8  41.37
 18  36 ULVANG Joergen Saeternes  1994  NOR   1:18:42.2  +2:28.9  65.58
 19  21 NYGAARD Per Kristian  1987  NOR   1:18:43.4  +2:30.1  65.95
 20  29 MIKKELSEN Martin  1992  NOR   1:18:43.9  +2:30.6  66.10
 21  33 AURLAND Joachim  1996  NOR   1:18:44.6  +2:31.3  66.32
 22  23 NYENG Emil  1991  NOR   1:18:46.2  +2:32.9  66.81
 23  27 TURTVEIT Vebjoern  1994  NOR   1:18:48.2  +2:34.9  67.42
 24  53 KVISLE Erland  1996  NOR   1:18:48.8  +2:35.5  67.60
 25  24 KILLICK Graeme  1989  CAN   1:18:49.4  +2:36.1  67.79
 26  12 ENGDAHL Petter  1994  SWE   1:18:50.1  +2:36.8  68.00
 27  75 HUSBY Erik  1997  NOR   1:18:50.7  +2:37.4  68.18
 28  11 STENSAAS Magnus  1993  NOR   1:18:52.2  +2:38.9  68.64
 29  44 FOLKVORD Sindre  1995  NOR   1:18:52.8  +2:39.5  68.83
 30  39 SKINSTAD Petter Soleng  1989  NOR   1:18:56.8  +2:43.5  70.05
 31  25 GRAESLI Kristian  1995  NOR   1:18:58.8  +2:45.5  70.66
 32  59 GROENFLATEN Sindre  1995  NOR   1:18:59.3  +2:46.0  70.82
 33  17 JENSSEN Jan Thomas  1996  NOR   1:19:17.3  +3:04.0  76.33
 34  40 CHRISTOFFERSEN Stian  1996  NOR   1:19:19.9  +3:06.6  77.12
 35  67 FOSSLI Sondre Turvoll  1993  NOR   1:19:26.6  +3:13.3  79.17
 36  61 IHLEBAEK Harald  1996  NOR   1:19:27.7  +3:14.4  79.51
 37  55 ROLFSEN Simen Thune  1997  NOR   1:19:53.5  +3:40.2  87.41
 38  32 DAHL Svein Halvor  1989  NOR   1:19:57.8  +3:44.5  88.72
 39  71 MIKKELSEN Eirik  1995  NOR   1:20:00.4  +3:47.1  89.52
 40  31 MATHISEN Runar Skaug  1993  NOR   1:20:03.3  +3:50.0  90.41
 41  119 NORDLI Simen Engebretsen  1991  NOR   1:20:08.4  +3:55.1  91.97
 42  54 EKREN Thomas  1995  NOR   1:20:12.7  +3:59.4  93.29
 43  78 ROENNING Sigurd  1997  NOR   1:20:26.6  +4:13.3  97.54
 44  45 KRISTOFFERSEN Even  1996  NOR   1:20:28.0  +4:14.7  97.97
 45  30 JOHAUG JR. Karstein  1992  NOR   1:20:43.5  +4:30.2  102.71
 46  89 ROSENVINGE Aksel  1995  NOR   1:20:49.0  +4:35.7  104.40
 47  57 DAHLEN Thomas Albertsen  1991  NOR   1:20:54.1  +4:40.8  105.96
 48  85 AARRESTAD Magnus Lian  1995  NOR   1:20:54.3  +4:41.0  106.02
 49  73 NYGAARD Bjoern Thomas  1987  NOR   1:20:55.1  +4:41.8  106.27
 50  70 BJERKRHEIM Kjetil Andre  1993  NOR   1:20:55.5  +4:42.2  106.39
 51  43 THONER Halvor Korboel  1991  NOR   1:20:55.7  +4:42.4  106.45
 52  62 GROEV Kornelius  1996  NOR   1:20:57.2  +4:43.9  106.91
 53  47 BU Torstein  1995  NOR   1:20:59.9  +4:46.6  107.74
 54  38 STAKSTON Petter  1997  NOR   1:21:00.6  +4:47.3  107.95
 55  100 FIKKE Trym Halbjoerhus  1996  NOR   1:21:00.9  +4:47.6  108.04
 56  41 HAMNES Vegard  1993  NOR   1:21:01.3  +4:48.0  108.16
 57  28 GRAVE Nils Magnus Boeen  1991  NOR   1:21:09.0  +4:55.7  110.52
 58  72 DENGERUD Erik Olsvik  1995  NOR   1:21:43.4  +5:30.1  121.05
 59  123 BERG Stian  1994  NOR   1:21:49.0  +5:35.7  122.77
 60  48 GODAL Ask Kleist  1996  NOR   1:21:52.1  +5:38.8  123.72
 61  63 FROST Edvin  1995  NOR   1:21:52.8  +5:39.5  123.93
 62  50 SMITH Callum  1992  GBR   1:21:53.5  +5:40.2  124.14
 63  77 TUNGESVIK Sindre  1995  NOR   1:21:54.0  +5:40.7  124.30
 64  88 JORDHEIM Ola  1996  NOR   1:21:57.5  +5:44.2  125.37
 65  64 THELE Joar Andreas  1993  NOR   1:22:13.6  +6:00.3  130.30
 66  84 VESTLI Torstein  1994  NOR   1:22:36.3  +6:23.0  137.25
 67  35 LOEFALD Hallvard  1992  NOR   1:22:54.9  +6:41.6  142.94
 68  42 KLEIVI Halvor  1996  NOR   1:23:05.5  +6:52.2  146.18
 69  81 HELGESTAD Fredrik  1997  NOR   1:23:07.6  +6:54.3  146.83
 70  96 PERSEN Espen  1996  NOR   1:23:08.1  +6:54.8  146.98
 71  106 INSTANES Daniel May  1996  NOR   1:23:08.4  +6:55.1  147.07
 72  86 JACKSON Ryan  1997  CAN   1:23:08.5  +6:55.2  147.10
 73  97 MOXNES Einar Flaktveit  1991  NOR   1:23:40.7  +7:27.4  156.96
 74  108 BORGERSEN Joergen Jensen  1995  NOR   1:23:45.7  +7:32.4  158.49
 75  56 BAKKENE Eivind  1990  NOR   1:23:59.1  +7:45.8  162.59
 76  101 HOLTH Bendik Skjoenberg  1997  NOR   1:23:59.5  +7:46.2  162.72
 77  110 SJOELI Mattis  1994  NOR   1:24:00.6  +7:47.3  163.05
 78  90 SUNDSVIK Espen  1993  NOR   1:24:02.1  +7:48.8  163.51
 79  104 STRANDBRAATEN Jostein  1997  NOR   1:24:02.7  +7:49.4  163.69
 80  139 VALOEY Elias Rene  1994  NOR   1:24:04.2  +7:50.9  164.15
 81  79 IVERSEN Mats  1993  NOR   1:24:04.7  +7:51.4  164.31
 82  129 WIIK Emil  1997  NOR   1:24:09.1  +7:55.8  165.65
 83  133 SVALAND Lars Aasheim  1995  NOR   1:24:11.6  +7:58.3  166.42
 84  102 SIVERTSEN Magnus  1997  NOR   1:24:12.1  +7:58.8  166.57
 85  144 NYHEIM Alexander Loevik  1996  NOR   1:24:12.9  +7:59.6  166.82
 86  117 SOENSTERUD Lars  1997  NOR   1:24:15.4  +8:02.1  167.58
 87  60 GABRIELSEN Sjur Obrestad  1992  NOR   1:24:28.2  +8:14.9  171.50
 88  124 SKRINDO Knut  1997  NOR   1:24:33.6  +8:20.3  173.15
 89  93 HAUGEN John Magnus  1996  NOR   1:24:34.1  +8:20.8  173.31
 90  116 PEDERSEN Krister Aaen  1994  NOR   1:24:43.2  +8:29.9  176.09
 91  121 EVJESTAD Hallvard  1993  NOR   1:24:45.3  +8:32.0  176.74
 92  82 WINTHER Arnt Gunnar  1996  NOR   1:24:52.6  +8:39.3  178.97
 93  68 IVERSEN Gaute  1996  NOR   1:25:16.5  +9:03.2  186.29
 94  49 WIIG Sivert  1997  NOR   1:25:50.6  +9:37.3  196.73
 95  109 GJEMSE Magnus  1991  NOR   1:26:01.5  +9:48.2  200.06
 96  134 MURBRAECH Sander  1997  NOR   1:26:01.5  +9:48.2  200.06
 97  94 HJELDE Christian Magnus  1997  NOR   1:26:29.0  +10:15.7  208.48
 98  115 FLATAKER Erling Engesvold  1995  NOR   1:26:36.0  +10:22.7  210.62
 99  74 GRASTVEIT Stian  1995  NOR   1:27:10.6  +10:57.3  221.22
 100  87 KJONERUD Kristian A  1994  NOR   1:27:27.2  +11:13.9  226.30
 101  138 KARSRUD Stian  1991  NOR   1:27:38.6  +11:25.3  229.79
 102  127 TYSSELAND Sondre  1993  NOR   1:27:39.5  +11:26.2  230.06
 103  136 TENOLD Lars  1993  NOR   1:27:45.7  +11:32.4  231.96
 104  120 TOBIASSEN Piera Niillas  1992  NOR   1:27:52.6  +11:39.3  234.07
 105  112 HAUAN Sivert Hansen  1997  NOR   1:27:53.6  +11:40.3  234.38
 106  113 NYHUS Erlend  1995  NOR   1:28:29.3  +12:16.0  245.31
 107  131 MONSEN Thor Eirik skaret  1997  NOR   1:28:30.7  +12:17.4  245.74
 108  111 KJAERNSLI Henrik  1994  NOR   1:28:42.9  +12:29.6  249.47
 109  65 STAFF Oerjan  1995  NOR   1:29:11.3  +12:58.0  258.17
 110  103 JAKOLA Joergen  1996  NOR   1:29:33.8  +13:20.5  265.05
 111  142 VALMESTAD Truls  1966  NOR   1:29:45.7  +13:32.4  268.70
 112  126 HAUGAN Sindre Oewre  1995  NOR   1:30:59.5  +14:46.2  291.29
Lapped
 113  105 ZECHEL Maks  1997  CAN       
 114  118 BOVOLD Lars  1997  NOR       
 115  132 NILSEN Petter Thuen  1995  NOR       
 116  125 AASBOE Jonas  1997  NOR       
 117  122 HENNIG Erlend Wideroee  1993  NOR       
 118  143 TORVIK Morten  1996  NOR       
 119  141 AASTVEDT Eirik Tvedt  1995  NOR       
Did not finish
   135 HALLDORSSON Oeystein  1997  NOR       
   130 VOLLAN Erling Pettersen  1996  NOR       
   128 HOLMSTROEM Brian  1997  NOR       
   114 FINNE Sindre  1997  NOR       
   107 VOLLSET Kristoffer By  1996  NOR       
   95 POLLEN Roger Oeye  1994  NOR       
   91 BAANERUD Kjetil Stuge  1997  NOR       
   76 LIE Sturla  1992  NOR       
   69 BERGAN Sivert Halfdan  1995  NOR       
   66 KNOTTEN Sivert  1997  NOR       
   58 FOLKVORD Ingvar  1993  NOR       
   52 HOEL Amund  1997  NOR       
   46 ANDERSEN Fredrik Ole Oldereid  1993  NOR       
   37 HUNDSETH Johan  1993  NOR       
   15 TEFRE Gjoeran  1994  NOR       
Did not start
   140 OFTE Stian Yndesdal  1996  NOR       
   137 HANSLIEN Iver Andreas Svarstad  1996  NOR       
   99 HAUGETO Sebastian Andreas  1997  NOR       
   98 ROEVIK Torstein Buan  1996  NOR       
   92 RAMSTAD Simen Bratberg  1996  NOR       
   83 NYAAS Anders  1997  NOR       
   80 DU PASQUIER Arnaud  1992  SUI       
   51 AUSTAD Jonas  1996  NOR       
   20 KVAALE Gaute  1995  NOR       
   2 ROETHE Sjur  1988  NOR